Miot urodzony / litter born 28.10.2019r.

Kocięta będą nosić imiona na literkę ″E″3

Matka / mother    RAG n 03

TESS Jennifer World*PLanimierte-flagge-polen najsłodsza najbardziej delikatna i wrażliwa z naszych kotek. Rodzicami koteczki są znakomite koty o bardzo wysokich tytułach wystawowych GRAND INTERNATIONAL CHAMPION ROXI BRILLIANT KING of Eulalie*Cz DISTINGUISHED MERIT oraz INTERNATIONAL CHAMPION BESSI Jennifer World*PL

Ojciec / father   RAG n

animierte-flagge-polenFERDEK Jennifer World*PL kocur z dużą mocną głową, doskonale osadzonymi uszami i o bardzo miłym charakterze. Mamą kocurka jest jedna z najwyżej utytułowanych kotek w FIFe  SUPREME CHAMPION. Jego ojciec CHAMPION  pochodzi z renomowanej kanadyjskiej hodowli w rodowodzie ma najlepsze stare linie.

MIOT ″E″3 Jennifer World*PL

MIOT ″E″3 Jennifer World*PL


PL*Jennifer World EDGARDPL*Jennifer World EDGARD

 kocur /  male

RAG a 03

umaszczenie  bicolour  w kolorze blue

zamieszkał w Krakowie z Rodzina Pana Bartosza. PIĘKNY W TYPIE WYSTAWOWO HODOWLANYM

Fotogaleria  –  informacje »


PL*Jennifer World EDMUNDO

 kocur /  male

RAG n 03

umaszczenie  bicolour  w kolorze seal. Kociak BEST of BEST pod każdym względem

w nowym domu. Zamieszkał z Rodziną Pani Ani.

Fotogaleria  –  informacje »


PL*Jennifer World ELEONORA PL*Jennifer World ELEONORA 

kotka  /  female

RAG n 03

umaszczenie bicolour w kolorze seal. Kotka w typie SHOW and BREEDER – kot wystawowo/hodowlany. Cudowny kolor oka, fantastycznie V

 zamieszkała z Rodziną   Pana Krzysztofa w Katowicach.

Fotogaleria  –  informacje »


PL*Jennifer World EMMAPL*Jennifer World EMMA 

kotka  /  female

RAG n

umaszczenie  colourpoint w kolorze seal

zamieszkała z Rodziną Pani Darii w Rudzie Ślaskiej

Fotogaleria  –  informacje »


PL*Jennifer World ENGELPL*Jennifer World ENGEL

 kocur /  male

RAG a 03

umaszczenie  bicolour  w kolorze blue. Kochający głaskanie, szczotkowanie futerka, czułe przemowy i komplementy pod swoim adresem kocurek

w nowym domu. Kocurek zamieszkał w Konstancinie.

Fotogaleria  –  informacje »


PL*Jennifer World ENORA PL*Jennifer World ENORA 

kotka  /  female

RAG a 03

umaszczenie  bicolour  w kolorze blue. Kotka w typie SHOW and BREEDER – kot wystawowo/hodowlany

Kotka zamieszkała w Holandii.

Fotogaleria  –  informacje »


Informacje:

Dorosłe koty nie wymagają tyle uwagi co maluszki. O małe kotki trzeba szczególnie dbać, by wyrosły nam na zdrowe i mądre kociaki.

07.11.19 reagują na dźwięki.

09.11.19 kociaki otwarły oczy.   6-12 dzień – kocięta stopniowo otwierają oczy, w tym czasie są one zawsze niebieskie.

01.12.19 dziś kociaki chociaż na słabiutkich jeszcze nóżkach,  zwiedzały dom.

02.12.19 spróbowały stałego pokarmu.

05.12.19 I odrobaczenie  FLUBENOL oraz pierwszy raz w kuwecie.To zadziwiające  jak już małe kocięta wykazują instynktowną chęć załatwiania swoich potrzeb do piasku lub ziemi.

18.12.19 II odrobaczenie FLUBENOL

03.01.20 I szczepienie PUREVAX RCP

24.01.2020 II szczepienie PUREVAX RCP & chiopwanie

12.03.20 ENORKA szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz wystawiony paszport.

Po seminarium którego gościem był Prof. dr hab. Tadeusz Frymus, specjalista chorób zakaźnych zwierząt, wykładowca Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, kierownik Zakładu Chorób Zakaźnych Małych Zwierząt na tymże wydziale. Członek „ Advisory Board on Cat Diseases”, stanowiącej ciało doradcze dla lekarzy praktyków w zakresie zwalczania chorób zakaźnych kotów. Napisał podręcznik chorób zakaźnych kotów i psów. Zalecam 3 szczepienie w wieku 20 tygodni lecz nie wcześniej niż miesiąc po odbiorze kota z hodowli czytaj więcej  »  

Do grupy szczepień zasadniczych u kotów należą szczepienia
– wirusowe zapalenie nosa i tchawicy kotów (FHV-1) jako pierwsze zakażeniu ulegają błony śluzowe jamy nosowej, gdzie wirus atakuje komórki nabłonka. Stamtąd zakażenie może się szerzyć na błony śluzowe gardła, spojówek i górnych dróg oddechowych.
– kaliciwiroza kotów (FCV) uproszczona nazwa „ koci katar”, to w rzeczywistości zespół objawów chorobowych ze strony górnych dróg oddechowych, spojówek i gardła, którego przyczyną jest kilka patogenów (Herpesvirus, Calicivirus) oraz bakterie z rodzaju Mycoplasma , Chlamydia , Bartonella czy Bordetella). Jedną z dwóch najważniejszych chorób, wywołujących infekcje górnych dróg oddechowych i spojówek jest kaliciwiroza. Od pewnego czasu mamy również do czynienia z bardzo ciężką postacią kaliciwirozy, tzw. kaliciwirozą ogólnonarządową  lub krwotoczną, w skrócie VS- FCV (Virulent Systemic Feline Calicivirus). Choroba zdiagnozowana w Stanach Zjednoczonych, początkowo występowała tylko na terenie USA i Kanady. Niestety import kotów do hodowli spowodował, że znane są już przypadki jej występowania w Europie. Jest to wyjątkowo zaraźliwa i ciężka w przebiegu postać choroby, o bardzo wysokiej śmiertelności dotkniętych nią kotów, na poziomie 60-70 %. Główne objawy to obrzęki w tkance podskórnej, owrzodzenia skóry, wymioty, krwiste biegunki, uszkodzenia wątroby , manifestujące się żółtaczką oraz ciężkie zapalenia płuc.Lekarze weterynarii w USA mimo zmiany ubrań roboczych ,byli w stanie zarazić swoje domowe koty.
– panleukopenia kotów (FPV)  zwana też potocznie „kocim tyfusem” lub „nosówką kotów”, to wysoce zaraźliwa choroba wirusowa przebiegająca z ostrym zapaleniem jelit. Towarzyszy jej znaczne obniżenie poziomu białych krwinek – leukocytów.

Po 31.01.2020r kotki będą mogły odejść z nową rodziną.

Copyright  © by Jennifer World*PL

 

Komentowanie jest wyłączone.