FAQ – każdy z Was zanim zakupi kotka ma prawo zadać wiele pytań

W tej zakładce starałam się odpowiedzieć na każde zadane mi do te pory. Mam cichą nadzieje, że przeczytacie całość łącznie z odnośnikami do innych zakładek.


Zaczniemy od pytań na które sami sobie musicie odpowiedzieć

Czy w domu nikt nie ma alergii na sierść kota?

Prawidłowe rozpoznanie alergii na białko wydzielane przez kota może postawić wyłącznie lekarz, na podstawie przeprowadzonego wywiadu i wyników badań, (nic nie da  jazda od hodowli do hodowli by pogłaskać koteczka) Test powinno się zrobić przed rezerwacją malucha.
Test alergiczny w panelu oddechowym
Test molekularny ALEX
Test Immuno CAP ISAC

O alergii przeczytaj TUTAJ »

Na zdjęciu nasz wychowanek GANDALF

Czy jesteś przygotowany na koszty  utrzymania kota? Miesięczne utrzymanie plus opieka weterynaryjna to wydatek, który musisz uwzględnić w swoim domowym budżecie. W zasadzie zawsze posiadanie zwierzęcia wiąże się z odpowiedzialnością i wydatkami. Ważne jest by pamiętać, że kociak to nie tylko cudowna przytulanka sprawiająca nam radość każdego dnia. Posiadanie kota przyniesie Ci także troski i rozterki.

Czy będziesz miał czas dla niego? Koty nie są samotnikami! Są mniej absorbujące niż psy, ale to nie znaczy, że mogą siedzieć same w domu kilkanaście godzin na dobę. Potrzebują towarzystwa ludzi lub innych zwierząt. Zastanów się, czy masz czas na codzienną zabawę, tulenie, głaskanie…

Czy zapewnisz mu opiekę na czas wakacji lub innych wyjazdów. Kto się zaopiekuje kotem podczas Twojej nieobecności lub choroby…

Czy zniesiesz sierść która może  być wszędzie, w zupie, kawie, na wyjściowym ubraniu zamkniętym pieczołowicie w garderobie. Szczególnie w okresach linienia.

Teraz te bardzo trudne pytania:

Czy Twoi bliscy – dzieci / małżonkowie / rodzice… też jak Ty będą kochać kotka, nie będą go przeganiać, nie będzie on powodem do kłótni, masz pewność, że nikt nie będzie się nad nim znęcać?…

Czy w twoim domu są rośliny? jeżeli tak, to czy wiesz które z nich są toksyczne, czy one nie będą ważniejsze niż zdrowie kota…

Koty w tym i ragdolle są bardzo mobilne. Mogą chodzić po stołach, blatach w kuchni. Problem z kocim wskakiwaniem na meble to kwestia naszych oczekiwań, a nie jego złego zachowania. Zabranianie kotu skakania jest równoznaczne z brakiem zrozumienia jego potrzeb.

 

Jeżeli nie wyobrażasz sobie kota leżącego na stole, nie zniesiesz kociej sierści na swoich ubraniach, w wypielęgnowanym domu, boisz się, że kot coś zadrapie, kochasz swoje rośliny to proszę zrezygnuj! kup AKWARIUM e złotą rybką.

Pamiętaj też, że życie może potoczyć się różnie – zmiany w Twoim życiu będą także zmianami w życiu Twojego pupila. Każdy właściciel czworonoga musi liczyć się z tym, że kotu może przytrafić się choroba lub wypadek, a któregoś dnia przyjdzie się z ukochanym mruczkiem na zawsze pożegnać.

Nasze kocięta wychowujemy w serdecznej, ciepłej atmosferze dbając o ich zdrowie, dobrą kondycję i właściwy rozwój, dlatego też bardzo zależy nam na tym, aby trafiły do dobrych, kochających domków, w których będą otoczone miłością i szacunkiem.

Gwarancje, jakich oczekujemy od kupujących:

to zapewnienia, że kot będzie żył w miłości i trosce przez całe swoje życie, a jego potrzeby nigdy nie będą ignorowane.

Ile kosztuje kociak?

Sprzedajemy kociaki PET, SHOW, BREEDER i SHOW and BREEDER.

PET czyli kot „kot domowy” – co to tak naprawdę znaczy? to kot z rodowodem który ma być przyjacielem rodziny, który będzie rozpieszczany przez domowników, to kot wyłącznie do lub po kastracji bez praw hodowlanych i wystawowych. 

• Cena kociaków w opcji PET  do kastracji od 4800,00 zł do 5000,00 zł. TUTAJ – LINK DO WYROKU SĄDU W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ » W SPRAWIE NIEDOTRZYMANIA TERMINU KASTRACJI ZAKUPIONEGO KOTA .
W przypadku gdy kociak miałby zamieszkać poza granicami kraju cena wynosi od 5500,00 zł do 5700,00 zł lub  1200 euro do 1250 euro, w tą cenę wliczone są: kastracja, szczepienie na wściekliznę, w zależności od kraju do którego będzie podróżować 21-30 dniowa kwarantanna poszczepienna, paszport, zaświadczenie weterynaryjne o  zdolności do podroży.

• Cena kociaków w opcji SHOW  kot wystawowy wyłącznie do kastracji bez praw hodowlanych  5800,00 zł.
W przypadku gdy kociak miałby zamieszkać poza granicami kraju cena wynosi od 1350 euro, w tą cenę wliczone są:  kastracja, szczepienie na wściekliznę, w zależności od kraju do którego będzie podróżować 21-30 dniowa kwarantanna poszczepienna, paszport, zaświadczenie weterynaryjne o  zdolności do podroży.

• Cena kociaków w opcji BREEDER kot hodowlany to około 10000 zł / 2300 euro.

• Cena kociaków w opcji SHOW and BREEDER kot wystawowo / hodowlany ustalana jest indywidualnie.

NIE SPRZEDAJEMY KOCIĄT NA RATY, A ZAREZERWOWANE KOCIĄTKO MOŻE ZOSTAĆ Z NAMI DŁUŻEJ MAKSYMALNIE DO TRZECH TYGODNI OD WYZNACZONEJ DATY ODBIORY Z HODOWLI

Na zdjęciu nasz wychowanek GANDALF
GANDALF Jennifer World*PLCzy cena jest do negocjacji?

Cena kota z naszej hodowli nie podlega negocjacji. Podchodzimy do naszej pasji bardzo poważnie i odpowiedzialnie, angażując w nią wiele serca, czasu i środków. Utrzymanie hodowli jest kosztowne. Są to koszty między innymi:
– badania kotów hodowlanych w kierunku chorób, które są charakterystyczne dla rasy. W przypadku ragdolli są to badania genetyczne i echokardiograficzne w kierunku kardiomiopatii przerostowej HCM. Echo serca u kota wykonuje się nie jeden raz, a według wskazań lekarza weterynarii;
– badania genetyczne i USG w kierunku torbielowatości nerek PKD;
– badanie mykologiczne w kierunku grzybów chorobotwórczych w Wojewódzkim Inspektoracie Weterynarii,
– badanie pod kątem pasożytów wewnętrznych;
– wymazy z pochwy/napletka przed każdym kryciem;
– opłata pokrycia kotki kocurem (to czasem koszt przekraczający wartość jednego kociaka plus rygorystyczne obostrzenia co do kastracji, sprzedaży kociąt do hodowli itp..). Niejednokrotnie hodowla udostępniająca kocura znajduje się na drugim końcu Polski lub nawet za granicami kraju. Kotkę należy zawieźć wówczas do kocura, by po kilku dniach znów po nią przyjechać (zdarza się że trzeba to powtórzyć, bo kotka nie zaszła w ciążę);
– czasem poród kończy się cesarką, a czasem – jak nie zejdą łożyska – trzeba kotkę wyczyścić. Kotki nie rodzą na  NFZ, hodowca za zabiegi musi zapłacić.
– opłaty przynależności do klubu zrzeszającego hodowców, w tym koszty różnych niezbędnych formalności;
– koszty szkoleń;
– ogromne koszty przeznaczone na wystawy: opłaty przyjęcia kota na wystawę, dojazdy, noclegi;
– szczepienia małego kociaka, ale i kotów dorosłych;
– odrobaczania;
– chipowanie i rejestracja w bazie danych;
– wizyty weterynarza przy jakiejkolwiek wątpliwościach;
– zakup karmy nie tylko dla kociaczka, ale całego stada (które nie pójdzie do stodoły nałapać sobie myszek); Kocie oseski nie tylko ssą mamę, czasem trzeba je dokarmiać. Jak chcemy zdrowe maluszki to nie podamy mleka 3,2% od krowy czy kozie tylko specjalne dla kociąt i na pewno nie ze zwykłego sklepu zoologicznego bo tym, to możemy rozwalić układ pokarmowy. Do tego mięso z królika, tuńczyk, indyk i inne dobroci. Probiotyki, witaminy…
– żwirek, tego nigdy za dużo;
– właściwe utrzymanie higieny hodowli, a raczej naszego domu to przede wszystkim pranie, odkurzanie, mycie podłóg. Pranie legowisk, materacyków, akcesoriów do drapaków czy też chodników i pościeli, bo przecież kociaki zarówno te małe, jak i duże śpią z nami. Woda, prąd i odpowiednia chemia nieszkodząca zwierzakom kosztują;
– koty niewychodzące szczególnie mocno narażone są na stres oraz nudę – potrzebują zabawek i drapaków;
– kotki też muszą mieć komfort porodu – nie wyobrażam sobie, by rodziły w kartonie;
– i w końcu moja praca, która nie polega na otwarciu puszki, nałożeniu jej na miseczki – nie kończy się także na posprzątaniu kuwet. To pełne 3 zmiany, czyli praca 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. W przypadku, gdy chcę pojechać na wystawę musi zaangażować się w to rodzina, podobnie rzecz ma się, gdy wypadnie wyjazd rodzinny  zmuszona jestem nająć zaufaną osobę. Proszę pamiętać, że HODOWLA KOTÓW to nie tylko zabawa z kotkiem. Więcej możecie Państwo przeczytać w zakładce – hodowla to biznes czy pasja TUTAJ »

Na koniec opłata utrzymania serwera i domeny na nazwie.pl. dostawcy usług hostingowych w 2022 roku to koszt przewyższający 2000,00 zł.

Na zdjęciu nasz wychowanek GANDALF

Wybór kociaka, rezerwacja, odbiór

Czy możemy do Państwa przyjechać, poznać się bliżej?

Nie praktykujemy odwiedzin w hodowli. Podyktowane to jest coraz częstszą chęcią wycieczek całych rodzin zwłaszcza w weekendy, zupełnie obcych nam osób, na które nie możemy sobie pozwolić. Nie mamy osobnych pomieszczeń, gdzie moglibyśmy przyjmować przypadkowych ludzi z ulicy. Nie mamy wolier zewnętrznych czy ogrodów zimowych przeznaczonych tylko dla kotów, nie prowadzimy hodowli klatkowej, hodowla to nasz dom. Dla mnie najważniejsze jest bezpieczeństwo moich kotów – osoby z zewnątrz, to ogromne zdrowotne  ryzyko. Czy zdajecie sobie sprawę ile bakterii i wirusów przywiozła by do mnie, rodzina która objechała już wcześniej inne hodowle?
NIE JEŻDŻĘ TEŻ Z MOIMI KOTAMI DO POTENCJALNYCH PRZYSZŁYCH WŁAŚCICIELI BY MOGLI ONI ZOBACZYĆ CZY KOT ICH POLUBI, CZY ICH DZIECI NAWIĄŻĄ WIEŹ Z KOTEM, JAK KOT ZAREAGUJE NA PSA CZY INNE ZWIERZE W DOMU. Niestety i takie żądania miałam, najpierw proszę poczytać o kotach ich psychice, potrzebach, stresie. Kolejny raz na tej stronie podkreślam KOT to nie PIES.
NIE ROBIĘ RÓWNIEŻ JEDNODNIOWYCH CZY WEEKENDOWYCH  WYPRZEDAŻY KOTÓW.

Zainteresowane osoby zapraszamy na Facebook, doskonale są pokazane warunki w jakich żyją nasze koty.

Jak wybrać kocie dziecko?

Zapraszam do zakładki wolne kociaki  TUTAJ » znajdziecie tu Państwo informacje o aktualnie dostępnych maluchach tych jako kociaki rodzinne jak i tych w typie SHOW and BREEDER. Każde kocie dziecko ma swoją indywidualną galerie ze zdjęciami. Zainteresowanym kociakiem wysyłam dodatkowe zdjęcia i filmiki.

Moje kociaki, mieszkają na kilku kontynentach, nie tylko jako domowi pupile, były rezerwowane dokładnie w ten sam sposób.

       Dodatkowo, żeby mieć wyobrażenie, co wyrasta ze słodkich, malutkich, pluszowych kociątek na naszej stronie w zakładce MIOTY TUTAJ » lub indywidualnych zakładkach naszych kotek hodowlanych i tych już na emeryturze przedstawiamy Państwu wszystkie  ragdollowe dzieci Jennifer World*PL od pierwszego miotu A do chwili obecnej. Jak szukać? Kliknij kursorem w wybraną kotkę – na jej stronie pod zdjęciem rodowodu jest tabela, przejście do zakładki miotu następuje przez kliknięcie w wybrany miot. Cyfry przy literach oznaczają, który raz zaczęliśmy alfabet.

Po zapoznaniu się z informacjami na stronie zapraszam do kontaktu.

Telefon, WhatsApp,  FaceTime

 +48/692 580 995

Można też napisać maila na adres e.bartyzel.smolen@interia.pl  Jeżeli wybiorą Państwo kontakt mailowy lub SMS to proszę uzbroić się w cierpliwość. Odpisuję W miarę wolnego czasu lub późnym wieczorem, gdyby nie otrzymali Państwo odpowiedzi proszę się jeszcze raz przypomnieć. Przyznam, że jest to najmniej lubiana prze zemnie forma kontaktu. 

Zanim zaczniesz czytać dalej kliknij TUTAJ » przeniesie Cię do artykułu o czym kupujący powinien wiedzieć.

Rezerwacja:

Rezerwacja (konkretnego) kotka następuje po wpłaceniu na nasze konto 40% jego ceny z czego 10% to ZALICZKA Z TYTUŁU ZAKUPU KOTA, a 30% to OPŁATA REZERWACYJNA. Zaliczka podlega zwrotowi, w przypadku gdy nabywca odstąpi od zakupu kota, z zaliczki potrącamy poniesione koszty np. zleconych badań, kastracji, paszportu dodatkowych szczepień, zaświadczeń. Opłata rezerwacyjna jest BEZZWROTNA.

Na przelew czekam maksymalnie dwa dni, później zwalniam wstępną rezerwację. Bardzo proszę o przemyślenie decyzji.

WAŻNE!!!

Dla mnie jako hodowcy zawsze priorytetowe jest dobro i bezpieczeństwo mojego kociego dziecka, dobór nowych właścicieli to ogromna odpowiedzialność. Hodowla to przede wszystkim nasz dom, nie MARKET czynny 24h, gdzie jak zapłacisz, to kupisz. A ja nie jestem sprzedawcą, który ma obowiązek towar wydać i każdego miło obsłużyć, zastrzegam sobie prawo odmowy sprzedaży nawet kociaka na którego wpłynęła już zaliczka / opłata rezerwacyjna w takim przypadku natychmiast zwracamy całą wpłaconą kwotę.

Kot staje się Państwa własnością dopiero po podpisaniu Umowy Kupna  Sprzedaży, w dniu odbioru kota z hodowli.

Umowa kupna sprzedaży:

otwórz dokument w PDF TUTAJ »

Dane do przelewu:

Płacąc za pomocą przelewu bankowego, proszę upewnić się, że w tytule przelewu znajduje się:
1. Opłata rezerwacyjna i zaliczka  na – tu proszę podać imię kota;
2. Numer telefonu kontaktowego do Nabywcy;
3. Dopisek: zrozumiałem/am i akceptuje warunki umowy;
Rachunek bankowy: BGŻ BNP Paribas Bank Polska S.A.
Numer konta krajowego: 40 2340 0009 0280 4010 0002 4216 (przelewy wyłącznie w złotówkach)
Numer konta walutowego w systemie IBAN: PL98 1750 0012 0000 0000 3438 2317 (przelewy wyłącznie w euro)
SWIFT: PPABPLPKXXX
Odbiorca: Ewa Smoleń

Na zdjęciu nasz wychowanek KORNELIUS
W jakim wieku można odebrać kociaka?

Kocięta mogą opuścić nasz dom i zamieszkać ze swoja RODZINĄ po ukończeniu 14 tygodni życia, moim zdaniem dopiero w tym wieku stają się kociakami przygotowanymi do życia w nowej rodzinie, a o ich charakterach i dalszym rozwoju możemy naprawdę dużo powiedzieć. Kocię w tym wieku może się wydawać ″stare″ ludziom przyzwyczajonym do ogłoszeń z dużo młodszymi kociętami ″gotowymi do zmiany domu″. Kociątko, koteczek, słodziuteńkie kocie maleństwo im mniejsze tym lepiej… Nic bardziej mylnego – wpierw rozbrajająco niezdarne, a później przepełnione dziecięcą energią kocie nie ma dobrych manier, jest  nieokrzesane, nie zna umiaru, nie słucha, skacze, biega jak szalone, mój mąż mówi śmiejąc się tylko patrzy co zepsuć.
          Socjalizacja pierwotna – kluczowy okres rozwoju kociaka. W tym czasie najważniejszy wpływ na kocię mają matka, rodzeństwo i człowiek. Kształtuje się przyszły charakter młodego kota nie wolno odbierać ani dnia z tego czasu, bo każdy dzień to epoka… to lata w porównaniu do gatunku ludzkiego. Wszystkie bodźce, wydarzenia, emocje, których doświadczył mały kotek w okresie socjalizacji pierwotnej, pozostają w jego pamięci i mają ogromny wpływ na jego zachowanie w przyszłości. Bardzo ważne jest poczucie bezpieczeństwa w rodzinnym gnieździe, dzięki któremu kocię nabiera odwagi do poznawania otaczającego je świata.
           Kolejnym powodem jest kalendarz szczepień. Aby działanie szczepionki było skuteczne, kocięta nie powinny być szczepione zbyt wcześnie. Minimalny wiek do pierwszego szczepienia to 9 tygodni. Odstęp między pierwszym a drugim szczepieniem wynosi minimum 3 tygodnie. Około tygodnia trwać będzie natomiast kwarantanna poszczepienna – w sumie daje to 13 tygodni. Kociaki w tym wieku co prawda nie są już tak magicznie słodkimi maleństwami, ale mają już większą odporność.

Sprawozdanie z Walnego Sprawozdawczo-Wyborczego Zebrania Członków FPL –12.03.2022

2.1. Wnioski – Elitarnego Klubu Kota Rasowego:
10. Wprowadzenie zmiany w punkcie 2.3.3. Regulaminu Hodowlanego i Rejestracji Kotów FIFe w
zakresie wydawania kociąt do nowych właścicieli ( domów ) z 12 tygodni na 14 tygodni – przeszedł.

Oznacza to, że z dnem 01.01.2023r. minimalny wiek kociąt na zmianę domu to 14 tygodni. Do końca 2022 roku kociaki mogły zmienić dom po ukończeniu 12 tygodni.

Czy wysyłacie koty kurierem?

Nie prowadzimy sprzedaży wysyłkowej kociąt ani do Polski, ani za granicę. Nie wyrażamy zgody na podróż naszych wychowanków w cargo (w luku bagażowym). O kociej tragicznej podróży w cargo można poczytać TUTAJ » Każdy, kto jest zainteresowany zakupem u nas kociaka, musi po niego przyjechać. Niezależnie czy to jest kociak klasy PET, czy kociak SHOW/ SHOW and BREEDER. Przyjechali do nas po kociaki z Chin, Kanady, Brazylii, czy Filipin.

Odbiór:

Po odbiór kota zapraszamy maksymalnie dwóch opiekunów. Na spotkanie przeznaczam nie więcej niż 30 / 40 minut. Proszę o tym pamiętać. Z mojego doświadczenia wiem, że jest to wystarczający czas, żeby poruszyć najważniejsze kwestie. W razie pytań służę Państwu pomocą w rozmowie telefonicznej, korespondencji e-mail lub messenger. Proszę wszystkich o punktualne przybycie. Oczywiście rozumiem wszelakie okoliczności losowe. W takich wypadkach proszę  o telefon.

UWAGA!

Do nas przyjeżdża się na luzie, wręcz po domowemu. Nasze dorosłe koty na pewno przyjdą się przywitać, są w tym wręcz nachalne. W dniu wizyty bardzo prosimy również nie używać perfum. W nosie kocim znajduje się 200 milionów komórek węchowych, a za funkcjonowanie zmysłu węchu u kota odpowiada 4 razy więcej komórek nerwowych niż u człowieka. Czasem zapach może powstrzymać malucha  od kontaktu z Państwem.

Co będzie potrzebne do zabrania malucha:

Transporterek, nie torebka z otworem na głowę pieska, kociak zmienia dom dla niego jesteście Państwo obcy. Proszę też by transporter był czysty, zdarzyło się kilka razy, że przyjechały Rodziny z pożyczonym transporterem lub po innym pupilu niestety były brudne.
Duży koc lub poszwa do okrycia całego transportera. Można też dla wygody kupić ocieplacz na transporter. Zapytacie Państwo poco? w naszym domu jest ciepło ok. 26ºC -28ºC. Dla zestresowanego kociaka różnica temperatur może być bardzo groźna. Przypomnę prawdziwy ragdoll niema podszerstka.

Na zdjęciu nasz wychowanek SYRIUSZ
Czy kociak dostanie wyprawkę?

Wyprawka dla kociąt to miły gest ze strony hodowcy, nie obowiązek. W większości hodowli to zwykle pakiet startowy przygotowany przez firmy produkujące karmy. Dla nas wyprawka jest nieodzownym elementem wyprawiania do nowych domów naszych wychowanków. Każda wyprawka jest inna, ale równie wartościowa. Na ten moment w każdej wyprawce znajdzie się 1,5kg suchej karmy Farmina Cat N&D Prime Lamb & Blueberry Adult, żwrek Bazyl Ag+ Compact White 10l oraz koc którego ogromną zaletą jest możliwość zabrania ze sobą do nowego domu, choć odrobiny zapachu gniazda, matki i rodzeństwa. Maluch poczuje się dzięki temu bezpieczniej i nieco łatwiej zniesie trudy przeprowadzki…

Przy okazji, proszę nie szukać porad o kocich potrzebach na forach czy kocich grupach zwłaszcza Facebooku.  Niestety większości to wszystko wiedzący „eksperci”, uważający swoje radykalne poglądy za… jedyne słuszne. Czasami dyskusji nie można nazwać nawet merytoryczną, sama forma przekazu jest agresywna. Proszę również pamiętać, że zakupy zrobione według zaleceń sprzedawcy ze sklepu zoologicznego, który pragnie jedynie sprzedać towar mogą okazać się nieodpowiednie.

Nie ma nic gorszego od złych porad.

Zaufajcie hodowcy my jesteśmy do Państwa dyspozycji, zawsze podpowiemy co i gdzie najlepiej kupić na początek zapraszam do zakładki ABC Kupującego – co kupić TUTAJ »

Poza wyprawką do nowego domu maluchy zabiorą:

– książeczkę zdrowia;
– 5 pokoleniowy rodowód (koci dokument tożsamości) wydany przez „Felis Polonia” (FPL), która jest największą w naszym kraju organizacją zrzeszającą kluby i stowarzyszenia felinologiczne, a także jedynym w Polsce członkiem największej na świecie Międzynarodowej Federacji Felinologicznej – Federation Internationale Feline (FIFe). Rodowód to jedyny dokument potwierdzający pochodzenie kota oraz jego rasę. Otrzymują go wszystkie kocięta z miotu więcej czym jest rodowód TUTAJ »

Kocięta wydajemy:

– zaszczepione  i odrobaczone stosownie do wieku;
– całkowicie samodzielne, nauczone korzystania z kuwety i drapaka;
– zachipowane, (chip identyfikacyjny to mały mikroprocesor wielkości ziarenka ryżu). Chip nie posiada i nie potrzebuje zewnętrznych źródeł zasilania. Jego działanie aktywowane jest przez fale radiowe o niskich częstotliwościach, wysyłane przez odpowiedni czytnik. Chip aktywuje się tylko i wyłącznie w polu działania czytnika i odsyła do niego swój zaprogramowany niepowtarzalny 15 cyfrowy numer. Chip umieszcza się podskórnie po lewej stronie grzbietu na wysokości łopatek lub między łopatkami za pomocą igły;
– zarejestrowane w bazach danych SAFE-ANIMAL, od połowy 2024r. będziemy testować bazę CBDZOE. W razie zagubienia lub kradzieży zawsze zwiększa się szansa na odnalezienie kociaka.  Dzięki integracji bazy CBDZOE ze światowym spisem zwierząt posiadających mikroczip – WORLDPETENT – identyfikacja pupila jest teraz możliwa na całym świecie.   

Dlaczego szukamy innej bazy niż SAFE-ANIMAL? ponieważ po roku od rejestracji kociaka w Bazie, Opiekun zostaje powiadomiony, że może mieć dostęp do kartoteki swojego zwierzęcia, po założeniu prywatnego konta właściciela. Międzynarodowa Baza Danych SAFE-ANIMAL pobiera należności za zarejestrowanie czworonoga w Polsce, oraz w EUROPETNET z siedzibą w Brukseli, dokąd przesyła numery mikroczipów. Za każde rejestrowane zwierzę właściciel dokonuje opłaty wybierając jedną z trzech możliwych form subskrypcji: 1 Rok – 59,00 zł, 3 Lata – 149,00 zł, Dożywotnia – 399,00 zł zarejestrowany przeze mnie kociak nie jest wyrejestrowany ale dane właściciela nie są widoczne przy wpisie rekordu (nr. chip);

Życie z kotem…

Czy kot trzymany w mieszkaniu w bloku będzie szczęśliwy?

Obecnie wielu weterynarzy i behawiorystów uważa, że trzymanie kota w domu jest najrozsądniejszym wyjściem. Kot wypuszczony na zewnątrz bez żadnej kontroli narażony jest na wiele niebezpieczeństw. Decydując się na  kota należy pamiętać, że dom czy mieszkanie w bloku będzie dla niego całym światem, ów świat powinien być odpowiednio przygotowany i zorganizowany, tak by faktycznie czuł się on w nim dobrze. Jak w naturze kot potrzebuje kryjówek, punktów obserwacyjnych – do tego przydadzą się drapaki pionowe, poziome, półki, a nawet zwykłe pudełko kartonowe. Tworząc kotu przestrzeń w mieszkaniu musimy również pamiętać o jego bezpieczeństwie. Okna powinny być zabezpieczone specjalną siatką uniemożliwiająca wypadnięcie zwierzaka na zewnątrz. To samo dotyczy balkonu(takie zabezpieczenie posłuży nam wiele lat). Duże znaczenie ma również ilość czasu, jaki możemy poświęcić na zabawę, więcej o zabawie i przystosowaniu mieszkania znajdą Państwo TUTAJ » 

Czy ragdoll dogada się z psem…

Wszystko zależy od psa, jego wieku, rasy, szkolenia. Jeżeli pies na spacerach jest wrogiem kotów to nawet nie próbujcie wprowadzać kociaka do domu.  Zapraszam do przeczytania artykułu TUTAJ »

Na zdjęciu nasz wychowanek ODYS
Czy te koty naprawdę są super do dzieci?

zapraszam do artykułu TUTAJ »

Dwa ragdolle czy jeden?

Zdecydowanie dwa. Jeśli macie Państwo możliwość wzięcia od razu dwóch najlepiej już ze sobą zżytych kociaków, to jest to najlepsze rozwiązanie.  Późniejsze dokocenie jedynaka może być trudne – kotu żyjącemu w pojedynkę, bez kontaktu ze swoim gatunkiem, jest ciężko zaakceptować drugiego kota często nie obywa się bez obrażania się na właścicieli, odmowy jedzenia, pacania łapą, syczenia, a nawet polowania na nowego.

Zachęcam do przeczytania

–  Socjalizacja z izolacją TUTAJ »

– O co chodzi z izolacją czyli kilka słów o kocim stresie TUTAJ  »

Ile kosztuje miesięczne utrzymanie kota?

Bardzo często słyszę to pytanie i prawdę mówiąc nie wiem jak na nie odpowiedzieć. My wydajemy duuuuuuuuuużo.

Wydatki sztywne – minimum:
– karma sucha od 2kg wzwyż,
– mięso królika dla młodych kotów ok 2 szt,
– tuńczyk w sosie własnym lub z wody około 4 puszki,
– 20l żwirku,
– witaminy, probiotyki.

Na zdjęciu nasz wychowanek HAAKON
Co ze spacerami czy wyjściem do ogrodu?

Coraz częściej spotykamy ludzi spacerujących z kotem na smyczy. Zanim jednak dołączycie do tego grona przemyślcie proszę wszystkie za i przeciw. Zapraszam do przeczytania całego artykułu w zakładzie z kotem na spacer TUTAJ »

Co robić jak kociak robi coś, do czego chcę go zniechęcić? 

Nigdy nie podnoś kota za skórę na karku.

Nawet jeśli we wczesnym „dzieciństwie” kocięta doświadczają noszenia przez matkę, to w późniejszym, dorosłym życiu, nagłe chwytanie za kark czy grzbiet oznacza coś kompletnie innego, a mianowicie atak ze strony drapieżnika. Przypominam w tym miejscu, że kot w naturze występuje w podwójnej roli: drapieżnika i ofiary, a ci, którzy na niego polują, są od niego więksi. Kolejnym powodem jest MASA CIAŁA! Kiedy kotka stosuje tzw. chwyt matczyny, jej dziecko waży zazwyczaj kilkaset gramów. Maluch jest lekki, więc łatwo go unieść a całość tej procedury nie wywołuje specjalnego dyskomfortu. Kiedy jednak w ten sam sposób podniesiemy kota ważącego 5, 6 czy 8 kg, to nagle cały jego ciężar zawisa na jednym, małym skrawku skóry! To zwyczajnie boli!!!   I naprawdę nie wiem jak można nie zdawać sobie z tego sprawy!

NIE KRZYCZ, NIE FUKAJ, NIE BIJ, NIE PSIKAJ WODĄ ZE SPRYSKIWACZA.  Kot się będzie Ciebie bał, stres może go nawet zabić, odzyskanie kociej przyjaźni może być niemożliwe.

Każdy zainteresowany zakupem ragdolla, nie ważne czy ma lub miał w swoim życiu 10 innych kotów, powinien zapoznać się z rasą, przede wszystkim jej charakterem, zapraszam do zakładki o rasie RAGDOLL TUTAJ »

Bez dyskusyjnie powinien przeczytać książkę Kocie mojo″. Jest to  poradnik gospodarza programu  ″Kot z piekła rodem″. Jackson Galaxy opisuje, w jaki sposób zrozumieć kocie zachowanie i uczynić kota zdrowym i szczęśliwym. Mojo to pewność siebie, którą kot przejawia, gdy czuje się swobodnie i może się zachowywać w zgodzie ze swoimi instynktami…

W kilku sprawach się nie zgadzam, przykładem jest sposób żywienia.

Jackson GalaxyAutor w wielu przypadkach przyrównuje kocich towarzyszy do osób, które pełnią w życiu konkretne role – przyjaciel, dziecko, sąsiad. Zestawia kocie problemy z towarzyszącymi nam na co dzień dylematami i życiowymi decyzjami. Wyjaśniona zostaje nam kocia mowa ciała, która ma na celu ułatwienie komunikacji z naszym pupilem, a także zasady kotyfikacji polegającej na tworzeniu komfortowych i przyjaznych przestrzeni domowych, aby nasze czworonogi swobodnie mogły z nich korzystać. Następnie książka zamienia się w przewodnik po kocim świecie, który pozwala nam zrozumieć zasady kociego postępowania. Jackson Galaxy próbuje uświadomić czytelnikom, jak wiele zachowań naszych pupili, które często odbieramy jako cechy charakteru, stereotypowo myśląc w stylu: „koty chodzą własnymi ścieżkami, nie da się ich wytresować”, jest źródłem problemów wynikających z niewłaściwego wychowania czy złego przygotowania mieszkania na nowego domownika.

Jeśli nie kary, to co?

Pochwały i nagrody. Kot skorzystał z drapaka – świetnie, głaszczesz go, bawisz się z nim laserkiem, nakierowując mruczka na drapak, fundujesz mu dodatkową porcję zabawy. Kot wskoczył na naszykowaną specjalnie dla niego półkę-punkt widokowy przy oknie – pogłaszcz go i poszczekajcie razem na ptaki za oknem.

Zniechęcanie i alternatywa

By zniechęcić kota do drapania mebli i obić kanapy, obklejasz je taśmą dwustronną. Równocześnie musisz zapewnić kotu alternatywę – najlepiej sprawdzi się drapak, dostosowany do jego wielkości i upodobań. I znowu zapraszam do zakładki zabawa z kotem TUTAJ »

Pytania dotyczące nas:

Kto robi wam zdjęcia:

Zdjęcia robię sama, staram się często robić zdjęcia naszym pupilom w ich naturalnych, domowych warunkach tak by udokumentować ich rozwój. Nie  poprawiam zdjęć w żadnym programie graficznym;

Zakładki naszej strony internetowej zdobią przede wszystkim zdjęcia  przesłane przez Rodziny naszych kocich wychowanków. Za każde zdjęcie i wiadomość  im DZIĘKUJĘ.

Ile macie kotów?

Wszystkie nasze koty są na naszej stronie internetowej możecie się Państwo pobawić i sami policzyć. Nasze ragdolle nie żyją w zatłoczeniu, mimo że jest ich więcej niż w przeciętnym domu miłośnika kotów. Rozwiązaliśmy tę kwestię w gronie rodzinnym. Cześć dorosłych kotów mieszka z moim synem Patrykiem i jego żoną Justyną.

Od jak dawna prowadzicie hodowlę?

Hodowlą zwierząt rasowych zajmujemy się od 1992 roku, na początku były to fenomenalne psy rasy doberman. W czerwcu 2011 roku dołączyły ragdolle, we wrześniu tego samego roku wystąpiliśmy do Polskiej Federacji Fenologicznej FPL o nadanie przydomka hodowlanego Jennifer World*PL. Zapraszam do zakładki o hodowli TUTAJ »

Czym kierujecie się w swojej hodowli?

Kierujemy się bardzo prostą myślą – wyhoduj takiego kota  jakiego sam byś chciał mieć. Dążymy do utrzymania cudownych cech rasy, a nasz cel to hodować koty zdrowe, mądre i miło, gdy są do tego piękne.

Linie z przydomkiem Jennifer World*PL sięgają 5 generacji w rodowodach.

Zdjęcia nadesłane przez Rodziny naszych wychowanków.

 Copyright  © by Jennifer World*PL®

Komentowanie jest wyłączone.