FAQ – lista najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami

GANDALF Jennifer World*PLNajpierw proszę odpowiedzieć sobie na pytania:

– Czy jesteś przygotowany na koszty  utrzymania kota? Miesięczne utrzymanie plus opieka weterynaryjna to wydatek, który musisz uwzględnić w swoim domowym budżecie. Co będzie, kiedy nagle zabraknie z różnych przyczyn pieniędzy?
– Czy w domu nikt nie cierpi na alergię na sierść kota?
– Czy będziesz miał czas dla niego? Koty nie są samotnikami! Są mniej absorbujące niż psy, ale to nie znaczy, że mogą siedzieć same w domu kilkanaście godzin na dobę. Potrzebują towarzystwa ludzi lub innych zwierząt. Zastanów się, czy masz czas na codzienną zabawę, tulenie, głaskanie.
– Czy zapewnisz mu opiekę na czas wakacji lub innych wyjazdów np. praca za granicą? Kto się zaopiekuje kotem podczas Twojej nieobecności lub choroby?
– Czy Twoje meble, dywany lub bibeloty nie są dla Ciebie bardzo bliskimi przedmiotami? Koty w tym i ragdolle  są bardzo mobilne. Wskoczenie na komodę, dla zdrowego kota, nie stanowi żadnego problemu. Mogą chodzić po blatach w kuchni, po stołach.  Może się zdarzyć, że coś zrzucą. Ragdoll ma futro; sierść będzie w wielu miejscach w mieszkaniu. Szczególnie w okresach linienia, sierść może być wszędzie, nawet na wyjściowym ubraniu zamkniętym pieczołowicie w garderobie. Jeżeli nie zniesiesz kociej sierści na swoich ubraniach, w wypielęgnowanym domu, boisz się, że kot coś zadrapie proszę zrezygnuj.

Gwarancje, jakich oczekujemy od kupujących:

to zapewnienia, że kot będzie żył w miłości i trosce przez całe swoje życie, a jego potrzeby nigdy nie będą ignorowane.

 

Opiekun kota nie staje się jego posiadaczem – ma tworzyć z kotem relacje.

 

Ile kosztuje kociak?

Cena kociaków w opcji PET – kot wyłącznie do sterylizacji / kastracji (bez praw hodowlanych i wystawowych): 4 500,00 zł. W przypadku gdy kociak miałby zamieszkać poza granicami kraju cena – 1100 euro (cena zawiera już koszty dodatkowego szczepienia, paszportu, kastracji).

Cena kociaków w opcji SHOW – kot wystawowy wyłącznie do sterylizacji / kastracji (kot bez praw hodowlanych): 5 000,00 zł. W przypadku gdy kociak miałby zamieszkać poza granicami kraju cena – 1300 euro (cena w zawiera już koszty dodatkowego szczepienia, paszportu, kastracji).

Cena kociaków w opcji BREEDER – kot hodowlany: kotka 9 000,00 zł / 2 100 euro – kocur 10 000,00 zł / 2 300 euro.

Cena kociaków w opcji SHOW and BREEDER – kot wystawowo / hodowlany ustalana jest indywidualnie. 

Kociaki w opcji BREEDER / SHOW and BREEDER przed opuszczeniem hodowli mają wykonywane: RTG ogona, badanie na FeLV i FiV oraz badanie na pasożyty w tym Giardię.

Ważne!: Kociak wyjeżdżający za granicę, musi z nami zostać od 21 do 30 dni dłużej ze względu na kwarantannę poszczepienną).

GANDALF Jennifer World*PLCzy cena jest do negocjacji?

Cena kota z naszej hodowli nie podlega negocjacji. Podchodzimy do naszej pasji bardzo poważnie i odpowiedzialnie, angażując w nią wiele serca, czasu i środków. Utrzymanie hodowli jest kosztowne. Są to koszty między innymi:
– badania kotów hodowlanych w kierunku chorób, które są charakterystyczne dla rasy. W przypadku ragdolli są to badania genetyczne i echokardiograficzne w kierunku kardiomiopatii przerostowej HCM oraz badania genetyczne i USG w kierunku torbielowatości nerek PKD. Echo serca u kota wykonuje się nie jeden raz, a według wskazań lekarza weterynarii my robimy co dwa lata;
– badanie mykologiczne w kierunku grzybów chorobotwórczych w Wojewódzkim Inspektoracie Weterynarii;
– badanie pod kątem pasożytów wewnętrznych;
– wymazy z pochwy/napletka przed każdym kryciem;
– opłata pokrycia kotki kocurem (to czasem koszt przekraczający wartość jednego kociaka plus rygorystyczne obostrzenia co do kastracji, sprzedaży kociąt do hodowli itp..). Niejednokrotnie hodowla udostępniająca kocura znajduje się na drugim końcu Polski lub nawet za granicami kraju. Kotkę należy zawieźć wówczas do kocura, by po kilku dniach znów po nią przyjechać (zdarza się że trzeba to powtórzyć, bo kotka nie zaszła w ciążę);
– czasem poród kończy się cesarką, a czasem – jak nie zejdą łożyska – trzeba kotkę wyczyścić. Kotki nie rodzą na Kasę Chorych obecnie NFZ, hodowca za zabiegi musi zapłacić.
– opłaty przynależności do klubu zrzeszającego hodowców, w tym koszty różnych niezbędnych formalności;
– koszty szkoleń;
– ogromne koszty przeznaczone na wystawy: opłaty przyjęcia kota na wystawę, dojazdy, noclegi;
– szczepienia małego kociaka, ale i kotów dorosłych;
– odrobaczania;
– chipowanie i rejestracja w bazie danych;
– wizyty weterynarza przy jakiejkolwiek wątpliwościach;
– zakup karmy nie tylko dla kociaczka, ale całego stada (które nie pójdzie do stodoły nałapać sobie myszek); Maluchy nie tylko ssą mamę, czasem trzeba je dokarmiać. Jak chcemy zdrowe maluszki to nie podamy mleka 3,2% od krowy tylko specjalne dla kociąt i na pewno nie ze zwykłego sklepu zoologicznego bo tym, to możemy rozwalić układ pokarmowy. Do tego mięso z królika, tuńczyk, indyk i inne dobroci. Probiotyki, witaminy…
– żwirek, tego nigdy za dużo;
– właściwe utrzymanie higieny hodowli, a raczej naszego domu to przede wszystkim pranie, odkurzanie, mycie podłóg. Pranie legowisk, materacyków, akcesoriów do drapaków czy też chodników i pościeli, bo przecież kociaki zarówno te małe, jak i duże śpią z nami. Woda, prąd i odpowiednia chemia nieszkodząca zwierzakom kosztują;
– koty niewychodzące szczególnie mocno narażone są na stres oraz nudę – potrzebują zabawek i drapaków;
– kotki też muszą mieć komfort porodu – nie wyobrażam sobie, by rodziły w kartonie;
– i w końcu moja praca, która nie polega na otwarciu puszki, nałożeniu jej na miseczki – nie kończy się także na posprzątaniu kuwet. To pełne 3 zmiany, czyli praca 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. W przypadku, gdy chcę pojechać na wystawę musi zaangażować się w to rodzina, podobnie rzecz ma się, gdy wypadnie wyjazd rodzinny i zmuszona jestem nająć zaufaną osobę. Proszę pamiętać, że HODOWLA KOTÓW to nie tylko zabawa z kotkiem. Więcej możecie Państwo przeczytać w zakładce – hodowla to biznes czy pasja TUTAJ »

Czy można gdzieś zobaczyć wcześniejsze mioty?

Żeby mieć wyobrażenie, co wyrasta ze słodkich, malutkich, pluszowych kociątek na naszej stronie w indywidualnych zakładkach naszych kotek hodowlanych i tych już na emeryturze przedstawiamy Państwu wszystkie  ragdollowe dzieci Jennifer World*PL od pierwszego miotu A do chwili obecnej. Jak szukać? Kliknij kursorem w wybraną kotkę – na jej stronie pod zdjęciem rodowodu jest tabela, przejście do zakładki miotu następuje przez kliknięcie w wybrany miot. Cyfry przy literach oznaczają, który raz zaczęliśmy alfabet.

MIOT ''W''3 Jennifer World*PL
Kto robi wam zdjęcia:

Zdjęcia robię sama, staram się często robić zdjęcia naszym pupilom w ich naturalnych, domowych warunkach tak by udokumentować ich rozwój. Nie  poprawiam zdjęć w żadnym programie graficznym;

Zakładki naszej strony internetowej zdobią przede wszystkim zdjęcia  przesłane przez Rodziny naszych kocich wychowanków. Za każde zdjęcie i wiadomość Wam DZIĘKUJĘ.

W jakim wieku można kupić kociaka?

Kocięta mogą opuścić nasz dom i zamieszkać ze swoja RODZINĄ po ukończeniu 13 tygodnia życia (czasem jednak preferuję starszy wiek wydawania kociąt). Naszym zdaniem dopiero w tym wieku stają się kociakami idealnie przygotowanymi do życia w nowej rodzinie, a o ich charakterach i dalszym rozwoju możemy naprawdę dużo powiedzieć. Kocię mające 15-16 tygodni może się wydawać ″stare″ ludziom przyzwyczajonym do ogłoszeń z dużo młodszymi kociętami ″gotowymi do zmiany domu″. Kociątko, kociaczek, słodziuteńkie kocie maleństwo im mniejsze tym lepiej… Nic bardziej mylnego – wpierw rozbrajająco niezdarne, a później przepełnione dziecięcą energią kocie nie ma dobrych manier, jest  nieokrzesane, nie zna umiaru, nie słucha, skacze, biega jak szalone, gryzie, drapie, jednym słowem jest niegrzeczne.
Socjalizacja pierwotna – kluczowy okres rozwoju kociaka. W tym czasie najważniejszy wpływ na kocię mają matka, rodzeństwo i człowiek. Kształtuje się przyszły charakter młodego kota nie wolno odbierać ani dnia z tego czasu, bo każdy dzień to epoka… to lata w porównaniu do gatunku ludzkiego. Wszystkie bodźce, wydarzenia, emocje, których doświadczył mały kotek w okresie socjalizacji pierwotnej, pozostają w jego pamięci i mają ogromny wpływ na jego zachowanie w przyszłości. Bardzo ważne jest poczucie bezpieczeństwa w rodzinnym gnieździe, dzięki któremu kocię nabiera odwagi do poznawania otaczającego je świata.
Kolejnym powodem jest kalendarz szczepień. Aby działanie szczepionki było skuteczne, kocięta nie powinny być szczepione zbyt wcześnie. Minimalny wiek do pierwszego szczepienia to 8 – 9 tygodni. Odstęp między pierwszym a drugim szczepieniem wynosi minimum 3 tygodnie. Około tygodnia trwać będzie natomiast kwarantanna poszczepienna – w sumie daje to 12 – 13 tygodni. Kociaki w tym wieku co prawda nie są już tak magicznie słodkimi maleństwami, ale mają już większą odporność.

Jak zarezerwować kociaka?

Rezerwacja (konkretnego) kotka następuje po wpłaceniu na nasze konto 30% jego ceny z czego 10% to ZALICZKA Z TYTUŁU ZAKUPU KOTA, a 20% to OPŁATA REZERWACYJNA. Zaliczka podlega zwrotowi, w przypadku gdy nabywca odstąpi od zakupu kota z zaliczki potrącamy poniesione koszty np. zleconych badań, kastracji, paszportu dodatkowych szczepień, zaświadczeń. Opłata rezerwacyjna jest BEZZWROTNA.
Na przelew czekam maksymalnie dwa dni, później zwalniam wstępną rezerwację. Bardzo proszę o przemyślenie decyzji.

WAŻNE!!!

Do wszystkich zainteresowanych zakupem kota z naszej hodowli z naszego domu! hodowla to przede wszystkim nasz dom nasza enklawa, nie super market czynny 24h, gdzie jak zapłacisz, to kupisz. A ja nie jestem sprzedawcą, który ma towar wydać i każdego miło obsłużyć. Nie sprzedam kociaka osobie, z którą mam zły kontakt, albo wcale. Dotyczy to także kociaków, na które wpłynęła już zaliczka w takim przypadku zwracamy całą wpłaconą kwotę.

Dane do przelewu:

Płacąc za pomocą przelewu bankowego, proszę upewnić się, że w tytule przelewu znajduje się:
1. imię kota
2. Numer telefonu kontaktowego do osoby kupującej
3. Dopisek: „Zrozumiałem/am i akceptuje warunki umowy.”
Rachunek bankowy: BGŻ BNP Paribas Bank Polska S.A.
Numer konta krajowego: 40 2340 0009 0280 4010 0002 4216 (przelewy wyłącznie w złotówkach)
Numer konta walutowego w systemie IBAN: PL98 1750 0012 0000 0000 3438 2317 (przelewy wyłącznie w euro)
SWIFT: PPABPLPKXXX
Odbiorca: Ewa Smoleń
Wykonanie przelewu na nasze konto jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na zapisy w umowach:
Umowa Rezerwacji » 
Umowa Kupna  Sprzedaży Kota »

Czy kociak dostanie wyprawkę?

Wyprawka dla kociąt to miły gest ze strony hodowcy, nie obowiązek. W większości hodowli to zwykle pakiet startowy przygotowany przez firmy produkujące karmy. Dla nas wyprawka jest nieodzownym elementem wyprawiania do nowych domów naszych wychowanków. Wyprawkę traktujemy jako sympatyczny prezent, a my kochamy dawać prezenty. Jej ogromną zaletą jest możliwość zabrania ze sobą do nowego domu, choć odrobiny zapachu gniazda, matki i rodzeństwa. Maluch poczuje się dzięki temu bezpieczniej i nieco łatwiej zniesie trudy zmiany domu.  Każda wyprawka jest inna, ale równie wartościowa jak ostatnio przeliczyłam koszt jednej wyprawki przekracza 250,00zł.

Przy okazji apeluję do przyszłych rodzin, by zajrzały do zakładki poradnik TUTAJ. Często zdarza się, że nie jesteście Państwo przygotowani na przyjęcie kociaka. Proszę pamiętać, że zakupy zrobione według zaleceń sprzedawcy ze sklepu zoologicznego, który pragnie jedynie sprzedać towar lub wypowiedzi osób na forach internetowych (gdzie głos zabierają nieodpowiedzialni, pragnący jedynie się wymądrzyć ludzie, którzy z hodowlą kotów rasowych nie mają nic wspólnego!), mogą okazać się nieodpowiednie.

Poza wyprawką do nowego domu maluchy zabiorą:

– książeczkę zdrowia;
– 5 pokoleniowy rodowód (koci dokument tożsamości) wydany przez „Felis Polonia” (FPL), która jest największą w naszym kraju organizacją zrzeszającą kluby i stowarzyszenia felinologiczne, a także jedynym w Polsce członkiem największej na świecie Międzynarodowej Federacji Felinologicznej – Federation Internationale Feline (FIFe). Rodowód to jedyny dokument potwierdzający pochodzenie kota oraz jego rasę. Otrzymują go wszystkie kocięta z miotu więcej czym jest rodowód TUTAJ »

GANDALF Jennifer World*PLKocięta będą:

– zaszczepione i odrobaczone stosownie do wieku;
– całkowicie samodzielne, nauczone korzystania z kuwety i drapaka;
– zachipowane, (chip identyfikacyjny to mały mikroprocesor wielkości ziarenka ryżu). Chip nie posiada i nie potrzebuje zewnętrznych źródeł zasilania. Jego działanie aktywowane jest przez fale radiowe o niskich częstotliwościach, wysyłane przez odpowiedni czytnik. Chip aktywuje się tylko i wyłącznie w polu działania czytnika i odsyła do niego swój zaprogramowany niepowtarzalny 15 cyfrowy numer. Chip umieszcza się podskórnie po lewej stronie grzbietu na wysokości łopatek lub między łopatkami za pomocą igły;
– zarejestrowane w bazie danych SAFE-ANIMAL. W razie zagubienia lub kradzieży zawsze zwiększa się szansa na odnalezienie kociaka. SAFE-ANIMAL systematycznie przesyła dane zgromadzone w swoim rejestrze do Międzynarodowej bazy European z siedzibą w Brukseli. Organizacja ta zrzesza najważniejsze bazy danych z terenu Państw Unii Europejskiej.  Nabywca kotka nie ponosi opłat za rejestrację kota w tejże bazie – koszty ponosi hodowca.;
– kociaki sprzedawane zagranicę są dodatkowo szczepione przeciwko wściekliźnie, przechodzą
(w zależności od kraju do którego będą podróżować) 21-30 dniową kwarantannę.

Odbiór:

Na każde spotkanie  przeznaczamy ok. 1 godziny. Z mojego doświadczenia wiemy, że jest to wystarczający czas, żeby poruszyć najważniejsze kwestie. Dobrze mieć ze sobą  przygotowaną listę z pytaniami. Proszę wszystkich o punktualne przybycie. Oczywiście rozumiemy wszelakie okoliczności losowe. W takich wypadkach prosimy po prostu o telefon. 

Czy wysyłacie koty kurierem?

Nie prowadzimy sprzedaży wysyłkowej kociąt ani do Polski, ani za granicę. Nie wyrażamy zgody na podróż naszych wychowanków w cargo (w luku bagażowym). O kociej tragicznej podróży w cargo można poczytać TUTAJ » Każdy, kto jest zainteresowany zakupem u nas kociaka, musi po niego przyjechać. Niezależnie czy to jest kociak klasy PET, czy kociak SHOW/ SHOW and BREEDER. Przyjeżdżają do nas po kociaki nawet z Chin, Kanady, Brazylii, czy Filipin.

Co będzie potrzebne do zabrania kociaka:

transporterek, nie torebka z otworem na głowę pieska, kociak zmienia dom dla niego jesteście Państwo jeszcze obcy. Proszę też by transporter był czysty, zdarzyło się kilka razy, że przyjechały Rodziny z pożyczonym transporterem lub po innym pupilu niestety były brudne.
Duży koc lub poszwa do okrycia całego transportera. Można też dla wygody kupić ocieplacz na transporter. Zapytacie Państwo poco? w naszym domu jest ciepło ok. 26ºC -28ºC. Dla zestresowanego kociaka różnica temperatur może być bardzo groźna. Przypomnę prawdziwy ragdoll niema podszerstka.

Ile macie kotów?

Wszystkie nasze koty są na naszej stronie internetowej możecie się Państwo pobawić i sami policzyć. Nasze ragdolle nie żyją w zatłoczeniu, mimo że jest ich więcej niż w przeciętnym domu miłośnika kotów. Rozwiązaliśmy tę kwestię w gronie rodzinnym. Cześć dorosłych kotów mieszka z moim synem Patrykiem i jego żoną Justyną.

Od jak dawna prowadzicie hodowlę?

Hodowlą zwierząt rasowych zajmujemy się od 1992 roku, na początku były to fenomenalne psy rasy doberman. W czerwcu 2011 roku dołączyły ragdolle, we wrześniu tego samego roku wystąpiliśmy do Polskiej Federacji Fenologicznej FPL o nadanie przydomka hodowlanego Jennifer World*PL. Nazwaliśmy hodowlę od naszej pierwszej kotki rasy ragdoll JENNIFER, dla której przecież my i nasz dom to cały świat.

Linie z przydomkiem Jennifer World*PL sięgają 5 generacji w rodowodach.

Czy możemy do Państwa przyjechać, poznać się bliżej?

Nie zapraszamy nikogo poza kupującymi przyjeżdżającymi po odbiór nowego członka rodziny. Mamy kotki przed lub po porodzie, kocięta które nie mają jeszcze wszystkich szczepień.  Dla mnie najważniejsze jest bezpieczeństwo moich kotów – osoby z zewnątrz, to ogromne zdrowotne  ryzyko.

Chcemy sprawdzić czy członkowie rodziny nie mają alergii na  kota…

Prawidłowe rozpoznanie alergii na białko wydzielane przez kota może postawić wyłącznie lekarz, na podstawie przeprowadzonego wywiadu i wyników badań. Taki test powinno się zrobić przed rezerwacją kociaka.
Test alergiczny w panelu oddechowym
Test molekularny ALEX
Test Immuno CAP ISAC

Ile kosztuje miesięczne utrzymanie kota?

Bardzo często słyszę to pytanie i prawdę mówiąc nie wiem jak na nie odpowiedzieć. My wydajemy duuuuuuuuuużo.

Dwa koty czy jeden?

Zdecydowanie dwa. Jeśli macie Państwo możliwość wzięcia od razu dwóch najlepiej już ze sobą zżytych kociaków, to jest to najlepsze rozwiązanie.  Późniejsze dokocenie jedynaka może być trudne – kotu żyjącemu w pojedynkę, bez kontaktu ze swoim gatunkiem, jest ciężko zaakceptować drugiego kota często PL*Jennifer World OTTARnie obywa się bez obrażania się na właścicieli, odmowy jedzenia, pacania łapą, syczenia, a nawet polowania na nowego.

Co ze spacerami czy wyjściem do ogrodu?

Coraz częściej spotykamy ludzi spacerujących z kotem na smyczy. Zanim jednak dołączycie do tego grona przemyślcie proszę wszystkie za i przeciw. Zapraszam do przeczytania całego artykułu w zakładzie z kotem na spacer TUTAJ 

Co robić jak kociak robi coś, do czego chcę go zniechęcić np. wskakuje na kuchenny blat? 

Nigdy nie podnoś kota za skórę na karku. Wbrew powszechnej opinii kot nie czuje się wtedy bezpiecznie, lecz panicznie się boi, bo nie wie, co się z nim dzieje. Przeżywa ogromny stres.

NIE KRZYCZ, NIE FUKAJ, NIE BIJ, NIE PSIKAJ WODĄ ZE SPRYSKIWACZA.

Kot się będzie Ciebie bał, stres może go nawet zabić, odzyskanie kociej przyjaźni może być niemożliwe.

Każdy zainteresowany zakupem ragdolla, nie ważne czy ma lub miał w swoim życiu 10 innych kotów, powinien zapoznać się z rasą, przede wszystkim jej charakterem (zapraszam do zakładki o rasie RAGDOLL TUTAJ)

Bez dyskusyjnie powinien przeczytać książkę Kocie mojo″. Jest to wszechstronny poradnik gospodarza programu  ″Kot z piekła rodem″. Jackson Galaxy opisuje, w jaki sposób zrozumieć kocie zachowanie i uczynić kota zdrowym i szczęśliwym. Mojo to pewność siebie, którą kot przejawia, gdy czuje się swobodnie i może się zachowywać w zgodzie ze swoimi instynktami…

Jackson GalaxyAutor w wielu przypadkach przyrównuje kocich towarzyszy do osób, które pełnią w życiu konkretne role – przyjaciel, dziecko, sąsiad. Zestawia kocie problemy z towarzyszącymi nam na co dzień dylematami i życiowymi decyzjami. Wyjaśniona zostaje nam kocia mowa ciała, która ma na celu ułatwienie komunikacji z naszym pupilem, a także zasady kotyfikacji polegającej na tworzeniu komfortowych i przyjaznych przestrzeni domowych, aby nasze czworonogi swobodnie mogły z nich korzystać. Następnie książka zamienia się w przewodnik po kocim świecie, który pozwala nam zrozumieć zasady kociego postępowania. Jackson Galaxy próbuje uświadomić czytelnikom, jak wiele zachowań naszych pupili, które często odbieramy jako cechy charakteru, stereotypowo myśląc w stylu: „koty chodzą własnymi ścieżkami, nie da się ich wytresować”, jest źródłem problemów wynikających z niewłaściwego wychowania czy złego przygotowania mieszkania na nowego domownika.

Jeśli nie kary, to co?

Pochwały i nagrody. Kot skorzystał z drapaka – świetnie, głaszczesz go, bawisz się z nim laserkiem, nakierowując mruczka na drapak, fundujesz mu dodatkową porcję zabawy. Kot wskoczył na naszykowaną specjalnie dla niego półkę-punkt widokowy przy oknie – pogłaszcz go i poszczekajcie razem na ptaki za oknem.

Zniechęcanie i alternatywa

By zniechęcić kota do drapania mebli i obić kanapy, obklejasz je taśmą dwustronną. Równocześnie musisz zapewnić kotu alternatywę – najlepiej sprawdzi się drapak, dostosowany do jego wielkości i upodobań. Zapraszam do zakładki zabawa z kotem TUTAJ.

Czym karmić?

Z uwagi na duży wybór karm nie jest łatwo znaleźć tę, która daje najlepsze efekty i rezultaty żywieniowe hodowanej rasy. Zapraszam  do zakładki – Żywienie »

 Copyright  © by Jennifer World*PL

Komentowanie jest wyłączone.