Wszystkie kocięta z jednego miotu muszą mieć imiona na tą sama literę – kolejną z alfabetu.

Liczy się tu kolejność rodzenia się u hodowcy miotów, a nie czy kocięta pochodzą z tej samej czy też z innej matki. W sytuacji gdy imię nadane przez hodowcę nie przypadło Wam do gustu, możecie oczywiście zwracać się do kociaka imieniem wybranym przez siebie. Jednak w dokumentach poświadczających pochodzenie imię musi pozostać bez zmian.


Kociaki z naszej hodowli otrzymują imiona ludzkie lub mitycznych bohaterów. Przy wyborze imiona staramy się by odzwierciedlało charakter i osobowość kociaka.

Na zdjęciu KLARA. KLARA to imię żeńskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od przymiotnika clarus oznaczającego „jasny”, „jaśniejący”.
 

KLARA Jennifer World*PL

Zgodnie z przyjętymi w Federacji  FIFe zasadami, imię kota zapisuje się we wszelkich dokumentach, dużymi literami i umieszcza przed lub po przydomku hodowlanym, czyli nazwą hodowli, w której kot się urodził. Ten z kolei zapisujemy literami małymi. Do przydomku dodajemy jeszcze symbol kraju, w jakim dana hodowla została zarejestrowana poprzedzony gwiazdką.

Imię kota wraz z przydomkiem i ze spacjami oraz *PL nie może przekroczyć 31 znaków (do marca 2019 obowiązywało 28 znaków) Regulamin Biura Rodowodowego FPL_2019

Duże litery przed imieniem kota np. SC, GIC, IC, CH  lub SP, GIP, IP, PR to skrót  tytułu uzyskanego na Światowych i Międzynarodowych Wystawach Kotów np. SC, SP to  SUPREME CHAMPION, SUPREME PREMIOR  –  Światowy Mistrz.

Tytuły  z grupy Merit np. DM  skrót tytułu DISTINGUISHED MERIT  – Wybitnie Zasłużony piszemy po pełnym imieniu i przydomku kota. Więcej o tytułach znajdą Państwo w zakładce Tytuły wystawowe i certyfikaty TUTAJ »

Przykłady:

Tytuł ImięTytuł
z grupy Merit
SCELWIRKA
SC, GIPANASTAZJADSM
SPEDUARDODSM
CHJENNIFER DM
SCROLANDDM
Co to jest przydomek hodowlany?

Przydomek hodowlany to nazwa danej hodowli w której rodzą się kociaki bez względu na rasę. Przydomek hodowlany to swego rodzaju marka, która miarę rozwoju hodowli stanie się coraz bardziej rozpoznawalna.

Zobacz również:

Wielu poetów i pisarzy było miłośnikami kotów, a ich utwory przeszły do historii literatury. Kocie postacie w literaturze i sztuce: Kot z Cheshire z powieści „Przygody Alicji w Krainie Czarów” Lewisa Carrolla. Garfield z popularnego komiksu stworzonego przez Jima Davisa, Pimpuś sadełko Mari Konopnickiej, Behemot – wielki, mniej więcej rozmiarów wieprza, czarny kocur z powieść Michaiła Bułhakowa Mistrz i Małgorzata.  Główni bohaterowie tomiku wierszy pt. Koty Thomasa Stearnsa Eliota, noblisty i jednego z najwybitniejszych poetów literatury angielskiej. Zbiór ten zainspirował Andrew Lloyd Webbera do stworzenia jednego z najpopularniejszych na świecie musicali Koty.: Kotka Old Gumbie, która nocami zamiast polować, opiekuje się myszami, karmi je i uczy muzyki; Growltiger – kot ze starej barki, postrach Tamizy; Rum Tum Rugger (Ram Tam Tamek) – przekorny kocur, któremu nigdy nie można dogodzić – „Dać mu kawior – on by wolał kuropatwę, dom mu kupić – on by wolał apartament” (przekład Stanisława Barańczaka); Mungojerrie i Rumpelteazer – para kocich przestępców specjalizująca się w skokach na schaby i pieczenie; Old Deuteronomy (Nestor) – najstarszy z kotów; gdy śpi, całe miasto chodzi na palcach; Mistoffelees (Mefistofeliks) – mistrz kociej magii, który potrafi znikać w zaskakujący sposób w rynnie albo na dachu; Macavity – demon bezprawia, którego na próżno ściga Scotland Yard; Skimbleshanks (Semaforro) – kot kolejowy zamieszkujący nocne pociągi;  Gus – kot teatralny, który życie spędził w kulisach, grał podobno w musicalu „Dakota”, a jego najsławniejsza rola to Filemon w „Kocim Futrze” (Barańczak); Bustopher Jones (Kot Bywalec) – stały klient klubów i restauracji, wielki smakosz i koneser.

Copyright  © by Jennifer World*PL®

Komentowanie jest wyłączone.