I chociaż ogólnie wiem, że tak, to jest wiele czynników, które wpływają na to, czy akurat stworzą udaną relacje z Waszymi. Jednym z nich jest poziom szacunku dla zwierząt i sposób, w jaki przedstawiacie go dzieciom, bo dzieci trzeba tego nauczyć.
W tej zakładce są zdjęcia naszych wychowanków i dzieci z którymi mieszkają. Szerszy artykuł znajdziecie w kompendium, mam nadzieje, że coś wniesie on do Waszej relacji, relacji Waszego dziecka, dzieci z kotem TUTAJ »
– Ragdoll jest jedną z największych ras kotów domowych, a swoją nazwę zawdzięczają skłonności do wiotczenia podczas podnoszenia. Te cechy fizyczne mogą utrudniać ich podnoszenie, zwłaszcza małym dzieciom.
– Krąży mit, że ragdolle są hipoalergiczne, niestety nie jest to prawda, zrób dla pewności test TUTAJ »
Na tym filmiku moja roczna wnusia Konstancja która kocha swoje dwa kocurki, cudownie bawi się z jednym z nich. Taka relacja to coś więcej niż tylko zabawa – to bezgraniczne zaufanie kota, dziecka i rodzica, to więź, którą budujemy każdego dnia.
Jako dorośli przyjmujemy wiele kwestii za oczywiste i znane, jednak najmłodsi dopiero poznają świat i zasady, które nim rządzą. Dzieci nie mają wrodzonego szacunku do zwierząt, tej umiejętności muszą się nauczyć.
Bardzo małe dzieci uczymy zupełnie inaczej niż starsze. Pamiętaj jednak, że bez względu na ich wiek to od dorosłego zależy, czy i jak wyegzekwuje pozytywne zachowania. Stawianie dziecku wymagań w sposób jasny, spokojny i stanowczy jest sztuką. Janusz Korczak mawiał, że: „Wychowanie dziecka to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli…
Więcej zdjęć i filmików znajdą Państwo w indywidualnych zakładkach kociaków oraz na Facebook i Instagram.
”Szczytem szczęścia dla kota jest uwaga, rozmowa, pieszczoty i miłość ze strony człowieka; a dla ludzi nic nie może być pochlebniejszego niż przywiązanie istoty tak dalece niezależnej”
– Eugen Skasa-Weiss –
Copyright © by Jennifer World*PL®