Nawet największy domator czasem wyjeżdża…

Ragdolle to znakomici kompani podróży  nawet tych bardzo dalekich. Niezależnie od środku transportu jaki wybierzemy, wiemy to z doświadczenia, nasze koty podróżują z nami nie tylko na Cat Show. Wyjeżdżając korzystamy zarówno z komunikacji miejskiej, PKP, PKS, BUS. Kiedy zatrzymujemy się w hotelu, nie widać u nich stresu związanego ze zmianą miejsca, śmiało możemy powiedzieć że dla ragdolla najważniejszy jest jego człowiek.


 

Wyjeżdżamy na 1-2 dni…

Kota spokojnie można zostawić na taki czas w domu.  Należy przygotować  dodatkowe miseczki z wodą, pamiętajmy o upałach! koty, jak wszyscy, potrzebują wtedy więcej płynów! Suchą karmą ustawiamy w zacienionym miejscu (mokrej nie zostawiamy bo się zepsuje). Na wszelki wypadek warto zostawić drugą kuwetę.  Pamiętaj jednak, że dla kota dni te będą bardzo długie, Twój pupil też tęskni.

Polecam zakup kamer  bezprzewodowych na Wi-Fi będą Państwo mieli podgląd w telefonie na żywo z każdego miejsca na świecie.

Kot zostaje w domu, a my zapewniamy mu opiekę

Zaprzyjaźniony opiekun przychodzi codziennie do naszego domu. Największą zaletą tego rozwiązania jest to, że kot przebywa w znanym sobie otoczeniu, wśród znanych zapachów i mebli, dzięki czemu nie przeżywa dodatkowego stresu związanego z oswajaniem nowego terytorium.

Opiekun kota  za każdym razem gdy do niego przyjdzie obowiązkowo musi: 

  1. Wyczyścić kuwetę.
  2. Zmienić wodę.
  3. Umyć miski z mokrej i suchej karmy.
  4. Nałożyć do miseczek świeżej karmy.
  5. Pobawić się z nim.
  6. Posprzątać dom z niebezpiecznych dla kota przedmiotów, bo kot mógł np. coś stłuc…
  7. Sprawdzić, czy kot jest  zdrowy.

Kot na czas naszego wyjazdu przebywa w domu zaprzyjaźnionej osoby

Innym rozwiązaniem jest umieszczenie  kota w domu  tymczasowego opiekuna. Jest to rozwiązanie wygodne dla osoby zajmującej się zwierzakiem, a i są koty które taką przeprowadzkę zaakceptują bez problemu, zwłaszcza jeżeli znają i lubią tą osobę. Ważne jest, aby w tymczasowym domu kot był bezpieczny. Zwierzę w obcym domu ma prawo się stresować i jego zachowania mogą odbiegać od normy. W takiej sytuacji można włączyć w pomieszczeniu, w którym przebywa najczęściej i najdłużej – kocie feromony w postaci elektrycznego dyfuzora. To syntetyczna postać kocich feromonów policzkowych. W naturze służą one kotom do oznakowania terytorium jako bezpiecznego i przyjaznego.

NIE POLECAM hotelu dla zwierząt

Jednak kiedy musisz oddać mruczka do hotelu, upewnijmy się, kto go prowadzi, jaki jest nadzór weterynaryjny, jakie są warunki mieszkaniowe, jakie jest dopuszczalne zagęszczenie zwierząt w pensjonacie. Z iloma i z jakimi zwierzakami będzie przebywać nasz przyjaciel w jednym pomieszczeniu. Razem z kotem powinno się przywieźć do hotelu jego ekwipunek czyli: kuwetę, legowisko, miseczki na wodę, jedzenie, zabawki. Z hotelu nawet takiego który prowadzi klinika weterynaryjna dla zwierząt można przywieść kota zestresowanego, chorego na chorobę wirusową, wystarczy niedomyta miska, zakażone ubranie opiekuna – o chorobach czytaj więcej »

Najlepsza z opcji to zabranie kota ze sobą

Nasi chłopcy na wakacjach z Patrykiem.

Zobacz również:

Spacer z kotem TUTAJ »

Podróż z kotem za granicę TUTAJ »

Podróż do USA TUTAJ »

Nasz wychowanek MOWGLI podróżuje ze swoją Rodziną kamperem.

Copyright  © by Jennifer World*PL®

Komentowanie jest wyłączone.