Nawet największy domator czasem wyjeżdża…

Ragdolle to znakomici kompani podróży  nawet tych bardzo dalekich. Niezależnie od środku transportu jaki wybierzemy, wiemy to z doświadczenia, nasze koty podróżują z nami nie tylko na Cat Show. Wyjeżdżając korzystamy zarówno z komunikacji miejskiej, PKP, PKS, BUS. Kiedy zatrzymujemy się w hotelu, nie widać u nich stresu związanego ze zmianą miejsca, śmiało możemy powiedzieć że dla ragdolla najważniejszy jest jego człowiek.

Tak zachowują się nasze koty podczas wyjazdów:

ROLAND w hotelu w Łodzi.

 

 

WWS WORLD CAT SHOW Freiburg


Po 24 godzinach podroży na Światową wystawę kotów WWS WORLD CAT SHOW Freiburg trzeba się pobawić. Zabawa pozwoli odreagować ewentualny stres. Wyruszyłam z domu z moimi kotełkami 24.10.19 w godz. popołudniowych. Ponad dobę byłam z nimi w podróży, oczywiście podroż z przygodami nie mogło być inaczej. Najpierw taxi nie było, później Kraków zakorkowany na dworzec Główny PKP dojechałam na 1 minutę przed odjazdem pociągu. Patryk czekał przed dworcem zabrał z taxi transporterki i pobiegł na peron, a ja zostałam z najcięższym bagażem 🙂 ogromne podziękowania dla Krakowian którzy poproszeni pomogli mi wyjechać schodami ruchomymi sama nie dałabym rady. W domu tym czasem mąż odbierał poród 🙂 wszystko na raz. Patryk nie jechał na wystawę tylko pomógł mi wsiąść do pociągu. W Warszawie znów taxi którą zamówiłam z kilkudniowym wyprzedzeniem i dojazd na miejsce zbiórki. O panu taksówkarzu można byłoby napisać ho ho ale na pewno że uprzejmy. Za to kierowcy autokarów mega życzliwi 🙂 World Cat Show to największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie dla światowego środowiska felinologicznego, entuzjastów kocich ras i miłośników zwierząt. Światowa Wystawa to  nie tylko nadawanie tytułów międzynarodowych Championów kotom i ich właścicielom, to również doskonała okazja do spotkań, wymiany doświadczeń, pozyskiwania kontaktów oraz edukacji świadomego i odpowiedzialnego hodowania zwierząt. WWS FIFe to zupełnie innej rangi wydarzenie niż co roczna Światowa Wystawa Kotów np. WCF odbywająca się co roku w Polsce. Różnice są ogromne choćby w ilościach zgłoszonych kotów. Relacja z WWŚ 2019 »

 

I filmik nakręcony w apartamencie w Białymstoku. Rozrabiające koty to XIMENA, EDUARDO, ANASTAZJA.


 

II filmik.


Wyjeżdżamy na 1-2 dni…

Kota spokojnie można zostawić na taki czas w domu.  Należy przygotować  dodatkowe miseczki z wodą, pamiętajmy o upałach! koty, jak wszyscy, potrzebują wtedy więcej płynów! Suchą karmą ustawiamy w zacienionym miejscu (mokrej nie zostawiamy bo się zepsuje). Na wszelki wypadek warto zostawić drugą kuwetę.  Pamiętaj jednak, że dla kota dni te będą bardzo długie, Twój pupil też tęskni.

Polecam zakup kamer  bezprzewodowych na Wi-Fi będą Państwo mieli podgląd w telefonie na żywo z każdego miejsca na świecie.

Kot zostaje w domu, a my zapewniamy mu opiekę…

Zaprzyjaźniony opiekun przychodzi codziennie do naszego domu. Największą zaletą tego rozwiązania jest to, że kot przebywa w znanym sobie otoczeniu, wśród znanych zapachów i mebli, dzięki czemu nie przeżywa dodatkowego stresu związanego z oswajaniem nowego terytorium.

Opiekun kota  za każdym razem gdy do niego przyjdzie obowiązkowo musi: 

  1. Wyczyścić kuwetę.
  2. Zmienić wodę (latem kotom bardziej chcę się pić).
  3. Wyczyścić miski z mokrej i suchej karmy.
  4. Nałożyć do miseczek świeżej karmy.
  5. Pobawić się z nim.
  6. Posprzątać dom z niebezpiecznych dla kota przedmiotów, bo kot mógł np coś stłuc…
  7. Sprawdzić, czy kot jest  zdrowy.

Kot na czas naszego wyjazdu przebywa w domu zaprzyjaźnionej osoby…

Innym rozwiązaniem jest umieszczenie  kota w domu  tymczasowego opiekuna. Jest to rozwiązanie wygodne dla osoby zajmującej się zwierzakiem, a i są koty które taką przeprowadzkę zaakceptują bez problemu, zwłaszcza jeżeli znają i lubią tą osobę. Ważne jest, aby w tymczasowym domu kot był bezpieczny. Zwierzę w obcym domu ma prawo się stresować i jego zachowania mogą odbiegać od normy. W takiej sytuacji można włączyć w pomieszczeniu, w którym przebywa najczęściej i najdłużej – kocie feromony w postaci elektrycznego dyfuzora. To syntetyczna postać kocich feromonów policzkowych. W naturze służą one kotom do oznakowania terytorium jako bezpiecznego i przyjaznego.

Hotel dla zwierząt…

Zanim jednak zdecydujemy się oddać mruczka do hotelu, upewnijmy się, kto go prowadzi, jaki jest nadzór weterynaryjny, jakie są warunki mieszkaniowe, jakie jest dopuszczalne zagęszczenie zwierząt w pensjonacie. Z iloma i z jakimi zwierzakami będzie przebywać nasz przyjaciel w jednym pomieszczeniu. Razem z kotem powinno się przywieźć do hotelu jego ekwipunek czyli: kuwetę, legowisko, miseczki na wodę, jedzenie, zabawki. Z hotelu nawet takiego który prowadzi klinika weterynaryjna dla zwierząt można przywieść kota zestresowanego, chorego na chorobę wirusową, wystarczy niedomyta miska, zakażone ubranie – o chorobach czytaj więcej »

Copyright  © by Jennifer World*PL

Komentowanie jest wyłączone.