Koci niezbędnik – co kupić

Zobacz jeszcze do zakładek:

Pielęgnacja i kosmetyki TUTAJ »

Żwirek TUTAJ »

Dlaczego poza kuwetą? TUTAJ »

Czym karmimy nasze ragdolle TUTAJ »

 

“Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś…” Mały Książę
Antoine de Saint-Exupery

Nasze kocięta wychowujemy w serdecznej, ciepłej atmosferze dbając o ich zdrowie, dobrą kondycję i właściwy rozwój, dlatego też bardzo zależy nam na tym, aby trafiły do dobrych, kochających domków, w których będą otoczone miłością i szacunkiem.

RZECZY KTÓRE POWINNY SIĘ ZNALEŹĆ W TWOIM DOMU PRZED PRZYBYCIEM NOWEGO LOKATORA          

Nie martwcie się, że nie będziecie czegoś wiedzieć lub pamiętać… jesteśmy do Waszej dyspozycji, zawsze podpowiemy co i gdzie najlepiej kupić.    

Veto-Mune z firmy Vet-Expert

Podnoszenie odporności odgrywa w pierwszych dniach w Nowym domu istotną rolę, o której warto pamiętać podczas wprowadzenia kociaka do nowego domu. Bez względu na to, czy po kocie widać stres czy nie.                                              

Kuweta

Im większa kuweta tym lepiej dla ragdolla, ale oczywiście nie musi być ogromna. Polecamy kuwety zakryte z filtrem węglowym, zapobiegają one przede wszystkim rozsypywaniu żwirku przez kota. Koty długowłose wynoszą żwirek przyklejony do łapek i ogonów. Większość kuwet krytych jest dodatkowo zaopatrzona w filtry węglowe, oczyszczające powietrze i redukujące nieprzyjemne zapachy. Stosowanie kuwety z filtrem może być zalecane szczególnie wówczas, kiedy trzymamy w domu niekastrowanego kocurka lub gdy z kuwety korzysta kilka kotów. My używamy automatów Litter-Robot 3 TUTAJ » oraz kuwety Savic Nestor Jumbo TUTAJ » Kuweta powinna stać w zacisznym miejscu, do którego kot ma zawsze dostęp.

 Żwirek

Żwirków dostępnych na rynku jest wiele – my polecamy żwirek bentonitowy zbrylający czytaj więcej »

 Łopatka

Łopatka do wybierania odchodów i przesiewania żwirku – niby wybór nie jest tak istotny, a jednak. Ważne, aby była solidna z grubszego plastiku, miała płaskie zakończenie co umożliwia “skrobanie”  jeśli kawałki żwirku przykleją się do dna kuwety. Posiadała odpowiednio duże otwory, dzięki którym oszczędzamy żwirek (czysty wypada z łopatki przez otwory, a pozostają na niej jedynie odchody i bryłki zbrylanego żwiru).

Magiczna Dwuwarstwowa Mata pod kuwetę CanadianCat

Dzięki zastosowaniu szczególnie wytrzymałych i lekkich materiałów magiczną matę można łatwo sprzątać i przenosić. Dwie warstwy połączone zapięciem na rzep można oddzielić jedną ręką. Dokładne czyszczenie pod bieżącą wodą jest zatem szybkie i łatwe.

Oczywiście na rynku jest sporo innych wycieraczek, ważne by kot nie mógł ich pogryźć.

Magiczna Dwuwarstwowa Mata pod kuwetę CanadianCat

Zdjęcie 1 z 3

Hodowla kotów rasy ragdoll Jennifer World*PL

Miski

Do suchej karmy polecamy miski ceramiczne, które łatwo się myje. Kot powinien mieć przynajmniej 2 miseczki do karmy suchej oraz wody. Warto pamiętać, że koty zwykle nie lubią wkładać głowy do wnętrza naczynia, ani dotykać wąsami do jego brzegów. Dlatego w większości przypadków najlepiej sprawdzają się płytkie, ale szerokie naczynia. Upewnij się, że miski twojego kota są odpowiednio wyprofilowane. Nie są zbyt wąskie. Ich kształt jest niezwykle istotny dla kociego komfortu. Jeśli ragdoll lubi pić ze szklanki, pozwól mu na to. Odpowiednie nawodnienie kociaka jest bardzo ważne.

Miedziany  dzbanek do wody dla zwierząt Bangalore właściwości

− Równoważy pH wody, jonizuje ją i uzupełnia energię witalną, przez co woda jest łatwiej przyswajalna przez organizm zwierząt.
− Korzystnie wpływa na zdrowie zwierząt domowych, bo dostarcza bezpiecznej i niewielkiej dawki miedzi.
− To prosty sposób, by dać swojemu zwierzakowi to, co najlepsze – zdrowie i doskonałe samopoczucie

Miedź a zwierzęta

−Właściwości antybakteryjne miedzi chronią miedzianą miskę Bangalore przez osadzaniem się śluzu oraz namnażaniem bakterii.
− Minerał ten bierze udział w produkcji żelaza oraz jest składnikiem wielu enzymów.
− Miedź ułatwia produkcję melaniny, a w efekcie odpowiada za blask i intensywne wybarwienie sierści twojego pupila.

Zabawki

Koty to niezwykle rozrywkowe stworzenia. Dla kota, który nie wychodzi na dwór, zabawki to nie tylko luksus. Koty aktywne  lepiej wypoczywają. Odpowiednia ilość ruchu pomoże utrzymać Twojego kota w dobrej formie. Spędzanie czasu na zabawach z kotem sprawi, że więź między wami stanie się mocniejsza. Wspólna zabawa to doskonały sposób na zredukowanie stresu u kotów i ich właścicieli, więc obie strony odnoszą korzyści. Mamy ogromny wybór zabawek m.in. myszki, kocie wędki, piórka, piłeczki.  Żeby koty (kociaki) się nie nudziły trzeba ciągle wymyślać nowe  zabawki. Można też na jakiś czas schować zabawkę. Zabawka dla kota Funny Butterfly zaskoczy twojego kota swoimi nieprzewidywalnymi ruchami i szalonym trzepotaniem, a przy tym zapewni mnóstwo radości. Wystarczy włączyć przycisk by motyl zaczął trzepotać skrzydłami i poruszać się dookoła. Cienki drut, do którego przymocowany jest motylek jest zasilany na baterie i delikatnie porusza ruchami zabawki by jak najdokładniej imitowała ruchy prawdziwego motyla. Zabawka w naturalny sposób pobudza instynkt łowcy u Twojego kota i zachęca go do łapania motyla. Zielona podstawa jest szeroka i ciężka, nie przesuwa się nawet na skutek wyjątkowo agresywnych ataków na motyla.

UWAGA NA NIEBEZPIECZNE PRZEDMIOTY: kłębki wełny, szpulki nici które mogą utknąć w gardle lub zablokować żołądek, kable pod napięciem – kociaki są ciekawskie i lepiej zapobiegać możliwym kłopotom. Niebezpieczne są również kocie zabawki mocowane na gumce, żyłce sznurku gdyż podczas zabawy kot może zaplatać się i udusić. Nigdy nie pozwalajmy kotu bawić się plastikowymi torebkami.

Regularnie sprawdzaj jej stan i wymień ją na nową, jeżeli zauważysz uszkodzenia lub brakujące elementy, ponieważ mogą one doprowadzić do zranienia zwierzęcia.

 Nożyczki do pazurków

Specjalistyczne nożyczki ułatwiają obcinanie pazurków i sprawią, że zabieg ten będzie przebiegał w bardziej przyjaznej atmosferze. Kocich pazurów nie można obcinać zwykłymi nożyczkami do papieru czy też specjalnymi do paznokci lub naskórków dla ludzi. Kocie pazury należy obcinać przystosowanymi do tego specjalnymi nożyczkami, które nie powodują w momencie nacisku na pazur jego zgniecenie a nawet zmiażdżenie. Pamięta! Lepiej obcinać pazury małym kawałkami, niż  obciąć za dużo. Zapraszam do zakładki pielęgnacja TUTAJ »

Grzebień lub szczotka

Na rynku jest wiele rewelacyjnych szczotek i grzebieni do czesania sierści – szczotkę należy wybrać tę, która druciki ma zakończone kuleczkami. Skóra ragdolla jest delikatna, a kuleczki zapobiegną jej podrażnieniu.

Transporter

Każdy właściciel kota staje przed koniecznością zakupu transportera. Jest to jeden z pierwszych produktów w jaki należy się zaopatrzyć. Dobry transporter zapewni, że zawsze dotrzesz szczęśliwie ze swoim pupilem do weterynarza czy na wakacje. Przenoszenie kota, nawet na krótkie dystanse, w odpowiednio dobranej klatce jest najbezpieczniejsze zarówno dla właściciela, jak i dla samego zwierzaka. Solidny transporter minimalizuje ryzyko ucieczki zwierzaka, który spłoszony może się nam zagubić. Dodatkowo transporter może służyć kotu na co dzień jako posłanie. Pierwszym błędem, którego należy się wystrzegać jest zakup budek z wikliny. Wiele osób decyduje się na nie, gdyż teoretycznie mogą one być jednocześnie transporterem i miejscem odpoczynku dla kota. Nie jest to jednak dobry pomysł. Drzwiczki w tego typu budkach nie gwarantują, że kot ich nie otworzy. Zdarza się także, że podczas przenoszenia odpada dno budki.  Transporter powinien być solidnie wykonany i bezpieczny. Jego rozmiar powinien być na tyle duży, by kot swobodnie mógł w nim się położyć. Polecam transporter Pet Cargo Cabrio którego obecnie używam TUTAJ » Transporter LAVADA firmy IBIYAYA zaskakuje swoim nietypowym rozwiązaniem i świetnym wyglądem TUTAJ »   Super są też transportery firmy Sturdi idealnie nadają się do transportu lotniczego.

Ocieplacz na transporter

Rzecz niezbędna w okresie jesienno zimowym. Różnica temperatur pomiędzy mieszkaniem a mroźnym powietrzem zimą może sięgać nawet 20 stopni lub więcej. Nie są to komfortowe warunki transportowania kota.

Drapak

Kot drapiąc, nie tylko ostrzy pazury złuszczając starą osłonę pazurów, ale również rozciąga się i pozostawia ślady zapachowe. Kot poprzez takie zachowanie zaspokaja swoje wrodzone potrzeby dotyczące znaczenia własnego terytorium (gruczoły zapachowe znajdują się przy opuszkach łapek). Każdy właściciel kota zwłaszcza takiego, który nie opuszcza mieszkania, tym samym nie ma możliwość drapania i rozciągania się na konarach drzew, powinien zapewnić swojemu pupilowi miejsce, w którym do woli będzie mógł to robić. Kot który nie ma drapaka zaczyna drapać inne przedmioty znajdujące się w mieszkaniu meble, dywany. Bardzo często zdarza się, że później pomimo zakupu drapaka kot nadal do nich wraca (drapie je) ignorując drapak lub korzystając z niego sporadycznie. Jeżeli kot przez dłuższy okres czasu drapie meble w mieszkaniu to oduczenie go tego zachowania jest bardzo trudne, a zdarza się, że wręcz niemożliwe.

Jeżeli chcecie Państwo, aby wasz kot chętnie korzystał z drapaka, pamiętajcie o trzech podstawowych zasadach, którymi należy kierować się przy jego zakupie:
1.    długość kolumny do drapania nie może być mniejsza niż 60 cm (kot musi mieć możliwość rozciągnięcia się na słupie do drapania) dla dużych kotów  do których zaliczamy  ragdolle  długość kolumny powinna wynosić 80-100 cm,
2.    wielkość legowiska, powinna być taka, aby kot mógł się na nim wygodnie położyć a najlepiej rozciągnąć na całą długość,
3.    konstrukcja drapaka musi być stabilna i sztywna (bardzo często koty zniechęcają się gdy drapak zacznie się ruszać lub wręcz bujać).

Przy pisaniu informacji o drapakach  posiłowałam się tekstem ze strony firmy Rufi.

Drapak dla kota

Zdjęcie 1 z 1

Hodowla kotów rasy ragdoll Jennifer World*PL

Krata do uchylnego okna

Wyskoczenie lub przeciśnięcie się zwierzęcia przez szczelinę w oknie stanowi dla niego poważne zagrożenie, występuje ryzyko, że zwierzątko nam ucieknie, skaleczy się, zaklinuje a co gorsza może się udusić. Zabezpieczenie uchylonego okna nie dopuści do takiej sytuacji. Kratka pasuje również do uchylnych okien dachowych. Montaż zabezpieczenia jest bardzo szybki i łatwy. Kratkę można przykręcić lub przykleić w odpowiednim miejscu tak by przysłaniała szparę w oknie. Firma Trixie oferuje też kratki prostokątne, przeznaczone na górną część okna.

Siatka zabezpieczająca balkon

Dlaczego warto to zrobić? by kot był bezpieczny, by kot był szczęśliwy, by opiekun kota miał spokojną głowę. Większość właścicieli kotów mieszkających w blokach na co dzień boryka się z problemem bezpiecznego użytkowania balkonu. Otwarcie drzwi balkonowych grozi tym, że kot, a zwłaszcza ciapowaty ragdoll znajdzie się po drugiej stronie barierki. Jeśli mieszkanie mieści się na parterze lub pierwszym piętrze, to pół biedy: kotu zapewne nie stanie się  krzywda, trzeba go tylko będzie złapać i przynieść do domu. Ale co wtedy, gdy mieszkamy wyżej? to m. in.: uszkodzenia/roztrzaskania twarzoczaszki, wybite lub złamane zęby, krwotoki wewnętrzne, złamania kości – kolanowych, udowych, urazy kręgosłupa, uszkodzenia pęcherza lub nerek… Rozwiązaniem jest  osiatkowanie balkonu, wtedy bez żadnych obaw możemy wietrzyć mieszkanie, wchodzić i wychodzić na niego kiedy chcemy. Kot z pewnością skorzysta z takiej wygody, a jeśli jeszcze przygotujemy mu na balkonie legowisko i np. stanowisko obserwacyjne, będzie wniebowzięty i na pewno będzie tam spędzał dużo czasu. Oczywiście zostawmy mu zawsze możliwość swobodnego powrotu do mieszkania (do kuwety, wody, itp.)

DANIELA Jennifer World*PL

Zalecenia żywieniowe…

Zapraszam do zakładki żywienie »

 Copyright  © by Jennifer World*PL

Komentowanie jest wyłączone.