IC BESSI Jennifer World*PL

2 certyfikaty do tytułu GRAND INTERNATIONAL CHAMPION
INTERNATIONAL CHAMPION FIFe 2014
CHAMPION FIFe 2014
BEST IN COLOUR WINNER
MULTI NOM BEST IN SHOW

bessi-ragdoll

•  Urodzona 01.06.2013r.
  umaszczenie seal colourpoint
  RAG n
  waga 4,100 kg
  grupa krwi A
•  badania w kierunku  HCM kardiomiopatii przerostowej wynik N/N

ojciec EUROPA CHAMPION
GIMI BLUE KIWI’S of Eulalie*CZ
DISTINGUISHED MERIT   drugi kocur  rasy ragdoll  z takim tytułem.

mama  CHAMPION
JENNIFER Snowy Planet*PL
DISTINGUISHED MERIT  pierwsza Polska kotka rasy ragdoll z tym zaszczytnym tytułem.

 BESSI
Laura Dalton with Philodendron

Laura Dalton with Philodendron

to prawdziwa bogini jest ucieleśnieniem najlepszych cech ragdolla, zachwyca pięknym kształtem i chabrowym kolorem oczu. Doskonała w typie, o harmonijnej budowie ciała, z cudownym w dotyku futerkiem (potwierdzają to opinie i oceny sędziowskie), jej charakter jest równie doskonały jak jej wygląd. BESS to nasza  ulubienica, kochają ją również starsze kotki które pozwalają jej na wszystko, nawet na opiekę i zabawę z parodniowymi kociątkami. BESS ma wspaniały rodowód oparty na starych Nowozelandzkich liniach KIWIMAGIC, Australijskich KAIWARA, Amerykańskich RAGNAROK’S ta ostatnia znajduje się w Mira Loma w południowej Kalifornii.

Zdjęcie pochodzi z książki napisanej przez Laurę Dalton w 1975 roku. Laura i Danny Deyton pierwszą parę ragdolli, koty o imionach Rosie i Buddy, kupili  od Ann Baker w 1969 roku – były to jednocześnie pierwsze sprzedane przez Baker ragdolle. Nazwali swoją hodowlę Blossom-Time. Urodzone w ich hodowli kocięta miały nosić imiona pochodzące od nazw kwiatów.

Pełna analiza rodowodu FPL:
Ilość wszystkich pokoleń: 13
Ilość kotów: 424

Kotka  już na pierwszej swojej wystawie w wieku 4 miesięcy uznana została za wielce obiecującą. Sędzia Mrs. Beverly Elian z Rumuni  Nominowała ją do Best in Show Wystawy (Best in Show jest to finałowa gala wystawy, biorą w niej udział najpiękniejsze koty danego dnia wystawy). Jest to dla nas uznanie tym większe iż Mrs. Beverly jest wybitną znawczynią tej rasy, a zarazem również jej hodowcą.

Utytułowane dzieci:

  1. PR HARRY Jennifer World*PL – RAG a 21 posiada 2 certyfikaty do INTERNATIONAL CHAMPION
  2. GIC KLEMENTYNA Jennifer World*PL – RAG n 03 21
  3. SC DEBORA Jennifer World*PL – RAG a 03 21
  4. KONSTANCJA  Jennifer World*PL – RAG n 03 posiada 2 certyfikaty do CHAMPIONA
  5. CH PAOLA Jennifer World*PL – RAG a  1 x CACIB do tytułu INTERNATIONAL CHAMPION

Mama miotów:

MIOT B4
MIOT T3 MIOT D3MIOT T2
MIOT P2 MIOT D2MIOT V
MIOT T MIOT KMIOT H

Kto nie potrafi w milczeniu siedzieć długo w jednym miejscu, ten nie jest wart mojego towarzystwa. Kto zawsze potrzebuje brawurowych pokazów, kto nie zadowala się prostym pięknem naturalnych ruchów, ten nigdy nie może zdobyć sympatii kota. Kto żąda ciągle czegoś nowego, kto ugania się za zmiennością, za emocją, kto nie lubi spokoju, równowagi, stałości, komu wydaje się, że prawo egzystencji trzeba zawsze udokumentować czynami, kto nie widzi piękna w zadumie, ten nigdy nie będzie miał wiernego kota.

″Kto goni za pozornymi radościami życia do tego kot odwróci się plecami. Człowiek, którego kochają koty, nie może być człowiekiem bezwartościowym.″
Gyorgy Balint

 Copyright  © by Jennifer World*PL

Komentowanie jest wyłączone.