Zdrowie to nasz priorytet

Jennifer World*PL ma charakter hodowli domowej – jednak o zdrowie i prawidłowy rozwój naszych czworonożnych przyjaciół staramy się dbać w sposób profesjonalny. Nasze koty są pod stałą opieką weterynaryjną. Pamiętamy o  regularnych szczepieniach, okresowych badaniach. Każde kocie dziecko opuszcza hodowlę z książeczką zdrowia. Jest dwukrotnie zaszczepione i odrobaczone.

Nasi lekarze prowadzący
– Lek.wet. Bogusz Ziembiński od 2013 roku, szczepi i chipuje nasze kociaki.
– lek.wet Sebastian Dadej zajmuję się: diagnostyką obrazową, ortopedią, artroskopią oraz laparoskopią. Prowadzi naszą hodowlę od 2014 roku.

Z tego miejsca pragniemy pozdrowić i podziękować naszym cudownym lekarzom weterynarii za serce, czas, wyrozumiałość i pomoc. Są z nami i dla nas zawsze wtedy, kiedy ich potrzebujemy. Dzięki nim czujemy się bardzo bezpiecznie i pewnie.

″Niemal założyć się jestem gotów, bo wątpliwości moich to nie budzi, że gdzie jest dom szczęśliwych kotów,
tam jest i dom szczęśliwych ludzi″.
Franciszek Jan Klimek

Szczególnie ważny jest dla nas fakt, aby hodować koty wolne od chorób genetycznych, dlatego wszystkie koty hodowlane przebadane są genetyczne i echokardiograficznie  w kierunku  HCM kardiomiopatia przerostowa serca oraz PKD torbielowatość nerek z wynikiem N/N.
Hodowla wolna od: FeLV ( wirus białaczki kotów ) FIV ( wirus niedoboru immunologicznego)

Filmik z czyszczenia zębów CH GINY Jennifer World*PL.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że kamień nazębny u kota to nie tylko defekt kosmetyczny, ale też przyczyna poważniejszych problemów zdrowotnych – może prowadzić do chorób serca, wątroby, płuc, niewydolności nerek, stanów zapalnych dziąseł, wypadania zębów, osłabienia i chudnięcia zwierzęcia. Jego powstawanie zależy od wielu czynników, w tym rodzaju pożywienia, profilaktyki, składu wody, czy składu śliny. To tak jak z nami jeden ma piękne zęby do starości, a inny sztuczną szczękę już po trzydziestce. Należy być czujnym i zaglądać do pysiów naszych milusińskich jeżeli nie jesteśmy pewni to szukamy weterynarza ze specjalizacją stomatologia.

Copyright  © by Jennifer World*PL

Komentowanie jest wyłączone.