Zdrowie to nasz priorytet

Jennifer World*PL ma charakter hodowli domowej – jednak o zdrowie i prawidłowy rozwój naszych czworonożnych przyjaciół staramy się dbać w sposób profesjonalny. Nasze koty są pod stałą opieką weterynaryjną. Pamiętamy o  regularnych szczepieniach, okresowych badaniach.

PL*Jennifer World VANESSA-CARLYSLE

Z tego miejsca pragniemy pozdrowić i podziękować naszym cudownym lekarzom weterynarii za serce, czas, wyrozumiałość i pomoc. Są z nami i dla nas zawsze wtedy, kiedy ich potrzebujemy. Dzięki nim czujemy się bardzo bezpiecznie i pewnie.

Nasi lekarze prowadzący

Lek. wet. Maria Bogusz Ziembiński

szczepi i chipuje nasze kociaki jest z nami od 2013 roku.


Lek. wet. Justyna Mazur

Pani Justyna jest z nami od 2021 roku przyjmuje w Przychodni Weterynaryjnej Retina z którą jesteśmy związani od 2011 roku.

W 2014r. ukończyła studia na wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Od początku swojej pracy zawodowej związana z Przychodnia Weterynaryjną Retina. Od 2017r. roku pod kierunkiem okulisty, doktora Pawła Stefanowicza, zajmuje się pacjentami z problemami okulistycznymi. Dzisiaj okulistyka stała się jej pasją i w tym kierunku ciągle podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach na terenie całej Polski. W 2020r. ukończyła prestiżowy kurs okulistyczny organizowany przez ACVO (American College of Veterinary Opthalmologists).


Lek. wet. Michał Szeląg

Ukończył studia na wydziale Medycyny Weterynaryjnej na lubelskim Uniwersytecie Przyrodniczym. Z przychodnią Retina  jest związany od samego początku i tutaj też, pod okiem doktora Stefanowicza stawiał swoje pierwsze kroki chirurgiczne. W chwili obecnej jest głównym chirurgiem przychodni zajmującym się chirurgią tkanek miękkich i ortopedyczną.
Główne zainteresowania doktora Szeląga obejmują ortopedię (leczenie złamań, uszkodzeń więzadeł i ścięgien), szczególnie urazów w obrębie stawu kolanowego. Ponieważ chirurgia to także zabiegi w obrębie jamy ustnej, doktor Szeląg zajmuje się również zabiegami stomatologicznymi.
Jest członkiem fundacji AOVET – organizacji wyznaczającej standardy postępowania w chirurgii i ortopedii.
Stały i przyjacielski kontakt z uznanymi specjalistami w Polsce inspiruje go do dalszej pracy nad rozwojem chirurgicznym.


Najlepszy diagnosta jakiego znam to

 

Lek. wet. Sebastian Dadej 

Prowadzi naszą hodowlę od 2014 roku. Obecnie pracuje w przychodni LoVet ul. Mariana Domagały 45/U6, Kraków

Ukończył Wydział Medycyny Weterynaryjnej na SGGW w Warszawie w 2013 r. Na co dzień zajmuję się : diagnostyką obrazową, chirurgią i ortopedią. Uczestnik wielu kursów, warsztatów, konferencji krajowych i zagranicznych z zakresu artroskopii oraz ortopedii:

– Kurs stabilizacji zwichnięcia rzepki- Łódz 2015
– Warsztaty artroskopowe( staw łokciowy oraz ramienny)- Praga 2016
– Kurs X-Porous TTA- Żylina 2016
– Kurs stabilizacja złamań metodą stabilizatorów zewnętrznych-
Żylina 2016
– Warsztaty artroskopowe (staw łokciowy oraz ramienny)- Żylina 2017
– Kurs PAUL – Edynburg 2017
– Warsztaty artoskopowe (staw kolanowy)- Barcelona 2018
– Światowy Kongres Ortopedyczny- Barcelona 2018
– Kurs TPLO – Warszawa 2019

Techniki operacyjne:
– artroskopia,
– tta,
– x-porous tta,
– tplo ,
– tplo cwo,
– fhno,
– jps,
– dduo,
– bodpuo,
– paul,
– osteotomie korekcyjne,
– stabilizacje rzepki.


Szczególnie ważny jest dla nas fakt, aby hodować koty wolne od chorób genetycznych, dlatego wszystkie koty hodowlane przebadane są genetyczne i echokardiograficznie  w kierunku  HCM kardiomiopatia przerostowa serca oraz PKD torbielowatość nerek z wynikiem N/N.
Hodowla wolna od: FeLV ( wirus białaczki kotów ) FIV ( wirus niedoboru immunologicznego).

Copyright  © by Jennifer World*PL

Komentowanie jest wyłączone.