Zdrowie to nasz priorytet

Jennifer World*PL ma charakter hodowli domowej – o zdrowie i prawidłowy rozwój naszych czworonożnych przyjaciół staramy się dbać w sposób profesjonalny. Nasze koty są pod stałą opieką weterynaryjną. Pamiętamy o  regularnych szczepieniach, okresowych badaniach.

Wszystkie koty hodowlane przebadane są genetyczne i echokardiograficznie  w kierunku  HCM kardiomiopatia przerostowa serca oraz PKD torbielowatość nerek z wynikiem N/N. Od 1.01.2023 obowiązywała będzie Uchwała WZC / FIFe / PFF FPL o wprowadzeniu obowiązkowych badań na PKD (wielotorbielowatość nerek) dla kotów rasy ragdoll, dla wszystkich kotów zarejestrowanych w PFF Felis Polonia jako koty hodowlane. Warunkiem wydania rodowodów dla kociąt  jest przedstawienie negatywnych wyników badań pod kątem PKD obojga rodziców. 
Hodowla wolna od: FeLV ( wirus białaczki kotów ) FIV ( wirus niedoboru immunologicznego).

Sprawozdanie z Walnego Sprawozdawczo-Wyborczego Zebrania Członków FPL –12.03.2022

2.3. Wnioski – Krakowski Klub Felinologiczny.
1. Wprowadzenie obowiązkowych badań na PKD w rasach: Neva Masquerade, Syberyjski, Burmilla, Ragdoll, Maine Coon, Chartreux – przeszedł.

Oznacza to, że z dnem 01.01.2023r. warunkiem wydania rodowodów dla kociąt jest przedstawienie negatywnych wyników badań pod kątem PKD obojga rodziców. Wyniki testów muszą zostać upublicznione zgodnie z Art 3.5.1 Regulaminu hodowlanego FIFe. Koty testowane muszą być identyfikowane za pomocą chipu, a jego numer musi być zgodny ze wskazanym na wynikach testu z laboratorium.

 

PL*Jennifer World VANESSA-CARLYSLE

 

Od 2011 roku hodowla pod opieką lekarzy z Przychodni Weterynaryjnej Retina.

Tak cichutko powiem, że jeden z lekarzy tej lecznicy jest właścicielem  naszego wychowanka.

Lek. wet. Michał Szeląg

Ukończył studia na wydziale Medycyny Weterynaryjnej na lubelskim Uniwersytecie Przyrodniczym. Z przychodnią Retina  jest związany od samego początku i tutaj też, pod okiem doktora Stefanowicza stawiał swoje pierwsze kroki chirurgiczne. W chwili obecnej jest głównym chirurgiem przychodni zajmującym się chirurgią tkanek miękkich i ortopedyczną.
Główne zainteresowania doktora Szeląga obejmują ortopedię (leczenie złamań, uszkodzeń więzadeł i ścięgien), szczególnie urazów w obrębie stawu kolanowego. Ponieważ chirurgia to także zabiegi w obrębie jamy ustnej, doktor Szeląg zajmuje się również zabiegami stomatologicznymi.
Jest członkiem fundacji AOVET – organizacji wyznaczającej standardy postępowania w chirurgii i ortopedii.
Stały i przyjacielski kontakt z uznanymi specjalistami w Polsce inspiruje go do dalszej pracy nad rozwojem chirurgicznym.


Lek. wet. Justyna Mazur

Pani Justyna jest z nami od 2021 roku. W 2014r. ukończyła studia na wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Od początku swojej pracy zawodowej związana z Przychodnia Weterynaryjną Retina. Od 2017r. roku pod kierunkiem okulisty, doktora Pawła Stefanowicza, zajmuje się pacjentami z problemami okulistycznymi. Dzisiaj okulistyka stała się jej pasją i w tym kierunku ciągle podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach na terenie całej Polski. W 2020r. ukończyła prestiżowy kurs okulistyczny organizowany przez ACVO (American College of Veterinary Opthalmologists).


Od 2014 roku jest z nami również

Lek. wet Sebastian Dadej

Który obecnie pracuje w przychodni LoVet. Ukończył Wydział Medycyny Weterynaryjnej na SGGW w Warszawie w 2013 r. Na co dzień zajmuję się diagnostyką obrazową, chirurgią i ortopedią. Uczestnik wielu kursów, warsztatów, konferencji krajowych i zagranicznych z zakresu artroskopii oraz ortopedii.


Wizyty domowe

Lek. wet. Maria Bogusz Ziembiński

szczepi i chipuje nasze kociaki, jest z nami od 2013 roku.


Badania genetyczne wykonujemy w

Laboratorium LABOKLIN Polska Sp. z o.o., Orivet Genetic Pet Care w Australii,Centrum Badań Weterynaryjnych VetComplex Sp. z o.o.

Copyright  © by Jennifer World*PL

Komentowanie jest wyłączone.