Jennifer World*PL ma charakter hodowli domowej

– o zdrowie i prawidłowy rozwój naszych czworonożnych przyjaciół staramy się dbać w sposób profesjonalny. Nasze koty są pod stałą nie najtańszą, a najlepszą opieką weterynaryjną. Pamiętamy o  regularnych szczepieniach, okresowych badaniach. Badania wykonujemy do późnej starości, nawet u kotów już wykastrowanych i wycofanych z hodowli.


Wszystkie koty hodowlane przebadane są genetyczne i echokardiograficznie  w kierunku  HCM kardiomiopatia przerostowa serca oraz PKD torbielowatość nerek z wynikiem N/N. Od 1.01.2023 obowiązywała będzie Uchwała WZC / FIFe / PFF FPL o wprowadzeniu obowiązkowych badań na PKD (wielotorbielowatość nerek) dla kotów rasy ragdoll, dla wszystkich kotów zarejestrowanych w PFF Felis Polonia jako koty hodowlane. Warunkiem wydania rodowodów dla kociąt  jest przedstawienie negatywnych wyników badań pod kątem PKD obojga rodziców. 
Hodowla wolna od: FeLV ( wirus białaczki kotów ) FIV ( wirus niedoboru immunologicznego).

Sprawozdanie z Walnego Sprawozdawczo-Wyborczego Zebrania Członków FPL –12.03.2022

2.3. Wnioski – Krakowski Klub Felinologiczny.
1. Wprowadzenie obowiązkowych badań na PKD w rasach: Neva Masquerade, Syberyjski, Burmilla, Ragdoll, Maine Coon, Chartreux – przeszedł.

Oznacza to, że z dnem 01.01.2023r. warunkiem wydania rodowodów dla kociąt jest przedstawienie negatywnych wyników badań pod kątem PKD obojga rodziców. Wyniki testów muszą zostać upublicznione zgodnie z Art 3.5.1 Regulaminu hodowlanego FIFe. Koty testowane muszą być identyfikowane za pomocą chipu, a jego numer musi być zgodny ze wskazanym na wynikach testu z laboratorium.


Od 2011 roku hodowla pod opieką lekarzy z Przychodni Weterynaryjnej Retina Antoniego Szyllinga 3

Tak cichutko powiem, że jeden z lekarzy tej lecznicy jest właścicielem  naszego wychowanka SOKRATESA.


Lek. wet. Michał Szeląg

Ukończył studia na wydziale Medycyny Weterynaryjnej na lubelskim Uniwersytecie Przyrodniczym. Z przychodnią Retina  jest związany od samego początku i tutaj też, pod okiem doktora Stefanowicza stawiał swoje pierwsze kroki chirurgiczne. W chwili obecnej jest głównym chirurgiem przychodni zajmującym się chirurgią tkanek miękkich i ortopedyczną.
Główne zainteresowania doktora Szeląga obejmują ortopedię (leczenie złamań, uszkodzeń więzadeł i ścięgien), szczególnie urazów w obrębie stawu kolanowego. Ponieważ chirurgia to także zabiegi w obrębie jamy ustnej, doktor Szeląg zajmuje się również zabiegami stomatologicznymi.
Jest członkiem fundacji AOVET – organizacji wyznaczającej standardy postępowania w chirurgii i ortopedii.
Stały i przyjacielski kontakt z uznanymi specjalistami w Polsce inspiruje go do dalszej pracy nad rozwojem chirurgicznym.


Lek. wet. Maciej Rudnicki

Ukończył Wydział Medycyny Weterynaryjnej na SGGW w Warszawie w 2011 roku.
Specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu chorób układu krążenia i pulmonologicznych małych zwierząt (głównie psy, koty, króliki, fretki, szynszyle, szczury).
Wykonuje badanie układu krążenia, w tym: EKG, RTG i ECHO SERCA.
Członek Europejskiego Stowarzyszenia Kardiologów Weterynaryjnych (ESVC).
Poza konsultacjami pacjentów kardiologicznych zajmuje się również anestezjologią.
Jest odpowiedzialny za kwalifikowanie pacjentów do zabiegu oraz dba o ich bezpieczeństwo podczas znieczulenia. W latach 2016 – 2017 odbył trzystopniowy, półtoraroczny kurs podyplomowy z anestezjologii w ramach Międzynarodowej Szkoły Anestezjologii Weterynaryjnej (VASTA) uzyskując w 2018 oficjalny, europejski tytuł VAT (Veterinary Anaesthesia Technican).


Lek. wet. Justyna Mazur Szeląg

Pani Justyna jest z naszymi podopiecznymi od 2021 roku. W 2014r. ukończyła studia na wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Od początku swojej pracy zawodowej związana z Przychodnia Weterynaryjną Retina. Od 2017r. roku pod kierunkiem okulisty, doktora Pawła Stefanowicza, zajmuje się pacjentami z problemami okulistycznymi. Dzisiaj okulistyka stała się jej pasją i w tym kierunku ciągle podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach na terenie całej Polski. W 2020r. ukończyła prestiżowy kurs okulistyczny organizowany przez ACVO (American College of Veterinary Opthalmologists).


Czasami korzystamy też z usług Całodobowej Kliniki Weterynaryjnej ARKA ul. Chłopska 2a


Lek. wet. Jan Zwinczak

Niezwykle ambitny i zaangażowany okulista oraz internista. Zawsze widzi w swoich pacjentach więcej niż zwierzęta wymagające opieki. Tylko na 100% – tak pracuje, bo inaczej po prostu nie potrafi. Zwierzaki czują, że daje z siebie wszystko na każdym kroku. I odwdzięczają mu się ogromną sympatią.

Ukończył z wyróżnieniem wydział medycyny weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w 2016 roku. Bez przerwy uczy się na konferencjach i szkoleniach – pod okiem najlepszych polskich i zagranicznych okulistów. Uwielbia używać szerokiego asortymentu urządzeń diagnostycznych takich jak tomograf komputery, usg lub swoich specjalistycznych urządzeń okulistycznych.


Na bezstresowe wizyty domowe przyjeżdża do nas


Lek. wet. Maria Bogusz Ziembiński

szczepi i chipuje nasze kociaki,  od 2013 roku.


Badania genetyczne wykonujemy w


LABOKLIN Polska, Orivet Genetic Pet Care w Australii, Centrum Badań Weterynaryjnych VetComplex.

Copyright  © by Jennifer World*PL®

Komentowanie jest wyłączone.