Standard rasy to  opis cech zewnętrznych danej rasy kotów, według których są one oceniane przez sędziów podczas wystaw.

Standardy ras zostały opracowane przez Międzynarodową Federację Felinologiczną i zawierają dokładny opis poszczególnych części kotów: zarówno ich kształt jak i kolor. Czytając standard rasy należy pamiętać, że kot w nim opisany jest kotem idealnym. Błędy za wyjątkiem dyskwalifikującego są bardzo często subiektywnie traktowane w ocenie sędziowskiej.


   

TESS Jennifer World*PL

Na zdjęciu nasza kotka hodowlana TESS Jennifer World*PL 

 

  Głowa Wrażenie ogólne, kształt, nos, czoło, policzki i kufa, szczęki i zęby, broda, kształt i wielkość oczu

 25

  Uszy Kształt i położenie uszu

5

  Kolor oczu Kolor oczu

5

  Ciało Kształt ciała kościec

20

  Łapy Długość i kształt łap

5

  Ogon Długości kształt ogona

5

  Futro Kolor, wzór

 20

Jakość, tekstura i długość futra

10

  Kondycja Ogólny stan

5

Razem 100 punktów 

Wrażenie ogólne ragdoll to duży mocny kot o średnim lub mocnym kośćcu i muskularnym ciele. W ogólnym wrażeniu mocny. Rozmiar duży.

Głowa kształt średniej wielkości szeroki klin. Lekko zaokrąglone czoło (bez kopuły) łagodnie wypłaszacza się między uszami w tak zwane „lotnisko”.  Profil o dobrej wysokości.

Nos jest prosty z widocznym lekkim zagłębieniem w 1/3 wysokości.

Policzki, broda, kufa policzki dobrze wykształcone zwężają się w kierunku zaokrąglonej dobrze rozwiniętej o średniej długości kufie i dobrze wykształconej brodzie. Szczęki nie mogą być wąskie.

Uszy kształt średniej wielkości  szerokie u podstawy o zaokrąglonych czubkach. Osadzone szeroko na czaszce lekko pochylone ku przodowi

Oczy  duże owalne. Zewnętrzny kącik oczu na wysokości podstawy ucha. Kolor niebieski, im intensywniejsze wybarwienie tym lepiej odpowiednio do koloru ciała.

Szyja krótka mocna.

Ciało budowa długie ciało, o średnim lub mocnym kośćcu, muskularne. Klatka piersiowa szeroka dobrze rozwinięta. Zad umięśniony nieco ciężki. Dojrzałe koty są tak samo szerokie w klatce piersiowej jak w zadzie.

Łapy średniej długości, o dość mocnym kośćcu. Tylne łapki nieco wyższe niż przednie dają charakterystyczne pochylenie grzbietu ku przodowi. Stopy duże okrągłe zwarte, z kępkami włosów między palcami.

Ogon długi, pożądana długość do łopatek, średnio szeroki u nasady lekko zwężający się ku końcowi dobrze owłosiony, puszysty.

Futro struktura, kolor sierść średniej długości, gęsta, o miękkiej jedwabistej strukturze, układająca się wzdłuż ciała, w dotyku przypominająca chłodny jedwab. Dłuższa wokół szyi tworzy kryzę na karku. Krótka na twarzy i głowie wydłuża się ku tyłowi. Średnio długa lub długa na bokach ciała, brzuchu i zadzie. Krótka lub średnia na przednich łapach. Opis kolorów znajdą Państwo w O rasie.

Tutaj do pobrania standard rasy w FIFe »

Copyright  © by Jennifer World*PL®

Komentowanie jest wyłączone.