Wystawa Światowa

Wystawy rangi światowej ściągają rzesze hodowców i miłośników kotów z całego świata. Na takiej wystawie  można zobaczyć ludzi ubranych w narodowe stroje, morze flag. Przy tak znakomitej konkurencji każda ocena doskonała, a tym bardziej z certyfikatem,  jest wyróżnieniem, a nominacja do BIS to ogromny sukces.


Na wystawę zgłoszone mogą być wyłącznie koty zarejestrowane w Międzynarodowej Federacji Felinologicznej FIFe i posiadające odpowiednie kwalifikacje wystawowe.

WWS 2019

FIFe WWS WORLD CAT SHOW 2019 Freiburg

Koty dorosłe (klasy 1-10)  każdy kot z tytułem International Champion, International Premier, lub wyższym, każdy dorosły kot, który w okresie 13 miesięcy poprzedzających WŚ spełniał kwalifikacje wymagane dla kociej  młodzieży (klasa 11)  BIV / NOM BIS albo 3 x Ex 1.

Koty domowe (klasa 14) minimum: 1 x NOM BIS.

Młodzież (klasa 11) minimalnie: BIV i/lub NOM BIS i/lub 3 x Ex 1.

Kocięta (klasie 12) w przedziale wiekowym 4-7 miesięcy mogą uczestniczyć w WŚ,  jeśli uzyskały co najmniej jedną ocenę Ex 1.

Zgłoszenie na wystawę światową powinno być sprawdzone i potwierdzone przez federację krajową FIFe. W przypadku Polski wyłącznie przez  jeden z klubów należących do Polskiej Federacji Felinologicznej Felis Polonia  www.felispolonia.pl

W czasie trwania Wystawy Światowej nie odbywają się na terenie Europy żadne inne wystawy kotów pod patronatem FIFe.

System nominacji do BIS  jest taki sam jak w przypadku wystaw międzynarodowych. Tytuł WW z zaznaczeniem roku otrzymują wszystkie koty, które zdobywają tytuł Best in Show, czyli w każdej z czterech kategorii: jeden dorosły kocur, jedna dorosła kotka, jeden kastrat, jedna kastratka, jeden w klasie młodzieży i jeden kociak. Tytuł World Winner otrzymują także koty domowe; kocur i kotka. Co roku przyznawanych jest maksymalnie 26 tytułów Zwycięzcy Świata.

Podczas pierwszego dnia wystawy sędziowie dokonują indywidualnej oceny kotów i Nominacji do Best in Show, w drugim dniu wystawy odbywa się finałowa gala  Best in Show (BIS).

Inne wystawy o randze światowej mogą być organizowane od lutego do czerwca włącznie:

  • Amerykańska Winner Show
  • Baltic Winner Show
  • Mediterranean Winner Show
  • North Sea Winner Show
  • Scandinavian Winner Show
 
W 2019 roku braliśmy udziała w  WWS WORLD CAT SHOW 2019 Freiburg

 Copyright  © by Jennifer World*PL®

Komentowanie jest wyłączone.