SC ROLAND Jennifer World*PL DM

Pierwszy kot rasy ragdoll w Organizacji Felis Polonia FPL/FIFe o umaszczeniu blue bicolour tabby z najwyższym rangą tytułem wystawowym SUPREME CHAMPION FIFe. Umaszczenie bicolour zostało  uznane przez Federacje FIFe w 1991r.

Jest to dla nas ogromny zaszczyt, bo w przeciągu 26 lat od uznania umaszczenia bicolour,  żaden kocur i kotka RAG a 03 21, nie zdobyły tego tytułu, mamy z czego być dumni.

 

3th generation of Jennifer World*PL

SUPREME CHAMPION FIFe 2017 jego kolor często mylono z liliac, jego uroda budziła podziw u wszystkich sędziów, a jego  charakter powodował, że często nie można było go ocenić zanim nie pogłaskało się go po brzuchu zrobiło baranka lub nie pobawiło choć troszeczkę.
GRAND INTERNATIONAL CHAMPION FIFe 2017
INTERNATIONAL CHAMPION FIFe 2017
CHAMPION FIFe 2017
BEST IN COLOUR WINNER
MULTI NOM BEST IN SHOW

 DISTNGUISHED MERIT FIFe 

tytuł DM(ustanowiony w 2007 roku) posiadają  tylko trzy kocury w rasie ragdoll są to nasz SC ROLAND jego ojciec i dziadek oba kocury pochodziły z czeskiej hodowli. Dwie kotki ragdoll  jedna z nich to nasza CH JENNIFER druga z niemieckiej hodowli.

• Urodzony 27.04.2016r.
• umaszczenie blue bicolour dodatkowy wzór tabby
• RAG a 03 21
• waga 7 kg (kocur kryjący)
• grupa krwi A
PYRUVATE KINASE (PK) DEFICIENCY – Niedobór aktywności kinazy pirogronianowej (pyruvate kinase – PK) normalny / czysty /nie wykryto wariantu
FAMILIAL EPISODIC HYPOKALEAMIC POLYMYOPATHY – Polimiopatia hipokaliemiczna prawidłowa / nie wykrot wariantu
PROGRESSIVE RETINAL ATROPHY (PRA-RDC) CEP 290 – (Dystrofia siatkówki) Postępujący zanik siatkówki normalny / czysty /nie wykryto wariantu
SPINAL MUSCULAR ATROPHY (SMA) – Rdzeniowy zanik mięśni normalny / czysty /nie wykryto wariantu
GLYCOGEN STORAGE DISEASE TYPE IV – Choroby magazynowania glikogenu (GSD) normalna / czysta /nie wykryto wariantu
• COLOURPOINT RESTRICTION (COLOUR) – c s / c s – genetyczny point (syjamski)
• AGOUTI (ASIP) DOMINANT BLACK – A/a – OFFSPRING CAN BE AGOUTI / NON-AGOUTI DEPENDS ON MATING znaczy, że kot z genotypem A/a jest pręgowany (tabby). Przekaże pręgowanie pręgowanie na 50% swojego potomstwa. Potomstwo kota o genotypie A/a może być pręgowane lub nie-pręgowane, w zależności od genotypu partnera.
• badania w kierunku HCM kardiomiopatii przerostowej serca dla ragdolla N/N
badania w kierunku HCM kardiomiopatii przerostowej serca dla maine coon N/N
• PKD wielotorbielatowość nerek N/N
•  wynik testu na długość włosa: M1/M1, M2/M2, M3/M3, M4/M4kocurek  ma dwa identyczne warianty w genie FGF5 – czyli jest długowłosy.
Badania genetyczne wykonało Laboratorium Orivet Genetic Pet Care w Australii, materiał do badań pobrał lek. wet. Sebastian Dadaj w Centrum Medycznym “Zakopiańska- Wet” w Krakowie.
 

Mama CHAMPION GINA Jennifer World*PL

Ojciec GRAND INTERNATIONAL CHAMPION ROXI BRILLIANT KING of Eulalie*CZ DISTNGUISHED MERIT

ROLAND

Kolejne cudowne dziecko urodzone w naszej hodowli. Doskonały w typie, z cudownym profilem i pięknie osadzonymi uszkami. Jego wielkie, ciemnogranatowe oczy robią niesamowite wrażenie. Jest to kocur z  wspaniałym charakterem. Uwielbia przytulanie noszenie na rękach bardzo chętnie wystawia brzuszek do drapania.

Untitled-5rodowód FPLPełna analiza rodowodu FPL:
Ilość wszystkich pokoleń: 12
Ilość kotów: 508

Baza danych rodowodowych PawPeds jest bardziej szczegółowa. 2002-09-08 uruchomiono bazę danych kotów ragdoll. Kliknij w obrazek.

″A ja mam kota, piękne stworzenie, na żadne skarby go nie zamienię, nie chcę klejnotów, ani też złota.  Najbardziej kocham mojego kota, miłością wielką, bez żadnych granic. Mojego kota nie oddam za nic. Na nic innego nikt mnie nie skusi, bo w moim domu kot mieszkać musi. Choć podrapane krzesła, fotele, i czy w dzień zwykły, czy też w niedzielę, wstać z łóżka muszę dość wczesnym rankiem, nakarmić kota pysznym śniadankiem, świątek i piątek czy też sobota, ciągle dbać muszę o swego kota. Nie oddam kota za nic na świecie, chociaż mnie w nocy w żołądek gniecie, chociaż pazurki wbija boleśnie, ja kota kocham; na jawie, we śnie, w dobrym nastroju, smutku, chorobie, swojego kota chcę mieć przy sobie. ″
P. I. Wideryńska

Plażujemy w Sopocie Jelitkowo.

″To nie ściany to koty mają uszy czworonożni agenci Pana Boga zesłani na ziemię aby szpiegować Adama przymilnym ocieraniem grzbietów wkradają się w łaski naszych chałup nic nie mówią podsłuchują najskrytsze szepty nie ujdą kociej uwadze wszędzie ich pełno na kolanach za uchem pod nogami gdy je wyrzucamy podsłuchują za drzwiami sieni w nocy koty włażą pod łóżka zapalają czerwone latarnie oczu i w ich blasku wszystko skrzętnie spisują (notesiki chowają rano do mysiej dziury) a potem na sądzie ostatecznym dziwimy się skąd Pan Bóg o nas wszystko wie.″
Józef Baran

″Koty dodają energii, prowokują do śmiechu, wspaniale nadają się do przytulania, niemal zawsze są co najmniej śliczne, a czasami wręcz piękne.″
Roger Caras

 Zdjęcia  zrobione na International Cat Show Poznań październik 2016. Kocurek ma 6 miesięcy.

″Człowiek przygodę z kotem musi wydobywać spod ziemi, jak drogocenny kruszec; bywa, że musi zanurzyć się głęboko w siebie, by znaleźć kota. ″
Eugen Skasa-Weiss

Zdjęcia do 3 miesiąca życia.

Copyright  © by Jennifer World*PL®

Komentowanie jest wyłączone.