Na Jagodowej mieliśmy loggie zabezpieczoną najdrobniejszą siatką jaka jest na rynku. W nowym domu również chcemy stworzyć dodatkową letnią przestrzeń, dlatego przyszła pora na zabezpieczenie balkonu. Ponownie wybrałam Firmę Linarem.
Tekst z ich strony:
Dlaczego my? Jesteśmy prekursorem oraz liderem w dziedzinie montażu siatek zabezpieczających. Dzięki długoletniej pracy w branży oraz zdobytemu doświadczeniu mamy wypracowane metody montażu gwarantujące bezpieczeństwo czworonoga. Polecają nas instytucje zajmujące się opieką nad zwierzętami oraz kocią adopcją. Posiadamy doskonałe referencje poświadczające najwyższą jakość oferowanych przez nas usług. Każda kocia potrzeba jest inna, tak jak różne są balkony, dlatego też wyceny dokonywane są indywidualnie. Jeśli chcą Państwo poznać koszt zabezpieczenia balkonu lub uzyskać wycenę materiałów montażowych i siatki, zapraszamy do przesłania zdjęcia powierzchni przeznaczonej do zabezpieczenia oraz jej przybliżonych wymiarów na adres mailowy: kontakt@bezpiecznekoty.pl lub kontakt telefoniczny pod nr telefonu 660-579-968.
Link do strony Firmy TUTAJ
Dlaczego warto to zrobić? by kot był bezpieczny, by kot był szczęśliwy, by opiekun kota miał spokojną głowę. Większość właścicieli kotów mieszkających w blokach na co dzień boryka się z problemem bezpiecznego użytkowania balkonu. Otwarcie drzwi balkonowych grozi tym, że kot, a zwłaszcza ciapowaty ragdoll znajdzie się po drugiej stronie barierki. Jeśli mieszkanie mieści się na parterze lub pierwszym piętrze, to pół biedy: kotu zapewne nie stanie się krzywda, trzeba go tylko będzie złapać i przynieść do domu. Ale co wtedy, gdy mieszkamy wyżej? to m. in.: uszkodzenia/roztrzaskania twarzoczaszki, wybite lub złamane zęby, krwotoki wewnętrzne, złamania kości – kolanowych, udowych, urazy kręgosłupa, uszkodzenia pęcherza lub nerek… Rozwiązaniem jest osiatkowanie balkonu, wtedy bez żadnych obaw możemy wietrzyć mieszkanie, wchodzić i wychodzić na niego kiedy chcemy. Kot z pewnością skorzysta z takiej wygody, a jeśli jeszcze przygotujemy mu na balkonie legowisko i np. stanowisko obserwacyjne, będzie wniebowzięty i na pewno będzie tam spędzał dużo czasu. Oczywiście zostawmy mu zawsze możliwość swobodnego powrotu do mieszkania (do kuwety, wody, itp.)
Na zdjęciu DANIELA Jennifer World*PL w nowym domu
Rodzina naszego EKLERKA zamontowała dodatkowo automatyczne drzwiczki dla kota, sterowane mikroczipem. Klapka jednoznacznie rozpoznaje chip wszczepiony kotu, współpracuje z istniejącym mikroczipem Państwa kota i jest kompatybilna z 9, 10 i 15-cyfrowymi mikroczipami. W ciepłe dni, kiedy drzwi są otwarte, swobodnie poruszające się koty mogą same zdecydować, czy chcą przebywać na zewnątrz, czy w raczej w domu. W zimne dni klapka dla kota jest idealnym rozwiązaniem.