Jennifer World*PL team

Hodowla kotów brzmi tak ”zwyczajnie”, dla nas jednak to coś więcej – to nasze życie. Hodowlą zwierząt rasowych zajmujemy się od 1992 roku, na początku były to fenomenalne psy rasy doberman. W czerwcu 2011 roku dołączyły ragdolle, we wrześniu tego samego roku wystąpiliśmy do Polskiej Federacji Fenologicznej FPL o nadanie przydomka hodowlanego Jennifer World*PL. Nazwaliśmy hodowlę od naszej pierwszej kotki rasy ragdoll JENNIFER, dla której przecież my i nasz dom to cały świat. 

Moja dewiza życiowa:  Nie jestem WSZYSCY i nie mam na imię KAŻDY. Nie muszę robić tego co INNI!

O hodowli

Przynależność…
Hodowla jest zarejestrowana w Klubie Miłośników Kotów Rasowych Felis Posnania który działa pod patronatem – FELIS POLONIA (FPL) – Federation Internationale Feline (FIFe) – World Cat Congress (WCC). O Federacjach więcej TUTAJ

Kim jesteśmy…
Z dumą możemy zaprezentować Państwu hodowlę, w której czworonogi są częścią całej rodziny.
Na nasz przydomek pracujmy uczciwie i z pasją. Hodowle  prowadzą dwie osobno mieszkające rodziny, dlatego też nasze ragdolle nie żyją w zatłoczeniu, mimo że jest ich więcej niż w przeciętnym domu miłośnika kotów.

Zawsze kierujemy się dobrem przyszłej mamy i jej potomstwa. Kotki hodowlane mają wystarczająco dużo czasu, by odpocząć i powrócić do formy przed ponownym zajściem w ciążę. Regulamin Hodowli i Rejestracji Kotów Federation Internationale Feline FIFe – wydany 01.01.2011 punkt 3.3 Kotki hodowlane. – Kotka nie może mieć więcej niż 3 mioty w ciągu dwóch lat, z wyjątkiem sytuacji, w której hodowca uzyskał pisemną zgodę lekarza weterynarii i/lub macierzystego Klubu.

″Wszystkie tytuły zdobywane przez koty na wystawach świadczą o ich wysokiej wartości eksterierowej i w przypadku niektórych omawianych tytułów – także genetycznej. Planowa polityka hodowlana uwzględniać musi wystawy jako ważny element konfrontacji zarówno z ekspertami, jak i z innymi hodowcami.
Pośrednio tytuły przodków przekładają się często na wartość eksterierową potomka, ale pamiętajmy, że hodowla jest jak hazard i gdyby skrzyżowanie dwu championów dawało gwarancję wyhodowania kolejnego championa, wówczas stałaby się ona po prostu nudna. […]″
Źródło: Wojciech – Albert Kurkowski, KOT, Nr 6.
Wojciech – Albert Kurkowski to wiceprezes World Cat Federation, były prezes i inicjator Polskiej Federacji Felinologicznej „Felis Polonia” honorowy prezydent Cat Club Łódź. Był także redaktorem naczelnym miesięcznika „Kot”. Tłumaczył publikacje poświęcone kotom, napisał książkę: „Koty perskie i egzotyczne”. Międzynarodowy sędzia felinologiczny, pomysłodawca obchodów Światowego Dnia Kota w Polsce oraz ogólnopolskiej akcji „Rasowce – Dachowcom”. Od 2020r. pełni funkcje pełnomocnika w Ministerstwie Rolnictwa do spraw ochrony zwierząt.

Od początku powstania hodowli, nasze koty biorą udział w międzynarodowych wystawach, na których zdobywają prestiżowe tytuły. Prawdę mówiąc, trudno byłoby mi zliczyć liczbę kotów, które wróciły z wystawy z tytułem BEST in SHOW, BEST in CATEGORY, BREED BIS – SPECJAL RAGDOLL SHOW czy BEST of BEST najpiękniejszy kot całej wystawy
          Zarówno nasze koty hodowlane, jak i ich dzieci wygrywały tytuły SUPER KOT ROKU  – tytuł ten otrzymuje kot z największą ilością punktów w każdej kategorii i grupie, przyznawany jest  on maksymalnie 25 kotom. BEST in VARIETY najlepszy kot w umaszczeniu. Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych kotów, tym bardziej, że  wspinaczkę po szczeblach kariery  przerywa im marcowanie (inaczej ruja), ciąża i urlop macierzyński… Zapraszam Państwa do zakładki NEWS, żeby zobaczyć fotogalerie i relacje z wystaw.

Czasem jednak jako hodowca, muszę wybrać między dobrem kota (narażeniem go na źle znoszony stres, ponadprogramowe bardzo obciążające szczepienie na wściekliznę), a chęcią sięgnięcia po kolejny tytuł, pucharek czy rozetę, wybieram dobro KOTA, ponieważ jest on NAJWAŻNIEJSZY!!! Dlatego też, kilka, choć cudownych w typie i eksterierze naszych hodowlanych ragdoll’i, nie zabieramy na wystawy – chwalimy się nimi w zaciszu domowego ogniska.

Jesteśmy dumnymi posiadaczami PIERWSZYCH RAGDOLLI w Federacji Felis Polonia FPL/FIFe z zaszczytnymi najwyższymi tytułami:

SC ROLAND Jennifer World*PL to pierwszy kot wśród kocurów i kotek blue bicolour tabby z najwyższym tytułem SUPREME CHAMPION (2017) FIFe. Umaszczenie bicolour zostało uznane przez FIFe w 1992 r.
JENNIFER to pierwsza polska kotka ragdollka z tytułem DISTNGUISHED MERIT FIFe
SC ELWIRKA Jennifer World*PL to pierwsza kotka rasy ragdoll lilac bicolour tabby z najwyższym możliwym do zdobycia tytułem SUPREME CHAMPION (2018) FIFe. Umaszczenie bicolour zostało uznane przez FIFe w 1992 r.

Koty z przydomkiem Jennifer World*PL zachwycają sędziów FIFe z całego świata nie tylko swoim wyglądem, ale i charakterem

Nasze sukcesy nie spadają z nieba – to nagroda za rzetelność i determinację oraz motywacja do dalszych działań. I chociaż cieszymy się sukcesami wystawowymi naszych wychowanków, to jeszcze bardziej szczęśliwymi domami do których trafiają. Kochającego człowieka i pełnej miseczki, nic nie zastąpi.

Radolle to nasza miłość cieszymy się, że możemy się nią dzielić z ludźmi z całego świata. Nasi wychowankowie mieszkają na 4 kontynentach:
W Europe: w Szwajcarii, Belgii, Anglii, Danii, Holandii, Bułgarii, Hiszpanii, Francji, Niemczech, Luksemburgu, Grecji, Irlandii i Polsce.
W Azji: w Hong Kongu, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Filipinach.
W Ameryce Południowej: w Brazylii.
W Ameryce Północnej: w Stanach Zjednoczonych.

Serdecznie zapraszamy do zakładki z mapą. Można tu zobaczyć jak daleko są od rodzinnego domu nasi wychowankowie kliknij TUTAJ

Nie sprzedajemy kociąt z wysyłką kurierską. Nie wyrażamy zgody na podróż naszych wychowanków w cargo (w luku bagażowym). Nie prowadzimy także sprzedaży wysyłkowej kociąt, ani do Polski, ani za granicę. Każdy, kto jest zainteresowany zakupem u nas kociaka, musi po niego przyjechać. Niezależnie, czy to jest kociak klasy PET, czy kociak SHOW/ SHOW and BREEDER. Przyjeżdżają do nas po kociaki nawet z Chin, Filipin, czy z Brazylii.

Plan hodowlany…
To stworzenie własnej linii, kota ZDROWEGO o tradycyjnym wyglądzie ragdoll’a.
        Dla mnie własna linia hodowlana to nie tylko powtarzalność w rodowodzie kociąt po stronie ojca i matki naszego przydomka hodowlanego, lecz także chęć stworzenia rodziny kotów cechujących się charakterystycznym wyglądem, określonymi cechami, świadczącymi o przynależności do rodzinny Jennifer World*PL.
Przy wychowywaniu naszych kociaków, najwięcej czasu poświęcamy na kształtowanie ich relacji z człowiekiem, aby kocięta, które opuszczają nasz dom mogły bez stresu zaadoptować się u nowych opiekunów. Dbamy o ich prawidłowy rozwój i prawidłową socjalizację (proces nabywania określonych norm i wzorów zachowań).
         Ze wszystkimi rodzinami naszych kociąt, chcemy pozostać w stałym kontakcie. Chętnie udzielimy wszelkich wskazówek i pomożemy rozwiązać problemy związane z posiadaniem tej niezwykłej rasy. Każda informacja, nawet z pozoru błaha, może mieć dla nas kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o hodowlę i rozwój danej linii, dlatego prosimy o dzielenie się z nami wszelkim wątpliwościami i rozterkami. Cieszyć nas będzie każde zdjęcie malucha oraz dorosłego już kota. Pozwali nam to na obserwację jak nasze kocięta się rozwijają i na określenie, czy idziemy w dobrym kierunku w hodowaniu tych pięknych kotów  czytaj więcej » 

Pasja…
Bez niej nie da się prowadzić naprawdę dobrze hodowli. Hodowla to nie tylko pasja, ale też albo przede wszystkim praca – ciężka, wymagająca poświęceń, nauki, pełna trudnych wyborów, rozterek, a czasem łez. To często nieprzespane noce, ciągle zmieniane plany, ciągły brak czasu i wydatki.

Dlaczego ragdoll…
Wybraliśmy kota ragdoll bo jest niezwykle czuły i delikatny, wesoły, pogodny, inteligentny. To kot który lubi przebywać w towarzystwie, nie jest samotnikiem. Wita się z ludźmi, którzy przychodzą do domu, nie ucieka przed innym zwierzęciem. Mały ragdoll niewiele różni się od kociątka innej rasy. Jest energiczny i zawsze skory do zabaw fika, bryka, dokazuje. Ragdoll to wspaniały towarzysz wszelkich domowych czynności. Nie należy do kotów natrętnych, właściciel ragdolla powinien być jednak przygotowany na zaczepne miauknięcia i delikatne muśnięcia łapką zachęcające do wspólnych zabaw czy czułości. Ragdoll jest też znakomitym towarzyszem podróży nawet tych bardzo dalekich. Niezależnie od środku transportu jaki wybierzemy, wiemy to z doświadczenia, nasze koty podróżują z nami nie tylko na Cat Show. Wyjeżdżając korzystamy zarówno z komunikacji miejskiej, PKP, BUS. Oczywiście każdy kot, nawet taki jak ragdoll ma swój indywidualny charakter na który my też mamy bezpośredni wpływ. Koty te można śmiało polecić zarówno osobom samotnym jak i rodzinie z małymi dziećmi.

Ten cudowny charakter (temperament) kot ma zapisany w genach, ale nie bez wpływu jest to, czy jego opiekun poświęci mu czas. Będzie się z nim bawił, pogłaska, zadba o jego rozwój emocjonalny. Zapraszam do zakładki zabawa z kotem »

Badamy nasze koty…
Ich zdrowie jest dla nas najważniejsze. Nasze koty hodowlane przebadane są genetyczne i echokardiograficznie w kierunku HCM kardiomiopatia przerostowa serca oraz PKD torbielowatość nerek z wynikiem N/N. Hodowla wolna jest od: wirusów FeLV (wirus białaczki kotów) i FIV (wirus niedoboru immunologicznego). Wykonujemy również badanie pod kątem pasożytów wewnętrznych.
Cytat ze strony Przychodni Weterynaryjnej Wesoły pies ″Pasożyty jelitowe różnią się między sobą. Nie da się zwalczyć wszystkich podaniem jednej tabletki. Do ich zwalczania używa się różnych leków, w różnych dawkach. Przy niektórych inwazjach wystarczy jednorazowe podanie leku, przy innych potrzebna jest długotrwała kuracja.
– Profilaktyczne podawanie leków przeciwpasożytniczych jest w pełni uzasadnione jedynie w przypadku kociąt. Kocięta odrobaczamy od 4 – 5 tygodnia życia.
– U zwierząt dorosłych środek przeciwko pasożytom wewnętrznym powinien być dobierany na podstawie wyników badania parazytologicznego kału.″
autor Lek. wet. Ewa Trębacz

Wiedza…
Z każdym kolejnym miotem, zyskujemy nowe doświadczenia. Uważamy, że jeszcze nie jedno nas zaskoczy, dlatego nigdy nie nazwiemy się ″starymi doświadczonymi hodowcami″.
         Do prowadzenia hodowli nie wystarczy jedynie posiadanie kotów hodowlanych. Trzeba mieć również odpowiednią wiedzę o genetyce, rozwoju rasy, którą się hoduje, o mogących wystąpić chorobach i ich profilaktyce. Udział w wykładach, seminariach, międzynarodowych wystawach kotów rasowych, spotkania z innymi hodowcami, wymiana doświadczeń sprawiają, że cały czas uczymy się w jaki sposób prowadzić tę piękną rasę.

 

32951042_2096746870398420_321195572998438912_n

Katedra Rozrodu Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UP Wrocław.

Felinoterapia…
Jest stosunkowo młodą odmianą animaloterapii, czyli terapii z udziałem zwierząt, która opiera się na założeniu, że kontakt z psem, koniem, delfinem, czy innym zwierzęciem przyczynia się do poprawy zdrowia, psychicznego i fizycznego, przynosi radość i chęć do życia, ułatwia nawiązywanie kontaktów towarzyskich, a także poprawia samopoczucie. Obecnie coraz większe uznanie zyskują zajęcia z udziałem również kotów (felinoterapia), które szczególnie pozytywnie wpływają na schorzenia typu nerwicowego czytaj więcej »

klimek

 

Stronę internatową zdobią wiersze między innymi Pana   Franciszka Jana Klimka – krakowskiego poety, który napisał około 400 wierszy o kotach. Jego twórczość poetycka to uczta dla wszystkich wielbicieli kotów i miłośników słowa rymowanego obdarzonych poczuciem humoru!  Zdobył On wiele nagród, współpracował z takimi czasopismami jak „Kocie Sprawy” czy „Kot”. Śpiewał w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk”, a następnie przez 11 lat związany był z Filharmonią Krakowską. Jego wiersze były publikowane w takich czasopismach jak: „Świerszczyk„, „Karuzela„, „Mucha”, „Kocie sprawy” i „Kot„.

 ″Czego potrzeba kotu. Kotu potrzeba niewiele: Pogłaskać go tylko w niedzielę, w poniedziałek, wtorek i w środę leciutko podrapać go w brodę, w czwartek, w piątek i w sobotę
pobawić się trochę z kotem i w niedzielę – znów niewiele. A jeśli ci się uda pokochać go troszeczkę i tym co mu smakuje napełnisz mu miseczkę i mocno postanowisz nie oddać go nikomu i zgodzisz się by czasem porządził trochę w domu. To zauważysz potem (to zresztą przyjdzie z wiekiem), że będąc bliżej z kotem, jesteś bardziej człowiekiem″.  
Franciszek Jan Klimek

Nasza hodowla kotów  zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych jest opodatkowana. Prowadzący hodowlę kotów powinni zgłosić ten fakt w Urzędzie Skarbowym i odprowadzać z tego tytułu podatek dochodowy. Hodowcy nie muszą nawet nie powinni rozliczać się z Fiskusem – rejestrując działalność gospodarczą. Hodowla kotów rasowych potraktowana jest przez ustawę podatkową jako ″dział specjalny produkcji rolnej″ (patrz ustawa rozdz. 2, art. 10, pkt. 1, ppkt. 4).  Kwota podatku uzależniona jest od obowiązujących w danym roku podatkowym norm szacunkowych – każdego roku ustala je Minister Finansów w porozumieniu z Ministrem Rolnictwa.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą hodowlą i do kontaktu z nami. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania.

Z pozdrowieniami:
Ewa Smoleń oraz koty Jennifer World*PL

Wszelkie wyłączne prawa autorskie, zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 o prawie i prawach pokrewnych (Dz.U.1994 Nr 24 poz.83) należą do nas. 

Copyright  © by Jennifer World*PL

Komentowanie jest wyłączone.