Jennifer World*PL team

Hodowla kotów brzmi tak ”zwyczajnie”, dla nas jednak to coś więcej – to nasze życie. Hodowlą zwierząt rasowych zajmujemy się od 1992 roku, na początku były to fenomenalne psy rasy doberman. W czerwcu 2011 roku dołączyły ragdolle, we wrześniu tego samego roku wystąpiliśmy do Polskiej Federacji Fenologicznej FPL o nadanie przydomka hodowlanego Jennifer World*PL. Nazwaliśmy hodowlę od naszej pierwszej kotki rasy ragdoll JENNIFER, dla której przecież my i nasz dom to cały świat. 

Urząd Patentowy RP przyjął nasz wniosek o udzielenie prawa ochronnego na znak towarowy: Jennifer World. 

Zarejestrowany znak towarowy jest chroniony prawem, a więc jego właściciel uzyskuje ochronę prawną na towary i usługi sygnowane tym znakiem. Znak towarowy ma charakter monopolu, a więc takie prawo jest prawem wyłącznym i przysługuje tylko jego właścicielowi.

Kim jesteśmy…

Z dumą możemy zaprezentować Państwu hodowlę, w której czworonogi są częścią całej rodziny.
Na nasz przydomek pracujmy uczciwie i z pasją. Hodowle  prowadzą dwie osobno mieszkające rodziny, dlatego też nasze ragdolle nie żyją w zatłoczeniu, mimo że jest ich więcej niż w przeciętnym domu miłośnika kotów.

Zawsze kierujemy się dobrem przyszłej mamy i jej potomstwa. Kotki hodowlane mają wystarczająco dużo czasu, by odpocząć i powrócić do formy przed ponownym zajściem w ciążę. Regulamin Hodowli i Rejestracji Kotów Federation Internationale Feline FIFe – wydany 01.01.2011 punkt 3.3 Kotki hodowlane. – Kotka nie może mieć więcej niż 3 mioty w ciągu dwóch lat.

Często słyszę od zainteresowanych naszymi kociakami, że nie potrzebne są im osiągnięcia rodziców, bo nie chcą kota na wystawy… ale to osiągnięcia rodziców świadczą o ich zgodności z wzorcem rasy, prawidłowej anatomii, a nawet typowego dla rasy zachowania (charakteru). Jeśli hodowla jeszcze pokazuje swoje koty w różnym wieku, także championy i weteranów to pozwala sądzić, że koty są tam przez całe życie zadbane, odpowiednio traktowane i utrzymywane w świetnej kondycji przez długie lata. My dodatkowo możemy  pochwalić  się sporymi osiągnięciami przede wszystkim  kotów z własnym przydomkiem, a takich hodowli jest bardzo mało.

Od początku powstania hodowli, nasze koty biorą udział w międzynarodowych wystawach, na których zdobywają prestiżowe tytuły. Prawdę mówiąc, trudno byłoby mi zliczyć liczbę kotów, które wróciły z wystawy z tytułem BEST in SHOW, BEST in CATEGORY, BREED BIS – SPECJAL RAGDOLL SHOW czy BEST of BEST najpiękniejszy kot całej wystawy
          Zarówno nasze koty hodowlane, jak i ich dzieci wygrywały tytuły SUPER KOT ROKU  – tytuł ten otrzymuje kot z największą ilością punktów w każdej kategorii i grupie, przyznawany jest  on maksymalnie 25 kotom. BEST in VARIETY najlepszy kot w umaszczeniu. Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych kotów, tym bardziej, że  wspinaczkę po szczeblach kariery  przerywa im marcowanie (inaczej ruja), ciąża i urlop macierzyński… Zapraszam Państwa do zakładki NEWS, żeby zobaczyć fotogalerie i relacje z wystaw.

Czasem jednak jako hodowca, muszę wybrać między dobrem kota (narażeniem go na źle znoszony stres, ponadprogramowe bardzo obciążające szczepienie na wściekliznę), a chęcią sięgnięcia po kolejny tytuł, pucharek czy rozetę, wybieram dobro KOTA, ponieważ jest on NAJWAŻNIEJSZY!!! Dlatego też, kilka, choć cudownych w typie i eksterierze naszych hodowlanych ragdolli, nie zabieramy na wystawy – chwalimy się nimi w zaciszu domowego ogniska.

 

Jesteśmy dumnymi posiadaczami pierwszych ragdolli w Federacji FPL/FIFe z najwyższymi tytułami:

 
SC ROLAND Jennifer World*PL - pierwszy kot blue bicolour tabby z tytułem SUPREME CHAMPION (2017) FIFe.
Jest to dla nas ogromny zaszczyt ponieważ w ciągu 26 lat od uznania tego umaszczenia żaden kocur ani kotka nie zdobyły tego tytułu.
JENNIFER - pierwsza polska ragdollka z tytułem DISTNGUISHED MERIT FIFe
SC ELWIRKA Jennifer World*PL - pierwsza kotka lilac bicolour tabby z tytułem SUPREME CHAMPION (2018) FIFe.
Pękamy z dumy gdyż przez 27 lat od uznania umaszczenia żadna wcześniej ragdollka nie zdobyła tego tytułu.

Koty z przydomkiem Jennifer World*PL zachwycają sędziów FIFe z całego świata nie tylko swoim wyglądem, ale i charakterem. Więcej zdjęć z wystaw można obejrzeć w news.

Nasze sukcesy nie spadają z nieba – to nagroda za rzetelność i determinację oraz motywacja do dalszych działań. I chociaż cieszymy się sukcesami wystawowymi naszych wychowanków, to jeszcze bardziej szczęśliwymi domami do których trafiają. Kochającego człowieka i pełnej miseczki, nic nie zastąpi.

Radolle to nasza miłość cieszymy się, że możemy się nią dzielić z ludźmi z całego świata. Nasi wychowankowie mieszkają na 4 kontynentach:
W Europe: w Szwajcarii, Belgii, Anglii, Danii, Holandii, Bułgarii, Hiszpanii, Francji, Niemczech, Luksemburgu,  Grecji, Irlandii i Polsce.
W Azji: w Chinach, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Filipinach.
W Ameryce Południowej: w Brazylii.
W Ameryce Północnej: w Stanach Zjednoczonych.

Serdecznie zapraszamy do zakładki z mapą. Można tu zobaczyć jak daleko są od rodzinnego domu nasi wychowankowie kliknij TUTAJ

Wiedza…

          Do prowadzenia hodowli nie wystarczy jedynie posiadanie kotów hodowlanych. Trzeba mieć również odpowiednią wiedzę o genetyce, rozwoju rasy, którą się hoduje, o mogących wystąpić chorobach i ich profilaktyce. Udział w wykładach, seminariach, międzynarodowych wystawach kotów rasowych, spotkania z innymi hodowcami, wymiana doświadczeń sprawiają, że cały czas uczymy się w jaki sposób prowadzić tę piękną rasę.
Z każdym kolejnym miotem, zyskujemy nowe doświadczenia z pewnością jeszcze nie jedno nas zaskoczy jak to mówią samo życie. Przyznam się, że irytują mnie osoby  które chcą kupić u nas kociaka i na wstępie mówią, że mieli już kiedyś kota/y i wszystko wiedzą nie potrzebują wsparcia, informacji kot to kot. Ostatnio usłyszałam, że sąsiadka ma ragdolla to liczą na nią!
       

Plan hodowlany…

To stworzenie własnej linii, kota ZDROWEGO o tradycyjnym wyglądzie.
        Dla mnie własna linia hodowlana to nie tylko powtarzalność w rodowodzie kociąt po stronie ojca i matki naszego przydomka hodowlanego, lecz także chęć stworzenia rodziny kotów cechujących się charakterystycznym wyglądem, określonymi cechami, świadczącymi o przynależności do rodzinny Jennifer World*PL.
Przy wychowywaniu naszych kociaków, najwięcej czasu poświęcamy na kształtowanie ich relacji z człowiekiem, aby kocięta, które opuszczają nasz dom mogły bez stresu zaadoptować się u nowych opiekunów. Dbamy o ich prawidłowy rozwój i prawidłową socjalizację (proces nabywania określonych norm i wzorów zachowań).
         Ze wszystkimi rodzinami naszych kociąt, chcemy pozostać w stałym kontakcie. Chętnie udzielimy wszelkich wskazówek i pomożemy rozwiązać problemy związane z posiadaniem tej niezwykłej rasy. Każda informacja, nawet z pozoru błaha, może mieć dla nas kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o hodowlę i rozwój danej linii, dlatego prosimy o dzielenie się z nami wszelkim wątpliwościami i rozterkami. Cieszyć nas będzie każde zdjęcie malucha oraz dorosłego już kota. Pozwali nam to na obserwację jak nasze kocięta się rozwijają i na określenie, czy idziemy w dobrym kierunku w hodowaniu tych pięknych kotów  czytaj więcej » 

Pasja…

Bez niej nie da się prowadzić naprawdę dobrze hodowli. Hodowla to nie tylko pasja, ale też albo przede wszystkim praca – ciężka, wymagająca poświęceń, nauki, pełna trudnych wyborów, rozterek, a czasem łez. To często nieprzespane noce, ciągle zmieniane plany, ciągły brak czasu i wydatki.

Dlaczego ragdoll…

Wybraliśmy kota ragdoll bo jest niezwykle czuły i delikatny, wesoły, pogodny, inteligentny. To kot który lubi przebywać w towarzystwie, nie jest samotnikiem. Wita się z ludźmi, którzy przychodzą do domu, nie ucieka przed innym zwierzęciem. Mały ragdoll niewiele różni się od kociątka innej rasy. Jest energiczny i zawsze skory do zabaw fika, bryka, dokazuje. Ragdoll to wspaniały towarzysz wszelkich domowych czynności. Nie należy do kotów natrętnych, właściciel ragdolla powinien być jednak przygotowany na zaczepne miauknięcia i delikatne muśnięcia łapką zachęcające do wspólnych zabaw czy czułości. Ragdoll jest też znakomitym towarzyszem podróży nawet tych bardzo dalekich. Niezależnie od środku transportu jaki wybierzemy, wiemy to z doświadczenia, nasze koty podróżują z nami nie tylko na Cat Show. Wyjeżdżając korzystamy zarówno z komunikacji miejskiej, PKP, BUS. Oczywiście każdy kot, nawet taki jak ragdoll ma swój indywidualny charakter na który my też mamy bezpośredni wpływ. Koty te można śmiało polecić zarówno osobom samotnym jak i rodzinie z małymi dziećmi.

Ten cudowny charakter (temperament) kot ma zapisany w genach, ale nie bez wpływu jest to, czy jego opiekun poświęci mu czas. Będzie się z nim bawił, pogłaska, zadba o jego rozwój emocjonalny. Zapraszam do zakładki zabawa z kotem »

Badamy nasze koty…

Ich zdrowie jest dla nas najważniejsze. Nasze koty hodowlane przebadane są genetyczne i echokardiograficznie w kierunku HCM kardiomiopatia przerostowa serca oraz PKD torbielowatość nerek z wynikiem N/N. Od połowy 2022r. wyniki badań na PKD są umieszczone w rodowodach kociąt. Hodowla wolna jest od: wirusów FeLV (wirus białaczki kotów) i FIV (wirus niedoboru immunologicznego). Wykonujemy również badanie pod kątem pasożytów wewnętrznych.
Cytat ze strony Przychodni Weterynaryjnej Wesoły pies ″Pasożyty jelitowe różnią się między sobą. Nie da się zwalczyć wszystkich podaniem jednej tabletki. Do ich zwalczania używa się różnych leków, w różnych dawkach. Przy niektórych inwazjach wystarczy jednorazowe podanie leku, przy innych potrzebna jest długotrwała kuracja.
– Profilaktyczne podawanie leków przeciwpasożytniczych jest w pełni uzasadnione jedynie w przypadku kociąt. Kocięta odrobaczamy od 4 – 5 tygodnia życia.
– U zwierząt dorosłych środek przeciwko pasożytom wewnętrznym powinien być dobierany na podstawie wyników badania parazytologicznego kału.″
autor Lek. wet. Ewa Trębacz

Felinoterapia…

Jest stosunkowo młodą odmianą animaloterapii, czyli terapii z udziałem zwierząt, która opiera się na założeniu, że kontakt z psem, koniem, delfinem, czy innym zwierzęciem przyczynia się do poprawy zdrowia, psychicznego i fizycznego, przynosi radość i chęć do życia, ułatwia nawiązywanie kontaktów towarzyskich, a także poprawia samopoczucie. Obecnie coraz większe uznanie zyskują zajęcia z udziałem również kotów (felinoterapia), które szczególnie pozytywnie wpływają na schorzenia typu nerwicowego czytaj więcej »

Przynależność…

Hodowla jest zarejestrowana w Klubie Miłośników Kotów Rasowych Felis Posnania który działa pod patronatem – FELIS POLONIA (FPL) – Federation Internationale Feline (FIFe) – World Cat Congress (WCC). O Federacjach więcej TUTAJ

Nasza hodowla kotów  zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych jest opodatkowana. Prowadzący hodowlę kotów powinni zgłosić ten fakt w Urzędzie Skarbowym i odprowadzać z tego tytułu podatek dochodowy. Hodowcy nie muszą nawet nie powinni rozliczać się z Fiskusem – rejestrując działalność gospodarczą. Hodowla kotów rasowych potraktowana jest przez ustawę podatkową jako ″dział specjalny produkcji rolnej″ (patrz ustawa rozdz. 2, art. 10, pkt. 1, ppkt. 4).  Kwota podatku uzależniona jest od obowiązujących w danym roku podatkowym norm szacunkowych – każdego roku ustala je Minister Finansów w porozumieniu z Ministrem Rolnictwa.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą hodowlą i do kontaktu z nami. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania.

Z pozdrowieniami:
Ewa Smoleń z rodziną oraz koty Jennifer World*PL

Wszelkie wyłączne prawa autorskie, zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 o prawie i prawach pokrewnych (Dz.U.1994 Nr 24 poz.83) należą do nas. 

Copyright  © by Jennifer World*PL

Komentowanie jest wyłączone.