Hodowla kotów brzmi tak ”zwyczajnie”, dla nas jednak to coś więcej – to nasze życie.

Hodowlą zwierząt rasowych zajmujemy się od 1992 roku, na początku były to fenomenalne psy rasy doberman. W czerwcu 2011 roku dołączyły ragdolle, we wrześniu tego samego roku wystąpiliśmy do Polskiej Federacji Fenologicznej FPL o nadanie przydomka hodowlanego Jennifer World*PL.
            Skąd pomysł na  przydomek? – JENNIFER, to pierwsza nasza kotka rasy ragdoll dla której przecież my i nasz dom to cały świat.

Przydomek Jennifer World*PL® jako znak towarowy jest chroniony prawem patentowym RP


Na zdjęciu SC GIP ANASTAZJA Jennifer World*PL – FIFe WWS WORLD CAT SHOW 2019 Freiburg

Kim jesteśmy

Z dumą możemy zaprezentować Państwu hodowlę, w której czworonogi są częścią całej rodziny. Na nasz przydomek pracujmy uczciwie i z pasją.

Często słyszę od zainteresowanych naszymi kociakami, że nie potrzebne są im osiągnięcia rodziców, bo nie chcą kota na wystawy… ale to osiągnięcia rodziców świadczą o ich zgodności z wzorcem rasy, prawidłowej anatomii, a nawet typowego dla rasy zachowania. Jeśli hodowla jeszcze pokazuje swoje koty w różnym wieku, także już te utytułowane i te dużo starsze czyli weteranów to pozwala sądzić, że koty są tam przez całe życie zadbane, odpowiednio traktowane i utrzymywane w świetnej kondycji przez całe ich życie. My dodatkowo możemy  pochwalić  się sporymi osiągnięciami przede wszystkim  kotów z własnym przydomkiem, a takich hodowli jest bardzo mało.

Od początku powstania hodowli, nasze koty biorą udział w międzynarodowych wystawach, na których zdobywają prestiżowe tytuły. Prawdę mówiąc, trudno byłoby mi zliczyć liczbę kotów, które wróciły z wystawy z tytułem BEST in SHOW, BEST in CATEGORY, BREED BIS – SPECJAL RAGDOLL SHOW czy BEST of BEST najpiękniejszy kot całej wystawy
          Zarówno nasze koty hodowlane, jak i ich dzieci wygrywały tytuły SUPER KOT ROKU  – tytuł ten otrzymuje kot z największą ilością punktów w każdej kategorii i grupie, przyznawany jest  on maksymalnie 25 kotom. BEST in VARIETY najlepszy kot w umaszczeniu. Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych kotów, tym bardziej, że  wspinaczkę po szczeblach kariery  przerywa im marcowanie (inaczej ruja), ciąża i urlop macierzyński… Zapraszam Państwa do zakładki NEWS, żeby zobaczyć fotogalerie i relacje z wystaw.

Czasem jednak jako hodowca, muszę wybrać między dobrem kota (narażeniem go na źle znoszony stres, ponadprogramowe bardzo obciążające szczepienie na wściekliznę), a chęcią sięgnięcia po kolejny tytuł, pucharek czy rozetę, wybieram dobro KOTA, ponieważ jest on NAJWAŻNIEJSZY!!! Dlatego też, kilka, choć cudownych w typie i eksterierze naszych hodowlanych ragdolli, nie zabieramy na wystawy – chwalimy się nimi w zaciszu domowego ogniska.

Jesteśmy dumnymi posiadaczami pierwszych ragdolli w Federacji FPL/FIFe z najwyższymi tytułami:

 

SC ROLAND Jennifer World*PL - pierwszy kot blue bicolour tabby z tytułem SUPREME CHAMPION (2017) FIFe.
Jest to dla nas ogromny zaszczyt ponieważ w ciągu 26 lat od uznania tego umaszczenia żaden kocur ani kotka nie zdobyły tego tytułu.
JENNIFER - pierwsza polska ragdollka z tytułem DISTNGUISHED MERIT FIFe
SC ELWIRKA Jennifer World*PL - pierwsza kotka lilac bicolour tabby z tytułem SUPREME CHAMPION (2018) FIFe.
Pękamy z dumy gdyż przez 27 lat od uznania umaszczenia żadna wcześniej ragdollka nie zdobyła tego tytułu.
Koty z przydomkiem Jennifer World*PL zachwycają sędziów FIFe z całego świata nie tylko swoim wyglądem, ale i charakterem. Więcej zdjęć z wystaw można obejrzeć w  show TUTAJ ».

Nasze sukcesy nie spadają z nieba – to nagroda za rzetelność i determinację oraz motywacja do dalszych działań. I chociaż cieszymy się sukcesami wystawowymi naszych wychowanków, to jeszcze bardziej szczęśliwymi domami do których trafiają. Kochającego człowieka i pełnej miseczki, nic nie zastąpi.

Wiedza

          Do prowadzenia hodowli nie wystarczy jedynie posiadanie kotów hodowlanych. Trzeba mieć również odpowiednią wiedzę o genetyce, rozwoju rasy, którą się hoduje, o mogących wystąpić chorobach i ich profilaktyce. Stale się rozwijamy i szkolimy bierzemy udział w kongresach, seminariach i webinariach, mamy też bardzo dobry kontakt z naszymi weterynarzami – specjalistami w dziedzinie rozrodu, okulistyki, kardiologi dzięki którym zdobywamy ogromną wiedzę która pomaga nam troszczyć się o nasze ragdolle. Słucham doświadczonych naukowców i praktyków, otwieramy się na nowe odkrycia. Świat weterynarii, felinologii, nauka o rozwoju zarówno fizycznym jak i psychicznym zwierząt szybko się rozwija, a wraz z tym, przybywa wiedzy do zdobycia. Nowe opracowania i doniesienia konfrontujemy z własnymi, spostrzeżeniami i doświadczeniem.

Przyznam się, że irytują mnie osoby  które chcą kupić u nas kociaka i na wstępie informują, że mieli już kiedyś kota/y i wszystko wiedzą – kot to kot. Ostatnio nawet usłyszałam, że sąsiadka ma ragdolla to liczą na nią!

Wiedzy nigdy dość – Wydział Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Plan hodowlany

To stworzenie własnej linii, kota ZDROWEGO o tradycyjnym wyglądzie.
        Dla mnie własna linia hodowlana to nie tylko powtarzalność w rodowodzie kociąt po stronie ojca i matki naszego przydomka hodowlanego, lecz także chęć stworzenia rodziny kotów cechujących się charakterystycznym wyglądem, określonymi cechami, świadczącymi o przynależności do rodzinny Jennifer World*PL.
Przy wychowywaniu naszych kociaków, najwięcej czasu poświęcamy na kształtowanie ich relacji z człowiekiem, aby kocięta, które opuszczają nasz dom mogły bez stresu zaadoptować się u nowych opiekunów. Dbamy o ich prawidłowy rozwój i prawidłową socjalizację (proces nabywania określonych norm i wzorów zachowań) czytaj więcej » 

Dlaczego właśnie ragdoll 

Wybraliśmy kota ragdoll bo jest niezwykle czuły i delikatny, wesoły, pogodny, inteligentny. To kot który lubi przebywać w towarzystwie, nie jest samotnikiem. Wita się z ludźmi, którzy przychodzą do domu, nie ucieka przed innym zwierzęciem. Ragdolle wniosły do naszego domu coś szczególnego, dały nam wiele radości i satysfakcji, skradły nasze serca i dusze.
Mały ragdoll jest energiczny i zawsze skory do zabaw, fika, bryka, dokazuje, robi wszystko, żeby na niego zwrócić uwagę.
                 Ragdoll to również wspaniały towarzysz wszelkich domowych czynności. Nie należy do kotów natrętnych, właściciel ragdolla powinien być jednak przygotowany na zaczepne miauknięcia i delikatne muśnięcia łapką zachęcające do wspólnych zabaw czy czułości. Ragdoll jest też znakomitym towarzyszem podróży nawet tych bardzo dalekich. Niezależnie od środku transportu jaki wybierzemy, wiemy to z doświadczenia, nasze koty podróżują z nami nie tylko na Cat Show. Wyjeżdżając korzystamy zarówno z komunikacji miejskiej, PKP, BUS. Ten cudowny charakter (temperament) kot ma zapisany w genach, ale nawet ragdoll ma swój indywidualny charakter na który bezpośrednio ma wpływ jego opiekun.
 Zapraszam do zakładki zabawa z kotem TUTAJ »

Koty te można śmiało polecić zarówno osobom samotnym jak i rodzinie z małymi dziećmi.

 

Przynależność

Hodowla jest zarejestrowana w Klubie Miłośników Kotów Rasowych Felis Posnania który działa pod patronatem – FELIS POLONIA (FPL) – Federation Internationale Feline (FIFe) – World Cat Congress (WCC). O Federacjach więcej TUTAJ»

Radolle to nasza miłość cieszymy się, że możemy się nią dzielić z ludźmi z całego świata. Nasi wychowankowie mieszkają na 4 kontynentach:
Europa: w Anglii, Belgii, Bułgarii, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii,  Litwie, Luksemburgu,   Niemczech, Norwegii, Polsce i Szwajcarii.
Azja: w Hong Kongu, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Filipinach.
Ameryka Południowa: w Brazylii.
Ameryka Północna: w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie.

legenda:
− Czerwonymi pinezkami oznaczyłam miejscowości, w których zamieszkały koty z przydomkiem  hodowli Jennifer World*PL.
− Podskakujące pinezki to lokalizacja Hodowli, które zakupiły u nas koty hodowlane by wzbogacić swoje linie hodowlane.

Opieka hodowlana 

Dzielę się wiedzą i prawie 30 letnim hodowlanym doświadczeniem z Właścicielami  naszych kociąt przez całe ich życie.

Kontakt po odbiorze kociaka z hodowli

Każdy z nas hodowców sprzedając kocięta z pewnością martwi się gdzie trafią, jakie życie będą wieść, czy spełnią oczekiwania nowych opiekunów… Chyba żaden nawet nie marzy, że w przyszłości relacje z opiekunami zmienią się w koleżeńskie, aż do zażyłości czy przyjaźni. Jeśli jednak coś takiego ma miejsce, a relacja od początku jest naturalna i ciepła, kontakt przyjemny niewymuszony to ogromna radość dająca siłę, żeby starać się jeszcze bardziej. 

Nasza hodowla kotów  zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych jest opodatkowana. Prowadzący hodowlę kotów powinni zgłosić ten fakt w Urzędzie Skarbowym i odprowadzać z tego tytułu podatek dochodowy. Hodowcy nie muszą nawet nie powinni rozliczać się z Fiskusem – rejestrując działalność gospodarczą. Hodowla kotów rasowych potraktowana jest przez ustawę podatkową jako ″dział specjalny produkcji rolnej″ (patrz ustawa rozdz. 2, art. 10, pkt. 1, ppkt. 4).  Kwota podatku uzależniona jest od obowiązujących w danym roku podatkowym norm szacunkowych – każdego roku ustala je Minister Finansów w porozumieniu z Ministrem Rolnictwa.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą hodowlą i do kontaktu z nami. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania.

Z pozdrowieniami:
Ewa Smoleń z rodziną oraz koty Jennifer World*PL

Wszelkie wyłączne prawa autorskie, zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 o prawie i prawach pokrewnych (Dz.U.1994 Nr 24 poz.83) należą do nas. 
 

Copyright  © by Jennifer World*PL®

Komentowanie jest wyłączone.