Która woda jest najlepsza? Kranowa, filtrowana, gotowana czy mineralna?

Nie podajemy kotu wody po procesie osmozy z mineralizacją wody, oligoceńskiej ani mineralnej mogą uszkodzić nerki. Wodę wymieniamy często im częściej tym lepiej, nalewamy wodę letnią nigdy zimną.


Zazwyczaj duże miasta chwalą się tym, że mają dobrej jakości kranówkę i można ją bezpiecznie pić bezpośrednio z kranu, bez konieczności gotowania. Jeżeli sami pijemy taką wodę, ponieważ jest odpowiedniej jakości higienicznej, to znaczy, że i kot też może ją pić. Chlor z wody kranowej ulatnia się w ciągu kilku godzin, więc taka “odstana” woda nie powinna być problemem. Tu polecam dzbanek z miedzi.

Miedziany dzbanek do wody dla zwierząt Bangalore właściwości

− Równoważy pH wody, jonizuje ją i uzupełnia energię witalną, przez co woda jest łatwiej przyswajalna przez organizm zwierząt.
− Korzystnie wpływa na zdrowie zwierząt domowych, bo dostarcza bezpiecznej i niewielkiej dawki miedzi.
− To prosty sposób, by dać swojemu zwierzakowi to, co najlepsze – zdrowie i doskonałe samopoczucie

Miedź a zwierzęta

−Właściwości antybakteryjne miedzi chronią miedzianą miskę Bangalore przez osadzaniem się śluzu oraz namnażaniem bakterii.
− Minerał ten bierze udział w produkcji żelaza oraz jest składnikiem wielu enzymów.
− Miedź ułatwia produkcję melaniny, a w efekcie odpowiada za blask i intensywne wybarwienie sierści twojego pupila.

Miska na wodę

dla kota musi być szeroka, nawet nawet bardzo szeroka i zawsze pełniutka po sam brzeg. Zdrowy kot, to kot dobrze nawodniony, nigdy o tym nie zapomnijcie. Żeby zachęcić kota do picia wody możemy poza miseczką kupić mu fontannę najlepsze są porcelanowe bez filtra, które łatwo możemy umyć.

Woda jest składnikiem absolutnie niezbędnym do życia.

Organizm zwierzęcia jest w stanie przeżyć utratę prawie całej tkanki tłuszczowej lub połowy masy białkowej, natomiast utrata 10-15% wody może doprowadzić do śmierci. Wynika to z kluczowej roli wody w ogromnej ilości procesów biochemicznych podtrzymujących życie.

Podstawowe informacje co warto wiedzieć o wodzie w diecie kota?

U młodych osobników woda stanowi 75% masy ciała, u dorosłych 60%. Niektóre części ciała zawierają nawet 90% wody. Tkanka tłuszczowa zawiera jedynie 15% wody, szkielet 50%, mięśnie 75%, krew 83%. Woda jest niezbędna do wszystkich reakcji metabolicznych (szczególnie do hydrolizy). Woda transportuje składniki pokarmowe, pomaga regulować temperaturę ciała. Jest konieczna do eliminacji produktów ubocznych przemian metabolicznych (czyli przez mocz i kał). Jest też substancją nawilżającą stawy, gałki oczne, ucho wewnętrzne (przez co możliwe jest przenoszenie dźwięku).

Copyright © by Jennifer World*PL®

 

 

 

 

Komentowanie jest wyłączone.