Miot urodzony / litter born 28.08.2020r.

Miot sygnowany literą ″ N″3

Matka    RAG n 03 21

GRAND INTERNATIONAL CHAMPION KLEMENTYNA (TYSIA) Jennifer World*PLanimierte-flagge-polen. TYSIA to niesamowita kotka, magicznie słodka, zawsze blisko mnie.  Kotka to moje spełnione marzenie.

Ojciec    RAG n

animierte-flagge-polenFERDEK Jennifer World*PL, kocur z dużą mocną głową, doskonale osadzonymi uszami i o bardzo miłym charakterze. Mamą kocurka jest jedna z najwyżej utytułowanych kotek w FIFe  SUPREME CHAMPION jego ojciec pochodzi z renomowanej kanadyjskiej hodowli w rodowodzie ma najlepsze stare linie.

MIOT ″N″3 Jennifer World*PL

MIOT ″N″3 Jennifer World*PL

 


PL*Jennifer World NOEPL*Jennifer World NOE

kocur  /  male

RAG a 21

umaszczenie  blue colourpoint tabby ❤️

w nowym domu.

Fotogaleria  –  informacje »


Obaj chłopcy maja FENOMENALNY kolor oka połączony z cudnym charakterem.


PL*Jennifer World NORMPL*Jennifer World NORM

kocur  /  male

RAG n 21

umaszczenie  seal colourpoint  tabby ❤️

w nowym domu.

Fotogaleria  –  informacje »


“Skąd się wzięło powiedzenie „kupować kota w worku”? W pełnych szczurów średniowiecznych miastach północnej Europy kot był cennym nabytkiem, ale bardzo rzadkim. Czasem trzeba było sprowadzać koty nawet z krajów śródziemnomorskich. Trudno było zaspokoić popyt na koty, dlatego nieuczciwi handlarze pakowali do worków inne zwierzaki twierdząc, że to koty”

Informacje:

07.09.2020 maluszki bardzo szybko otwarły oczy. Oczy otwierają się  po 7-10 dniach ( w pełni otwarte są po 8-20 dniach). Oczy małych kociąt są zazwyczaj niebieskoszarawe, właściwa barwa pojawia się dopiero ok. 12 tygodnia życia.

18.09.20 opuściły swoje cieplutkie legowisko i przywędrowały do nas, teraz śpimy w ho ho i jeszcze więcej kocików. Strach zasnąć by czasem któregoś nie przycisnąć.

19.09.20 hura jedzą już stały pokarm. Kocięta rozpoczynają podjadanie innego pokarmu niż mleko matki od 4 tygodnia życia, jednak ssą one mleko zwykle do 6 – 8 tygodnia.

20.09.20 po raz pierwszy  w kuwecie. Naukę korzystania z kuwety rozpoczynamy gdy kocięta osiągną wiek 3 do 4 tygodni.

02.10.20 I odrobaczenie.

16.10.20 II odrobaczanie.

30.10.20 I szczepienie.

20.11.20 II szczepienie oraz chipowanie.

Po seminarium którego gościem był Prof. dr hab. Tadeusz Frymus, specjalista chorób zakaźnych zwierząt, wykładowca Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, kierownik Zakładu Chorób Zakaźnych Małych Zwierząt na tymże wydziale. Członek „ Advisory Board on Cat Diseases”, stanowiącej ciało doradcze dla lekarzy praktyków w zakresie zwalczania chorób zakaźnych kotów. Napisał podręcznik chorób zakaźnych kotów i psów. Zalecam 3 szczepienie w wieku 20 tygodni lecz nie wcześniej niż miesiąc po odbiorze kota z hodowli czytaj więcej  »  

Do grupy szczepień zasadniczych u kotów należą szczepienia
– wirusowe zapalenie nosa i tchawicy kotów (FHV-1) jako pierwsze zakażeniu ulegają błony śluzowe jamy nosowej, gdzie wirus atakuje komórki nabłonka. Stamtąd zakażenie może się szerzyć na błony śluzowe gardła, spojówek i górnych dróg oddechowych.
– kaliciwiroza kotów (FCV) uproszczona nazwa „koci katar”, to w rzeczywistości zespół objawów chorobowych ze strony górnych dróg oddechowych, spojówek i gardła, którego przyczyną jest kilka patogenów (Herpesvirus, Calicivirus) oraz bakterie z rodzaju Mycoplasma, Chlamydia ,Bartonella czy Bordetella). Jedną z dwóch najważniejszych chorób, wywołujących infekcje górnych dróg oddechowych i spojówek jest kaliciwiroza. Od pewnego czasu mamy również do czynienia z bardzo ciężką postacią kaliciwirozy, tzw. kaliciwirozą ogólnonarządową  lub krwotoczną, w skrócie VS- FCV (Virulent Systemic Feline Calicivirus). Choroba zdiagnozowana w Stanach Zjednoczonych, początkowo występowała tylko na terenie USA i Kanady. Niestety import kotów do hodowli spowodował, że znane są już przypadki jej występowania w Europie. Jest to wyjątkowo zaraźliwa i ciężka w przebiegu postać choroby, o bardzo wysokiej śmiertelności dotkniętych nią kotów, na poziomie 60-70 %. Główne objawy to obrzęki w tkance podskórnej, owrzodzenia skóry, wymioty, krwiste biegunki, uszkodzenia wątroby ,manifestujące się żółtaczką oraz ciężkie zapalenia płuc. Lekarze weterynarii w USA mimo zmiany ubrań roboczych, byli w stanie zarazić swoje domowe koty.
– panleukopenia kotów (FPV)  zwana też potocznie „kocim tyfusem” lub „nosówką kotów”, to wysoce zaraźliwa choroba wirusowa przebiegająca z ostrym zapaleniem jelit. Towarzyszy jej znaczne obniżenie poziomu białych krwinek – leukocytów

Do nowego domu mogą odejść  po 27.11.2020

Copyright  © by Jennifer World*PL®

Komentowanie jest wyłączone.