Miot urodzony / litter born 22.06.2021r.

Kociaki będą nosić imiona na literkę ″Y″3

Matka   RAG n 03

TESS Jennifer World*PL cudowna dziewczynka z fantastycznym temperamentem ragdolla, doskonała w typie  o wielkich szafirowych oczach.

Ojciec  RAG n          

animierte-flagge-polenFERDEK Jennifer World*PL kocur z dużą mocną głową, doskonale osadzonymi uszami i o bardzo miłym charakterze. Mamą kocurka jest jedna z najwyżej utytułowanych kotek w FIFe  SUPREME CHAMPION. Jego ojciec CHAMPION  pochodzi z renomowanej kanadyjskiej hodowli w rodowodzie ma najlepsze stare linie.

MIOT ″Y″3 Jennifer World*PL

MIOT ″Y″3 Jennifer World*PL

Genetyka dziedziczenie umaszczenia: rodzic bicolour x rodzic colourpoint  =  potomstwo colourpoint / bicolour. Rodzice kociąt nie są pręgowani  – wszystkie kocięta będą o genotypie aa niepręgowane


PL*Jennifer World YOSHIKO

kotka / female

RAG n 03, umaszczenie seal bicolour ❤️

w nowym domu.

Fotogaleria  –  informacje »


1 x Ex1 i certyfikat do tytułu INTERNATIONAL CHAMPION WCF
NATIONAL CHAMPION WCF 2022
NOM BEST IN SHOW

CH PL*Jennifer World YUMIKO

kotka / female

RAG n, umaszczenie seal colourpoint z wyjątkowo granatowym okiem ❤️

zamieszkała w Rzeszowskiej hodowli Pani Karoliny.

Fotogaleria  –  informacje »


Informacje:

Dorosłe koty nie wymagają tyle uwagi co maluszki. O małe kotki trzeba szczególnie dbać, by wyrosły nam na zdrowe i mądre kociaki.

01.07.21 kociaki mają malutkie szpareczki zaczął się etap otwierania oczu.   6-12 dzień – kocięta stopniowo otwierają oczy, w tym czasie są one zawsze niebieskie.

18.07.21 kuweta ogarnięta.

19.07.21 jedzą już stały pokarm.

27.07.21 I odrobaczenie  FLUBENOL.

10.08.21 II odrobaczenie FLUBENOL.

24.08.21 I szczepienie PUREVAX RCP.

14.09.21 II szczepienie PUREVAX RCP.

Po seminarium którego gościem był Prof. dr hab. Tadeusz Frymus, specjalista chorób zakaźnych zwierząt, wykładowca Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, kierownik Zakładu Chorób Zakaźnych Małych Zwierząt na tymże wydziale. Członek „ Advisory Board on Cat Diseases”, stanowiącej ciało doradcze dla lekarzy praktyków w zakresie zwalczania chorób zakaźnych kotów. Napisał podręcznik chorób zakaźnych kotów i psów. Zalecam 3 szczepienie w wieku 20 tygodni lecz nie wcześniej niż miesiąc po odbiorze kota z hodowli czytaj więcej  »  

Do grupy szczepień zasadniczych u kotów należą szczepienia
– wirusowe zapalenie nosa i tchawicy kotów (FHV-1) jako pierwsze zakażeniu ulegają błony śluzowe jamy nosowej, gdzie wirus atakuje komórki nabłonka. Stamtąd zakażenie może się szerzyć na błony śluzowe gardła, spojówek i górnych dróg oddechowych;
– kaliciwiroza kotów (FCV) uproszczona nazwa „koci katar”, to w rzeczywistości zespół objawów chorobowych ze strony górnych dróg oddechowych, spojówek i gardła, którego przyczyną jest kilka patogenów (Herpesvirus, Calicivirus) oraz bakterie z rodzaju Mycoplasma , Chlamydia, Bartonella czy Bordetella). Jedną z dwóch najważniejszych chorób, wywołujących infekcje górnych dróg oddechowych i spojówek jest kaliciwiroza. Od pewnego czasu mamy również do czynienia z bardzo ciężką postacią kaliciwirozy, tzw. kaliciwirozą ogólnonarządową  lub krwotoczną, w skrócie VS-FCV (Virulent Systemic Feline Calicivirus). Choroba zdiagnozowana w Stanach Zjednoczonych, początkowo występowała tylko na terenie USA i Kanady. Niestety import kotów do hodowli spowodował, że znane są już przypadki jej występowania w Europie. Jest to wyjątkowo zaraźliwa i ciężka w przebiegu postać choroby, o bardzo wysokiej śmiertelności dotkniętych nią kotów, na poziomie 60-70 %. Główne objawy to obrzęki w tkance podskórnej, owrzodzenia skóry, wymioty, krwiste biegunki, uszkodzenia wątroby, manifestujące się żółtaczką oraz ciężkie zapalenia płuc. Lekarze weterynarii w USA mimo zmiany ubrań roboczych, byli w stanie zarazić swoje domowe koty;
– panleukopenia kotów (FPV)  zwana też potocznie „kocim tyfusem” lub „nosówką kotów”, to wysoce zaraźliwa choroba wirusowa przebiegająca z ostrym zapaleniem jelit. Towarzyszy jej znaczne obniżenie poziomu białych krwinek – leukocytów.

Zmiana domu po 22.09.21

Copyright  © by Jennifer World*PL®

Komentowanie jest wyłączone.