Miot urodzony / litter born 18.12.2021r.

Przedstawiamy cudowne kociaki z miot ″D″4 Jennifer World*PL. Pierwsza przyszła na świat się DALIA, waga 140gr gdzie przeważnie rodzą się kociaki ok 100gr lub mniejsze w zależności od rasy i innych czynników. Mama czuła, że nie jest wstanie sobie sama poradzić (zresztą wszystkie moje kotki chcą pomocy przy narodzinach) ale tu ewidentnie kotka pokazywała mi choć już i pomóż. Drogi rodne wcale nie wyglądały jak by miał zaraz zacząć się poród, nie było obrzęku, wód płodowych, dziecko rodziło się rozpakowane, suche, ogromne i tyłem czyli tzw. poród z przodowaniem pośladkowym. Około połowa porodów u kotek to przodowanie pośladkowe nic nadzwyczajnego ja dosyć dobrze sobie radzę z takimi porodami. W takim przypadku ważne jest szybkie wyparcie płodu, aby zapobiec jego niedotlenieniu. Ale w tym przypadku pokazywał się ogon i jedna łapka, jak tu zachować spokój by nie stresować kotki, a ona biedna wrzeszczy tak, że nie było kota który by nie przybiegł jej ratować. Polewam drogi rodne olejem przy okazji wszystko wkoło 🙂 ale co tam, wypierze się, stawiam kotkę na nogi, spokojnym głosem coś tam do niej mówię udało się kociak do połowy na zewnątrz, ale nadal jedna noga w środku. Nie będę opisywać Państwu co w takiej sytuacji należy zrobić bo nie o tym jest ten post, grunt, że kociątko wyskoczyło ale jeszcze głowa została, ”o matko z córką” dawaj podciągać drogi rodne i po kilku sekundach mam kolosa w ręce. Z DIONIZOSEM nie było wcale łatwiej, ten sam scenariusz plus jak tylko wyskoczył z jego pysia wylała się woda płodowa, kilka minut mi zajęło by oczyścić  jego drogi oddechowe. Kociaki zaraz bez problemu dossały się do cycusiów mamy. Rodzicami tej dwójki są:

Ojciec RAG n

animierte-flagge-polenFERDEK Jennifer World*PL kocur z dużą mocną głową, doskonale osadzonymi uszami i o bardzo miłym charakterze. Mamą kocurka jest jedna z najwyżej utytułowanych kotek w FIFe SUPREME CHAMPION. Jego ojciec CHAMPIONpochodzi z renomowanej kanadyjskiej hodowli w rodowodzie ma najlepsze stare linie.

Matka   RAG n 03

TESS Jennifer World*PLanimierte-flagge-polen to najsłodsza najbardziej delikatna i wrażliwa z naszych kotek.

MIOT ″D″4 Jennifer World*PL

MIOT ″D″4 Jennifer World*PL


PL*Jennifer World DALIA

kotka / female

umaszczenie blue colourpoint RAG a ❤️

w nowym domu.

″Czasami myślę kiciu, że trzymasz mnie przy życiu. Szczególnie pod koniec lata, gdy pogoda figle płata, to na jesienne spleeny mój kotek jest jedyny. Serce z wdzięczności topnieje gdy Pusia kolana mi grzeje, a swym mruczeniem, do spania snuje swe kocie bajania.″
Krystyna Susabowska


PL*Jennifer World DIONIZOS

kocur / male

umaszczenie seal bicolour z granatowym okiem RAG n 03 ❤️

w nowym domu.

Moja kotka ″Opanowała mnie z kretesem, gładzę futerko miękkie, ciepłe, lubię, kiedy mnie trąca łepkiem,
nie wie, że piszę o Niej wiersze. Stworzenie jest z niej dobre, ciche, czasem pazurki swe pokaże, zimą uwielbia kaloryfer, latem ma na balkonie plażę, ma urok niewinnego dziecka gdy się doprasza o pieszczoty, przyznaję, czuła z Niej koteczka, dzięki Niej polubiłam koty… Gdy patrzy w oczy me głęboko jak ciepły wosk na słońcu mięknę, z radością mówię wszystkim kotom że są wspaniałe, mądre, piękne, że choć im czasem figle w głowach, ja nie przejmuję się, a co tam… Jest za co wielbić Pana Boga… Dziękuję Mu, że stworzył kota…″
Iwona Wideryńska

″Rzeczą wielkiej wagi jest nieskończona rozmaitość kotów. Można wybrać kota stosownie do wystroju, zestawu kolorów, wysokości dochodów, osobowości, usposobienia itp. Lecz pod futrem, jakiegokolwiek jest koloru, pozostaje absolutnie niezmienny, jedyny na świecie wolny duch″.
Eric Gurney


Informacje:

29.12.21 kociaki otwarły oczy.

12.01.22 kociaki jedzą już stały pokarm.

14.01.22 korzystają z kuwety.

22.01.22 I odrobaczenie  FLUBENOL.

05.02.22 II odrobaczenie FLUBENOL.

19.02.22 I szczepienie PUREVAX RCP.

12.03.22 II szczepienie PUREVAX RCP.

Po seminarium którego gościem był Prof. dr hab. Tadeusz Frymus, specjalista chorób zakaźnych zwierząt, wykładowca Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, kierownik Zakładu Chorób Zakaźnych Małych Zwierząt na tymże wydziale. Członek „Advisory Board on Cat Diseases”, stanowiącej ciało doradcze dla lekarzy praktyków w zakresie zwalczania chorób zakaźnych kotów. Napisał podręcznik chorób zakaźnych kotów i psów. Zalecam 3 szczepienie w wieku 20 tygodni lecz nie wcześniej niż miesiąc po odbiorze kota z hodowli czytaj więcej  »  

Do grupy szczepień zasadniczych u kotów należą szczepienia
– wirusowe zapalenie nosa i tchawicy kotów (FHV-1) jako pierwsze zakażeniu ulegają błony śluzowe jamy nosowej, gdzie wirus atakuje komórki nabłonka. Stamtąd zakażenie może się szerzyć na błony śluzowe gardła, spojówek i górnych dróg oddechowych.
– kaliciwiroza kotów (FCV) uproszczona nazwa „koci katar”, to w rzeczywistości zespół objawów chorobowych ze strony górnych dróg oddechowych, spojówek i gardła, którego przyczyną jest kilka patogenów (Herpesvirus, Calicivirus) oraz bakterie z rodzaju Mycoplasma, Chlamydia, Bartonella czy Bordetella). Jedną z dwóch najważniejszych chorób, wywołujących infekcje górnych dróg oddechowych i spojówek jest kaliciwiroza. Od pewnego czasu mamy również do czynienia z bardzo ciężką postacią kaliciwirozy, tzw. kaliciwirozą ogólnonarządową  lub krwotoczną, w skrócie VS- FCV (Virulent Systemic Feline Calicivirus). Choroba zdiagnozowana w Stanach Zjednoczonych, początkowo występowała tylko na terenie USA i Kanady. Niestety import kotów do hodowli spowodował, że znane są już przypadki jej występowania w Europie. Jest to wyjątkowo zaraźliwa i ciężka w przebiegu postać choroby, o bardzo wysokiej śmiertelności dotkniętych nią kotów, na poziomie 60-70 %. Główne objawy to obrzęki w tkance podskórnej, owrzodzenia skóry, wymioty, krwiste biegunki, uszkodzenia wątroby , manifestujące się żółtaczką oraz ciężkie zapalenia płuc. Lekarze weterynarii w USA mimo zmiany ubrań roboczych, byli w stanie zarazić swoje domowe koty.
– panleukopenia kotów (FPV)  zwana też potocznie „kocim tyfusem” lub „nosówką kotów”, to wysoce zaraźliwa choroba wirusowa przebiegająca z ostrym zapaleniem jelit. Towarzyszy jej znaczne obniżenie poziomu białych krwinek – leukocytów.

Kocięta z naszej hodowli wydajemy miedzy 13 a 15 tygodniem ich życia, przyszły Opiekun przynajmniej na trzy tygodnie przed podanym dla miotu terminie odbioru  ustala z nami pasującą obu stronom datę przekazania zarezerwowanego kotka.

Miot  ″D″4 może zmienić dom od 18.03.2022r.

 Copyright  © by Jennifer World*PL®

Komentowanie jest wyłączone.