Miot urodzony / litter born 12.04.2022r.

sygnowany literą ″ G″4

Matka   RAG n 03 21

GRAND INTERNATIONAL CHAMPION KLEMENTYNA (TYSIA) Jennifer World*PLanimierte-flagge-polen. TYSIA to niesamowita kotka, magicznie słodka, zawsze blisko mnie.  Kotka to moje spełnione marzenie.

Ojciec   RAG n

animierte-flagge-polenFERDEK Jennifer World*PL, kocur z dużą mocną głową, doskonale osadzonymi uszami i o bardzo miłym charakterze. Mamą kocurka jest jedna z najwyżej utytułowanych kotek w FIFe  SUPREME CHAMPION jego ojciec pochodzi z renomowanej kanadyjskiej hodowli w rodowodzie ma najlepsze stare linie.

MIOT ″G″4 Jennifer World*PL

MIOT ″G″4 Jennifer World*PL


PL*Jennifer World  GABI

kotka / female

RAG a 04 21, umaszczenie blue mitted tabby ❤️

w nowym domu, zamieszkała z naszym wychowankiem RONIM.

Fotogaleria  –  informacje »


PL*Jennifer World  GAGA-LADY

kotka / female

RAG a 03 21, umaszczenie blue bicolour tabby ❤️

Fotogaleria  –  informacje »


PL*Jennifer World GAJANA

kotka / female

RAG a 03 21, umaszczenie blue bicolour tabby ❤️

w nowym domu.

Fotogaleria  –  informacje »


PL*Jennifer World GAMORA

kotka / female

RAG n 03, umaszczenie seal bicolour ❤️

w nowym domku.

Fotogaleria  –  informacje »


PL*Jennifer World GASTON

kocur  / male

RAG n 03, umaszczenie seal bicolour ❤️

w nowym domu.

Fotogaleria  –  informacje »


PL*Jennifer World GEORGINA

kotka / female

RAG a 03 21, umaszczenie blue bicolour tabby ❤️

w nowym domu zamieszkała z naszym wychowankiem ORNIM.

Fotogaleria  –  informacje »


PL*Jennifer World GROVER

kocur  /  male

RAG a 03, umaszczenie blue bicolour ❤️

w nowym domu.

Fotogaleria  –  informacje »


Informacje:

Dorosłe koty nie wymagają tyle uwagi co maluszki. O małe kotki trzeba szczególnie dbać, by wyrosły nam na zdrowe i mądre kociaki.

20.04.22 kociaki mają malutkie szpareczki zaczął się etap otwierania oczu.   6-12 dzień – kocięta stopniowo otwierają oczy, w tym czasie są one zawsze niebieskie.

07.05.22 jedzą już stały pokarm.

10.05.22 kuweta ogarnięta.

17.05.22 I odrobaczenie  FLUBENOL.

31.05.22 II odrobaczenie FLUBENOL.

14.06.22 I szczepienie PUREVAX RCP.

05.07.22 II szczepienie PUREVAX RCP.

Po seminarium którego gościem był Prof. dr hab. Tadeusz Frymus, specjalista chorób zakaźnych zwierząt, wykładowca Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, kierownik Zakładu Chorób Zakaźnych Małych Zwierząt na tymże wydziale. Członek „ Advisory Board on Cat Diseases”, stanowiącej ciało doradcze dla lekarzy praktyków w zakresie zwalczania chorób zakaźnych kotów. Napisał podręcznik chorób zakaźnych kotów i psów. Zalecam 3 szczepienie w wieku 20 tygodni lecz nie wcześniej niż miesiąc po odbiorze kota z hodowli czytaj więcej  »  

Do grupy szczepień zasadniczych u kotów należą szczepienia
– wirusowe zapalenie nosa i tchawicy kotów (FHV-1) jako pierwsze zakażeniu ulegają błony śluzowe jamy nosowej, gdzie wirus atakuje komórki nabłonka. Stamtąd zakażenie może się szerzyć na błony śluzowe gardła, spojówek i górnych dróg oddechowych;
– kaliciwiroza kotów (FCV) uproszczona nazwa „koci katar”, to w rzeczywistości zespół objawów chorobowych ze strony górnych dróg oddechowych, spojówek i gardła, którego przyczyną jest kilka patogenów (Herpesvirus, Calicivirus) oraz bakterie z rodzaju Mycoplasma, Chlamydia, Bartonella czy Bordetella). Jedną z dwóch najważniejszych chorób, wywołujących infekcje górnych dróg oddechowych i spojówek jest kaliciwiroza. Od pewnego czasu mamy również do czynienia z bardzo ciężką postacią kaliciwirozy, tzw. kaliciwirozą ogólnonarządową  lub krwotoczną, w skrócie VS-FCV (Virulent Systemic Feline Calicivirus). Choroba zdiagnozowana w Stanach Zjednoczonych, początkowo występowała tylko na terenie USA i Kanady. Niestety import kotów do hodowli spowodował, że znane są już przypadki jej występowania w Europie. Jest to wyjątkowo zaraźliwa i ciężka w przebiegu postać choroby, o bardzo wysokiej śmiertelności dotkniętych nią kotów, na poziomie 60-70 %. Główne objawy to obrzęki w tkance podskórnej, owrzodzenia skóry, wymioty, krwiste biegunki, uszkodzenia wątroby, manifestujące się żółtaczką oraz ciężkie zapalenia płuc. Lekarze weterynarii w USA mimo zmiany ubrań roboczych, byli w stanie zarazić swoje domowe koty;
– panleukopenia kotów (FPV)  zwana też potocznie „kocim tyfusem” lub „nosówką kotów”, to wysoce zaraźliwa choroba wirusowa przebiegająca z ostrym zapaleniem jelit. Towarzyszy jej znaczne obniżenie poziomu białych krwinek – leukocytów.

Zmiana domu od 12.07.2022r.

Copyright  © by Jennifer World*PL®

Komentowanie jest wyłączone.