Miot sygnowany literą ”K”4

Ojciec   RAG a  03 21

animierte-flagge-polen

SUPREME CHAMPION  (SC17, GIC17, IC17,CH17) ROLAND Jennifer World*PL. ROLAND to facecik którego ubóstwiam ma fantastyczny charakter i doskonały fenotyp. Pierwszy kocur w umaszczeniu RAG a 03 21 z najwyższym tytułem wystawowym SC FIFe. Więcej TUTAJ »

Matka    RAG a 04 21

animierte-flagge-polenPL*Jennifer World ZUZANNA magiczne cudo. Więcej o kotce TUTAJ »

 

MIOT ″K″4 Jennifer World*PL

MIOT ″K″4 Jennifer World*PL

  pedigree  Rodowód miotu/ pedigree of the litter


PL*Jennifer World KAJA

kotka /  female   

  RAG a 04 21

umaszczenie  mitted w  kolorze blue tabby ❤️

w nowy domu.

Fotogaleria  –  informacje »


PL*Jennifer World KASPIAN

kocur /  male 

RAG a 04 21, umaszczenie  mitted w  kolorze blue tabby ❤️

w nowym domu.

Fotogaleria  –  informacje »


PL*Jennifer World KATE RAYAN

kotka /  female   

  RAG a 21

umaszczenie  colourpoint w  kolorze blue tabby ❤️

w nowym domu.

Fotogaleria  –  informacje »


PL*Jennifer World KELLY ROWLAND

kotka /  female   

  RAG a 03

umaszczenie  bicolour w  kolorze blue ❤️

Fotogaleria  –  informacje »


PL*Jennifer World KLARK

kocur /  male   

RAG a 21

umaszczenie  colourpoint w  kolorze blue tabby ❤️

w nowym domu.

Fotogaleria  –  informacje »

 


PL*Jennifer World KORA

kotka /  female   

  RAG a 21, umaszczenie colourpoint w  kolorze blue tabby ❤️

Fotogaleria  –  informacje »


Informacje:

15.07.22 kociaki mają malutkie szpareczki zaczął się etap otwierania oczu. 6-12 dzień – kocięta stopniowo otwierają oczy, w tym czasie są one zawsze niebieskie.

03.08.22 dziś zjadły swój pierwszy stały posiłek.

05.08.22 korzystają z kuwety.

08.08.22 I odrobaczenie  FLUBENOL.

22.08.22 II odrobaczenie FLUBENOL.

 05.09.22 I szczepienie PUREVAX

 28.09.22 II szczepienie PUREVAX

Po seminarium którego gościem był Prof. dr hab. Tadeusz Frymus, specjalista chorób zakaźnych zwierząt, wykładowca Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, kierownik Zakładu Chorób Zakaźnych Małych Zwierząt na tyme wydziale. Członek „Advisory Board on Cat Diseases”, stanowiącej ciało doradcze dla lekarzy praktyków w zakresie zwalczania chorób zakaźnych kotów. Napisał podręcznik chorób zakaźnych kotów i psów. Zalecam 3 szczepienie w wieku 20 tygodni lecz nie wcześniej niż miesiąc po odbiorze kota z hodowli czytaj więcej  »  

Do grupy szczepień zasadniczych u kotów należą szczepienia
– wirusowe zapalenie nosa i tchawicy kotów (FHV-1) jako pierwsze zakażeniu ulegają błony śluzowe jamy nosowej, gdzie wirus atakuje komórki nabłonka. Stamtąd zakażenie może się szerzyć na błony śluzowe gardła, spojówek i górnych dróg oddechowych.
– kaliciwiroza kotów (FCV) uproszczona nazwa „koci katar”, to w rzeczywistości zespół objawów chorobowych ze strony górnych dróg oddechowych, spojówek i gardła, którego przyczyną jest kilka patogenów (Herpesvirus, Calicivirus) oraz bakterie z rodzaju Mycoplasma, Chlamydia, Bartonella czy Bordetella). Jedną z dwóch najważniejszych chorób, wywołujących infekcje górnych dróg oddechowych i spojówek jest kaliciwiroza. Od pewnego czasu mamy również do czynienia z bardzo ciężką postacią kaliciwirozy, tzw. kaliciwirozą ogólnonarządową  lub krwotoczną, w skrócie VS- FCV (Virulent Systemic Feline Calicivirus). Choroba zdiagnozowana w Stanach Zjednoczonych, początkowo występowała tylko na terenie USA i Kanady. Niestety import kotów do hodowli spowodował, że znane są już przypadki jej występowania w Europie. Jest to wyjątkowo zaraźliwa i ciężka w przebiegu postać choroby, o bardzo wysokiej śmiertelności dotkniętych nią kotów, na poziomie 60-70 %. Główne objawy to obrzęki w tkance podskórnej, owrzodzenia skóry, wymioty, krwiste biegunki, uszkodzenia wątroby, manifestujące się żółtaczką oraz ciężkie zapalenia płuc. Lekarze weterynarii w USA mimo zmiany ubrań roboczych, byli w stanie zarazić swoje domowe koty.
– panleukopenia kotów (FPV)  zwana też potocznie „kocim tyfusem” lub „nosówką kotów”, to wysoce zaraźliwa choroba wirusowa przebiegająca z ostrym zapaleniem jelit. Towarzyszy jej znaczne obniżenie poziomu białych krwinek – leukocytów.

 Zmiana domu ok 13.10.2022

Copyright  © by Jennifer World*PL®

Komentowanie jest wyłączone.