Miot urodzony / litter born 02.12.2023r.

Chcieliśmy poczekać z kolejnymi miotami do wiosny, by w miarę bezstresowo przeprowadzić kocie stado do naszego nowego domu, ale cóż matka natura miała inne plany i tak powitaliśmy siódmy w tym roku miot, po raz czwarty sygnowany jest  literę Y.          

Ojciec   RAG a  03 21

animierte-flagge-polen

SUPREME CHAMPION  (SC17, GIG17, IC17,CH17) ROLAND Jennifer World*PL pierwszy polski kocur w rasie z tytułem DISTINGUISHED MERIT DM. ROLAND to facecik którego ubóstwiam ma fantastyczny charakter i doskonały fenotyp. Pierwszy kocur w umaszczeniu RAG a 03 21 z najwyższym tytułem wystawowym SC FIFe. Więcej TUTAJ »

Matka    RAG a 03

YVETA Jennifer World*PL magiczne cudo. Więcej o kotce TUTAJ »animierte-flagge-polen

 

MIOT ″Y″4 Jennifer World*PL

MIOT ″Y″4 Jennifer World*PL

Genetyka dziedziczenie umaszczenia: rodzic bicolour x rodzic bicolour =  potomstwo colourpoint — bicolour true — bicolour high white. Po niebieskich (blue) rodzicach przyjdzie na świat tylko blue lub lilac potomstwo.

  pedigree  Rodowód miotu / pedigree of the litter


PL*Jennifer World YAGO

 kocur  /  male

  RAG a 21, umaszczenie  colourpoint w  kolorze blue z tabby ❤️

w nowym domu.

Fotogaleria  –  informacje »       


PL*Jennifer World YASUMI

 kocur  /  male

  RAG a 03 21, umaszczenie bicolour  w  kolorze blue tabby ❤️

w nowym domu.

Fotogaleria  –  informacje »


PL*Jennifer World YERI

 kocur  /  male

  RAG a 03 , umaszczenie  bicolour  w  kolorze blue ❤️

w nowym domu.

Fotogaleria  –  informacje »     


PL*Jennifer World  YIN YANG

kotka /  female   

  RAG a 03 21, umaszczenie bicolour w  kolorze blue tabby ❤️

w nowym domu.

Fotogaleria  –  informacje »


PL*Jennifer World  YUPITER

kotka /  female

  RAG a 03, umaszczenie bicolour w  kolorze blue❤️

w nowym domu.

Fotogaleria  –  informacje »


Informacje:

11.12.23 zaczął się etap otwierania oczu.   6-12 dzień – kocięta stopniowo otwierają oczy, w tym czasie są one zawsze niebieskie.

02.01.24 dziś zjadły swój pierwszy stały posiłek.

03.01.24 korzystają z kuwety.

06.01.24 I odrobaczenie  FLUBENOL.

20.01.24 II odrobaczenie FLUBENOL.

03.02.24 I szczepienie PUREVAX RCP, YAGO i YERI Nobirac Tricat Trio.

24.02.24 II szczepienie PUREVAX RCP, YAGO i YERI Nobirac Tricat Trio.

Po seminarium którego gościem był Prof. dr hab. Tadeusz Frymus, specjalista chorób zakaźnych zwierząt, wykładowca Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, kierownik Zakładu Chorób Zakaźnych Małych Zwierząt na tymże wydziale. Członek „Advisory Board on Cat Diseases”, stanowiącej ciało doradcze dla lekarzy praktyków w zakresie zwalczania chorób zakaźnych kotów. Napisał podręcznik chorób zakaźnych kotów i psów. Zalecam 3 szczepienie w wieku 20 tygodni lecz nie wcześniej niż miesiąc po odbiorze kota z hodowli czytaj więcej  »  

Do grupy szczepień zasadniczych u kotów należą szczepienia
– wirusowe zapalenie nosa i tchawicy kotów (FHV-1) jako pierwsze zakażeniu ulegają błony śluzowe jamy nosowej, gdzie wirus atakuje komórki nabłonka. Stamtąd zakażenie może się szerzyć na błony śluzowe gardła, spojówek i górnych dróg oddechowych.
– kaliciwiroza kotów (FCV) uproszczona nazwa „koci katar”, to w rzeczywistości zespół objawów chorobowych ze strony górnych dróg oddechowych, spojówek i gardła, którego przyczyną jest kilka patogenów (Herpesvirus, Calicivirus) oraz bakterie z rodzaju Mycoplasma, Chlamydia, Bartonella czy Bordetella). Jedną z dwóch najważniejszych chorób, wywołujących infekcje górnych dróg oddechowych i spojówek jest kaliciwiroza. Od pewnego czasu mamy również do czynienia z bardzo ciężką postacią kaliciwirozy, tzw. kaliciwirozą ogólnonarządową  lub krwotoczną, w skrócie VS- FCV (Virulent Systemic Feline Calicivirus). Choroba zdiagnozowana w Stanach Zjednoczonych, początkowo występowała tylko na terenie USA i Kanady. Niestety import kotów do hodowli spowodował, że znane są już przypadki jej występowania w Europie. Jest to wyjątkowo zaraźliwa i ciężka w przebiegu postać choroby, o bardzo wysokiej śmiertelności dotkniętych nią kotów, na poziomie 60-70 %. Główne objawy to obrzęki w tkance podskórnej, owrzodzenia skóry, wymioty, krwiste biegunki, uszkodzenia wątroby, manifestujące się żółtaczką oraz ciężkie zapalenia płuc. Lekarze weterynarii w USA mimo zmiany ubrań roboczych, byli w stanie zarazić swoje domowe koty.
– panleukopenia kotów (FPV) zwana też potocznie „kocim tyfusem” lub „nosówką kotów”, to wysoce zaraźliwa choroba wirusowa przebiegająca z ostrym zapaleniem jelit. Towarzyszy jej znaczne obniżenie poziomu białych krwinek – leukocytów.

Kocięta z naszej hodowli wydajemy miedzy 13 a 15 tygodniem ich życia, przyszły Opiekun przynajmniej na trzy tygodnie przed podanym dla miotu terminie odbioru ustala z nami pasującą obu stronom datę przekazania zarezerwowanego kotka.

  Mioty ″Y″4 będzie mogły zmienić dom 09.03.2024

Copyright  © by Jennifer World*PL®

Komentowanie jest wyłączone.