II miot urodzony / litter born 17.05.2020r.

Kociaki będą nosić imiona na literkę″I″3

Ojciec RAG n 03

animierte-flagge-polenCH PL*Jennifer World XERXES piękny kocur z dużą mocną głową, doskonale osadzonymi uszami i pięknym kolorem oka. Syn najwyżej utytułowanej pary ragdolli w Federacji Felis Polonia.  Z ciężkim sercem musieliśmy podjąć decyzję o zmianie domu i kocurek pojechał do zaprzyjaźnionej Hodowli. Rok spędzony z nim był pełen zabawnych i pięknych chwil. Każdy kot uczy nas czegoś nowego o życiu i o nas samych. XERXES  z pewnością zostawił odcisk swoich łapek w naszych sercach… będziemy za nim tęsknić.

Matka   RAG n 03

KONSTANCJA Jennifer World*PLanimierte-flagge-polen fantastyczna kotka z mocno zaznaczonymi policzkami, dużym otwartym okiem, mocną głową i doskonałą strukturą futra. Idealne V, pięknie rozłożony kolor. Czeka by wziąć ja na ręce i przytulić, odwdzięcza się mruczanką i pięknym kocim uśmiechem. CUDO!!! Kotka posiada dwa certyfikaty do tytułu CHAMPION ale akurat jej wystawy nie sprawiają przyjemności.

MIOT ″I″3 Jennifer World*PL

MIOT ″I″3 Jennifer World*PL

  pedigree  Rodowód miotu / pedigree of the litter

Genetyka dziedziczenie umaszczenia: rodzic bikolour  x  rodzic bikolour =  potomstwo  colourpoint / bicolour / bicolour high white, oboje z rodziców niosą rozjaśnienie co znaczy, że w miocie mogą urodzić się blule i seal kocięta.


PL*Jennifer World IANPL*Jennifer World IAN

kocur  /  male

RAG n

umaszczenie seal colourpoint ❤️

zamieszkał z Rodziną Katarzyny W.

Fotogaleria  –  informacje »


PL*Jennifer World INDIAPL*Jennifer World INDIA

kotka   /  female

RAG a 03

umaszczenie blue bicolour ❤️

zamieszkała z Rodziną Pani Dominiki S.

Fotogaleria – informacje »


PL*Jennifer World IRENE

kotka   /  female

RAG n 03

umaszczenie seal bicolour

zamieszkała z Rodziną  Pani Agnieszki D.

Fotogaleria – informacje »


Informacje:

Dorosłe koty nie wymagają tyle uwagi co maluszki. O małe kotki trzeba szczególnie dbać, by wyrosły nam na zdrowe i mądre kociaki.

19.05.20 reagują na dźwięki.

24.05.20 kociaki mają malutkie szpareczki zaczął się etap otwierania oczu.   6-12 dzień – kocięta stopniowo otwierają oczy, w tym czasie są one zawsze niebieskie.

16.06.20 korzystają z kuwety.

19.06.20 zjadły swój pierwszy stały posiłek.

21.06.20  I odrobaczenie  FLUBENOL.

05.07.20 II odrobaczenie FLUBENOL.

20.07.20 I szczepienie PUREVAX RCP.

10.08.20II szczepienie PUREVAX RCP.

Po seminarium którego gościem był Prof. dr hab. Tadeusz Frymus, specjalista chorób zakaźnych zwierząt, wykładowca Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, kierownik Zakładu Chorób Zakaźnych Małych Zwierząt na tymże wydziale. Członek „Advisory Board on Cat Diseases”, stanowiącej ciało doradcze dla lekarzy praktyków w zakresie zwalczania chorób zakaźnych kotów. Napisał podręcznik chorób zakaźnych kotów i psów. Zalecam 3 szczepienie w wieku 20 tygodni lecz nie wcześniej niż miesiąc po odbiorze kota z hodowli czytaj więcej  »  

Do grupy szczepień zasadniczych u kotów należą szczepienia:
– wirusowe zapalenie nosa i tchawicy kotów (FHV-1) jako pierwsze zakażeniu ulegają błony śluzowe jamy nosowej, gdzie wirus atakuje komórki nabłonka. Stamtąd zakażenie może się szerzyć na błony śluzowe gardła, spojówek i górnych dróg oddechowych.
– kaliciwiroza kotów (FCV) uproszczona nazwa „koci katar”, to w rzeczywistości zespół objawów chorobowych ze strony górnych dróg oddechowych, spojówek i gardła, którego przyczyną jest kilka patogenów (Herpesvirus, Calicivirus) oraz bakterie z rodzaju Mycoplasma, Chlamydia, Bartonella czy Bordetella). Jedną z dwóch najważniejszych chorób, wywołujących infekcje górnych dróg oddechowych i spojówek jest kaliciwiroza. Od pewnego czasu mamy również do czynienia z bardzo ciężką postacią kaliciwirozy, tzw. kaliciwirozą ogólnonarządową  lub krwotoczną, w skrócie VS- FCV (Virulent Systemic Feline Calicivirus). Choroba zdiagnozowana w Stanach Zjednoczonych, początkowo występowała tylko na terenie USA i Kanady. Niestety import kotów do hodowli spowodował, że znane są już przypadki jej występowania w Europie. Jest to wyjątkowo zaraźliwa i ciężka w przebiegu postać choroby, o bardzo wysokiej śmiertelności dotkniętych nią kotów, na poziomie 60-70 %. Główne objawy to obrzęki w tkance podskórnej, owrzodzenia skóry, wymioty, krwiste biegunki, uszkodzenia wątroby, manifestujące się żółtaczką oraz ciężkie zapalenia płuc. Lekarze weterynarii w USA mimo zmiany ubrań roboczych, byli w stanie zarazić swoje domowe koty.
– panleukopenia kotów (FPV)  zwana też potocznie „kocim tyfusem” lub „nosówką kotów”, to wysoce zaraźliwa choroba wirusowa przebiegająca z ostrym zapaleniem jelit. Towarzyszy jej znaczne obniżenie poziomu białych krwinek – leukocytów.

Po ukończeniu pełnych trzech miesięcy życia  kotki będą mogły odejść z nową rodziną  17.08.2020

Copyright  © by Jennifer World*PL®

Komentowanie jest wyłączone.