Facebook YouTube Google Maps E-mail RSS

Miot urodzony / litter born 31.07.2020

 

Kocięta będą nosić imiona sygnowane literą: ″M″3

Ojciec / father   RAG a 03 21

animierte-flagge-polenGRAND INTERNATIONAL CHAMPION ALEX KING FelinityLand II miejsce w rankingu SUPER KOT 2019 roku.
Data urodzenia / born: 08.08.2018
Badania / Test: PKD, HCM N/N – negative

Matka / mother    RAG n 21

animierte-flagge-polenPL*Jennifer World ANTONINA – TOSIA to efekt naszej pracy hodowlanej ostatnich kilku lat. Wcześniej czy później musiało nastąpić tzw. dokocenie… Zawsze marzyłam o colourpoint tabby, wiec podjęcie ostatecznej decyzji odbyło się błyskawicznie!!! Super duża kulka nawet przez chwilę myśleliśmy, że to kocurek. Więcej TUTAJ »

miot Antoniny i Alexa

  pedigree  Rodowód miotu / pedigree of the litter

Genetyka dziedziczenie umaszczenia: rodzic bicolour x rodzic colourpoint = potomstwo colourpoint / bicolor

Tym razem imiona  bohaterów Marvel Comics, Marvel Cinematic Universe

Niestety mama miotu L która bardzo pomaga w wychowywaniu maluchów postanowiła obgryźć wszystkim dzieciom wąsy. Na szczęście wąsy szybko odrosną.


DSC0278.jpgPL*Jennifer World MAGNETO

kocurkocur  /  male

RAG a 21

umaszczenie blue colourpoint tabby

rezerwacjaw nowym domu.

 

1 aparatFotogaleria  –  informacje »


DSC0499.jpgPL*Jennifer World MANTIS

kotkakotka   /  female

    RAG n 21

umaszczenie seal colourpoint tabby

rezerwacjarezerwacja dla Rodziny z Luksemburga.

 

1 aparatFotogaleria – informacje »

 


DSC10035f79a5c741fa4.jpgPL*Jennifer World MARVEL

kotkakotka   /  female

    RAG n 03 21

umaszczenie seal bicolour tabby

w nowym domukotka zamieszkała w Szczecinie.

 

1 aparatFotogaleria – informacje »

 


DSC0469.jpgPL*Jennifer World MATTLEW

kocurkocur  /  male

RAG a 03 21

umaszczenie blue bicolour tabby z cudowną plamką na nosku, I FENOMENALNYM KOLOREM OKA.

rezerwacjarezerwacja dla Rodziny Tomka.

 

1 aparatFotogaleria  –  informacje »


DSC0987.jpgPL*Jennifer World MILES

kocurkocur  /  male

RAG n 03 21

umaszczenie seal bicolour tabby

w nowym domuzamieszkał w Kocmyrzowie.

 

1 aparatFotogaleria  –  informacje »

 


DSC0920.jpgPL*Jennifer World MOON KIGHT

kocurkocur  /  male

RAG n 03

umaszczenie seal bicolour

w nowym domuzamieszkał w Krakowie z naszym FRANKIEM.

 

1 aparatFotogaleria  –  informacje »


Informacje:

 Dorosłe koty nie wymagają tyle uwagi co maluszki. O małe kotki trzeba szczególnie dbać, by wyrosły nam na zdrowe i mądre kociaki.

10.08.20

Kociaki mają malutkie szpareczki zaczął się etap otwierania oczu.   6-12 dzień – kocięta stopniowo otwierają oczy, w tym czasie są one zawsze niebieskie.

30.08.20

Dziś zjadły swój pierwszy stały posiłek.

01.08.20

Korzystają z kuwety.

04.09.20

 I odrobaczenie  FLUBENOL.

18.09.20

II odrobaczenie FLUBENOL.

02.10.20

I szczepienie PUREVAX RCP.

23.10.20

II szczepienie PUREVAX RCP.

Po seminarium którego gościem był Prof. dr hab. Tadeusz Frymus, specjalista chorób zakaźnych zwierząt, wykładowca Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, kierownik Zakładu Chorób Zakaźnych Małych Zwierząt na tymże wydziale. Członek „ Advisory Board on Cat Diseases”, stanowiącej ciało doradcze dla lekarzy praktyków w zakresie zwalczania chorób zakaźnych kotów. Napisał podręcznik chorób zakaźnych kotów i psów. Zalecam 3 szczepienie w wieku 20 tygodni lecz nie wcześniej niż miesiąc po odbiorze kota z hodowli czytaj więcej  »  

Do grupy szczepień zasadniczych u kotów należą szczepienia
– wirusowe zapalenie nosa i tchawicy kotów (FHV-1) jako pierwsze zakażeniu ulegają błony śluzowe jamy nosowej, gdzie wirus atakuje komórki nabłonka. Stamtąd zakażenie może się szerzyć na błony śluzowe gardła, spojówek i górnych dróg oddechowych.
– kaliciwiroza kotów (FCV) uproszczona nazwa „ koci katar”, to w rzeczywistości zespół objawów chorobowych ze strony górnych dróg oddechowych, spojówek i gardła, którego przyczyną jest kilka patogenów (Herpesvirus, Calicivirus) oraz bakterie z rodzaju Mycoplasma , Chlamydia , Bartonella czy Bordetella). Jedną z dwóch najważniejszych chorób, wywołujących infekcje górnych dróg oddechowych i spojówek jest kaliciwiroza. Od pewnego czasu mamy również do czynienia z bardzo ciężką postacią kaliciwirozy, tzw. kaliciwirozą ogólnonarządową  lub krwotoczną, w skrócie VS- FCV (Virulent Systemic Feline Calicivirus). Choroba zdiagnozowana w Stanach Zjednoczonych, początkowo występowała tylko na terenie USA i Kanady. Niestety import kotów do hodowli spowodował, że znane są już przypadki jej występowania w Europie. Jest to wyjątkowo zaraźliwa i ciężka w przebiegu postać choroby, o bardzo wysokiej śmiertelności dotkniętych nią kotów, na poziomie 60-70 %. Główne objawy to obrzęki w tkance podskórnej, owrzodzenia skóry, wymioty, krwiste biegunki, uszkodzenia wątroby , manifestujące się żółtaczką oraz ciężkie zapalenia płuc.Lekarze weterynarii w USA mimo zmiany ubrań roboczych ,byli w stanie zarazić swoje domowe koty.
– panleukopenia kotów (FPV)  zwana też potocznie „kocim tyfusem” lub „nosówką kotów”, to wysoce zaraźliwa choroba wirusowa przebiegająca z ostrym zapaleniem jelit. Towarzyszy jej znaczne obniżenie poziomu białych krwinek – leukocytów.

Ok. listopada kotki będą mogły opuścić rodzinny  dom po 30.10.2020.

Kocięta z naszej hodowli wydajemy miedzy 13 a 15 tygodniem ich życia, kocięta wyjeżdżające za granicę między 16 a 17 tygodniem życia. Przyszły Opiekun przynajmniej na trzy tygodnie przed podanym dla miotu terminie odbioru  ustala z nami pasującą obu stronom datę przekazania zarezerwowanego kotka. Jeżeli kociak zostaje z nami powyżej 15 tego tygodnia życia / 17 tego jeżeli kociak jedzie za granicę  naliczana jest opłata 10 zł za każdy dzień pobytu kota u nas do dnia jego odbioru. Czasem może zdarzyć się tak, że kociak będzie jeszcze emocjonalnie nie gotowy na zmianę domu wtedy musi  z nami zostać dłużej. Dla niego będzie ustalona indywidualna data odbioru koszty związane z jego utrzymaniem ponosimy my.

Szanowni przyszli opiekunowie

W związku z zbliżającym się terminem odbioru ragdollowych maluszków, przypominam o zasadach obowiązujących w czasie pandemii. Dla większości z Państwa poniższe zasady będą oczywiste. Jeśli jednak są jakieś pytania lub wątpliwości zapraszam do kontaktu telefonicznego: +48 692 580 995.
1) Po odbiór kota zapraszamy maksymalnie dwóch opiekunów;
2) Opiekun musi być wyposażony w maseczkę ochronną oczywiście jako odpowiedzialny hodowca, ja również będę miała założoną maseczkę zakrywającą nos i usta;
3) Z swojej strony zapewniam płyn do dezynfekcji rąk, oraz zdezynsekowane długopisy (lampa UV) do podpisania umowy przekazania kotka.
5) Ograniczamy do minimum czas odbioru kotka, w razie pytań służę Państwu pomocą w rozmowie telefonicznej, korespondencji e-mail lub messenger.
Bardzo żałuję, iż nie będziemy mogli porozmawiać dłużej przy kawie. Z pewnością wiecie Państwo, iż temat kocich dzieci to dla mnie temat rzeka i rozmowa mogła by trwać w nieskończoność. Mając jednak na uwadze Państwa i nasze bezpieczeństwo, musimy stosować się do w/w zasad.

Co będzie potrzebne do zabrania kociaka:

  • Transporterek, nie torebka z otworem na głowę pieska, kociak zmienia dom dla niego jesteście Państwo jeszcze obcy. Proszę też by transporter był  czysty, zdarzyło się kilka razy, że przyjechały Rodziny z pożyczonym transporterem lub po innym pupilu niestety były brudne – czy chcielibyście jechać w ubłoconym, obskurnym, śmierdzącym  samochodzie NIE!!! to dlaczego kot ma tak podróżować?
  • Duży koc lub poszwa do okrycia całego transportera. Można też dla wygody kupić ocieplacz na transporter zapraszam do zakładki zakupy linki ». Zapytacie Państwo poco? w naszym domu jest ciepło ok. 26ºC -28ºC. Dla zestresowanego kociaka różnica temperatur może być groźna. Przypomnę prawdziwy ragdoll niema podszerstka.

Z powodu  wzrostu liczby zakażeń wirusem SARS-CoV-2 i zachorowań na COVID-19 w jednym dniu wydamy tylko jedno kocię. Po każdej wizycie używamy wysokiej mocy lampy UV-C do dezynfekcji pomieszczeń i powietrza. 

 Copyright  © by Jennifer World*PL

Home Mioty Miot urodzony / litter born 31.07.2020
© Hodowla kotów ragdoll Jennifer World*PL