Facebook YouTube Google Maps E-mail RSS

Miot urodzony / litter born 27.03.2020r.

 

Miot sygnowany literą: ″G″3

Ojciec / father RAG n 03

animierte-flagge-polenPL*Jennifer World XERXES piękny kocur z dużą mocną głową, doskonale osadzonymi uszami i pięknym kolorem oka. Syn najwyżej utytułowanej pary ragdolli w Federacji Felis Polonia.

Matka / mother    RAG n 03 21                                      

GRAND INTERNATIONAL CHAMPION KLEMENTYNA (TYSIA) Jennifer World*PLanimierte-flagge-polen. TYSIA to niesamowita kotka, magicznie słodka , zawsze blisko mnie. Bardzo mocno związana ze swoją siostrą KONSTANCJĄ.  Kotka to moje spełnione marzenie.

miot G3

  pedigree  Rodowód miotu / pedigree of the litterPL*Jennifer World GASPER

kocurkocur  /  male

RAG a 03 21

umaszczenie blue bicolour tabby

w nowym domuzamieszkał z Rodziną Pani Anety.

 

1 aparatFotogaleria  –  informacje »

 


PL*Jennifer World GIAN LUIGIPL*Jennifer World GIAN LUIGI

kocurkocur  /  male

RAG a 21

umaszczenie blue colourpoint tabby

w nowym domuw nowym domu. Kocurek zamieszkał z Rodziną koteczki PL*Jennifer World XANTHIPPE

 

1 aparatFotogaleria  –  informacje »

 


PL*Jennifer World GILBERTPL*Jennifer World GILBERT

kocurkocur  /  male

RAG n

umaszczenie seal colourpoint

w nowym domuzamieszkał z  Rodziną w Trzebini, mamy nadzieję na przyjaźń z TEDIM naszym wychowankiem.

 

1 aparatFotogaleria – informacje »

 


PL*Jennifer World GIZMOPL*Jennifer World GIZMO

kocurkocur  /  male

RAG n 03

umaszczenie seal bicolour

w nowym domuzamieszkał z Rodziną naszej wychowanki CAMILI.

 

1 aparatFotogaleria  –  informacje »

 


 PL*Jennifer World GODIVA LAYDYPL*Jennifer World GODIVA LAYDY

kotka    kotka   /  female

    RAG a 03 21

umaszczenie blue bicolour z tabby, koteczka będzie bardzo podobna do naszej niezwykłej wychowanki SUPREME CHAMPION  DEBORKI Jennifer World*PL »

w nowym domuzamieszkała z Panią Anią.

 

1 aparatFotogaleria – informacje »

 


Informacje:

 Dorosłe koty nie wymagają tyle uwagi co maluszki. O małe kotki trzeba szczególnie dbać, by wyrosły nam na zdrowe i mądre kociaki.

02.04.20

Reagują na dźwięki.

03.04.20

Kociaki mają malutkie szpareczki zaczął się etap otwierania oczu.   6-12 dzień – kocięta stopniowo otwierają oczy, w tym czasie są one zawsze niebieskie.

24.04.20

Dziś zjadły swój pierwszy stały posiłek.

27.04.20

Korzystają z kuwety.

01.05.20

 I odrobaczenie  FLUBENOL.

15.05.20

II odrobaczenie FLUBENOL.

29.05.20

I szczepienie PUREVAX RCP.

19.06.20

II szczepienie PUREVAX RCP.

Po seminarium którego gościem był Prof. dr hab. Tadeusz Frymus, specjalista chorób zakaźnych zwierząt, wykładowca Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, kierownik Zakładu Chorób Zakaźnych Małych Zwierząt na tymże wydziale. Członek „ Advisory Board on Cat Diseases”, stanowiącej ciało doradcze dla lekarzy praktyków w zakresie zwalczania chorób zakaźnych kotów. Napisał podręcznik chorób zakaźnych kotów i psów. Zalecam 3 szczepienie w wieku 20 tygodni lecz nie wcześniej niż miesiąc po odbiorze kota z hodowli czytaj więcej  »  

Do grupy szczepień zasadniczych u kotów należą szczepienia
– wirusowe zapalenie nosa i tchawicy kotów (FHV-1) jako pierwsze zakażeniu ulegają błony śluzowe jamy nosowej, gdzie wirus atakuje komórki nabłonka. Stamtąd zakażenie może się szerzyć na błony śluzowe gardła, spojówek i górnych dróg oddechowych.
– kaliciwiroza kotów (FCV) uproszczona nazwa „ koci katar”, to w rzeczywistości zespół objawów chorobowych ze strony górnych dróg oddechowych, spojówek i gardła, którego przyczyną jest kilka patogenów (Herpesvirus, Calicivirus) oraz bakterie z rodzaju Mycoplasma , Chlamydia , Bartonella czy Bordetella). Jedną z dwóch najważniejszych chorób, wywołujących infekcje górnych dróg oddechowych i spojówek jest kaliciwiroza. Od pewnego czasu mamy również do czynienia z bardzo ciężką postacią kaliciwirozy, tzw. kaliciwirozą ogólnonarządową  lub krwotoczną, w skrócie VS- FCV (Virulent Systemic Feline Calicivirus). Choroba zdiagnozowana w Stanach Zjednoczonych, początkowo występowała tylko na terenie USA i Kanady. Niestety import kotów do hodowli spowodował, że znane są już przypadki jej występowania w Europie. Jest to wyjątkowo zaraźliwa i ciężka w przebiegu postać choroby, o bardzo wysokiej śmiertelności dotkniętych nią kotów, na poziomie 60-70 %. Główne objawy to obrzęki w tkance podskórnej, owrzodzenia skóry, wymioty, krwiste biegunki, uszkodzenia wątroby , manifestujące się żółtaczką oraz ciężkie zapalenia płuc.Lekarze weterynarii w USA mimo zmiany ubrań roboczych ,byli w stanie zarazić swoje domowe koty.
– panleukopenia kotów (FPV)  zwana też potocznie „kocim tyfusem” lub „nosówką kotów”, to wysoce zaraźliwa choroba wirusowa przebiegająca z ostrym zapaleniem jelit. Towarzyszy jej znaczne obniżenie poziomu białych krwinek – leukocytów.

Po ukończeniu pełnych trzech miesięcy życia  kotki będą mogły odejść z nową rodziną  27.06.2020

 Copyright  © by Jennifer World*PL

Home Mioty Miot urodzony / litter born 27.03.2020r.
© Hodowla kotów ragdoll Jennifer World*PL