Facebook YouTube Google Maps E-mail RSS

SC ALEKSANDRA Jennifer World*PL

 

SUPREME  CHAMPION FIFe 2017
GRAND INTERNATIONAL CHAMPION FIFe 2014
INTERNATIONAL CHAMPION FIFe 2014
CHAMPION FIFe 2013
BEST IN COLOUR WINNER
MULTI NOM BIS

 

sc aleksandra

• Urodzona 10.06.2012r.
• umaszczenie seal mitted
• RAG n 04
• waga 6,00 kg
• grupa krwi A
• badania w kierunku HCM kardiomiopatii przerostowej wynik N/N

 matka / mother

animierte-flagge-polen

CHAMPION
JENNIFER Snowy Planet*PL
DISTINGUISHED MERIT

ojciec / father

animierte-flagge-slowakei

NESTOR BLUE EYES Carpathia*SK

 

Untitled-5rodowód FPL

Pełna analiza rodowodu FPL:
Ilość wszystkich pokoleń: 13
Ilość kotów: 412

 ALEKSANDRA

duża  silna kotka, o bardzo masywnej budowie ciała. Jest  zabawna szukająca kontaktu z człowiekiem, chodzi za nami jak piesek, uwielbia być głaskana. Kotka tak piękna że zdecydowaliśmy że weźmie udział w naszym programie hodowlanym. Jej charakter jest równie doskonały jak jej wygląd. Rozkochała w sobie całą rodzinę.
Jej przodkowie to  bardzo utytułowane koty. Mama posiada tytuł  DISTINGUISHED MERIT FIFe. W FPL to druga kotka ragdollka z takim tytułem, ale pierwsza polska. Przy okazji wspomnę o hodowli Mrs. Blanche Herman  która w 1973 roku kupiła od Ann ( twórczyni rasy) parę hodowlaną – kocura o imieniu Bam Bam – blue mitted i kotkę Pebbles – seal mitted. Koty z jej hodowli odnosiły wielkie sukcesy wystawowe. Najbardziej znane z nich to Perrywinkle, Dixie i Bartholomew, który jako jedyny ragdoll w historii wpisał się w karty Księgi Rekordów Guinessa. Zapraszam do zakładki Linie w rodowodzie TUTAJ »

A ja mam kota, piękne stworzenie, na żadne skarby go nie zamienię, nie chcę klejnotów, ani też złota.  Najbardziej kocham mojego kota, miłością wielką, bez żadnych granic. Mojego kota nie oddam za nic. Na nic innego nikt mnie nie skusi, bo w moim domu kot mieszkać musi. Choć podrapane krzesła, fotele, i czy w dzień zwykły, czy też w niedzielę, wstać z łóżka muszę dość wczesnym rankiem, nakarmić kota pysznym śniadankiem, świątek i piątek czy też sobota, ciągle dbać muszę o swego kota. Nie oddam kota za nic na świecie, chociaż mnie w nocy w żołądek gniecie, chociaż pazurki wbija boleśnie, ja kota kocham; na jawie, we śnie, w dobrym nastroju, smutku, chorobie, swojego kota chcę mieć przy sobie. P. I. Wideryńska
Któż to wie, czy kiedy baraszkuję ze swoją kotką, to naprawdę ja mam z tego uciechę, czy też to ona zabawia się moim kosztem? Michel de Montaigne
Szorstkie buziaki… Mięciutki cień od mojej twarzy zaczyna dzień. Szorstkie buziaki… zbudzi mnie jutro mój mały budzik spowity w futro.
Koty kochają ciepło i spokój i ciągle drzemać mają w zwyczaju, za to, że wciąż są pełne uroku stwórz im namiastkę kociego raju. Koty, przemiłe stwory puchate gdy Cię przeszyją raz swoim wzrokiem tak już zawładną całym twym światem, że zawsze będziesz pod ich urokiem.

Charles Bukowski. Fajnie mieć gromadę kotów. Jeśli czujesz się źle, po prostu patrzysz na koty i czujesz się lepiej, bo one wiedzą, że wszystko jest jak jest. Nie ma się czym podniecać. Po prostu wiedzą. Są zbawicielami. Im więcej masz kotów, tym dłużej żyjesz. Jeżeli masz sto kotów, będziesz żył dziesięć razy dłużej, niż gdybyś miał dziesięć. Któregoś dnia zostanie to odkryte, a wtedy ludzie będą mieli po tysiąc kotów i będą żyli wiecznie. To naprawdę niedorzeczne.

Psy kochają swoich właścicieli, bo tego potrzebuje ich psychika. Pies chce mieć pana. Kot człowieka nie potrzebuje, ale zdarza się, że kot obdarza człowieka miłością i co do tego nie ma wątpliwości.
Sesja zdjęciowa styczeń 2015 Cat Show Warszawa, Alusia cudnie pozowała przed obiektywem, Pan Mariusz Hekselman fotograf  był nią oczarowany.

Taka kocia miłość jest bardzo cenna, bo jest dobrowolna – kot nie ma tego wewnętrznego przymusu kochania człowieka. To zaszczyt dla nas być obiektem kociego uczucia.

Czy dom bez kota najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego zasługuje w ogóle na miano domu? Mark Twain. Aleksandra do ukończenia  10- miesiąca.

Nie istnieją koty zwyczajne Colette.  Alusia skończyła  trzy miesiące.

 Copyright  © by Jennifer World*PL

linia hodowla jennifer WorldPL
 
Home Kotki SC ALEKSANDRA Jennifer World*PL
© Hodowla kotów ragdoll Jennifer World*PL