Facebook YouTube Google Maps E-mail RSS

IC BESSI Jennifer World*PL

 

2 certyfikaty do tytułu GRAND INTERNATIONAL CHAMPION
INTERNATIONAL CHAMPION FIFe 2014
CHAMPION FIFe 2014
BEST IN COLOUR WINNER
MULTI NOM BEST IN SHOW

bessi-ragdoll

 

•  Urodzona 01.06.2013r.
  umaszczenie seal colourpoint
  RAG n
  waga 3,800 kg
  grupa krwi A
•  badania w kierunku  HCM kardiomiopatii przerostowej wynik N/N

ojciec / father

animierte-flagge-tschechische-republik

EUROPA CHAMPION
GIMI BLUE KIWI’S of Eulalie*CZ
DISTINGUISHED MERIT   drugi kocur  rasy ragdoll  z takim tytułem.        

 matka / mother

animierte-flagge-polen

CHAMPION
JENNIFER Snowy Planet*PL
DISTINGUISHED MERIT 
pierwsza Polska kotka rasy ragdoll z tym zaszczytnym tytułem.

 

                     BESSI

to prawdziwa bogini jest ucieleśnieniem najlepszych cech ragdolla, zachwyca pięknym kształtem i chabrowym kolorem oczu. Doskonała w typie, o harmonijnej budowie ciała, z cudownym w dotyku futerkiem (potwierdzają to opinie i oceny sędziowskie), jej charakter jest równie doskonały jak jej wygląd. Bessi to nasza  ulubienica, kochają ją również starsze kotki które pozwalają jej na wszystko, nawet na opiekę i zabawę z parodniowymi kociątkami. BESS ma wspaniały rodowód oparty na starych Nowozelandzkich liniach KIWIMAGIC, Australijskich KAIWARA, Amerykańskich RAGNAROK’S ta ostatnia znajduje się w Mira Loma w południowej Kalifornii.

Pełna analiza rodowodu FPL:
Ilość wszystkich pokoleń: 13
Ilość kotów: 424

Kotka  już na pierwszej swojej wystawie w wieku 4 miesięcy uznana została za wielce obiecującą. Sędzia Mrs. Beverly Elian z Rumuni  Nominowała ją do Best in Show Wystawy (Best in Show jest to finałowa gala wystawy, biorą w niej udział najpiękniejsze koty danego dnia wystawy). Jest to dla nas uznanie tym większe iż Mrs. Beverly jest wybitną znawczynią tej rasy, a zarazem również jej hodowcą.

Starać się będziemy o kolejny tytuł DISTNGUISHED MERIT FIFe Wybitny Zasłużony dla Rasy.

  1. PR HARRY Jennifer World*PL – RAG a 21 posiada 2 certyfikaty do INTERNATIONAL CHAMPION
  2. GIC KLEMENTYNA Jennifer World*PL – RAG n 03 21
  3. SC DEBORA Jennifer World*PL – RAG a 03 21
  4. KONSTANCJA  Jennifer World*PL – RAG n 03 posiada 2 certyfikaty do CHAMPIONA

Proszę zobaczyć jak wyglądała moja piękna kiedy ukończyła 10 miesięcy  fotogaleria »    

Laura i ragdoll

Laura Dalton with Philodendron

Zdjęcie pochodzi z książki napisanej przez Laurę Dalton w 1975 roku. Laura i Danny Deyton pierwszą parę ragdolli, koty o imionach Rosie i Buddy, kupili  od Ann Baker w 1969 roku – były to jednocześnie pierwsze sprzedane przez Baker ragdolle. Nazwali swoją hodowlę Blossom-Time. Urodzone w ich hodowli kocięta miały nosić imiona pochodzące od nazw kwiatów.

Nieprawda, że nie lubię domowników. Ja także potrafię kochać jak każde inne żywe stworzenie, ale nie bezkrytycznie. Kocham tylko tego, kto na to zasługuje. Uczuć swoich nie wyrażam w sposób głośny i teatralny.

Kto nie potrafi w milczeniu siedzieć długo w jednym miejscu, ten nie jest wart mojego towarzystwa. Kto zawsze potrzebuje brawurowych pokazów, kto nie zadowala się prostym pięknem naturalnych ruchów, ten nigdy nie może zdobyć sympatii kota. Kto żąda ciągle czegoś nowego, kto ugania się za zmiennością, za emocją, kto nie lubi spokoju, równowagi, stałości, komu wydaje się, że prawo egzystencji trzeba zawsze udokumentować czynami, kto nie widzi piękna w zadumie, ten nigdy nie będzie miał wiernego kota.

Kto goni za pozornymi radościami życia do tego kot odwróci się plecami. Człowiek, którego kochają koty, nie może być człowiekiem bezwartościowym. Gyorgy Balint.  Zdjęcia kotki do trzeciego miesiąca.

 Copyright  © by Jennifer World*PL

linia hodowla jennifer WorldPL

Home Kotki IC BESSI Jennifer World*PL
© Hodowla kotów ragdoll Jennifer World*PL