Przyszły mi do głowy szalone pomysły, które właśnie wcielam w życie…

Wiele osób pyta mnie jak radzę sobie z organizacją w domu pełnym kotów i związanych z nimi obowiązków. Nie będę owijać w bawełnę i twierdzić, że od zawsze jestem mistrzynią systemu. Do wszystkiego dochodziłam metodą prób i błędów, a to właśnie opieka nad wieloma ragdollami, a wcześniej dobermanami nauczyła mnie myślenia jak ułatwiać sobie życie. Stąd kuwety automaty, a teraz myślę o automatycznych dyspenserach karmy z aplikacją na telefon. Bycie hodowcą to ciągły rozwój (przynajmniej w moim mniemaniu), każdego dnia jestem zaskakiwana nowym wyzwaniem, tym bardziej, że moja hodowla należy do tych naprawdę nielicznych, gdzie koty biegają luzem po całym mieszkaniu. Już jest ogromny zmodyfikowany, ale mamy nadzieje, że bezpieczny drapak o nazwie PLAC ZABAW PL 4 – firmy Rufi w rozmiarze średnim, na ten moment stanął on przy oknie  w salonie. Wcześniejszy drapak też firmy Rufi choć 5-o letni wyglądał już nie elegancko, miał prawo bo wychowało się na nim sporo kociąt.

 

 

Tym razem drapak jest kolorowy, poza drapakiem będą półki przykręcane do ściany, hamaki.

 

 

Przed samymi świętami Bożego Narodzenia przyszedł jeden ze ściennych kotów i element podpierający tuleję drapaka bezpieczeństwo kotów najważniejsze, a to dopiero początek.

Zaczynam testować nową karmę, jak się sprawdzi oczywiście opiszę wszystko ze szczegółami. Niestety do FARMINY  wprowadzono najgorsze co można tłuszcz z kury, a miała być taka super. Próbujemy karmy  ZiwiPeak Dailt Cat Cuisine. Aktualizacja 30.01.23 ZiwiPeak również zmienił skład: podroby i mięso jagnięce (93%, mięso, serce, żwacz, wątroba, nerki, płuca, kości), nowozelandzkie małże zielone (3%), lecytyna, inulina z cykorii, suszone algi morskie, składniki mineralne i witaminy, sól, pietruszka. Płacić 200zł za podroby i kości?

Będą też zmiany w stadzie hodowlanym

część kotek przeszła w tym roku na emeryturę. Intensywnie szukamy kocura reproduktora, ale chyba mam za wysokie wymagania.

I największa z życiowych zmian, przeprowadzka.

Wraz z upływem lat zmieniają się nasze potrzeby, zapragnęłam przestrzeni nie tylko tej w m², ale tej w górę. I mam to o czym marzyłam, dużą antresolę i 5m do stropu w salonie.  Dlatego kilka najbliższych miesięcy będę nie tylko planować aranżację ale wykończenie wnętrz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *