PAOLA Jennifer World*PL nowym CHAPION FIFe

PAOLA Jennifer World*PL nowym CHAPION FIFe 202012.09.2020 na International Cat Show FIFe w Warszawie nasza wychowanka PAOLA Jennifer World*PL córka SUPREME CHAMPION ROLANDA Jennifer World*PL & INTERNATIONAL CHAMPION BESSI  Jennifer World*PL zdobyła ostatni certyfikat do tytułu CHAMPION, w drugim dniu wystawy również otrzymała  ocenę doskonałą i certyfikat do kolejnego już tytułu INTERNATIONAL CHAMPION.

Przy tej okazji pochwalimy się jeszcze, że PL*Jennifer World XERXES tata naszych miotów ″G″3, ″I″3, ″L″3 syn SUPREME CHAMPION ALEKSANDRY Jennifer World*PL & SUPREME CHAMPION ROLANDA Jennifer World*PL dwa tygodnie wcześniej na Czeskim International Cat Show  FIFe  w Ostrawie otrzymał 2 certyfikaty do tytułu CHAMPION.

Wszystkie tytuły zdobywane przez koty na wystawach świadczą o ich wysokiej wartości eksterierowej i w przypadku niektórych omawianych tytułów – także genetycznej. Planowa polityka hodowlana uwzględniać musi wystawy jako ważny element konfrontacji zarówno z ekspertami, jak i z innymi hodowcami.
Pośrednio tytuły przodków przekładają się często na wartość eksterierową potomka, ale pamiętajmy, że hodowla jest jak hazard i gdyby skrzyżowanie dwu championów dawało gwarancję wyhodowania kolejnego championa, wówczas stałaby się ona po prostu nudna. […]″
Źródło: Wojciech – Albert Kurkowski, KOT, Nr 6.
Wojciech – Albert Kurkowski to wiceprezes World Cat Federation, były prezes i inicjator Polskiej Federacji Felinologicznej „Felis Polonia” honorowy prezydent Cat Club Łódź. Był także redaktorem naczelnym miesięcznika „Kot”. Tłumaczył publikacje poświęcone kotom, napisał książkę: „Koty perskie i egzotyczne”. Międzynarodowy sędzia felinologiczny, pomysłodawca obchodów Światowego Dnia Kota w Polsce oraz ogólnopolskiej akcji „Rasowce – Dachowcom”. Od 2020r. pełni funkcje pełnomocnika w Ministerstwie Rolnictwa do spraw ochrony zwierząt.

Bardzo się cieszę sukcesami naszych kocich wychowanków.

7 Comments:

  1. Katarzyna Sieradzka

    Ogromne gratulacje

  2. Jaka piękna koteczka mażę o takiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *