Facebook YouTube Google Maps E-mail RSS

Zdrowie to nasz priorytet

 

Zdrowe koty to szczęśliwi opiekunowie

Niemal założyć się jestem gotów,
bo wątpliwości moich to nie budzi,
że gdzie jest dom szczęśliwych kotów,
tam jest i dom szczęśliwych ludzi.

Jennifer World*PL ma charakter hodowli domowej – jednak o zdrowie i prawidłowy rozwój naszych czworonożnych przyjaciół staramy się dbać w sposób profesjonalny. Nasze koty są pod stałą opieką weterynaryjną. Pamiętamy o  regularnych szczepieniach, okresowych badaniach. Każde kocie dziecko opuszcza hodowlę z książeczką zdrowia. Jest dwukrotnie zaszczepione i odrobaczone.

NASI LEKARZE PROWADZĄCY

  • Lek.wet. Bogusz Ziembiński szczepienia i chipowanie
  • lek.wet Sebastian Dadej Chirurgia, Ortopedia, Artroskopia, Laparoskopia
  • lek.wet. Agata Drewniak onkologia, hematologia, endokrynologia.  General Practicioner in Small Animal Medicine
  • lek.wet Jowita Gorlewicz-Piastuch nefrologia i urologia, medycyna kotów i zwierząt egzotycznych

Z tego miejsca pragniemy pozdrowić i podziękować Naszym cudownym lekarzom weterynarii za serce, czas, wyrozumiałość i pomoc. Są z nami i dla nas zawsze wtedy, kiedy ich potrzebujemy. Dzięki nim czujemy się bardzo bezpiecznie i pewnie.


Szczególnie ważny jest dla nas fakt, aby hodować koty wolne od chorób genetycznych dlatego też wszystkie  koty posiadają gwarancję zdrowia.

  • Nasze koty hodowlane przebadane są genetyczne i echokardiograficznie  w kierunku  HCM kardiomiopatia przerostowa serca oraz PKD torbielowatość nerek z wynikiem N/N.
  • Hodowla wolna od: FeLV ( wirus białaczki kotów ) FIV ( wirus niedoboru immunologicznego).

 

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że kamień nazębny u kota to nie tylko defekt kosmetyczny, ale też przyczyna poważniejszych problemów zdrowotnych – może prowadzić do chorób serca, wątroby, płuc, niewydolności nerek, stanów zapalnych dziąseł, wypadania zębów, osłabienia i chudnięcia zwierzęcia. Jego powstawanie zależy to od wielu czynników, w tym rodzaju pożywienia, profilaktyki, składu wody czy składu śliny. To tak jak z nami jeden ma piękne zęby do starości, a inny sztuczną szczękę już po trzydziestce. Należy być czujnym i zaglądać do pysiów naszych milusińskich jeżeli nie jesteśmy pewni to szukamy weterynarza ze specjalizacją stomatologia ponieważ czasem pod kamieniem dochodzi do uszkodzenia szkliwa powstają ubytki. Wtedy czeka nas kolejna wizyta kolejne znieczulenie.

Filmik z czyszczenia zębów CH GINY Jennifer World*PL.

 

 

 

Copyright  © by Jennifer World*PL

Home Jennifer World*PL team Zdrowie to nasz priorytet
© Hodowla kotów ragdoll Jennifer World*PL