Facebook YouTube Google Maps E-mail RSS

Imiona kotów z rodowodem:

 

Wszystkie kocięta z jednego miotu muszą mieć imiona na tą sama literę – kolejną z alfabetu. Liczy się tu kolejność rodzenia się u hodowcy miotów, a nie czy kocięta pochodzą z tej samej czy też z innej matki. W sytuacji gdy imię nadane przez hodowcę nie przypadło Wam do gustu, możecie oczywiście zwracać się do kociaka imieniem wybranym przez siebie. Jednak w dokumentach poświadczających pochodzenie imię musi pozostać bez zmian.

 
– Zgodnie z przyjętymi w Federacji  FIFe zasadami, imię kota zapisuje się we wszelkich dokumentach, dużymi literami i umieszcza przed lub po przydomku hodowlanym, czyli nazwą hodowli, w której kot się urodził. Ten z kolei zapisujemy literami małymi. Do przydomku dodajemy jeszcze symbol kraju, w jakim dana hodowla została zarejestrowana poprzedzony gwiazdką.
 
– Imię kota wraz z przydomkiem i ze spacjami oraz *PL nie może przekroczyć 31 znaków (do marca 2019 obowiązywało 28 znaków) Regulamin Biura Rodowodowego FPL_2019
 
– Duże litery przed imieniem kota np. SC, GIC, IC, CH  lub SP, GIP, IP, PR to skrót  tytułu uzyskanego na Światowych i Międzynarodowych Wystawach Kotów np. SC, SP to  SUPREME CHAMPION, SUPREME PREMIOR  –  Najwyższy Zwycięzca. Tytuł piszemy dużymi literami, więcej o tytułach znajdą Państwo w zakładce ″Tytuły wystawowe i certyfikaty″.
 
– Tytuły  z grupy Merit np. DM  skrót tytułu DISTINGUISHED MERIT  – Wybitnie Zasłużony piszemy po pełnym imieniu i przydomku kota.
 
Przykłady:
 
Tytuł ImięPrzydomekTytuł z grupy Merit
SCELWIRKAJennifer World*PL
SC, GIPANASTAZJAJennifer World*PLDSM
SPEDUARDOJennifer World*PLDSM
CHJENNIFER DM
SC ELWIRKA Jennifer World*PL

SC ELWIRKA Jennifer World*PL

Laura i Danny Deyton pierwszą parę ragdolli, koty o imionach Rosie i Buddy, kupili  od Ann Baker w 1969 roku – były to jednocześnie pierwsze sprzedane przez Baker ragdolle. Nazwali swoją hodowlę Blossom-Time. Wszystkie koty ragdoll nosiły imiona kwiatów. Kociaki z naszej hodowli otrzymują imiona ludzkie lub mitycznych bohaterów. Przy wyborze imiona staramy się by odzwierciedlało charakter i osobowość kociaka np.

imię Elwira przypuszczalnie wywodzi się od mauretańskiego słowa El-mira co oznacza: księżna lub dostojna pani.

Wielu poetów i pisarzy było miłośnikami kotów, a ich utwory przeszły do historii literatury. Kocie postacie w literaturze i sztuce: Kot z Cheshire z powieści “Przygody Alicji w Krainie Czarów” Lewisa Carrolla. Garfield z popularnego komiksu stworzonego przez Jima Davisa, Pimpuś sadełko Mari Konopnickiej, Behemot – wielki, mniej więcej rozmiarów wieprza, czarny kocur z powieść Michaiła Bułhakowa Mistrz i Małgorzata.  Główni bohaterowie tomiku wierszy pt. Koty Thomasa Stearnsa Eliota, noblisty i jednego z najwybitniejszych poetów literatury angielskiej. Zbiór ten zainspirował Andrew Lloyd Webbera do stworzenia jednego z najpopularniejszych na świecie musicali Koty. : Kotka Old Gumbie, która nocami zamiast polować, opiekuje się myszami, karmi je i uczy muzyki; Growltiger – kot ze starej barki, postrach Tamizy; Rum Tum Rugger (Ram Tam Tamek) – przekorny kocur, któremu nigdy nie można dogodzić – “Dać mu kawior – on by wolał kuropatwę, dom mu kupić – on by wolał apartament” (przekład Stanisława Barańczaka); Mungojerrie i Rumpelteazer – para kocich przestępców specjalizująca się w skokach na schaby i pieczenie; Old Deuteronomy (Nestor) – najstarszy z kotów; gdy śpi, całe miasto chodzi na palcach; Mistoffelees (Mefistofeliks) – mistrz kociej magii, który potrafi znikać w zaskakujący sposób w rynnie albo na dachu; Macavity – demon bezprawia, którego na próżno ściga Scotland Yard; Skimbleshanks (Semaforro) – kot kolejowy zamieszkujący nocne pociągi;  Gus – kot teatralny, który życie spędził w kulisach, grał podobno w musicalu “Dakota”, a jego najsławniejsza rola to Filemon w “Kocim Futrze” (Barańczak); Bustopher Jones (Kot Bywalec) – stały klient klubów i restauracji, wielki smakosz i koneser.

Niełatwa to sprawa z imieniem dla kota, trudniejsza niż różne krzyżówki lub gry;
Wariatem się wydam na pierwszy rzut oka, gdy powiem: kot najmniej imion ma trzy!
Po pierwsze – to imię na zwykły użytek, jak August, Barnaba, Alonzo lub Sam,
Jak Mruczuś, jak Buruś, jak Kiciuś lub Kitek. Imiona sensowne, mnie znane i wam.
Są również wymyślne, gustowne imiona, niektóre dla panów, niektóre dla dam, jak Safo, Apollo, Bucefał, Ilona –
Lecz również sensowne, mnie znane i wam.

Kot poza tym mieć chce drugie też imię (Jak nie ma go, nie chce nic pić ani jeść),
Co godne by było i w dumę go wbiło, by wąs mógł rozpostrzeć i ogon w pion wznieść.
I takich niemały zapasik mam imion, na przykład Ścichapęk, Szastprastuś lub Szprot
Lub Bombalurina (dla pań), lub Ancymon – imiona, co jeden, jedyny ma kot.
Lecz trzecie swe imię kot sam sobie nadał i nikt go nie pozna, i na nic się zda
wysiłek człowieczych dociekań i badań, bo kot go nie zdradzi – On tylko je zna.

Więc kiedy w głębokiej jest kot kontemplacji i siedzi bez ruchu w skupionym milczeniu
to ta kontemplacja jest zawsze z tej racji, że myśli i myśli o Trzecim Imieniu,
o swym zmyślnym, przemyślnym, wymyślnym,
Niedodododomyślnym,
Tajnym, niedosięgłym, jemu tylko właściwym Imieniu.

Copyright  © by Jennifer World*PL

© Hodowla kotów ragdoll Jennifer World*PL