Facebook YouTube Google Maps E-mail RSS

Jennifer World*PL team

 

Hodowla kotów brzmi tak ”zwyczajnie”,  jednak dla nas to coś więcej niż hodowla to nasze życie. Hodowlą zwierząt rasowych zajmujemy się od 1992 roku, na początku były to fenomenalne psy rasy doberman. 2011 roku wystąpiliśmy do Polskiej Federacji Fenologicznej o nadanie przydomka hodowlanego Jennifer World*PL. Nazwaliśmy hodowlę od naszej pierwszej kotki rasy ragdoll JENNIFER, przecież my i nasz dom to jej  cały świat.

 

  Moja dewiza życiowa:  Nie jestem WSZYSCY i nie mam na imię KAŻDY. Nie muszę robić tego co INNI!

logo-fife

 FIFe

felispolonia

 Felis Polonia

logo_male

Felis Posnania

 

 Przynależność…

Hodowla jest zarejestrowana w Klubie Miłośników Kotów Rasowych Felis Posnania. Felis Posnania  działa pod patronatem FELIS POLONIA FPL która jest największą w naszym kraju organizacją zrzeszającą Kluby i Stowarzyszenia Felinologiczne, a także jedynym w Polsce członkiem największej na świecie Międzynarodowej Federacji Felinologicznej – Federation Internationale Feline FIFe. Felis Polonia, pod względem wielkości i aktywności, zajmuje trzecie miejsce w rankingu wszystkich krajów członkowskich FIFe.                 

Kim jesteśmy…

Jennifer World*PL to wyłącznie domowa hodowla kotów rasy ragdoll. Na nasz przydomek pracujmy uczciwie i z pasją.

Hodowle Jennifer World*PL prowadzą dwie osobno mieszkające rodziny dlatego nasze ragdoll’e nie żyją w zatłoczeniu, mimo że jest ich więcej niż w przeciętnym domu miłośnika kotów.

Z dumą możemy zaprezentować Państwu hodowlę, w której koty są częścią rodziny, którym podporządkowany jest tryb naszego życia i dzięki którym otrzymujemy coś bezcennego – ich bezwarunkową miłość. Naszym ragdoll’om zapewniamy tyle ciepła i uwagi ile jest to możliwe, dzień zaczynamy od wygłaskania każdego z podopiecznych. Koty towarzyszą nam w zwyczajnym codziennym życiu – sprzątanie, gotowanie, oglądanie telewizji.

Kotki hodowlane mają wystarczająco dużo czasu by odpocząć i powrócić do formy przed ponownym zajściem w ciążę. Zawsze kierujemy się dobrem przyszłej mamy i jej potomstwa. Regulamin Hodowli i Rejestracji Kotów Federation Internationale Feline FIFe – wydany 01.01.2011 punkt 3.3 Kotki hodowlane. – Kotka nie może mieć więcej niż 3 mioty w ciągu dwóch lat, z wyjątkiem sytuacji, w której hodowca uzyskał pisemną zgodę lekarza weterynarii i/lub macierzystego Klubu.

Od  początku powstania hodowli  nasze koty biorą  udział  Międzynarodowych Wystawach  na których zdobywają prestiżowe tytuły. Prawdę mówiąc, trudno byłoby mi policzyć liczbę najlepszych kotów wystawy z tytułem BEST in SHOW, BEST in CATEGORY, BREED BISSPECJAL RAGDOLL SHOW czy BEST of BEST najpiękniejszy kot całej wystawy. Zarówno nasze koty hodowlane jak i ich dzieci wygrywały tytuły: SUPER KOT ROKU tytuł ten otrzymuje kot z największą ilością punktów w każdej kategorii i grupie czyli tytuł ten przyznawany jest maksymalnie 25 kotom. BEST in VARIETY najlepszy kot w umaszczeniu. Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych kotów tym bardziej, że  wspinaczkę po szczeblach kariery  przerywa im marcowanie (inaczej ruja), ciąża i urlop macierzyński… Zapraszam Państwa do NEWS  żeby zobaczyć fotogalerie i relacje z wystaw 🙂

“Wszystkie tytuły zdobywane przez koty na wystawach świadczą o ich wysokiej wartości eksterierowej i w przypadku niektórych omawianych tytułów – także genetycznej. Planowa polityka hodowlana uwzględniać musi wystawy jako ważny element konfrontacji zarówno przed ekspertami, jak i innymi hodowcami. Pośrednio tytuły przodków przekładają się często na wartość eksterierową potomka, ale pamiętajmy, że hodowla jest jak hazard i gdyby skrzyżowanie dwu championów dawało gwarancję wyhodowania kolejnego championa, wówczas stałaby się ona po prostu nudna…..”
Źródło: Wojciech – Albert Kurkowski, KOT, Nr 6.

Czasem jednak jako hodowca,  muszę wybrać między dobrem kota (narażeniem go na źle znoszony stres, ponadprogramowe bardzo obciążające szczepienie na wściekliznę), a chęcią sięgnięcia  po kolejny tytuł, pucharek, rozetę. Wybieram dobro KOTA on jest  NAJWAŻNIEJSZY!!! dlatego kilka choć cudownych w typie i eksterierze naszych hodowlanych ragdolli nie zabieramy na wystawy, chwalimy się nimi w zaciszu domowego ogniska.

JESTEŚMY DUMNYMI POSIADACZAMI PIERWSZYCH W ORGANIZACJI FELIS POLONIA FPL KOTÓW Z ZASZCZYTNYMI NAJWYŻSZYMI TYTUŁAMI: 

SC ROLAND Jennifer World*PL to pierwszy kot wśród kocurów i kotek blue bicolour tabby z najwyższym tytułem SUPREME CHAMPION (2017) FIFe. Umaszczenie bicolour zostało uznane przez FIFe w 1992 r.
JENNIFER to pierwsza polska kotka ragdollka z tytułem DISTNGUISHED MERIT FIFe
SC ELWIRKA Jennifer World*PL to pierwsza kotka rasy ragdoll lilac bicolour tabby z najwyższym możliwym do zdobycia tytułem SUPREME CHAMPION (2018) FIFe. Umaszczenie bicolour zostało uznane przez FIFe w 1992 r.

Koty z przydomkiem Jennifer World*PL zachwycają sędziów FIFe z całego świata nie tylko swoim wyglądem ale i charakterem.

Nasze  sukcesy nie spadają  z nieba. To nagroda za rzetelność i determinację oraz motywacja do dalszych działań. I chociaż cieszymy się sukcesami wystawowymi naszych wychowanków, to jeszcze bardziej szczęśliwymi domami do których trafiają. Kochającego człowieka  i pełnej miseczki,  nic nie zastąpi.

Radoll’e to nasza miłość cieszymy się, że możemy się nią dzielić z ludźmi z całego świata. Nasi wychowankowie  mieszkają na 4 kontynentach:
W Europe: w Szwajcarii, Belgii, Anglii, Holandii, Bułgarii, Hiszpanii, Francji, Niemczech, Luksemburgu,  Grecji, Irlandii i Polsce.

W Azji: w Hong Kongu, Zjednoczonych Emiratach Arabskich na Filipinach.
W Ameryce Południowej: w Brazylii.
W Ameryce Północnej: w Stanach Zjednoczonych.

Nie sprzedajemy kociąt  z wysyłką kurierską. Nie wyrażamy zgody na podróż naszych wychowanków w cargo (w luku bagażowym). Nie prowadzimy sprzedaży wysyłkowej kociąt ani do Polski, ani za granicę. Każdy, kto jest zainteresowany zakupem u nas kociaka, musi  po niego  przyjechać. Niezależnie czy to jest kociak klasy PET, czy kociak SHOW/ SHOW and BREEDER. Przyjeżdżają do nas po kociaki nawet z Chin, Filipin, Brazylii.

Plan hodowlany…

To stworzenie własnej linii, kota ZDROWEGO o tradycyjnym wyglądzie ragdoll’a. Dla mnie własna linia hodowlana to nie tylko powtarzalność w rodowodzie kociąt po stronie ojca i matki naszego przydomka hodowlanego, lecz chęć stworzenia rodziny kotów cechujących się charakterystycznym wyglądem, określonymi cechami, świadczącymi o przynależności do rodzinny Jennifer World*PL.

Przy wychowywaniu naszych  kociaków,  najwięcej czasu poświęcamy na kształtowanie ich relacji  z człowiekiem, aby kocięta, które opuszczają nasz dom mogły bez stresu zaadoptować się u nowych opiekunów. Dbamy o ich prawidłowy rozwój i prawidłową socjalizację (proces nabywania określonych norm i wzorów zachowań). Ze wszystkimi rodzinami naszych kociąt, chcemy pozostać w stałym kontakcie. Chętnie udzielimy wszelkich wskazówek i pomożemy rozwiązać problemy związane z posiadaniem tej niezwykłej rasy. Każda informacja, nawet z pozoru błaha, może mieć dla nas kluczowe znaczenie jeśli chodzi o hodowlę i rozwój danej linii, dlatego prosimy o dzielenie się z nami wszelkim wątpliwościami i rozterkami. Cieszyć nas będzie każde zdjęcie malucha oraz już dorosłego kota. Pozwali nam to na obserwację jak nasze kocięta się rozwijają i na określenie czy idziemy w dobrym kierunku w hodowaniu tych pięknych kotów  czytaj więcej » 

Pasja…

Bez niej nie da się prowadzić naprawdę dobrze hodowli. Tym pragnącym rozpocząć swoją przygodę z hodowlą chętnie udzielam rad, wspomagam wiedzą, doświadczeniem i kontaktami. Nigdy nie zapominam jednak zaznaczyć, że HODOWLA to nie tylko pasja, ale też albo przede wszystkim praca –  ciężka, wymagająca poświęceń, nauki, pełna trudnych wyborów, rozterek, a  czasem łez. To często nieprzespane noce, ciągle zmieniane plany, ciągły brak czasu i wydatki.

Dlaczego kot ragdoll…

Wybraliśmy kota ragdoll bo jest niezwykle czuły i delikatny, wesoły, pogodny, inteligentny. To kot który lubi przebywać w towarzystwie, nie jest samotnikiem. Wita się z ludźmi, którzy przychodzą do domu, nie ucieka  przed innym zwierzęciem. Mały ragdoll  niewiele różni się od  kociątka innej rasy. Jest energiczny i zawsze skory do zabaw fika, bryka, dokazuje. Ragdoll to wspaniały towarzysz wszelkich domowych czynności. Nie należy do kotów natrętnych, właściciel ragdolla powinien być jednak przygotowany na zaczepne miauknięcia i delikatne muśnięcia łapką zachęcające do wspólnych zabaw czy czułości. Ragdoll jest też znakomitym towarzyszem podróży nawet tych bardzo dalekich. Niezależnie od środku transportu jaki wybierzemy, wiemy to z doświadczenia, nasze koty podróżują z nami nie tylko na Cat Show. Wyjeżdżając korzystamy zarówno z komunikacji miejskiej, PKP, BUS. Oczywiście każdy kot, nawet taki jak ragdoll ma swój indywidualny charakter na który my też mamy bezpośredni wpływ. Koty te można śmiało polecić zarówno osobom samotnym jak i rodzinie z małymi dziećmi.

Ten cudowny charakter (temperament) kot ma zapisany w genach, ale nie bez wpływu jest to, czy jego opiekun poświęci mu czas. Będzie się z nim bawił, pogłaska, zadba o jego rozwój emocjonalny. Zapraszam do zakładki zabawa z kotem »

Badamy nasze koty…

Ich zdrowie jest dla nas najważniejsze. Nasze koty hodowlane przebadane są genetyczne i echokardiograficznie w kierunku HCM kardiomiopatia przerostowa serca  oraz PKD torbielowatość nerek z wynikiem N/N. Hodowla wolna od: FeLV ( wirus białaczki kotów ) FIV ( wirus niedoboru immunologicznego). Wykonujemy również badanie pod kątem  pasożytów wewnętrznych. Cytat ze strony Przychodni Weterynaryjnej Wesoły pies autor Lek. wet. Ewa Trębacz  Pasożyty jelitowe różnią się między sobą. Nie da się zwalczyć wszystkich podaniem jednej tabletki. Do ich zwalczania używa się różnych leków, w różnych dawkach. Przy niektórych inwazjach wystarczy jednorazowe podanie leku, przy innych potrzebna jest długotrwała kuracja.
– Profilaktyczne podawanie leków przeciwpasożytniczych jest w pełni uzasadnione jedynie w przypadku kociąt. Kocięta odrobaczamy od 4 -5 tygodnia życia.
– U zwierząt dorosłych środek przeciwko pasożytom wewnętrznym powinien być dobierany na podstawie wyników badania parazytologicznego kału.”

Wiedza…

Cud narodzin kociąt to ogromna radość, ale również ciężka praca.  Z każdym kolejnym miotem, zyskujemy nowe doświadczenia. Uważamy, że jeszcze nie jedno nas zaskoczy dlatego nigdy nie nazwiemy się ″starymi doświadczonymi hodowcami″. Do prowadzenia hodowli nie wystarczy posiadanie kotów hodowlanych. Trzeba mieć również odpowiednią wiedzę o  genetyce, rozwoju rasy, którą się hoduje o mogących wystąpić chorobach i ich profilaktyce. Udział w Seminariach, Międzynarodowych Wystawach Kotów Rasowych, spotkania z innymi hodowcami, wymiana doświadczeń sprawiają, że cały czas uczymy się w jaki sposób prowadzić tę piękną rasę.

32951042_2096746870398420_321195572998438912_n

Katedra Rozrodu Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UP Wrocław.

Felinoterapia…

Jest stosunkowo młodą odmianą animaloterapii,  czyli terapii z udziałem zwierząt która opiera się na założeniu, że kontakt z psem, koniem, delfinem czy innym zwierzęciem przyczynia się do poprawy zdrowia, psychicznego i fizycznego, przynosi radość i chęć  do życia, ułatwia nawiązywanie kontaktów towarzyskich, a także poprawia samopoczucie. Obecnie coraz większe uznanie zyskują zajęcia z udziałem również kotów (felinoterapia), które szczególnie pozytywnie wpływają na schorzenia typu nerwicowego czytaj więcej »       

klimekNaszą stronę internatową zdobią wiersze między innymi Pana Franciszka Jana Klimka  krakowskiego poety, który napisał około 400 wierszy o kotach. Jego twórczość poetycka to uczta dla wszystkich wielbicieli kotów i miłośników słowa rymowanego obdarzonych poczuciem humoru!  Zdobył On wiele nagród, współpracował z takimi czasopismami jak „Kocie Sprawy” czy „Kot”. Śpiewał w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk”, a następnie przez 11 lat związany był z Filharmonią Krakowską. Jego wiersze były publikowane w takich czasopismach jak: „Świerszczyk„, „Karuzela„, „Mucha”, „Kocie sprawy” i „Kot„.

Franciszek Jan Klimek Czego potrzeba kotu. Kotu potrzeba niewiele: Pogłaskać go tylko w niedzielę, w poniedziałek, wtorek i w środę leciutko podrapać go w brodę, w czwartek, w piątek i w sobotę
pobawić się trochę z kotem i w niedzielę – znów niewiele. A jeśli ci się uda pokochać go troszeczkę i tym co mu smakuje napełnisz mu miseczkę i mocno postanowisz nie oddać go nikomu i zgodzisz się by czasem porządził trochę w domu. To zauważysz potem (to zresztą przyjdzie z wiekiem), że będąc bliżej z kotem, jesteś bardziej człowiekiem. 

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą hodowlą i  do kontaktu z nami. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania.  Wolę kontakt mailowy,  ponieważ nie zawsze mogę odebrać telefon, a otrzymuję ich dużo  mogę  któryś przegapić i nie oddzwonić.

Z pozdrowieniami:
Ewa & Józef, Justyna & Patryk oraz koty Jennifer World*PL

Nasza hodowla kotów  zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych jest opodatkowana. Prowadzący hodowlę kotów powinni zgłosić ten fakt w Urzędzie Skarbowym i odprowadzać z tego tytułu podatek dochodowy. Hodowcy nie muszą nawet nie powinni rozliczać się z Fiskusem – rejestrując działalność gospodarczą. Hodowla kotów rasowych potraktowana jest przez ustawę podatkową jako ″dział specjalny produkcji rolnej″ (patrz ustawa rozdz. 2, art. 10, pkt. 1, ppkt. 4).  Kwota podatku uzależniona jest od obowiązujących w danym roku podatkowym norm szacunkowych – każdego roku ustala je Minister Finansów w porozumieniu z Ministrem Rolnictwa. Czytaj więcej »

 Strona  oparta na programie WordPress …
wykonana i aktualizowana przez / page made and updated by
Ewę Smoleń – Hodowla Jennifer World*PL

Wszelkie wyłączne prawa autorskie, zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 o prawie i prawach pokrewnych (Dz.U.1994 Nr 24 poz.83) należą do nas. 

Copyright  © by Jennifer World*PL

Home Jennifer World*PL team
© Hodowla kotów ragdoll Jennifer World*PL