Facebook YouTube Google Maps E-mail RSS

I miot urodzony / litter born 17.05.2020r.

 

Kociaki będą nosić imiona na literkę ″H″3

Matka / mother RAG c 03 21 MHW czyli  umaszczenie bicolour  mid high white w kolorze lilac z tabby

animierte-flagge-polenSUPREME CHAMPION ELWIRKA Jennifer World*PL tylko jedno słowo może ją określić: A R C Y D Z I E Ł O. SUPREME CHAMPION FIFe 2018, GRAND INTERNATIONAL CHAMPION FIFe 2018, INTERNATIONAL CHAMPION FIFe 2018, CHAMPION FIFe 2018. The winner of the titles: BEST IN SHOW KITTEN, BEST KITTEN SPECIAL RAGDOLL SHOW. BEST IN SHOW ADULT FEMALE, MULTI BEST IN SHOW CATEGORY I, BEST OF THE BEST, MULTI NOM BEST IN SHOW, SUPER KOT 2018. W październiku 2018 roku otrzymałam z Organizacji Folis Polonia FPL potwierdzenie, że kotka jest pierwszą  radollką o umaszczeniu bicolour w kolorze lilac z tabby z najwyższym tytułem SUPREME CHAMPION FIFe. Umaszczenie bicolour zostało  uznane przez FIFe w 1991 r.

Ojciec / father   RAG n          

animierte-flagge-polenFERDEK Jennifer World*PL kocur z dużą mocną głową, doskonale osadzonymi uszami i o bardzo miłym charakterze. Mamą kocurka jest jedna z najwyżej utytułowanych kotek w FIFe  SUPREME CHAMPION. Jego ojciec CHAMPION  pochodzi z renomowanej kanadyjskiej hodowli w rodowodzie ma najlepsze stare linie.

MIOT H3

 

Genetyka dziedziczenie umaszczenia: rodzic colourpoint  x  rodzic bicolour mid high white =  potomstwo mitted / bicolour


PL*Jennifer World HAAKONPL*Jennifer World HAAKON

kocurkocur  /  male

RAG a 04

umaszczenie  blue mitted

w nowym domuzamieszkał z Rodziną  Pani Marty.

 

1 aparatFotogaleria  –  informacje »

 

 

 

 

 


PL*Jennifer World HERAKLESPL*Jennifer World HERAKLES

kocurkocur  /  male

RAG a 03 21

umaszczenie  blue bicolour tabby po mamie

w nowym domuzamieszkał ww hodowli w Bułgarii.

 

1 aparatFotogaleria  –  informacje »

 


PL*Jennifer World HERMIONAPL*Jennifer World HERMIONA

kotkakotka   /  female

    RAG a 03

umaszczenie blue  bicoloru

w nowym domuzamieszkała z Rodziną Niny.

 

1 aparatFotogaleria – informacje »

 


PL*Jennifer World HILAPL*Jennifer World HILA

kotkakotka   /  female

    RAG a 03

umaszczenie  blue bicolour

w nowym domu kotka zamieszkała w Niemczech z Panią Mileną i Panem Pawłem.

 

1 aparatFotogaleria – informacje »

 


PL*Jennifer World HOLLYPL*Jennifer World HOLLY

kotkakotka   /  female

    RAG n 03

umaszczenie  seal bicolour

zamieszkała w  Hamburgu.

 

1 aparatFotogaleria – informacje »

 


Informacje:

 Dorosłe koty nie wymagają tyle uwagi co maluszki. O małe kotki trzeba szczególnie dbać, by wyrosły nam na zdrowe i mądre kociaki.

19.05.20

Reagują na dźwięki.

25.05.20

Kociaki mają malutkie szpareczki zaczął się etap otwierania oczu.   6-12 dzień – kocięta stopniowo otwierają oczy, w tym czasie są one zawsze niebieskie.

14.06.20

Dziś zjadły swój pierwszy stały posiłek.

17.06.20

Korzystają z kuwety.

26.06.20

 I odrobaczenie  FLUBENOL.

10.07.20

II odrobaczenie FLUBENOL.

20.07.20

I szczepienie PUREVAX RCP.

10.08.20

II szczepienie PUREVAX RCP.

Po seminarium którego gościem był Prof. dr hab. Tadeusz Frymus, specjalista chorób zakaźnych zwierząt, wykładowca Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, kierownik Zakładu Chorób Zakaźnych Małych Zwierząt na tymże wydziale. Członek „ Advisory Board on Cat Diseases”, stanowiącej ciało doradcze dla lekarzy praktyków w zakresie zwalczania chorób zakaźnych kotów. Napisał podręcznik chorób zakaźnych kotów i psów. Zalecam 3 szczepienie w wieku 20 tygodni lecz nie wcześniej niż miesiąc po odbiorze kota z hodowli czytaj więcej  »  

Do grupy szczepień zasadniczych u kotów należą szczepienia
– wirusowe zapalenie nosa i tchawicy kotów (FHV-1) jako pierwsze zakażeniu ulegają błony śluzowe jamy nosowej, gdzie wirus atakuje komórki nabłonka. Stamtąd zakażenie może się szerzyć na błony śluzowe gardła, spojówek i górnych dróg oddechowych.
– kaliciwiroza kotów (FCV) uproszczona nazwa „ koci katar”, to w rzeczywistości zespół objawów chorobowych ze strony górnych dróg oddechowych, spojówek i gardła, którego przyczyną jest kilka patogenów (Herpesvirus, Calicivirus) oraz bakterie z rodzaju Mycoplasma , Chlamydia , Bartonella czy Bordetella). Jedną z dwóch najważniejszych chorób, wywołujących infekcje górnych dróg oddechowych i spojówek jest kaliciwiroza. Od pewnego czasu mamy również do czynienia z bardzo ciężką postacią kaliciwirozy, tzw. kaliciwirozą ogólnonarządową  lub krwotoczną, w skrócie VS- FCV (Virulent Systemic Feline Calicivirus). Choroba zdiagnozowana w Stanach Zjednoczonych, początkowo występowała tylko na terenie USA i Kanady. Niestety import kotów do hodowli spowodował, że znane są już przypadki jej występowania w Europie. Jest to wyjątkowo zaraźliwa i ciężka w przebiegu postać choroby, o bardzo wysokiej śmiertelności dotkniętych nią kotów, na poziomie 60-70 %. Główne objawy to obrzęki w tkance podskórnej, owrzodzenia skóry, wymioty, krwiste biegunki, uszkodzenia wątroby , manifestujące się żółtaczką oraz ciężkie zapalenia płuc.Lekarze weterynarii w USA mimo zmiany ubrań roboczych ,byli w stanie zarazić swoje domowe koty.
– panleukopenia kotów (FPV)  zwana też potocznie „kocim tyfusem” lub „nosówką kotów”, to wysoce zaraźliwa choroba wirusowa przebiegająca z ostrym zapaleniem jelit. Towarzyszy jej znaczne obniżenie poziomu białych krwinek – leukocytów.

17.08.20

HERAKLES, HILA, HOLLY szczepienie na wściekliznę.

Po ukończeniu pełnych trzech miesięcy życia  kotki będą mogły odejść z nową rodziną  17.08.2020

Copyright  © by Jennifer World*PL

 

Home Mioty I miot urodzony / litter born 17.05.2020r.
© Hodowla kotów ragdoll Jennifer World*PL