Miot urodzony / litter born 24.07.2020r.

Kociaki będą nosić imiona na literkę ″L″3

Ojciec  RAG n 03

animierte-flagge-polenCHAMPION PL*Jennifer World XERXES piękny kocur z dużą mocną głową, doskonale osadzonymi uszami i pięknym kolorem oka. Syn najwyżej utytułowanej pary ragdolli w Federacji FPL. Z ciężkim sercem musieliśmy podjąć decyzję o zmianie dla naszego królewicza domu, pojechał do Warszawskiej Hodowli. Rok spędzony z nim był pełen zabawnych i pięknych chwil. Każdy kot uczy nas czegoś nowego o życiu i o nas samych. XERXES  z pewnością zostawił odcisk swoich łapek w naszych sercach…

Matka   RAG n 03

TESS Jennifer World*PL cudowna dziewczynka z fantastycznym temperamentem ragdolla, doskonała w typie  o wielkich szafirowych oczach.

 pedigree Rodowód miotu / pedigree of the litter

Genetyka dziedziczenie umaszczenia: rodzic bicolour  true x  rodzic bicolour true  =  potomstwo colourpoint / bicolour. Rodzice kociąt nie są pręgowani  – wszystkie kocięta będą o genotypie aa niepręgowane

Imiona z Avengers, Strażnicy Galaktyki.


PL*Jennifer World LOKI

kocur  /  male

RAG n 03

umaszczenie seal bicolour ❤️

w nowym domu.

Fotogaleria  –  informacje »


PL*Jennifer World LORD-STAR 

kocur  /  male

RAG n

umaszczenie seal colourpoint ❤️

zamieszkał z Rodziną Pani Ani  w Niemczech, dołączył do naszej wychowanki ANETKI.

Fotogaleria – informacje »


Informacje:

Dorosłe koty nie wymagają tyle uwagi co maluszki. O małe kotki trzeba szczególnie dbać, by wyrosły nam na zdrowe i mądre kociaki.

02.08.20 kociaki mają malutkie szpareczki zaczął się etap otwierania oczu.   6-12 dzień – kocięta stopniowo otwierają oczy, w tym czasie są one zawsze niebieskie.

26.08.20 dziś popróbowały mięska ale choć mają już miesiąc mama ma dużo mleka i trzeba czasu na skłonienie ich do jedzenia stałego pokarmu.

31.08.20 będziemy się uczyć od poniedziałku kuwetki.

28.08.20 I odrobaczenie  FLUBENOL.

18.09.20 II odrobaczenie FLUBENOL.

25.09.20 I szczepienie PUREVAX RCP.

16.10.20 II szczepienie PUREVAX RCP.

Po seminarium którego gościem był Prof. dr hab. Tadeusz Frymus, specjalista chorób zakaźnych zwierząt, wykładowca Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, kierownik Zakładu Chorób Zakaźnych Małych Zwierząt na tymże wydziale. Członek „ Advisory Board on Cat Diseases”, stanowiącej ciało doradcze dla lekarzy praktyków w zakresie zwalczania chorób zakaźnych kotów. Napisał podręcznik chorób zakaźnych kotów i psów. Zalecam 3 szczepienie w wieku 20 tygodni lecz nie wcześniej niż miesiąc po odbiorze kota z hodowli czytaj więcej  »  

Do grupy szczepień zasadniczych u kotów należą szczepienia
– wirusowe zapalenie nosa i tchawicy kotów (FHV-1) jako pierwsze zakażeniu ulegają błony śluzowe jamy nosowej, gdzie wirus atakuje komórki nabłonka. Stamtąd zakażenie może się szerzyć na błony śluzowe gardła, spojówek i górnych dróg oddechowych.
– kaliciwiroza kotów (FCV) uproszczona nazwa „koci katar”, to w rzeczywistości zespół objawów chorobowych ze strony górnych dróg oddechowych, spojówek i gardła, którego przyczyną jest kilka patogenów (Herpesvirus, Calicivirus) oraz bakterie z rodzaju Mycoplasma , Chlamydia, Bartonella czy Bordetella). Jedną z dwóch najważniejszych chorób, wywołujących infekcje górnych dróg oddechowych i spojówek jest kaliciwiroza. Od pewnego czasu mamy również do czynienia z bardzo ciężką postacią kaliciwirozy, tzw. kaliciwirozą ogólnonarządową  lub krwotoczną, w skrócie VS-FCV (Virulent Systemic Feline Calicivirus). Choroba zdiagnozowana w Stanach Zjednoczonych, początkowo występowała tylko na terenie USA i Kanady. Niestety import kotów do hodowli spowodował, że znane są już przypadki jej występowania w Europie. Jest to wyjątkowo zaraźliwa i ciężka w przebiegu postać choroby, o bardzo wysokiej śmiertelności dotkniętych nią kotów, na poziomie 60-70 %. Główne objawy to obrzęki w tkance podskórnej, owrzodzenia skóry, wymioty, krwiste biegunki, uszkodzenia wątroby, manifestujące się żółtaczką oraz ciężkie zapalenia płuc. Lekarze weterynarii w USA mimo zmiany ubrań roboczych, byli w stanie zarazić swoje domowe koty.
– panleukopenia kotów (FPV)  zwana też potocznie „kocim tyfusem” lub „nosówką kotów”, to wysoce zaraźliwa choroba wirusowa przebiegająca z ostrym zapaleniem jelit. Towarzyszy jej znaczne obniżenie poziomu białych krwinek – leukocytów.

24.10.20 PL*Jennifer World LORD-STAR szczepienie na wściekliznę.

Copyright  © by Jennifer World*PL®

Komentowanie jest wyłączone.