Miot urodzony / litter born 24.02.2021r.

Mama ma 19 miesięcy czyli rok i 7 miesięcy, nie spieszno jej było do macierzyństwa. Na początku swojej drogi jako hodowca kotów usłyszałam, że prawdziwe ragdolle nie tylko długo rosną, ale i długo dojrzewają płciowo. Moje kotki są tego potwierdzeniem. Miot długo wyglądanych kociąt – ″S″3 bo na taką literę będą zaczynać się imiona,  jest również pierwszym  tegorocznym miotem, po 5 miesięcznej przerwie. 

Ojciec   RAG a  03 21

animierte-flagge-polen

SUPREME CHAMPION  (SC17, GIG17, IC17,CH17) ROLAND Jennifer World*PL. ROLAND to facecik którego ubóstwiam ma fantastyczny charakter i doskonały fenotyp. Pierwszy kocur w umaszczeniu RAG a 03 21 z najwyższym tytułem wystawowym SC FIFe. Więcej TUTAJ »

Matka    RAG a 03

animierte-flagge-polenYVETA Jennifer World*PL magiczne cudo. Więcej o kotce TUTAJ »

 

MIOT ″S″3 Jennifer World*PL

MIOT ″S″3 Jennifer World*PL

Genetyka dziedziczenie umaszczenia: rodzic bicolour x rodzic bicolour =  potomstwo colourpoint — bicolour true — bicolour high white. Po niebieskich (blue) rodzicach przyjdzie na świat tylko blue lub lilac potomstwo.

  pedigree  Rodowód miotu / pedigree of the litter


PL*Jennifer World SALLY AVRIL

kotka /  female   

  RAG a 03

umaszczenie bicolour w  kolorze blue

 zamieszka w hodowli Pani Anety.

Fotogaleria  –  informacje »


PL*Jennifer World SCARLET WITCHPL*Jennifer World SCARLET WITCH

kotka  /  female

 RAG a 03

umaszczenie bicolour w  kolorze blue

w nowym domu.

Fotogaleria  –  informacje »


PL*Jennifer World SCOTT LANGPL*Jennifer World SCOTT LANG

kocur  /  male

RAG a 03 21

umaszczenie bicolour w  kolorze blue tabby

w nowym domu.

Fotogaleria  –  informacje »


JUNIOR CHAMPION (WCF) 2021
NOM BEST IN SHOW

2 x 2 nd BEST of BREED drugie miejsce w rasie/breed TICA
4 x 3 rd BEST of BREED trzecie miejsce w rasie/breed  TICA
10 x pierwsze miejsce w kolorze TICA
3 x pierwsze miejsce w grupie kolorystycznej/division TICA
7 x  drugie miejsce grupie TICA

JC PL*Jennifer World SHURI

kotka  /  female

 RAG a 03 21

umaszczenie bicolour w  kolorze blue tabby

koteczka zamieszka w hodowli Pani Karoliny.

Fotogaleria  –  informacje »


PL*Jennifer World SYRIUSZPL*Jennifer World SYRIUSZ

 kocur  /  male

  RAG a 03

umaszczenie bicolour w  kolorze blue

w nowym domu.

Fotogaleria  –  informacje »                     


″Jej oczka weń się wpatrują – to szpaki podskakują z jednej gałęzi na drugą. Skaczą już sobie dość długo. Nagle z wierzchołka tuż pod niebem poleciały za innym chlebem. Tę chwilę jedyną w życiu zawdzięczam tobie kiciu.″
Krystyna Susabowska


Informacje:

01.03.21 zaczął się etap otwierania oczu.   6-12 dzień – kocięta stopniowo otwierają oczy, w tym czasie są one zawsze niebieskie.

24,03.21dziś zjadły swój pierwszy stały posiłek.

25.03.21korzystają z kuwety.

31.03.21I odrobaczenie  FLUBENOL.

14.04.21 II odrobaczenie FLUBENOL.

28.04.21 I szczepienie Versifel CVR.

19.05.21 II szczepienie Versifel CVR.

Po seminarium którego gościem był Prof. dr hab. Tadeusz Frymus, specjalista chorób zakaźnych zwierząt, wykładowca Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, kierownik Zakładu Chorób Zakaźnych Małych Zwierząt na tymże wydziale. Członek „Advisory Board on Cat Diseases”, stanowiącej ciało doradcze dla lekarzy praktyków w zakresie zwalczania chorób zakaźnych kotów. Napisał podręcznik chorób zakaźnych kotów i psów. Zalecam 3 szczepienie w wieku 20 tygodni lecz nie wcześniej niż miesiąc po odbiorze kota z hodowli czytaj więcej  »  

Do grupy szczepień zasadniczych u kotów należą szczepienia
– wirusowe zapalenie nosa i tchawicy kotów (FHV-1) jako pierwsze zakażeniu ulegają błony śluzowe jamy nosowej, gdzie wirus atakuje komórki nabłonka. Stamtąd zakażenie może się szerzyć na błony śluzowe gardła, spojówek i górnych dróg oddechowych.
– kaliciwiroza kotów (FCV) uproszczona nazwa „koci katar”, to w rzeczywistości zespół objawów chorobowych ze strony górnych dróg oddechowych, spojówek i gardła, którego przyczyną jest kilka patogenów (Herpesvirus, Calicivirus) oraz bakterie z rodzaju Mycoplasma, Chlamydia, Bartonella czy Bordetella). Jedną z dwóch najważniejszych chorób, wywołujących infekcje górnych dróg oddechowych i spojówek jest kaliciwiroza. Od pewnego czasu mamy również do czynienia z bardzo ciężką postacią kaliciwirozy, tzw. kaliciwirozą ogólnonarządową  lub krwotoczną, w skrócie VS- FCV (Virulent Systemic Feline Calicivirus). Choroba zdiagnozowana w Stanach Zjednoczonych, początkowo występowała tylko na terenie USA i Kanady. Niestety import kotów do hodowli spowodował, że znane są już przypadki jej występowania w Europie. Jest to wyjątkowo zaraźliwa i ciężka w przebiegu postać choroby, o bardzo wysokiej śmiertelności dotkniętych nią kotów, na poziomie 60-70 %. Główne objawy to obrzęki w tkance podskórnej, owrzodzenia skóry, wymioty, krwiste biegunki, uszkodzenia wątroby, manifestujące się żółtaczką oraz ciężkie zapalenia płuc. Lekarze weterynarii w USA mimo zmiany ubrań roboczych, byli w stanie zarazić swoje domowe koty.
– panleukopenia kotów (FPV) zwana też potocznie „kocim tyfusem” lub „nosówką kotów”, to wysoce zaraźliwa choroba wirusowa przebiegająca z ostrym zapaleniem jelit. Towarzyszy jej znaczne obniżenie poziomu białych krwinek – leukocytów.

Kocięta z naszej hodowli wydajemy miedzy 13 a 15 tygodniem ich życia, przyszły Opiekun przynajmniej na trzy tygodnie przed podanym dla miotu terminie odbioru ustala z nami pasującą obu stronom datę przekazania zarezerwowanego kotka.

  Mioty ″S″3 będzie mogły zmienić dom  26.05.2021

 Copyright  © by Jennifer World*PL

Komentowanie jest wyłączone.