Miot urodzony / litter born 20.08.2022r.

Kocięta będą nosić imiona sygnowane literą: ″ M″4

Matka  RAG n 21

animierte-flagge-polenPL*Jennifer World ANTONINA – TOSIA to efekt naszej pracy hodowlanej ostatnich kilku lat. Wcześniej czy później musiało nastąpić tzw. dokocenie… Zawsze marzyłam o colourpoint tabby, wiec podjęcie ostatecznej decyzji odbyło się błyskawicznie!!! Super duża kulka nawet przez chwilę myśleliśmy, że to kocurek.

Ojciec  RAG n

animierte-flagge-polenFERDEK Jennifer World*PL kocur z dużą mocną głową, doskonale osadzonymi uszami i o bardzo miłym charakterze. Mamą kocurka jest jedna z najwyżej utytułowanych kotek w FIFe  SUPREME CHAMPION. Jego ojciec CHAMPION pochodzi z renomowanej kanadyjskiej hodowli w rodowodzie ma najlepsze stare linie.

MIOT ″F″4 Jennifer World*PL

MIOT ″ M ″4 Jennifer World*PL

Genetyka dziedziczenie umaszczenia kotów ragdoll: rodzic colourpoint x rodzic colourpoint = potomstwo colourpoint. Mama kociąt jest pręgowana o genotypie Aa, tata jest niepręgowany o genotypie aa – urodzą się kocięta pręgowane o genotypie Aa i niepręgowane o genotypie aa.


PL*Jennifer World MARILYN

kotka / female

umaszczenie   blue colourpoint tabby

RAG a 21 ❤️

w nowym domu.

Fotogaleria – informacje »

 


PL*Jennifer World MIMBA

kocur  /  male

umaszczenie blue colourpoint tabby

RAG a 21 ❤️

w nowym domu.

Fotogaleria – informacje »


PL*Jennifer World MINIONEK

kocur  /  male

umaszczenie blue colourpoint

RAG a przylepka, miziak i jeszcze raz przylepka i miziak. Domagający się przytulania płaczem ❤️

w nowym domu.

Fotogaleria – informacje »


PL*Jennifer World MOWGLI

kocur  /  male

umaszczenie blue colourpoint tabby

RAG a 21 niesamowicie kontaktowy kociak, wchodzi na kolana i układa się do drzemki ❤️

w nowym domu.

Fotogaleria – informacje »


PL*Jennifer World  MULAN

kotka / female

umaszczenie blue colourpoint tabby

RAG a 21   kot którego kocham dosłownie za wszystko. Za sposób w jaki zasypia, budzi się, bawi, je, za  sposób w jaki się tuli i rozmawia z nami w jej tylko znanym dialekcie ❤️

w nowym domu.

Fotogaleria – informacje »


PL*Jennifer World MUT

kocur  /  male

umaszczenie seal colourpoint tabby, RAG n 21 ❤️❤️❤️

moje słoneczko zamieszkało bardzo, bardzo daleko.


PL*Jennifer World MYSTIC

kocur  /  male

umaszczenie blue colourpoint tabby

RAG a 21 mega puchate całuśne kocie dziecko ❤️

w nowym domu.

Fotogaleria – informacje »


Informacje:

31.08.22 zaczął się etap otwierania oczu.   6-12 dzień – kocięta stopniowo otwierają oczy, w tym czasie są one zawsze niebieskie.

19.09.22 dziś zjadły swój pierwszy stały posiłek.

20.09.22 uczymy załatwiać się do  kuwety.

24.09.22  I odrobaczenie  FLUBENOL.

08.10.22  II odrobaczenie FLUBENOL.

22.10.22 I szczepienie.

12.11.22 II szczepienie.

Po seminarium którego gościem był Prof. dr hab. Tadeusz Frymus, specjalista chorób zakaźnych zwierząt, wykładowca Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, kierownik Zakładu Chorób Zakaźnych Małych Zwierząt na tymże wydziale. Członek „Advisory Board on Cat Diseases”, stanowiącej ciało doradcze dla lekarzy praktyków w zakresie zwalczania chorób zakaźnych kotów. Napisał podręcznik chorób zakaźnych kotów i psów. Zalecam 3 szczepienie w wieku 20 tygodni lecz nie wcześniej niż miesiąc po odbiorze kota z hodowli czytaj więcej  »  

Do grupy szczepień zasadniczych u kotów należą szczepienia:
– wirusowe zapalenie nosa i tchawicy kotów (FHV-1) jako pierwsze zakażeniu ulegają błony śluzowe jamy nosowej, gdzie wirus atakuje komórki nabłonka. Stamtąd zakażenie może się szerzyć na błony śluzowe gardła, spojówek i górnych dróg oddechowych.
– kaliciwiroza kotów (FCV) uproszczona nazwa „koci katar”, to w rzeczywistości zespół objawów chorobowych ze strony górnych dróg oddechowych, spojówek i gardła, którego przyczyną jest kilka patogenów (Herpesvirus, Calicivirus) oraz bakterie z rodzaju Mycoplasma, Chlamydia, Bartonella czy Bordetella). Jedną z dwóch najważniejszych chorób, wywołujących infekcje górnych dróg oddechowych i spojówek jest kaliciwiroza. Od pewnego czasu mamy również do czynienia z bardzo ciężką postacią kaliciwirozy, tzw. kaliciwirozą ogólnonarządową  lub krwotoczną, w skrócie VS-FCV (Virulent Systemic Feline Calicivirus). Choroba zdiagnozowana w Stanach Zjednoczonych, początkowo występowała tylko na terenie USA i Kanady. Niestety import kotów do hodowli spowodował, że znane są już przypadki jej występowania w Europie. Jest to wyjątkowo zaraźliwa i ciężka w przebiegu postać choroby, o bardzo wysokiej śmiertelności dotkniętych nią kotów, na poziomie 60-70 %. Główne objawy to obrzęki w tkance podskórnej, owrzodzenia skóry, wymioty, krwiste biegunki, uszkodzenia wątroby, manifestujące się żółtaczką oraz ciężkie zapalenia płuc. Lekarze weterynarii w USA mimo zmiany ubrań roboczych, byli w stanie zarazić swoje domowe koty.
– panleukopenia kotów (FPV)  zwana też potocznie „kocim tyfusem” lub „nosówką kotów”, to wysoce zaraźliwa choroba wirusowa przebiegająca z ostrym zapaleniem jelit. Towarzyszy jej znaczne obniżenie poziomu białych krwinek – leukocytów.

Kocięta z naszej hodowli wydajemy miedzy 13 a 15 tygodniem ich życia, kocięta wyjeżdżające za granicę między 16 a 17 tygodniem życia. Przyszły Opiekun przynajmniej na trzy tygodnie przed podanym dla miotu terminie odbioru  ustala z nami pasującą obu stronom datę przekazania zarezerwowanego kotka. Jeżeli kociak zostaje z nami powyżej 15 tego tygodnia życia / 17 tego jeżeli kociak jedzie za granicę  naliczana jest opłata 10 zł za każdy dzień pobytu kota u nas do dnia jego odbioru. Czasem może zdarzyć się tak, że kociak będzie jeszcze emocjonalnie nie gotowy na zmianę domu wtedy musi  z nami zostać dłużej. Dla niego będzie ustalona indywidualna data odbioru koszty związane z jego utrzymaniem ponosimy my.

Kocięta z naszej hodowli wydajemy po 14 tygodniu ich życia, przyszły Opiekun przynajmniej na dwa tygodnie przed podanym dla miotu terminie odbioru ustala z nami pasującą obu stronom datę przekazania zarezerwowanego kotka. 

Kotki będą mogły odejść z nową rodziną po 26.11.22

 Copyright  © by Jennifer World*PL®

Komentowanie jest wyłączone.