Miot urodzony / litter born 19.02.2022r.

Brakło dokładnie 5 dni, i minąłby dokładnie rok jak przywitaliśmy na świecie pierwsze dzieci tej cudownej pary. Kociaki będą nosić imiona na literę ″E″4.

Ojciec   RAG a  03 21

animierte-flagge-polen

SUPREME CHAMPION  (SC17, GIG17, IC17,CH17) ROLAND Jennifer World*PL. ROLAND to facecik którego ubóstwiam ma fantastyczny charakter i doskonały fenotyp. Pierwszy kocur w umaszczeniu RAG a 03 21 z najwyższym tytułem wystawowym SC FIFe. Jest to dla nas ogromny zaszczyt bo w przeciągu 26 lat żaden kocur i kotka w tym umaszczeniu nie zdobyły tego tytułu. Więcej TUTAJ »

Matka    RAG a 03

animierte-flagge-polenYVETA Jennifer World*PL magiczne cudo. Więcej o kotce TUTAJ »

 

MIOT ″E″4 Jennifer World*PL

MIOT ″E″4 Jennifer World*PL

Genetyka dziedziczenie umaszczenia: rodzic bicolour x rodzic bicolour =  potomstwo colourpoint — bicolour true — bicolour high white. Po niebieskich (blue) rodzicach przyjdzie na świat tylko blue lub lilac potomstwo.

  pedigree  Rodowód miotu / pedigree of the litter


PL*Jennifer World EKLEREK

 kocur / male

  RAG a 03 21

umaszczenie bicolour high white w  kolorze blue z tabby ❤️

w nowym domu.

″Obcując z kotem, człowiek ryzykuje jedynie to, że stanie się wewnętrznie bogatszy.″
Colette

″Powiem najkrócej w czym rzeczy istota, bo może ktoś na to czeka: nie chodzi o to, by człowiek miał kota, tylko, by kot miał człowieka.″
Franciszek Klimek


PL*Jennifer World ELFI

kotka / female   

RAG a 03

umaszczenie bicolour w  kolorze blue ❤️

w nowym domu.

″Czasami myślę kiciu, że trzymasz mnie przy życiu. Szczególnie pod koniec lata, gdy pogoda figle płata, to na jesienne spleeny mój kotek jest jedyny. Serce z wdzięczności topnieje gdy Pusia kolana mi grzeje, a swym mruczeniem, do spania snuje swe kocie bajania.″
Krystyna Susabowska


Informacje:

03.03.22 zaczął się etap otwierania oczu.  6-12 dzień – kocięta stopniowo otwierają oczy, w tym czasie są one zawsze niebieskie.

21.03.22 dziś zjadły swój pierwszy stały posiłek.

25.03.22 korzystają z kuwety.

26.03.22 I odrobaczenie  FLUBENOL.

09.04.22 II odrobaczenie FLUBENOL.

23.04.22 I szczepienie Purevax RCP.

14.05.22 II szczepienie Purevax RCP.

Po seminarium którego gościem był Prof. dr hab. Tadeusz Frymus, specjalista chorób zakaźnych zwierząt, wykładowca Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, kierownik Zakładu Chorób Zakaźnych Małych Zwierząt na tymże wydziale. Członek „Advisory Board on Cat Diseases”, stanowiącej ciało doradcze dla lekarzy praktyków w zakresie zwalczania chorób zakaźnych kotów. Napisał podręcznik chorób zakaźnych kotów i psów. Zalecam 3 szczepienie w wieku 20 tygodni lecz nie wcześniej niż miesiąc po odbiorze kota z hodowli czytaj więcej  »  

Do grupy szczepień zasadniczych u kotów należą szczepienia
– wirusowe zapalenie nosa i tchawicy kotów (FHV-1) jako pierwsze zakażeniu ulegają błony śluzowe jamy nosowej, gdzie wirus atakuje komórki nabłonka. Stamtąd zakażenie może się szerzyć na błony śluzowe gardła, spojówek i górnych dróg oddechowych.
– kaliciwiroza kotów (FCV) uproszczona nazwa „koci katar”, to w rzeczywistości zespół objawów chorobowych ze strony górnych dróg oddechowych, spojówek i gardła, którego przyczyną jest kilka patogenów (Herpesvirus, Calicivirus) oraz bakterie z rodzaju Mycoplasma, Chlamydia, Bartonella czy Bordetella). Jedną z dwóch najważniejszych chorób, wywołujących infekcje górnych dróg oddechowych i spojówek jest kaliciwiroza. Od pewnego czasu mamy również do czynienia z bardzo ciężką postacią kaliciwirozy, tzw. kaliciwirozą ogólnonarządową  lub krwotoczną, w skrócie VS- FCV (Virulent Systemic Feline Calicivirus). Choroba zdiagnozowana w Stanach Zjednoczonych, początkowo występowała tylko na terenie USA i Kanady. Niestety import kotów do hodowli spowodował, że znane są już przypadki jej występowania w Europie. Jest to wyjątkowo zaraźliwa i ciężka w przebiegu postać choroby, o bardzo wysokiej śmiertelności dotkniętych nią kotów, na poziomie 60-70 %. Główne objawy to obrzęki w tkance podskórnej, owrzodzenia skóry, wymioty, krwiste biegunki, uszkodzenia wątroby, manifestujące się żółtaczką oraz ciężkie zapalenia płuc. Lekarze weterynarii w USA mimo zmiany ubrań roboczych, byli w stanie zarazić swoje domowe koty.
– panleukopenia kotów (FPV) zwana też potocznie „kocim tyfusem” lub „nosówką kotów”, to wysoce zaraźliwa choroba wirusowa przebiegająca z ostrym zapaleniem jelit. Towarzyszy jej znaczne obniżenie poziomu białych krwinek – leukocytów.

Kocięta z naszej hodowli wydajemy miedzy 13 a 15 tygodniem ich życia, przyszły Opiekun przynajmniej na trzy tygodnie przed podanym dla miotu terminie odbioru ustala z nami pasującą obu stronom datę przekazania zarezerwowanego kotka.

  Mioty ″E″3 będzie mogły zmienić dom  21.05.2022

 Copyright  © by Jennifer World*PL®

 

Komentowanie jest wyłączone.