Facebook YouTube Google Maps E-mail RSS

Miot urodzony / litter born 12.10.2020r.

 

Kocięta będą nosić imiona na literkę ″P″3

Para rodzicielska przyszła na świat w naszej hodowli i od samego początku darzy się wielkim uczuciem. Ich dzieci maja fenomenalny unikatowy kolor oka.

Matka / mother    RAG n 04

animierte-flagge-polenSELENA  Jennifer World*PL córka najwyżej utytułowanej pary kotów w federacji FIFe. Rozpoczęła zdobywanie certyfikatów do tytułu CHAMPION. Karierę wystawową przerwało macierzyństwo. Koteczka ma na swoim wystawowym koncie 3 x NOMINACJE DO BIS.

Ojciec / father   RAG a  03 21

animierte-flagge-polen

SUPREME CHAMPION  (SC17, GIG17, IC17,CH17) ROLAND Jennifer World*PL, kocur o doskonałym wyglądzie  i z pięknym kolorem oka ma cudowny charakter. Jest pierwszym kocurem blue bicolour tabby z najwyższym rangą tytułem wystawowym, umaszczenie bicolour zostało  uznane przez FIFe w 1992 roku.

miot p3

  pedigree  Rodowód miotu / pedigree of the litter

Genetyka dziedziczenie umaszczenia: rodzic bicolour x rodzic mitted  =  potomstwo colorpoint / mitted / bicolour / bicolour mid high white.  Mama kociąt jest niepręgowana o genotypie aa tata jest tabby czyli jest  pręgowany o genotypie Aa – urodzą się kocięta pręgowane o genotypie Aa i niepręgowane o genotypie aa.


PL*Jennifer World PANDORAPL*Jennifer World PANDORA

kotka kotka   /  female

    RAG a 21

umaszczenie blue  colourpoint tabby

w nowym domu.

 

1 aparatFotogaleria  –  informacje »

 


PL*Jennifer World PEGAZPL*Jennifer World PEGAZ

kocurkocur  /  male

RAG a 04

umaszczenie blue mitted tabby z cudowną blaze – blaze  jest to niewielka ilość bieli, która powinna znajdować się na przestrzeni pomiędzy nosem a czołem. Może być w kształcie gwiazdy, diamentu, klepsydry, ciągłej lub złamanej linii.  Kolor noska analogicznie jak u point lub różowy gdy płomień umiejscowiony jest wokół  niego.

w nowym domu.

 

1 aparatFotogaleria  –  informacje »


PL*Jennifer World PERSEFONA ragddoll seal bicolour PL*Jennifer World PERSEFONA

kotkakotka   /  female

    RAG n 03

umaszczenie seal bicolour

w nowym domu.

 

1 aparatFotogaleria  –  informacje »


PL*Jennifer World PLUTON ragdoll seal mitted lynxPL*Jennifer World PLUTON

kocurkocur  /  male

RAG  n 04 21

umaszczenie seal mitted tabby

rezerwacja rezerwacja kociak zamieszka w Niemczech.

 

1 aparatFotogaleria  –  informacje »

 


PL*Jennifer World POSEJDON

kocurkocur  /  male

RAG n 03

umaszczenie  seal bicolour  MHW mid high white w kolorze seal kociak ma fantastyczny kolor oka uszka średniej wielkości (informacja genetyczna po tym umaszczeniu nigdy nie urodzi się kociak colourpoint, będą mitted lub bicolour).

  w nowym domu.

 

1 aparatFotogaleria  –  informacje »


PL*Jennifer World PYROEIS

PL*Jennifer World PYROEIS

kocurkocur  /  male

RAG a 03 21

umaszczenie blue bicolour z tabby choć jeszcze jestem mały to już widać jak będę piękny kociak w opcji SHOW and BREEDER – kot wystawowo/hodowlany

rezerwacjarezerwacja kocurek zamieszka z braciszkiem w Niemczech.

 

1 aparatFotogaleria  –  informacje »


Informacje:

 Jerzy Pilch w powieści Bezpowrotnie utracona leworęczność: Po paru latach, jakie od dnia stworzenia przeszły, dziś już jasno widać, że Panu Bogu poza kotami nic się do końca nie udało. Koty są stworzeniami skończonymi, reszta świata, łącznie z psami, jest wadliwa. Taki jest obiektywny stan rzeczy i daremnie jest, i nie należy nań się uskarżać.

19.10.20

Reagują na dźwięki.

21.10.20

Kociaki mają malutkie szpareczki zaczął się etap otwierania oczu.   6-12 dzień – kocięta stopniowo otwierają oczy, w tym czasie są one zawsze niebieskie.

10.11.20

Kociaki jedzą już stały pokarm.

11.11.20

Korzystają z kuwety.

16.11.20

 I odrobaczenie  FLUBENOL.

30.11.20

II odrobaczenie FLUBENOL.

14.12.20 POSEJDON 7 dni później razem z miotem ″R″3

I szczepienie PUREVAX RCP.

04.01.21 POSEJDON 7 dni później razem z miotem ″R″ 3

II szczepienie PUREVAX RCP.

Po seminarium którego gościem był Prof. dr hab. Tadeusz Frymus, specjalista chorób zakaźnych zwierząt, wykładowca Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, kierownik Zakładu Chorób Zakaźnych Małych Zwierząt na tymże wydziale. Członek „ Advisory Board on Cat Diseases”, stanowiącej ciało doradcze dla lekarzy praktyków w zakresie zwalczania chorób zakaźnych kotów. Napisał podręcznik chorób zakaźnych kotów i psów. Zalecam 3 szczepienie w wieku 20 tygodni lecz nie wcześniej niż miesiąc po odbiorze kota z hodowli czytaj więcej  »  

Do grupy szczepień zasadniczych u kotów należą szczepienia
– wirusowe zapalenie nosa i tchawicy kotów (FHV-1) jako pierwsze zakażeniu ulegają błony śluzowe jamy nosowej, gdzie wirus atakuje komórki nabłonka. Stamtąd zakażenie może się szerzyć na błony śluzowe gardła, spojówek i górnych dróg oddechowych.
– kaliciwiroza kotów (FCV) uproszczona nazwa „ koci katar”, to w rzeczywistości zespół objawów chorobowych ze strony górnych dróg oddechowych, spojówek i gardła, którego przyczyną jest kilka patogenów (Herpesvirus, Calicivirus) oraz bakterie z rodzaju Mycoplasma , Chlamydia , Bartonella czy Bordetella). Jedną z dwóch najważniejszych chorób, wywołujących infekcje górnych dróg oddechowych i spojówek jest kaliciwiroza. Od pewnego czasu mamy również do czynienia z bardzo ciężką postacią kaliciwirozy, tzw. kaliciwirozą ogólnonarządową  lub krwotoczną, w skrócie VS- FCV (Virulent Systemic Feline Calicivirus). Choroba zdiagnozowana w Stanach Zjednoczonych, początkowo występowała tylko na terenie USA i Kanady. Niestety import kotów do hodowli spowodował, że znane są już przypadki jej występowania w Europie. Jest to wyjątkowo zaraźliwa i ciężka w przebiegu postać choroby, o bardzo wysokiej śmiertelności dotkniętych nią kotów, na poziomie 60-70 %. Główne objawy to obrzęki w tkance podskórnej, owrzodzenia skóry, wymioty, krwiste biegunki, uszkodzenia wątroby , manifestujące się żółtaczką oraz ciężkie zapalenia płuc.Lekarze weterynarii w USA mimo zmiany ubrań roboczych ,byli w stanie zarazić swoje domowe koty.
– panleukopenia kotów (FPV)  zwana też potocznie „kocim tyfusem” lub „nosówką kotów”, to wysoce zaraźliwa choroba wirusowa przebiegająca z ostrym zapaleniem jelit. Towarzyszy jej znaczne obniżenie poziomu białych krwinek – leukocytów.

12.01.21

Szczepienie przeciwko wściekliźnie PLUTON i PYROEIS

Kocięta z naszej hodowli wydajemy miedzy 13 a 15 tygodniem ich życia, przyszły Opiekun przynajmniej na trzy tygodnie przed podanym dla miotu terminie odbioru  ustala z nami pasującą obu stronom datę przekazania zarezerwowanego kotka.

Miot  ″P″3 może zmienić dom od 12.01.2021 – 26.01.2021, PLUTON i PYROEIS mogą wyjechać po 01.02.21

 Copyright  © by Jennifer World*PL

Home Mioty Miot urodzony / litter born 12.10.2020r.
© Hodowla kotów ragdoll Jennifer World*PL