Miot urodzony / litter born 18.05.2014r.

po długim porodzie rodzicami trójki chłopców zostali. Będą nosić imiona na literę: E″

JENNI i GIMI to sprawdzona para, dzieci z wcześniejszego miotu mają już pierwsze sukcesy wystawowe na swoim koncie. Wartości współczynnika inbredu Wrighta (IC) oraz współczynnika utraty przodków (AVK) wynoszą IC=0.00% AVK=100.00% (5 gen). Trzej  popielaci duzi chłopcy, wyrośli na piękne super miziaste kocurki   które z całą pewnością  wniosą do swoich domów mnóstwo radości. Eryczku, Maniusiu, Miluś życzymy wam długiego, szczęśliwego życia.

 Ojciec  RAG a

EUROPA CHAMPION  GIMI BLUE KIWI’S of Eulalie*CZ DISTINGUISHED MERITanimierte-flagge-tschechische-republik. To fantastyczny kocur z dużą mocną głową, doskonale osadzonymi uszami i pięknym kolorem oka. Kot z najwyższym tytułem wystawowym.Kocur posiada też tytuł DM ***D I S T I N G U I S H E D  M E R I T*** Wybitny Zasłużony – dla rasy, to tytuł dożywotni i umieszczony po pełnym imieniu kota. Nadmienię iż IC BESSI Jennifer World*PL jest 10-ym  jego potomkiem  z tytułem (minimum) INTERNATIONAL CHAMPION, tyle musi spłodzić kocur, by uzyskać ten naprawdę prestiżowy tytuł.

Matka    RAG n     

CHAMPION JENNIFER Snowy Planet*PL DISTINGUISHED MERIT animierte-flagge-polenrodowód kotki jest oparty na starych Nowo Zelandzkich liniach KIWIMAGIC, Australijskich KAIWARA, Amerykańskich RAGNAROK’S ta ostatnia znajduje się w Mira Loma w południowej Kalifornii. Jennifer jest w 12- tym pokoleniu bezpośrednim potomkiem kotki Josephine- matki rasy ragdoll.

MIOT ″E″ Jennifer World*PL

MIOT ″E″ Jennifer World*PL

  pedigree  Rodowód miotu / pedigree of kittens


ERYK ELVIS Jennifer World*PLERYK ELVIS Jennifer World*PL

kocur  /  male

RAG  a

Umaszczenie  colourpoint w  kolorze blue

 pięknooki zamieszkał  Rodziną  w Jędrzejowie.

 Fotogaleria  –  informacje »


EMANUEL  Jennifer World*PL EMANUEL  Jennifer World*PL  (MANIUŚ)

kocur  /  male

RAG  a

Umaszczenie  colourpoint w  kolorze blue

mega słodki  kocurek zamieszkał z Panią Krystyną F.  i  drugim ragusiem Goldim w dalekim Kuczkowie.

Fotogaleria  –  informacje »


EMILIAN Jennifer World*PLEMILIAN Jennifer World*PL  (MILUŚ)

 kocur  /  male

RAG  a

Umaszczenie  colourpoint w  kolorze  blue

piękny, radosny kociak mieszka z Beniaminem w Krakowie. Pierwszą właścicielką MILUSIA była Pani Justyna również z Krakowa, po ośmiu miesiącach okazało się jednak, że Pani Justyna nie miała czasu na zajmowanie się kocurkiem i oddała go pod opiekę swoim rodzicom którzy niebyli z tego zadowoleni. Na szczęście krótko szukałam odpowiedzialnego opiekuna i 14.06.2015r kocurek mam nadzieję ostatni raz  zmienił dom.

Fotogaleria  –  informacje »


Bo koty są dobre na wszystko. Na wszystko, co życie nam niesie. Bo koty, to czułość i bliskość na wiosnę, na lato, na jesień. A zimą – gdy dzień już zbyt krótki i chłodnym ogarnia nas cieniem, to   K O T   Twój przyjaciel malutki otuli Cię ciepłym mruczeniem.” Franciszek Klimka

Informacje:

Psy wskakują na twoje łóżko, bo cię uwielbiają,
koty dlatego, że uwielbiają twoje łóżko.
Alisha Everett

29.05.14 kocurki otwarły oczy. Fakt, że kotom otworzą się oczy nie oznacza jeszcze, że  dobrze widzą świat. Z początku obraz, który odbierają  jest silnie zamazany. Źrenice kociąt są wyjątkowo wrażliwe na światło, dlatego nie można kierować na nie ostrego światła, na przykład lampy od aparatu.

30.05.14 dziś pierwszy raz zareagowały na mój głos. Kocięta rodzą się z zaciśniętymi przewodami słuchowymi.

05.06.14 chłopcy po raz pierwszy na własnych chwiejnych łapkach zwiedzali dom, od teraz jest ich pełno wszędzie. BESSI biega z nimi i pokazuje  gdzie można jeszcze wejść.

14.06.14 pierwszy raz w kuwecie. Dzisiaj też z ogromnym apetytem spałaszowały saszetkę, wcześniej tylko próbowały gotowanego mięska.

21.06.14 I odrobaczenie

02.07.14 II odrobaczenie 

11.07.14 to już prawdziwe ragusie, są odważne samodzielne domagają się naszej uwagi i pieszczot.

14.07.14 I szczepienie    

Stosujemy program szczepień kotów wg. Zespołu Do Spraw Szczepień (VGG – vaccination guidelines group) Światowego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt (WSAVA)  czytaj więcej  »      

Do grupy szczepień zasadniczych u kotów należą szczepienia
wirusowe zapalenie nosa i tchawicy kotów (FHV-1)(choroba grypopodobna wywołana przez herpeswirusa);
kaliciwiroza kotów (FCV)(choroba grypopodobna ze stanem zapalnym w jamie ustnej wywołana przez kaliciwirusa);
panleukopenia kotów (FPV) (poważna choroba powodująca krwawą biegunkę, wywoływana przez parwowirusa).

19.07.14  III odrobaczanie 

29.07.14 II szczepienie. Przy drugim szczepieniu zostali też zachipowani najmniejszym jaki istnieje chipem zawierającym kod cyfrowy zgodny z normą ISO 11784 zarejestrowani w SAFE-ANIMAL. SAFE-ANIMAL jest międzynarodowym zbiorem danych o zaczipowanych zwierzętach, byli bardzo dzielni.

05.08.14 IV odrobaczanie

09 sierpnia trojaczki skończą 12 tygodni i będą mogły odejść ze swoimi RODZINAMI.

 Copyright  © by Jennifer World*PL

Komentowanie jest wyłączone.