Miot urodzony / litter born 11.11.2021r.

 Imiona maluchów zaczynają się  na literkę ″C″4

Matka   RAG n 04

animierte-flagge-polenSELENA  Jennifer World*PL więcej TUTAJ » córka najwyżej utytułowanej pary kotów w Federacji FPL / FIFe. Rozpoczęła zdobywanie certyfikatów do tytułu CHAMPION. Karierę wystawową przerwało macierzyństwo. Koteczka ma na swoim wystawowym koncie 3 x NOMINACJE DO BIS. Mamusia kociaczków miała ponad  roczną przerwę w macierzyństwie.

Ojciec   RAG a 03 21

animierte-flagge-polen

SUPREME CHAMPION  (SC17, GIG17, IC17,CH17) ROLAND Jennifer World*PL, kocur o doskonałym wyglądzie i fantastycznym charakterze. Jest pierwszym kocurem blue bicolour tabby z najwyższym rangą tytułem wystawowym, umaszczenie bicolour zostało  uznane przez FIFe w 1992 roku. Więcej TUTAJ »

MIOT ″C″4 Jennifer World*PL

MIOT ″C″4 Jennifer World*PL

  pedigree  Rodowód miotu / pedigree of the litter

Genetyka dziedziczenie umaszczenia: rodzic bicolour x rodzic mitted  =  potomstwo colorpoint / mitted / bicolour / bicolour mid high white.  Mama kociąt jest niepręgowana o genotypie aa tata jest tabby czyli jest  pręgowany o genotypie Aa – urodzą się kocięta pręgowane o genotypie Aa i niepręgowane o genotypie aa.

  IMIONA Z MITOLOGI.


PL*Jennifer World CALIOPEPL*Jennifer World CALIOPE

kotka   /  female

RAG n 04

umaszczenie  mitted w kolorze seal ❤️

w nowym domu.

Fotogaleria  –  informacje »


PL*Jennifer World CERBER

kocur  /  male

RAG a 03 21

umaszczenie bicolour w kolorze blue tabby ❤️

w nowym domu.

Fotogaleria  –  informacje »


PL*Jennifer World CERESPL*Jennifer World CERES

kotka   /  female

RAG n 21

umaszczenie colourpoint w kolorze seal  tabby ❤️

w nowym domu.

Fotogaleria  –  informacje »


1 x Ex 1 w klasie 11
1 x Ex 1 w klasie 12

PL*Jennifer World CHIMERA

kotka   /  female

RAG a 03, umaszczenie bicolour w kolorze blue ❤️

zamieszkała w Hodowli Kotów Rasowych w Wilnie .

Fotogaleria  –  informacje »


PL*Jennifer World CLYMENEPL*Jennifer World CLYMENE

kotka   /  female

RAG  n 03

umaszczenie bicolour w kolorze seal ❤️

w nowym domu.

Fotogaleria  –  informacje »


PL*Jennifer World CHIRON

kocur  /  male

RAG a 04

umaszczenie mitted w kolorze blue tabby ❤️

w nowym domu.

Fotogaleria  –  informacje »Informacje:

18.11.21 kociaki mają malutkie szpareczki zaczął się etap otwierania oczu.   6-12 dzień – kocięta stopniowo otwierają oczy, w tym czasie są one zawsze niebieskie.

09.12.21 kociaki jedzą już stały pokarm.

11.12.21 korzystają z kuwety.

16.12.21 I odrobaczenie  FLUBENOL.

30.12.22 II odrobaczenie FLUBENOL.

14.01.22 I szczepienie PUREVAX RCP.

04.02.22 II szczepienie PUREVAX RCP.

Po seminarium którego gościem był Prof. dr hab. Tadeusz Frymus, specjalista chorób zakaźnych zwierząt, wykładowca Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, kierownik Zakładu Chorób Zakaźnych Małych Zwierząt na tymże wydziale. Członek „Advisory Board on Cat Diseases”, stanowiącej ciało doradcze dla lekarzy praktyków w zakresie zwalczania chorób zakaźnych kotów. Napisał podręcznik chorób zakaźnych kotów i psów. Zalecam 3 szczepienie w wieku 20 tygodni lecz nie wcześniej niż miesiąc po odbiorze kota z hodowli czytaj więcej  »  

Do grupy szczepień zasadniczych u kotów należą szczepienia
– wirusowe zapalenie nosa i tchawicy kotów (FHV-1) jako pierwsze zakażeniu ulegają błony śluzowe jamy nosowej, gdzie wirus atakuje komórki nabłonka. Stamtąd zakażenie może się szerzyć na błony śluzowe gardła, spojówek i górnych dróg oddechowych.
– kaliciwiroza kotów (FCV) uproszczona nazwa „koci katar”, to w rzeczywistości zespół objawów chorobowych ze strony górnych dróg oddechowych, spojówek i gardła, którego przyczyną jest kilka patogenów (Herpesvirus, Calicivirus) oraz bakterie z rodzaju Mycoplasma, Chlamydia, Bartonella czy Bordetella). Jedną z dwóch najważniejszych chorób, wywołujących infekcje górnych dróg oddechowych i spojówek jest kaliciwiroza. Od pewnego czasu mamy również do czynienia z bardzo ciężką postacią kaliciwirozy, tzw. kaliciwirozą ogólnonarządową  lub krwotoczną, w skrócie VS- FCV (Virulent Systemic Feline Calicivirus). Choroba zdiagnozowana w Stanach Zjednoczonych, początkowo występowała tylko na terenie USA i Kanady. Niestety import kotów do hodowli spowodował, że znane są już przypadki jej występowania w Europie. Jest to wyjątkowo zaraźliwa i ciężka w przebiegu postać choroby, o bardzo wysokiej śmiertelności dotkniętych nią kotów, na poziomie 60-70 %. Główne objawy to obrzęki w tkance podskórnej, owrzodzenia skóry, wymioty, krwiste biegunki, uszkodzenia wątroby , manifestujące się żółtaczką oraz ciężkie zapalenia płuc. Lekarze weterynarii w USA mimo zmiany ubrań roboczych, byli w stanie zarazić swoje domowe koty.
– panleukopenia kotów (FPV)  zwana też potocznie „kocim tyfusem” lub „nosówką kotów”, to wysoce zaraźliwa choroba wirusowa przebiegająca z ostrym zapaleniem jelit. Towarzyszy jej znaczne obniżenie poziomu białych krwinek – leukocytów.

Kocięta z naszej hodowli wydajemy miedzy 13 a 15 tygodniem ich życia, przyszły Opiekun przynajmniej na trzy tygodnie przed podanym dla miotu terminie odbioru  ustala z nami pasującą obu stronom datę przekazania zarezerwowanego kotka.

Miot  ″C″4 może zmienić dom od 11.02.2022r.

 Copyright  © by Jennifer World*PL®

Komentowanie jest wyłączone.