Miot urodzony / litter born 11.10.2013r.

Po półtorej godzinnym porodzie zakończonym o 22.50, mamy cztery piękne białe kociątka. Będą one nosić imiona sygnowane literą:  ″D″  

Jestem ogromnie dumna z tego miotu, wszystkie kociaki cechuje przecudny temperament, a obserwując  ich rozwój fizyczny widzę jak z dnia na dzień  pięknieją, zapowiadają się na zjawiskowe kociaki.  Sprawdziła się moja ukochana, cudna  koteczka i jakże wspaniały ojciec.

Ojciec RAG a                                                     

animierte-flagge-tschechische-republik

 EUROPA CHAMPION  GIMI BLUE KIWI’S of Eulalie*CZ DISTINGUISHED MERIT. Jego przodkowie pochodzili między innymi z Nowej Zelandii. To bardzo piękny kot o cudownym charakterze.

 Matka  RAG a  04

animierte-flagge-polen

SUPREME CHAMPION  ANASTAZJA Jennifer World*PL. Moje słoneczko swoim wspaniałym charakterem i niepowtarzalnym urokiem uwodzi wszystkich odwiedzających nasz dom.  Absolutna piękności zarówno ze względu na temperament jak i wygląd. Cieszymy się bardzo, że mamy taki skarb. Nastusia jest w 13- tym pokoleniu bezpośrednim potomkiem kotki Josephine matki rasy ragdoll. Jej przodkowie to bardzo utytułowane koty z najlepszych linii Nowozelandzkich KIWIMAGIC,  Australijskich  KAIWARA, Amerykańskich  RAGNAROK’S (ta ostatnia znajduje się w Mira Loma w południowej Kalifornii).

MIOT ″D″ Jennifer World*PL

MIOT ″D″ Jennifer World*PL

  pedigree Rodowód miotu / pedigree of kittens  

Potwierdziliśmy ciążę u CH ANASTAZJI Jennifer World*PL. Na zdjęciach widać pęcherze płodowe w 25 dniu ciąży koteczki.  Badanie wykonaliśmy w Centrum Klinicznym „Zakopiańska-WET”,  pracownia diagnostyki obrazowej wyposażona jest w wysokiej jakości aparat do USG firmy Sonoscape s6 z kolorowym doplerem i funkcją 3D oraz dwoma głowicami: mikrokonweksową oraz liniową.

Jest noc, ucichły kocie harce, księżyc ciekawski i natrętny zagląda przez szparę w firance, srebrny, daleki, obojętny… Sen zaczął snuć już swoje baśnie, śpią wszyscy, a młoda kocica czuje, że nocy tej nie zaśnie, w pyzatą patrząc twarz księżyca. Z trzewi wyrywa się wołanie, nieznaną kusząc ją podnietą, zadrżała wielkim pożądaniem… Kochanie, stałaś się kobietą. Marta „Majorka” Chociłowska-Juszczyk


DANIELA Jennifer World*PLDANIELA Jennifer World*PL (DAN)

kotka  /  female

RAG a

umaszczenie  colourpoint w kolorze blue

wielkooka słodycz zamieszkała  z Państwem Beatą, Adamem i Robertem w Krakowie Bieżanowie.

Fotogaleria  –  informacje »


DARIO Jennifer World*PLDARIO Jennifer World*PL

kocur  /  male

RAG a

umaszczenie  colourpoint  w  kolorze  blue

wyjątkowy, puchaty kocurek zamieszkał  z  Państwem Iwoną i Marcinem w Belgii.

Fotogaleria  –  informacje »


DIMITRA Jennifer World*PLDIMITRA Jennifer World*PL   (DIM)

kotka  /  female

RAG a

umaszczenie  colourpoint  w  kolorze  blue

cudowna kotusia   zamieszkała z  Państwem Luizą i Mackiem  w Krakowie.

Fotogaleria  –  informacje »


DOMENIKA Jennifer World*PL   (NIKA)DOMENIKA Jennifer World*PL   (NIKA)

kotka  /  female

RAG a

umaszczenie  colourpoint  w  kolorze  blue

ideał ragusia zamieszkał  z Rodziną Pani Agnieszki i psem pit bullem  w Gorlicach.

Fotogaleria  –  informacje »


Moje maleństwa udało się nam znaleźć dla was wspaniałych ludzi, życzymy wam długich lat życia, przepełnionych zdrowiem i wspólnym szczęściem.

Gdy kotki zasnąć nie mogą, nie liczą baranów, a myszy. Te myszy cichutko przechodzą i myślą, że kot ich nie słyszy. Kotki mówią: „Oj! Słyszymy, bo kot zawsze dobrze słyszy i to przez was wciąż nie śpimy, gdyż się kręcą jakieś myszy!” Mam dla kotków taką radę:„Lepiej jest liczyć barany jako sposób na dobry sen od dawna wypróbowany.” Jeden baran…dwa barany… Ziewa kotek już znudzony, a tu biegną jakieś owce tych baranów wierne żony. Kot zaczyna znów liczenie: Jedna owca… owca druga… Liczy, liczy nasz koteczek i już sennym okiem mruga. Potem oczka cicho chowa pod powieką bardzo senną, a barany wraz z owcami i tak ciągle biegną, biegną… Tak wbiegają w snów krainę bardzo ciepłą i mięciutką, a koteczki na łóżeczkach też zasnęły już cichutko.

FOTOGALERIA

Fajnie mieć gromadę kotów. Jeśli czujesz się źle, po prostu patrzysz na koty i czujesz się lepiej, bo one wiedzą, że wszystko jest jak jest. Nie ma się czym podniecać. Po prostu wiedzą. Są zbawicielami. Im więcej masz kotów, tym dłużej żyjesz. Jeżeli masz sto kotów, będziesz żył dziesięć razy dłużej, niż gdybyś miał dziesięć. Któregoś dnia zostanie to odkryte, a wtedy ludzie będą mieli po tysiąc kotów i będą żyli wiecznie. To naprawdę niedorzeczne. Charles Bukowski.

Informacje:

 

Kocham koty, ponieważ lubią mój dom; a one, krok po kroku,
tworzą jego niewidzialną duszę.  Jean Cocteau

20.10.13  kociaki otwarły oczy.   6-12 dzień – kocięta stopniowo otwierają oczy, w tym czasie są one zawsze niebieskie.

21.10.13 reagują na dźwięki.

01.11.13 dziś kociaki chociaż na słabiutkich jeszcze nóżkach,  zwiedzały dom.

06.11.13 spróbowały stałego pokarmu.

07.11.13 I odrobaczenie   oraz pierwszy raz w kuwecie.To zadziwiające  jak już małe kocięta wykazują instynktowną chęć załatwiania swoich potrzeb do piasku lub ziemi.

21.11.13 II odrobaczenie

02.12.13 I szczepienie, dopiero dzisiaj udało nam się ustalić płeć kociaków. Na początku  miało być czterech chłopców,  a są trzy dziewczyny jeden kawaler.

12.12.13 III odrobaczanie

Dario, szczepienie przeciwko wściekliźnie. Przemieszczanie na terytorium Belgii zwierząt  niezaszczepionych przeciwko wściekliźnie jest możliwe pod warunkiem, że pochodzą z kraju wolnego od wścieklizny (zgodnie z definicją OIE) i towarzyszy im oświadczenie hodowcy, że zwierzę/-ta pozostawały w miejscu urodzenia bez kontaktu z dzikimi zwierzętami, mogącymi być źródłem zakażenia lub towarzyszy im matka, od której są cały czas zależne, oraz jeśli jest zaopatrzone w paszport [zgodnie z definicją OIE, Polska NIE jest krajem wolnym od wścieklizny]

13.12.13 Polska Federacja Felinologiczna „Felis Polonia” (FPL) która jest największą w naszym kraju organizacją zrzeszającą Kluby i Stowarzyszenia Felinologiczne, a także jedynym w Polsce członkiem największej na świecie Międzynarodowej Federacji Felinologicznej – Federation Internationale Feline (FIFe) Wystawiła rodowody.

19.12.13 II szczepienie. Stosujemy program szczepień kotów wg. Zespołu Do Spraw Szczepień (VGG – vaccination guidelines group) Światowego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt (WSAVA)  czytaj więcej  »Do grupy szczepień zasadniczych u kotów należą szczepienia
wirusowe zapalenie nosa i tchawicy kotów (FHV-1)(choroba grypopodobna wywołana przez herpeswirusa);
kaliciwiroza kotów (FCV)(choroba grypopodobna ze stanem zapalnym w jamie ustnej wywołana przez kaliciwirusa);
panleukopenia kotów (FPV) (poważna choroba powodująca krwawąbiegunkę, wywoływana przez parwowirusa).

W ostatnim tygodniu 2013r kotki będą mogły odejść z nową rodziną.

 Copyright  © by Jennifer World*PL

Komentowanie jest wyłączone.