Miot urodzony / litter born 07.05.2023r.

Sygnowany literą ″P″4

Matka / mother RAG c 03 21 MHW czyli  umaszczenie bicolour  mid high white w kolorze lilac z tabby

animierte-flagge-polenSUPREME CHAMPION ELWIRKA Jennifer World*PL więcej TUTAJ » tylko jedno słowo może ją określić: A R C Y D Z I E Ł O. SUPREME CHAMPION FIFe 2018, GRAND INTERNATIONAL CHAMPION FIFe 2018, INTERNATIONAL CHAMPION FIFe 2018, CHAMPION FIFe 2018. The winner of the titles: BEST IN SHOW KITTEN, BEST KITTEN SPECIAL RAGDOLL SHOW. BEST IN SHOW ADULT FEMALE, MULTI BEST IN SHOW CATEGORY I, BEST OF THE BEST, MULTI NOM BEST IN SHOW, SUPER KOT 2018. W październiku 2018 roku otrzymałam z Organizacji Folis Polonia FPL potwierdzenie, że kotka jest pierwszą  radollką o umaszczeniu bicolour w kolorze lilac z tabby z najwyższym tytułem SUPREME CHAMPION FIFe. Umaszczenie bicolour zostało  uznane przez FIFe w 1991 r.

Ojciec / father   RAG n          

animierte-flagge-polenFERDEK Jennifer World*PL kocur z dużą mocną głową, doskonale osadzonymi uszami i o bardzo miłym charakterze. Mamą kocurka jest jedna z najwyżej utytułowanych kotek w FIFe  SUPREME CHAMPION. Jego ojciec CHAMPION  pochodzi z renomowanej kanadyjskiej hodowli w rodowodzie ma najlepsze stare linie.

MIOT ″P″4 Jennifer World*PL

MIOT ″P″4 Jennifer World*PL

Genetyka dziedziczenie umaszczenia: rodzic colourpoint x rodzic bicolour mid high white = potomstwo mitted / bicolour. Mama kociąt jest pręgowana o genotypie Aa, tata jest niepręgowany o genotypie aa – urodzą się kocięta pręgowane o genotypie Aa i niepręgowane o genotypie aa.


Po  dokładnie 11 miesięcznej przerwie przywitaliśmy maluszki  tej wspaniałej pary. Miot jest wyrównany  rozmiarowo i wagowo, rozwija się świetnie. Ilość kociąt jest niespodzianką, mama wcale nie miała brzuszka.

Nie ma nic piękniejszego niż nowo narodzone kociaki. Nie ma jednak również niczego bardziej delikatnego i wrażliwego… Nasze kotki,  łączy z nami wyjątkowa więź, domagają się nie tylko uczestnictwa  w samym porodzie ale  wymagają  pomocy w opiece nad maluszkami. Każdemu kociątku należy odciąć pępowinę, żeby mama nie odgryzła jej za blisko. Sprawdzić czy wszystkie łożyska zeszły, u czworonogów łożysko nie jest wypychane bezpośrednio po każdym płodzie, zatrzymanie łożyska może być niebezpieczniej dla kotki. Oseski wycieramy, najlepiej sprawdza się papierowy ręcznik lub dość szorstka frotowa serwetka. Wycieranie jest jak masaż mamusi językiem, pobudza krążenie, dodaje energii. Sprawdzamy czy nie trzeba odessać wody płodowej bo inaczej dostanie się ona do płuc i takiego malca nie uratujemy.


PL*Jennifer World PABLITO

 kocur / male

  RAG a 04, umaszczenie blue mitted ❤️

w nowym domu.

Fotogaleria  –  informacje »


PL*Jennifer World PAMELA

kotka / female   

RAG a 03 21, umaszczenie bicolour w kolor blue tabby ❤️

 w nowym domu.

Fotogaleria  –  informacje »


PL*Jennifer World PATI

kotka / female   

RAG n 04 21, umaszczenie mitted w kolor  seal tabbt z blaze ❤️ Mitted ma ciemną maskę uszy, ogon, białe rękawiczki na przednich i białe skarpetki na tylnych łapach. Biały podbródek i krawat ciągnący się aż na brzuszek. Może też mieć białą plamę tzw. „blaze” jest to niewielka ilość bieli, która powinna znajdować się na przestrzeni pomiędzy nosem a czołem. Może być w kształcie gwiazdy, diamentu, klepsydry, ciągłej lub złamanej linii.  Kolor noska analogicznie jak u point lub różowy gdy płomień umiejscowiony jest wokół  niego. Kolorowe plamy na tylnych kończynach są akceptowane nawet u kotów show. 

w nowym domu.

Fotogaleria  –  informacje »


PL*Jennifer World PELA

kotka / female   

RAG n 03 21, umaszczenie seal bicolour tabby ma długie znaczenia na przednich łapkach ❤️ Ragdolle o umaszczeniu bicolour posiadają największą ilość białego futra ze wszystkich trzech wzorów. Na pyszczku odwrócona litera V w kolorze białym. W zależności od uwarunkowań genetycznych bicolour może mieć także białe plamy na grzbiecie oraz białe uszy. Kończyny białe lub z kolorem na jednej lub więcej z łapek.

w nowym domu.

Fotogaleria  –  informacje »


PL*Jennifer World PHILIPA

kotka / female   

RAG n 03 21, umaszczenie seal bicolour tabby ❤️

w nowym domu.

Fotogaleria  –  informacje »


Informacje:

13.05.23 zaczął się etap otwierania oczu.  6-12 dzień – kocięta stopniowo otwierają oczy, w tym czasie są one zawsze niebieskie. Więcej o kocich oczach TUTAJ »

03.06.23 dziś zjadły swój pierwszy stały posiłek.

07.06.23 korzystają z kuwety.

12.06.23 I odrobaczenie  FLUBENOL.

26.06.23 II odrobaczenie FLUBENOL.

10.07.23 I szczepienie Purevax RCP.

31.07.23 II szczepienie Purevax RCP.

Po seminarium którego gościem był Prof. dr hab. Tadeusz Frymus, specjalista chorób zakaźnych zwierząt, wykładowca Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, kierownik Zakładu Chorób Zakaźnych Małych Zwierząt na tymże wydziale. Członek „Advisory Board on Cat Diseases”, stanowiącej ciało doradcze dla lekarzy praktyków w zakresie zwalczania chorób zakaźnych kotów. Napisał podręcznik chorób zakaźnych kotów i psów. Zalecam 3 szczepienie w wieku 20 tygodni lecz nie wcześniej niż miesiąc po odbiorze kota z hodowli czytaj więcej  »  

Do grupy szczepień zasadniczych u kotów należą szczepienia
– wirusowe zapalenie nosa i tchawicy kotów (FHV-1) jako pierwsze zakażeniu ulegają błony śluzowe jamy nosowej, gdzie wirus atakuje komórki nabłonka. Stamtąd zakażenie może się szerzyć na błony śluzowe gardła, spojówek i górnych dróg oddechowych.
– kaliciwiroza kotów (FCV) uproszczona nazwa „koci katar”, to w rzeczywistości zespół objawów chorobowych ze strony górnych dróg oddechowych, spojówek i gardła, którego przyczyną jest kilka patogenów (Herpesvirus, Calicivirus) oraz bakterie z rodzaju Mycoplasma, Chlamydia, Bartonella czy Bordetella). Jedną z dwóch najważniejszych chorób, wywołujących infekcje górnych dróg oddechowych i spojówek jest kaliciwiroza. Od pewnego czasu mamy również do czynienia z bardzo ciężką postacią kaliciwirozy, tzw. kaliciwirozą ogólnonarządową  lub krwotoczną, w skrócie VS- FCV (Virulent Systemic Feline Calicivirus). Choroba zdiagnozowana w Stanach Zjednoczonych, początkowo występowała tylko na terenie USA i Kanady. Niestety import kotów do hodowli spowodował, że znane są już przypadki jej występowania w Europie. Jest to wyjątkowo zaraźliwa i ciężka w przebiegu postać choroby, o bardzo wysokiej śmiertelności dotkniętych nią kotów, na poziomie 60-70 %. Główne objawy to obrzęki w tkance podskórnej, owrzodzenia skóry, wymioty, krwiste biegunki, uszkodzenia wątroby, manifestujące się żółtaczką oraz ciężkie zapalenia płuc. Lekarze weterynarii w USA mimo zmiany ubrań roboczych, byli w stanie zarazić swoje domowe koty.
– panleukopenia kotów (FPV) zwana też potocznie „kocim tyfusem” lub „nosówką kotów”, to wysoce zaraźliwa choroba wirusowa przebiegająca z ostrym zapaleniem jelit. Towarzyszy jej znaczne obniżenie poziomu białych krwinek – leukocytów.

Kocięta z naszej hodowli wydajemy w 14 tygodniem ich życia, przyszły Opiekun przynajmniej na trzy tygodnie przed podanym dla miotu terminie odbioru ustala z nami pasującą obu stronom datę przekazania zarezerwowanego kotka.

  Mioty ″P″4 będzie mogły zmienić dom od 13.08.23r.

 Copyright  © by Jennifer World*PL

Komentowanie jest wyłączone.