Miot urodzony / litter born 06.05.2021r.

Kociaki będą nosić imiona na literkę ″V″3

Matka / mother RAG c 03 21 MHW czyli  umaszczenie bicolour  mid high white w kolorze lilac z tabby

animierte-flagge-polenSUPREME CHAMPION ELWIRKA Jennifer World*PL więcej TUTAJ » tylko jedno słowo może ją określić: A R C Y D Z I E Ł O. SUPREME CHAMPION FIFe 2018, GRAND INTERNATIONAL CHAMPION FIFe 2018, INTERNATIONAL CHAMPION FIFe 2018, CHAMPION FIFe 2018. The winner of the titles: BEST IN SHOW KITTEN, BEST KITTEN SPECIAL RAGDOLL SHOW. BEST IN SHOW ADULT FEMALE, MULTI BEST IN SHOW CATEGORY I, BEST OF THE BEST, MULTI NOM BEST IN SHOW, SUPER KOT 2018. W październiku 2018 roku otrzymałam z Organizacji Folis Polonia FPL potwierdzenie, że kotka jest pierwszą  radollką o umaszczeniu bicolour w kolorze lilac z tabby z najwyższym tytułem SUPREME CHAMPION FIFe. Umaszczenie bicolour zostało  uznane przez FIFe w 1991 r.

Ojciec / father   RAG n          

animierte-flagge-polenFERDEK Jennifer World*PL kocur z dużą mocną głową, doskonale osadzonymi uszami i o bardzo miłym charakterze. Mamą kocurka jest jedna z najwyżej utytułowanych kotek w FIFe  SUPREME CHAMPION. Jego ojciec CHAMPION  pochodzi z renomowanej kanadyjskiej hodowli w rodowodzie ma najlepsze stare linie.

MIOT ″V″3 Jennifer World*PL

MIOT ″V″3 Jennifer World*PL

Genetyka dziedziczenie umaszczenia: rodzic colourpoint  x  rodzic bicolour mid high white =  potomstwo mitted / bicolour. Mama kociąt jest pręgowana o genotypie Aa, tata jest niepręgowany o genotypie aa – urodzą się kocięta pręgowane o genotypie Aa i niepręgowane o genotypie aa.


PL*Jennifer World VANESSA-CARLYSLEPL*Jennifer World VANESSA-CARLYSLE

kotka / female

RAG a 03 21

umaszczenie blue bicolour tabby ❤️

w nowym domu.

Fotogaleria  –  informacje »


PL*Jennifer World VAPER

kotka / female

RAG a 03, umaszczenie blue bicolour ❤️

w nowym domu.

Fotogaleria  –  informacje »


PL*Jennifer World VENOMPL*Jennifer World VENOM

kocur  /  male

RAG n 03 21

umaszczenie seal bicolour tabby ❤️

w nowym domu.

Fotogaleria  –  informacje »


PL*Jennifer World VERANKE

kotka / female

RAG a 03 21, umaszczenie blue bicolour tabby ❤️

w nowym domu.

Fotogaleria  –  informacje »


1 x Ex1 i certyfikat do tytułu INTERNATIONAL CHAMPION WCF
NATIONAL CHAMPION WCF 2022

4 x  pierwsze miejsce w rasie/breed  czyli BEST of BREED
1F AB finał wszystkich ras
1 x 2 nd BEST of BREED drugie miejsce w rasie/breed
2 x 3 rd BEST of BREED trzecie miejsce w rasie/breed
10 x pierwsze miejsce w kolorze
7 x pierwsze miejsce w grupie kolorystycznej/division
3 x drugie miejsce grupie kolorystycznej/division


PL*Jennifer World VIRGINIA-POTTS

kotka / female

RAG a 04 21

umaszczenie blue mitted tabby ❤️

zamieszkała w zaprzyjaźnionej Rzeszowskiej hodowli kotów rasowych.

Fotogaleria  –  informacje »


PL*Jennifer World VIRMAN

kocur  /  male

RAG a 03 21

umaszczenie blue bicolour tabby, chłopczyk o fantastycznym charakterze ❤️

 w nowym domu, zamieszkał z naszą kotką ZARĄ w Elblągu.

Fotogaleria  –  informacje »


Cytat z książki „Kot w stanie czystym”: ″Koty mają sposoby, by być tu od zawsze, nawet jeśli dopiero co się pojawiły. Poruszają się we własnym, osobistym rytmie czasu. Zachowują się tak, jakby ludzki świat był tym, w którym akurat przypadkiem się zatrzymały w drodze do czegoś, być może o wiele ciekawszego.″
Terry Pratchett

Informacje:

13.05.21 kociaki mają malutkie szpareczki zaczął się etap otwierania oczu.   6-12 dzień – kocięta stopniowo otwierają oczy, w tym czasie są one zawsze niebieskie.

07.06.21 korzystają z kuwety.

08.06.21 dziś zjadły swój pierwszy stały posiłek.

10.06.21  I odrobaczenie  FLUBENOL.

 24.06.21 II odrobaczenie FLUBENOL.

08.07.21  I szczepienie PUREVAX RCP.

29.07.21 II szczepienie PUREVAX RCP.

Po seminarium którego gościem był Prof. dr hab. Tadeusz Frymus, specjalista chorób zakaźnych zwierząt, wykładowca Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, kierownik Zakładu Chorób Zakaźnych Małych Zwierząt na tymże wydziale. Członek „ Advisory Board on Cat Diseases”, stanowiącej ciało doradcze dla lekarzy praktyków w zakresie zwalczania chorób zakaźnych kotów. Napisał podręcznik chorób zakaźnych kotów i psów. Zalecam 3 szczepienie w wieku 20 tygodni lecz nie wcześniej niż miesiąc po odbiorze kota z hodowli czytaj więcej  »  

Do grupy szczepień zasadniczych u kotów należą szczepienia
– wirusowe zapalenie nosa i tchawicy kotów (FHV-1) jako pierwsze zakażeniu ulegają błony śluzowe jamy nosowej, gdzie wirus atakuje komórki nabłonka. Stamtąd zakażenie może się szerzyć na błony śluzowe gardła, spojówek i górnych dróg oddechowych.
– kaliciwiroza kotów (FCV) uproszczona nazwa „koci katar”, to w rzeczywistości zespół objawów chorobowych ze strony górnych dróg oddechowych, spojówek i gardła, którego przyczyną jest kilka patogenów (Herpesvirus, Calicivirus) oraz bakterie z rodzaju Mycoplasma, Chlamydia, Bartonella czy Bordetella). Jedną z dwóch najważniejszych chorób, wywołujących infekcje górnych dróg oddechowych i spojówek jest kaliciwiroza. Od pewnego czasu mamy również do czynienia z bardzo ciężką postacią kaliciwirozy, tzw. kaliciwirozą ogólnonarządową  lub krwotoczną, w skrócie VS- FCV (Virulent Systemic Feline Calicivirus). Choroba zdiagnozowana w Stanach Zjednoczonych, początkowo występowała tylko na terenie USA i Kanady. Niestety import kotów do hodowli spowodował, że znane są już przypadki jej występowania w Europie. Jest to wyjątkowo zaraźliwa i ciężka w przebiegu postać choroby, o bardzo wysokiej śmiertelności dotkniętych nią kotów, na poziomie 60-70 %. Główne objawy to obrzęki w tkance podskórnej, owrzodzenia skóry, wymioty, krwiste biegunki, uszkodzenia wątroby , manifestujące się żółtaczką oraz ciężkie zapalenia płuc. Lekarze weterynarii w USA mimo zmiany ubrań roboczych, byli w stanie zarazić swoje domowe koty.
– panleukopenia kotów (FPV)  zwana też potocznie „kocim tyfusem” lub „nosówką kotów”, to wysoce zaraźliwa choroba wirusowa przebiegająca z ostrym zapaleniem jelit. Towarzyszy jej znaczne obniżenie poziomu białych krwinek – leukocytów.

Kocięta z naszej hodowli wydajemy miedzy 13 a 15 tygodniem ich życia, przyszły Opiekun przynajmniej na trzy tygodnie przed podanym dla miotu terminie odbioru  ustala z nami pasującą obu stronom datę przekazania zarezerwowanego kotka.  Kotki będą mogły odejść z nową rodziną 05.08.21

 Copyright  © by Jennifer World*PL®

Komentowanie jest wyłączone.