DORIAN Jennifer World*PL

ragdoll

Foto 1978. Raggedy Ann HOHO of Ragnarok RAG b 03

Urodzony 05.07.2017r.
Umaszczenie seal  bicolour
RAG n 03
Rodzice / parents

SC ROLAND Jennifer World*PL & IC BESSI Jennifer World*PL

Kocur o dużym potencjale. Ogromne granatowe oczy i pysiu do zacałowania. Charakter małego szczeniaczka kochającego wszystkich.

Czyż DORIAN nie jest podobny do swojego przodka Raggedy Ann HOHO of Ragnarok. To jeden z pierwszych kotów rasy ragdoll który został sprzedany  przez twórczynie rasy  do innej hodowli. Właściciele hodowli Ragnarok, Dave i Georgann Chambers, pracowali z Ann Baker w jej hodowli od listopada 1977 do marca 1979. Byli jednym z niewielu hodowców, którzy pracowali z nią osobiście. W tym czasie zakupili od niej 36 kotów, nazwali swoją hodowlę RAGNAROK’S. To najstarsza działająca hodowla RAGDOLLI (z blisko 40 letnim doświadczeniem) bazująca tylko na autentycznych liniach Raggedy Ann Państwo Chambers  mieszkają i prowadzą hodowlę  w Mira Loma w południowej Kalifornii. W rodowodzie naszych kotek występuje najwięcej kotów z tym przydomkiem.

Tak zupełnie na marginesie co stało się z tą cudowna rasą?  gdzie kot o takim wyglądzie?  jestem stałym uczestnikiem (nie bywalcem) wystaw bardzo przykro robi mi się jak próbuje się wmawiać zainteresowanym rasą zwiedzającym wystawę: ″proszę zobaczyć jaki cudny słodziak jakie ma piękne maleńkie uszka, jaki ekstremalny profil. Z jakiej super zagranicznej hodowli przylecieli rodzice, tylko te linie proszę kupować″.

RYMOWANKA O KOTKU Bywam czarny, szary, bury… Wydeptuję własne ścieżki. Na mój widok – myk do dziury! – wszystkie przerażone myszki.

Copyright  © by Jennifer World*PL

Komentowanie jest wyłączone.