Miot urodzony / litter born 03.08.2021r.

Kocięta będą nosić imiona na literę ″B″4

Matka   RAG n   

INTERNATIONAL CHAMPION (IC14, CH14) BESSI  Jennifer World*PLanimierte-flagge-polen to prawdziwa bogini jest ucieleśnieniem najlepszych cech ragdolla. Zachwyca pięknym kształtem i chabrowym kolorem oczu, doskonała w typie, o harmonijnej budowie ciała, z cudownym w dotyku futerkiem. Jej charakter jest równie doskonały jak jej wygląd. 

Ojciec   RAG a 03 21                        

SUPREME CHAMPION (SC17, GIC17, IC17, CH17) ROLAND Jennifer World*PLanimierte-flagge-polen ma niezwykle piękne, ciemne niebieskie oczy i charakter o jakim marzyłam. ROLAND jest pierwszym kocurem blue bicolour tabby z najwyższym rangą tytułem wystawowym SC, umaszczenie bicolour zostało  uznane przez FIFe w 1992 roku.

MIOT ″B″4 Jennifer World*PL

MIOT ″B″4 Jennifer World*PL

Genetyka dziedziczenie umaszczenia: rodzic colourpoin x rodzic bicolour = potomstwo colourpoint — bicolour. Mama kociąt jest niepręgowana o genotypie aa tata jest tabby czyli jest pręgowany o genotypie Aa – urodzą się kocięta pręgowane o genotypie Aa i niepręgowane o genotypie aa.

  pedigree  Rodowód miotu / pedigree of kittens 


PL*Jennifer World BARBOSSA

 kocur / male

  RAG a 03 21, umaszczenie bicolour w  kolorze blue tabby ❤️

w nowym domu w Luksemburgu.

Fotogaleria  –  informacje »


PL*Jennifer World BETRESTPL*Jennifer World BETREST

kotka /  female   

RAG a 21

umaszczenie colourpoint w  kolorze blue tabby ❤️

w nowym domu.

Fotogaleria  –  informacje »


PL*Jennifer World BILL TURNER

 kocur / male

  RAG n 03

umaszczenie bicolour w  kolorze seal ❤️

w nowym domu.

Fotogaleria  –  informacje »

 


PL*Jennifer World BLACK BART

 kocur / male

  RAG a 21

umaszczenie colourpoint w kolorze blue tabby ❤️

w nowym domu.

Fotogaleria  –  informacje »


PL*Jennifer World BONNY  ANNEPL*Jennifer World BONNY  ANNE

kotka / female   

RAG a 03 21

umaszczenie bicolour w  kolorze blue tabby ❤️

zamieszkała w Poznaniu.

Fotogaleria  –  informacje »


PL*Jennifer World BOUDIKAPL*Jennifer World BOUDIKA

kotka /  female   

RAG n 03 21

umaszczenie bicolour w  kolorze seal tabby z zalotnym białym uszkiem i granatowymi oczami ❤️

w nowym domu.

Fotogaleria  –  informacje »


„Rzekła pewna pani głosikiem beztroskim: – Cóż, trudno. Kot również jest stworzeniem boskim.
A ja patrząc na nią, zrozumiałem w lot, że żaden tam „również”, bo wyłącznie kot.”
Franciszek J. Klimek

Informacje:

12.08.21 kociaki mają malutkie szpareczki zaczął się etap otwierania oczu. 6-12 dzień – kocięta stopniowo otwierają oczy, w tym czasie są one zawsze niebieskie.

30.08.21korzystają z kuwety.

01.09.21dziś zjadły swój pierwszy stały posiłek.

07.09.21 I odrobaczenie  FLUBENOL.

21.09.21 II odrobaczenie FLUBENOL.

05.10.21 I szczepienie PUREVAX

26.10.21 II szczepienie PUREVAX

Po seminarium którego gościem był Prof. dr hab. Tadeusz Frymus, specjalista chorób zakaźnych zwierząt, wykładowca Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, kierownik Zakładu Chorób Zakaźnych Małych Zwierząt na tyme wydziale. Członek „Advisory Board on Cat Diseases”, stanowiącej ciało doradcze dla lekarzy praktyków w zakresie zwalczania chorób zakaźnych kotów. Napisał podręcznik chorób zakaźnych kotów i psów. Zalecam 3 szczepienie w wieku 20 tygodni lecz nie wcześniej niż miesiąc po odbiorze kota z hodowli czytaj więcej  »  

Do grupy szczepień zasadniczych u kotów należą szczepienia
– wirusowe zapalenie nosa i tchawicy kotów (FHV-1) jako pierwsze zakażeniu ulegają błony śluzowe jamy nosowej, gdzie wirus atakuje komórki nabłonka. Stamtąd zakażenie może się szerzyć na błony śluzowe gardła, spojówek i górnych dróg oddechowych.
– kaliciwiroza kotów (FCV) uproszczona nazwa „koci katar”, to w rzeczywistości zespół objawów chorobowych ze strony górnych dróg oddechowych, spojówek i gardła, którego przyczyną jest kilka patogenów (Herpesvirus, Calicivirus) oraz bakterie z rodzaju Mycoplasma, Chlamydia, Bartonella czy Bordetella). Jedną z dwóch najważniejszych chorób, wywołujących infekcje górnych dróg oddechowych i spojówek jest kaliciwiroza. Od pewnego czasu mamy również do czynienia z bardzo ciężką postacią kaliciwirozy, tzw. kaliciwirozą ogólnonarządową  lub krwotoczną, w skrócie VS- FCV (Virulent Systemic Feline Calicivirus). Choroba zdiagnozowana w Stanach Zjednoczonych, początkowo występowała tylko na terenie USA i Kanady. Niestety import kotów do hodowli spowodował, że znane są już przypadki jej występowania w Europie. Jest to wyjątkowo zaraźliwa i ciężka w przebiegu postać choroby, o bardzo wysokiej śmiertelności dotkniętych nią kotów, na poziomie 60-70 %. Główne objawy to obrzęki w tkance podskórnej, owrzodzenia skóry, wymioty, krwiste biegunki, uszkodzenia wątroby, manifestujące się żółtaczką oraz ciężkie zapalenia płuc. Lekarze weterynarii w USA mimo zmiany ubrań roboczych, byli w stanie zarazić swoje domowe koty.
– panleukopenia kotów (FPV)  zwana też potocznie „kocim tyfusem” lub „nosówką kotów”, to wysoce zaraźliwa choroba wirusowa przebiegająca z ostrym zapaleniem jelit. Towarzyszy jej znaczne obniżenie poziomu białych krwinek – leukocytów.

Kocięta z naszej hodowli wydajemy miedzy 13 a 15 tygodniem ich życia, przyszły Opiekun przynajmniej na trzy tygodnie przed podanym dla miotu terminie odbioru  ustala z nami pasującą obu stronom datę przekazania zarezerwowanego kotka.

 Miot ″B″4 będzie mogły zmienić dom  02.11.2021

Copyright  © by Jennifer World*PL®

Komentowanie jest wyłączone.