Miot urodzony / litter born 01.01.2015r.

Związek tych dwóch kotów jest nie tylko gwarancją pięknego miotu, ale również gwarancją wspaniałego charakteru i nieprzeciętnej inteligencji kociąt. Sylwestrowa Noc przyniosła nam dwóch chłopców i jedną dziewczynkę. Śliczne kociaki będą nosić imiona sygnowane litrą:  ″H″

Jesteśmy ogromnie zadowoleni z dzieci kochanej IC BESSI, mają super profile, duże policzki i silne podbródki, są pięknie umaszczone, a kolor oka wzbudza zachwyt.  HARREGO natura obdarowała bardzo szeroką głowę, idealnie osadzonymi uszkami, po tacie odziedziczył kolor oraz pręgowanie które dodaje mu niesamowitego uroku. Kocurek uzyskał tytuł PREMIOR, jednogłośnie wygrał też tytuł Best in Show – najpiękniejszy z najpiękniejszych Szczecińskiej wystawy. HELEN otrzymała wspaniałą ekspresję, rewelacyjny profil super mocną brodą. HENRYC zaopatrzony został w ogromny urok, wdzięk i seal paseczki. Rodzeństwo jest tak piękne (po takich rodzicach i przodkach nie mogło być inaczej) że bardzo bym chciała chwalić się nim przed całym światem.

Ojciec  RAG a 03 21                                                                                                                        

animierte-flagge-tschechische-republik

GRAND INTERNATIONAL CHAMPION  ROXI BRILLIANT KING of Eulalie*CZ DISTINGUISHED MERIT kocur o niezwykłym charakterze, zabawny, czuły, ufny i szukający kontaktu z człowiekiem. Ma niezwykle piękne, ciemne niebieskie oczy. DM Wybitny Zasłużony – dla rasy, to tytuł dożywotni i umieszczony po pełnym imieniu kota.

Matka  RAG n 

INTERNATIONAL CHAMPION BESSI  Jennifer Wodrld*PL, bogini jest ucieleśnieniem najlepszych cech ragdolla. Zachwyca pięknym kształtem i chabrowym kolorem oczu, doskonała w typie, o harmonijnej budowie ciała, z cudownym w dotyku futerkiem. Jej charakter jest równie doskonały jak jej wygląd. Jej rodowód jest oparty na starych  Nowozelandzkich liniach  KIWIMAGIC,  Australijskich  KAIWARA, Amerykańskich  RAGNAROK’S (ta ostatnia znajduje się w Mira Loma w południowej Kalifornii).  Więcej o kotce w zakładce – Nasze kotki….

MIOT ″H″ Jennifer World*PL

MIOT ″H″ Jennifer World*PL

  pedigree  Rodowód miotu / pedigree of kittens 


2 certyfikaty do tytułu INTERNATIONAL PREMIOR
PREMIOR (Fife) 2016 
BEST in SHOW
MULTI NOM BIS

PR HARRY Jennifer World*PLPR HARRY Jennifer World*PL

kocur  /  male

RAG a 21

Umaszczenie colourpoint w kolorze blue, dodatkowy wzór tabby –  pręgowanie jedno z najrzadszych umaszczeń

kocie cudeńko  zamieszkało  w Szczecinie z Rodziną  Pani Zofii.

Fotogaleria    informacje »


HELEN CHAN Jennifer World*PL (Chanel)HELEN CHAN Jennifer World*PL (Chanel)

kotka  /  female

RAG n

Umaszczenie  colourpoint w  kolorze seal

śliczna lalusia zamieszkała w Bochni z  Rodziną Ani i Jana W.

Fotogaleria  –  informacje »


HENRYC  Jennifer World*PLHENRYC  Jennifer World*PL

kocur  /  male

RAG n 03 21

Umaszczenie bicolour w kolorze seal dodatkowy wzór tabby – pręgowanie jedno z najrzadszych umaszczeń

 mój wspaniały kocurek  zamieszkał z Rodziną Państwa Anety i Rafała S. w Krakowie.

Fotogaleria  –  informacje »


Jeszcze …więc jak się już ma psa i kota, miłe mieszkanko spółdzielcze, i wszystko się w naszym życiu układa tak plus-minus znośnie, i gdy się w tym życiu już miało tę pewną ilość dziewczyn, a właśnie jest popołudnie, i słońce świeci skośnie, to dobrze jest usiąść w fotelu, a kot niech się zwinie obok, i żeby w zasięgu ręki było koniecznie pół czarnej, a radio niech gra Gershwina, a my, kiwając nogą, w ten skośny promień puszczamy dym z papierosa Carmen. Na półkach piętrzą się książki, i pył z nich wiruje w słońcu, i wszystko jest złotobrunatne, a tylko rapsodia błękitna, i trochę smutno, że trzeba to będzie zostawić w końcu, i że już się nie siądzie w fotelu, żeby Trzech Muszkieterów poczytać, bo może się kiedyś tak zdarzyć, że patrzysz — a ciebie już nie ma, chociaż jest kawa i fotel, i słońce na kociej sierści, i chociaż wciąż jeszcze w powietrzu snuje się dym z Carmena, i równie jak dym błękitny wciąż snuje się ten mister Gershwin. Pies podniósł głowę i warknął, ale na razie nikt nie wszedł, choć ktoś stał jakby za drzwiami, i jakby zamykał parasol. Kot otwarł oko, popatrzył i spytał — Jesteś tu jeszcze? — Jeszcze tu jestem, mój kocie. I staram się trzymać fason. Andrzej Waligórski

 

Informacje:

Młoda mama nie umiała na początku opiekować się swoimi maluszkami, kocie oseski nie potrafią jeszcze same się wypróżniać, kotka masuje językiem brzuszek malucha, przez pierwszą dobę ja musiałam ją zastąpić i po każdym karmieniu masować brzuszki ciepłym wacikiem. Nowo narodzone kocięta rosną bardzo szybko, a ich waga podwaja się jeszcze przed końcem pierwszego tygodnia.

04.01.15 waga każdego kociaka przekroczyła 160g (a nie mają jeszcze 7 dni), brawo maluchy.

13.01.15 zaczynamy otwierać oczy. Zależnie od rasy nowo narodzone kocięta otwierają oczy po 5,  lub nawet 12 dniach. W pełni otwarte oczy kocięta mają po upływie 10-20 dni, co jednak wcale nie świadczy jeszcze o świetnie rozwiniętej zdolności postrzegania świata. Kociak zaczyna widzieć wyraźnie dopiero po upływie  miesiąca.

 19.01.15 już chciałybyśmy zwiedzać, ale łapki są za słabe.

01.02.15 pierwsze  odrobaczanie. Drugi miesiąc życia to czas, kiedy kocięta zaczynają uczyć się, co jest „normalne” i „bezpieczne”. Pomiędzy czwartym a ósmym tygodniem zaczynają wykazywać żywe zainteresowanie zabawą ze swoim rodzeństwem. Te „społeczne zabawy” polegają głównie na ganianiu się, chowaniu i skakaniu.

02.03.15 I szczepienie. Mam wrażenie że nawet się nie zorientowały kiedy zostały zaszczepione, tak pilno im było do przerwanej zabawy. Stosujemy program szczepień kotów wg. Zespołu Do Spraw Szczepień (VGG – vaccination guidelines group) Światowego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt (WSAVA)  czytaj więcej »    

08.03.15II odrobaczenie

25.03.15 drugie szczepienie i czipowanie

Kociki do zmiany domu będą gotowe   02.04.15r.

Harry zostanie z nami troszkę dłużej z czego bardzo się cieszymy, przed nim daleka podróż.

Copyright  © by Jennifer World*PL

Komentowanie jest wyłączone.