Miot sygnowany literą ″I″4

Matka   RAG n   

INTERNATIONAL CHAMPION (IC14, CH14) BESSI  Jennifer World*PLanimierte-flagge-polen to prawdziwa bogini jest ucieleśnieniem najlepszych cech ragdolla. Zachwyca pięknym kształtem i chabrowym kolorem oczu, doskonała w typie, o harmonijnej budowie ciała, z cudownym w dotyku futerkiem. Jej charakter jest równie doskonały jak jej wygląd.  BESSI, ma wspaniały rodowód oparty na starych Nowozelandzkich liniach KIWIMAGIC, Amerykańskich RAGNAROK’S ta ostatnia znajduje się w Mira Loma w południowej Kalifornii. Hodowlą tych niezwykłych kotów zajmują się od 1977r. Więcej o mamie TUTAJ »

Ojciec   RAG a 03 21                        

SUPREME CHAMPION (SC17, GIC17, IC17, CH17) ROLAND Jennifer World*PLanimierte-flagge-polen DISTINGUISHED MERIT  ma niezwykle piękne, ciemne niebieskie oczy i charakter o jakim marzyłam. ROLAND jest pierwszym kocurem blue bicolour tabby z najwyższym rangą tytułem wystawowym SC, umaszczenie bicolour zostało  uznane przez FIFe w 1992 roku. Zapraszam po więcej do TUTAJ »

MIOT ″I″4 Jennifer World*PL

MIOT ″I″4 Jennifer World*PL

  pedigree  Rodowód miotu / pedigree of kittens

Genetyka dziedziczenie umaszczenia: rodzic colourpoin x rodzic bicolour = potomstwo colourpoint — bicolour. Mama kociąt jest niepręgowana o genotypie aa tata jest tabby czyli jest pręgowany o genotypie Aa – urodzą się kocięta pręgowane o genotypie Aa i niepręgowane o genotypie aa.


PL*Jennifer World INAKIN

kocur  /  male

RAG a

umaszczenie blue colourpoint ❤️

w nowym domu.

Fotogaleria  –  informacje »

wiadomość od jego Rodziny:  Nasz wspaniały terapeuta:) jedyny w domu, który jest w stanie ukoić nerwy naszej córki z Aspergerem 🙂 przyjaciele na zawsze 🙂


PL*Jennifer World ISIS

kotka / female

RAG n 03 21

umaszczenie seal bicolour tabby ❤️

w nowym domu.

Fotogaleria  –  informacje »

 

INAKIN i ISIS mieszkają razem.

PL*Jennifer World IMHOTEP

kocur  /  male

RAG a 03

umaszczenie blue bicolour ❤️

w nowym domu.

Fotogaleria  –  informacje »


PL*Jennifer World ISABELLA-SWAN

kotka / female

RAG a 03 21, umaszczenie blue  bicolour  tabby ❤️

 zostaje z nami.

Fotogaleria  –  informacje »

• badania w kierunku HCM kardiomiopatii przerostowej serca wynik N/N
• PKD wielotorbielatowość nerek wynik N/N – badania genetyczne wykonało Centrum Badań Weterynaryjnych VetComplex Sp. z o.o. materiał do badań pobrał lek. wet. Bogusz Maria Ziembiński.

PL*Jennifer World ISADORA

kotka / female

RAG a 03

umaszczenie blue bicolour ❤️

w nowym domu.

Fotogaleria  –  informacje »


PL*Jennifer World ISHTAR

kotka / female

RAG a

umaszczenie blue colourpoint ❤️

 zamieszkała w Niemczech.

Fotogaleria  –  informacje »


Informacje:

Dorosłe koty nie wymagają tyle uwagi co maluszki. O małe kotki trzeba szczególnie dbać, by wyrosły nam na zdrowe i mądre kociaki.

27.05.22 kociaki mają malutkie szpareczki zaczął się etap otwierania oczu.   6-12 dzień – kocięta stopniowo otwierają oczy, w tym czasie są one zawsze niebieskie.

21.06.22 kuweta ogarnięta.

22.06.22 jedzą już stały pokarm.

24.06.22 I odrobaczenie  FLUBENOL.

08.07.22 II odrobaczenie FLUBENOL.

22.07.22 I szczepienie PUREVAX RCP.

12.08.22 II szczepienie PUREVAX RCP.

Po seminarium którego gościem był Prof. dr hab. Tadeusz Frymus, specjalista chorób zakaźnych zwierząt, wykładowca Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, kierownik Zakładu Chorób Zakaźnych Małych Zwierząt na tymże wydziale. Członek „ Advisory Board on Cat Diseases”, stanowiącej ciało doradcze dla lekarzy praktyków w zakresie zwalczania chorób zakaźnych kotów. Napisał podręcznik chorób zakaźnych kotów i psów. Zalecam 3 szczepienie w wieku 20 tygodni lecz nie wcześniej niż miesiąc po odbiorze kota z hodowli czytaj więcej  »  

Do grupy szczepień zasadniczych u kotów należą szczepienia
– wirusowe zapalenie nosa i tchawicy kotów (FHV-1) jako pierwsze zakażeniu ulegają błony śluzowe jamy nosowej, gdzie wirus atakuje komórki nabłonka. Stamtąd zakażenie może się szerzyć na błony śluzowe gardła, spojówek i górnych dróg oddechowych;
– kaliciwiroza kotów (FCV) uproszczona nazwa „koci katar”, to w rzeczywistości zespół objawów chorobowych ze strony górnych dróg oddechowych, spojówek i gardła, którego przyczyną jest kilka patogenów (Herpesvirus, Calicivirus) oraz bakterie z rodzaju Mycoplasma, Chlamydia, Bartonella czy Bordetella). Jedną z dwóch najważniejszych chorób, wywołujących infekcje górnych dróg oddechowych i spojówek jest kaliciwiroza. Od pewnego czasu mamy również do czynienia z bardzo ciężką postacią kaliciwirozy, tzw. kaliciwirozą ogólnonarządową  lub krwotoczną, w skrócie VS-FCV (Virulent Systemic Feline Calicivirus). Choroba zdiagnozowana w Stanach Zjednoczonych, początkowo występowała tylko na terenie USA i Kanady. Niestety import kotów do hodowli spowodował, że znane są już przypadki jej występowania w Europie. Jest to wyjątkowo zaraźliwa i ciężka w przebiegu postać choroby, o bardzo wysokiej śmiertelności dotkniętych nią kotów, na poziomie 60-70 %. Główne objawy to obrzęki w tkance podskórnej, owrzodzenia skóry, wymioty, krwiste biegunki, uszkodzenia wątroby, manifestujące się żółtaczką oraz ciężkie zapalenia płuc. Lekarze weterynarii w USA mimo zmiany ubrań roboczych, byli w stanie zarazić swoje domowe koty;
– panleukopenia kotów (FPV)  zwana też potocznie „kocim tyfusem” lub „nosówką kotów”, to wysoce zaraźliwa choroba wirusowa przebiegająca z ostrym zapaleniem jelit. Towarzyszy jej znaczne obniżenie poziomu białych krwinek – leukocytów.

Zmiana domu od 25.08.2022r.

Copyright  © by Jennifer World*PL®

Komentowanie jest wyłączone.