Facebook YouTube Google Maps E-mail RSS

Miot urodzony / litter born 11.10.2013r.

 

Po półtorej godzinnym porodzie zakończonym o 22.50, mamy cztery piękne białe kociątka. Będą one nosić imiona sygnowane literą:  ″D″  

Jestem ogromnie dumna z tego miotu, wszystkie kociaki cechuje przecudny temperament, a obserwując  ich rozwój fizyczny widzę jak z dnia na dzień  pięknieją, zapowiadają się na zjawiskowe kociaki.  Sprawdziła się moja ukochana, cudna  koteczka i jakże wspaniały ojciec.

Ojciec / father   RAG a                                                     

animierte-flagge-tschechische-republik

 EUROPA CHAMPION  GIMI BLUE KIWI’S of Eulalie*CZ DISTINGUISHED MERIT. Jego przodkowie pochodzili między innymi z Nowej Zelandii. To bardzo piękny kot o cudownym charakterze.

 Matka / mother    RAG a  04

animierte-flagge-polen

SUPREME CHAMPION  ANASTAZJA Jennifer World*PL. Moje słoneczko swoim wspaniałym charakterem i niepowtarzalnym urokiem uwodzi wszystkich odwiedzających nasz dom.  Absolutna piękności zarówno ze względu na temperament jak i wygląd. Cieszymy się bardzo, że mamy taki skarb. Nastusia jest w 13- tym pokoleniu bezpośrednim potomkiem kotki Josephine matki rasy ragdoll. Jej przodkowie to bardzo utytułowane koty z najlepszych linii Nowozelandzkich KIWIMAGIC,  Australijskich  KAIWARA, Amerykańskich  RAGNAROK’S (ta ostatnia znajduje się w Mira Loma w południowej Kalifornii).

miot-d-2013

  pedigree Rodowód miotu / pedigree of kittens  

 

Potwierdziliśmy ciążę u CH ANASTAZJI Jennifer World*PL. Na zdjęciach widać pęcherze płodowe w 25 dniu ciąży koteczki.  Badanie wykonaliśmy w Centrum Klinicznym „Zakopiańska-WET”,  pracownia diagnostyki obrazowej wyposażona jest w wysokiej jakości aparat do USG firmy Sonoscape s6 z kolorowym doplerem i funkcją 3D oraz dwoma głowicami: mikrokonweksową oraz liniową.

 

Jest noc, ucichły kocie harce, księżyc ciekawski i natrętny zagląda przez szparę w firance, srebrny, daleki, obojętny… Sen zaczął snuć już swoje baśnie, śpią wszyscy, a młoda kocica czuje, że nocy tej nie zaśnie, w pyzatą patrząc twarz księżyca. Z trzewi wyrywa się wołanie, nieznaną kusząc ją podnietą, zadrżała wielkim pożądaniem… Kochanie, stałaś się kobietą. Marta „Majorka” Chociłowska-Juszczyk

 


 

 DANIELA Jennifer World*PLDANIELA Jennifer World*PL    (DAN)

kotkakotka  /  female

RAG a

umaszczenie  colourpoint w kolorze blue

 w nowym domuwielkooka słodycz zamieszkała  z Państwem Beatą, Adamem i Robertem w Krakowie Bieżanowie.

 

1 aparatFotogaleria  –  informacje »


DARIO Jennifer World*PLDARIO Jennifer World*PL   (DAR)

kocurkocur  /  male

RAG a

umaszczenie  colourpoint  w  kolorze  blue

 w nowym domuwyjątkowy, puchaty kocurek zamieszkał  z  Państwem Iwoną i Marcinem O. oraz ich córeczką w Belgii.

 

1 aparatFotogaleria  –  informacje »


DIMITRA Jennifer World*PLDIMITRA Jennifer World*PL   (DIM)

kotkakotka  /  female

RAG a

umaszczenie  colourpoint  w  kolorze  blue

cudowna kotusia  w nowym domu zamieszkała z  Państwem Luizą i Mackiem  w Krakowie.

 

1 aparatFotogaleria  –  informacje »


DOMENIKA Jennifer World*PL   (NIKA)DOMENIKA Jennifer World*PL   (NIKA)

kotkakotka  /  female

RAG a

umaszczenie  colourpoint  w  kolorze  blue

w nowym domuideał ragusia zamieszkał  z Rodziną Pani Agnieszki i psem pit bullem  w Gorlicach.

 

1 aparatFotogaleria  –  informacje »

   


Moje maleństwa udało się nam znaleźć dla was wspaniałych ludzi, życzymy wam długich lat życia, przepełnionych zdrowiem i wspólnym szczęściem.

Gdy kotki zasnąć nie mogą, nie liczą baranów, a myszy. Te myszy cichutko przechodzą i myślą, że kot ich nie słyszy. Kotki mówią: „Oj! Słyszymy, bo kot zawsze dobrze słyszy i to przez was wciąż nie śpimy, gdyż się kręcą jakieś myszy!” Mam dla kotków taką radę:„Lepiej jest liczyć barany jako sposób na dobry sen od dawna wypróbowany.” Jeden baran…dwa barany… Ziewa kotek już znudzony, a tu biegną jakieś owce tych baranów wierne żony. Kot zaczyna znów liczenie: Jedna owca… owca druga… Liczy, liczy nasz koteczek i już sennym okiem mruga. Potem oczka cicho chowa pod powieką bardzo senną, a barany wraz z owcami i tak ciągle biegną, biegną… Tak wbiegają w snów krainę bardzo ciepłą i mięciutką, a koteczki na łóżeczkach też zasnęły już cichutko.

FOTOGALERIA

Informacje:

 

„Kocham koty, ponieważ lubią mój dom; a one, krok po kroku,
tworzą jego niewidzialną duszę.”  Jean Cocteau

20.10.13 

Kociaki otwarły oczy.   6-12 dzień – kocięta stopniowo otwierają oczy, w tym czasie są one zawsze niebieskie.

21.10.13

Reagują na dźwięki.

01.11.13

Dziś kociaki chociaż na słabiutkich jeszcze nóżkach,  zwiedzały dom.

06.11.13

Spróbowały stałego pokarmu.

07.11.13                                               

 I odrobaczenie   oraz pierwszy raz w kuwecie.To zadziwiające  jak już małe kocięta wykazują instynktowną chęć załatwiania swoich potrzeb do piasku lub ziemi.

21.11.13

II odrobaczenie

02.12.13

I szczepienie, dopiero dzisiaj udało nam się ustalić płeć kociaków. Na początku  miało być czterech chłopców,  a są trzy dziewczyny jeden kawaler.

12.12.13

III odrobaczanie

Dario, szczepienie przeciwko wściekliźnie. Przemieszczanie na terytorium Belgii zwierząt  niezaszczepionych przeciwko wściekliźnie jest możliwe pod warunkiem, że pochodzą z kraju wolnego od wścieklizny (zgodnie z definicją OIE) i towarzyszy im oświadczenie hodowcy, że zwierzę/-ta pozostawały w miejscu urodzenia bez kontaktu z dzikimi zwierzętami, mogącymi być źródłem zakażenia lub towarzyszy im matka, od której są cały czas zależne, oraz jeśli jest zaopatrzone w paszport [zgodnie z definicją OIE, Polska NIE jest krajem wolnym od wścieklizny]

13.12.13

Polska Federacja Felinologiczna „Felis Polonia” (FPL) która jest największą w naszym kraju organizacją zrzeszającą Kluby i Stowarzyszenia Felinologiczne, a także jedynym w Polsce członkiem największej na świecie Międzynarodowej Federacji Felinologicznej – Federation Internationale Feline (FIFe) Wystawiła rodowody.

19.12.13

II szczepienie

Stosujemy program szczepień kotów wg. Zespołu Do Spraw Szczepień (VGG – vaccination guidelines group) Światowego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt (WSAVA)  czytaj więcej  »      

Do grupy szczepień zasadniczych u kotów należą szczepienia
wirusowe zapalenie nosa i tchawicy kotów (FHV-1)(choroba grypopodobna wywołana przez herpeswirusa);
kaliciwiroza kotów (FCV)(choroba grypopodobna ze stanem zapalnym w jamie ustnej wywołana przez kaliciwirusa);
panleukopenia kotów (FPV) (poważna choroba powodująca krwawąbiegunkę, wywoływana przez parwowirusa).

W ostatnim tygodniu 2013r kotki będą mogły odejść z nową rodziną.

 Copyright  © by Jennifer World*PL

Home Mioty Miot urodzony / litter born 11.10.2013r.
© Hodowla kotów ragdoll Jennifer World*PL