Miot O-4 urodzony terminowo 07.04.2023

Matka   RAG n 04

animierte-flagge-polenSELENA  Jennifer World*PL więcej TUTAJ » córka najwyżej utytułowanej pary kotów w Federacji FPL / FIFe. Rozpoczęła zdobywanie certyfikatów do tytułu CHAMPION. Karierę wystawową przerwało macierzyństwo. Koteczka ma na swoim wystawowym koncie 3 x NOMINACJE DO BIS.

Ojciec   RAG a 03 21

animierte-flagge-polen

SUPREME CHAMPION (SC17, GIC17, IC17, CH17) DISTNGUISHED MERIT ROLAND Jennifer World*PL, kocur o doskonałym wyglądzie i fantastycznym charakterze. Jest pierwszym kocurem blue bicolour tabby z najwyższym rangą tytułem wystawowym, umaszczenie bicolour zostało  uznane przez FIFe w 1992 roku. Więcej TUTAJ »

MIOT ″LO″4 Jennifer World*PL

MIOT ″O″4 Jennifer World*PL

 pedigree  Rodowód miotu / pedigree of the litter

Genetyka dziedziczenie umaszczenia: rodzic bicolour x rodzic mitted  =  potomstwo colorpoint / mitted / bicolour / bicolour mid high white.  Mama kociąt jest niepręgowana o genotypie aa tata jest tabby czyli jest  pręgowany o genotypie Aa – urodzą się kocięta pręgowane o genotypie Aa i niepręgowane o genotypie aa.


Mama poradziła sobie idealnie – szybka akcja porodowa i po niecałych dwóch  godzinach od wystąpienia pierwszych skurczy, siódemka białych kuleczek  była już z nami.  Miot sygnowany literą ″O″4  jest wyrównany  rozmiarowo – wagi urodzeniowe  od 100g do 110g. SELENKA w roli mamy odnajduje się świetnie, jest troskliwa i doskonale reaguje na pierwsze potrzeby swoich dzieci.

Filmik z porodu, w sumie mamy siódemkę.
 

″Jest noc, ucichły kocie harce, księżyc ciekawski i natrętny zagląda przez szparę w firance, srebrny, daleki, obojętny… Sen zaczął snuć już swoje baśnie, śpią wszyscy, a młoda kocica czuje, że nocy tej nie zaśnie, w pyzatą patrząc twarz księżyca. Z trzewi wyrywa się wołanie, nieznaną kusząc ją podnietą, zadrżała wielkim pożądaniem… Kochanie, stałaś się kobietą.″
Marta „Majorka” Chociłowska-Juszczyk


PL*Jennifer World ODO

kocur / male

RAG  n 21, umaszczenie seal  colpurpoint tabby ❤️

w nowym domu.

Fotogaleria – informacje »


PL*Jennifer World OKTAWIA  w skrócie OFKA

kotka / female   

RAG n 03, umaszczenie seal  bicolour ❤️

 zamieszkała w Szczecińskiej hodowli.

Fotogaleria – informacje »


PL*Jennifer World  OLEG

kocur / male

❤️ RAG a 04 21, umaszczenie blue  mitted  tabby ❤️

w nowym domu.

Fotogaleria – informacje »


 PL*Jennifer World OLENA

kotka / female   

❤️ RAG a 03 21, umaszczenie  blue  bicolour  tabby ❤️

zostaje z nami.

Fotogaleria – informacje »

• badania w kierunku HCM kardiomiopatii przerostowej serca wynik N/N
• PKD wielotorbielatowość nerek wynik N/N – badania genetyczne wykonało Centrum Badań Weterynaryjnych VetComplex Sp. z o.o. materiał do badań pobrał lek. wet. Bogusz Maria Ziembiński.

PL*Jennifer World OLIWIER

kocur / male  

RAG a 03, umaszczenie blue bicolour  ❤️

w nowym domu.

Fotogaleria – informacje »


PL*Jennifer World OPUNCJA

kotka / female   

❤️ RAG  n 21, umaszczenie  colourpoint  seal tabby ❤️

w nowym domu.

Fotogaleria – informacje »


PL*Jennifer World OSMAN

kocur / male  

RAG a 03, umaszczenie  blue bicolour  ❤️

w nowym domu.

Fotogaleria – informacje »


Informacje:

12.04.23 zaczął się etap otwierania oczu.  6-12 dzień – kocięta stopniowo otwierają oczy, w tym czasie są one zawsze niebieskie.

Puki jeszcze w porodówce, mogę dokumentować ich rozwój. Jak wezmą dom w posiadanie z tym będzie ciężko. Najmniejszego problemu nie sprawia nam już ich rozróżnianie, każda kocia buzia inna, Odkąd otworzyły oczy, dziarsko wędrują po swoim kojcu i interesują rodzeństwem, które nie jest już tylko konkurencją do mleka mamy.

05.05.23 dziś zjadły swój pierwszy stały posiłek.

07.05.23 korzystają z kuwety.

12.05.23 I odrobaczenie  FLUBENOL.

26.05.23 II odrobaczenie FLUBENOL.

09.06.23 I szczepienie, w tym dniu też chipujemy.

30.06.23 II szczepienie.

Po seminarium którego gościem był Prof. dr hab. Tadeusz Frymus, specjalista chorób zakaźnych zwierząt, wykładowca Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, kierownik Zakładu Chorób Zakaźnych Małych Zwierząt na tymże wydziale. Członek „Advisory Board on Cat Diseases”, stanowiącej ciało doradcze dla lekarzy praktyków w zakresie zwalczania chorób zakaźnych kotów. Napisał podręcznik chorób zakaźnych kotów i psów. Zalecam 3 szczepienie w wieku 20 tygodni lecz nie wcześniej niż miesiąc po odbiorze kota z hodowli czytaj więcej  »  

Do grupy szczepień zasadniczych u kotów należą szczepienia
– wirusowe zapalenie nosa i tchawicy kotów (FHV-1) jako pierwsze zakażeniu ulegają błony śluzowe jamy nosowej, gdzie wirus atakuje komórki nabłonka. Stamtąd zakażenie może się szerzyć na błony śluzowe gardła, spojówek i górnych dróg oddechowych.
– kaliciwiroza kotów (FCV) uproszczona nazwa „koci katar”, to w rzeczywistości zespół objawów chorobowych ze strony górnych dróg oddechowych, spojówek i gardła, którego przyczyną jest kilka patogenów (Herpesvirus, Calicivirus) oraz bakterie z rodzaju Mycoplasma, Chlamydia, Bartonella czy Bordetella). Jedną z dwóch najważniejszych chorób, wywołujących infekcje górnych dróg oddechowych i spojówek jest kaliciwiroza. Od pewnego czasu mamy również do czynienia z bardzo ciężką postacią kaliciwirozy, tzw. kaliciwirozą ogólnonarządową  lub krwotoczną, w skrócie VS- FCV (Virulent Systemic Feline Calicivirus). Choroba zdiagnozowana w Stanach Zjednoczonych, początkowo występowała tylko na terenie USA i Kanady. Niestety import kotów do hodowli spowodował, że znane są już przypadki jej występowania w Europie. Jest to wyjątkowo zaraźliwa i ciężka w przebiegu postać choroby, o bardzo wysokiej śmiertelności dotkniętych nią kotów, na poziomie 60-70 %. Główne objawy to obrzęki w tkance podskórnej, owrzodzenia skóry, wymioty, krwiste biegunki, uszkodzenia wątroby, manifestujące się żółtaczką oraz ciężkie zapalenia płuc. Lekarze weterynarii w USA mimo zmiany ubrań roboczych, byli w stanie zarazić swoje domowe koty.
– panleukopenia kotów (FPV) zwana też potocznie „kocim tyfusem” lub „nosówką kotów”, to wysoce zaraźliwa choroba wirusowa przebiegająca z ostrym zapaleniem jelit. Towarzyszy jej znaczne obniżenie poziomu białych krwinek – leukocytów.

Kocięta z naszej hodowli wydajemy od 14 tygodnia ich życia, przyszły Opiekun przynajmniej na trzy tygodnie przed podanym dla miotu terminie odbioru ustala z nami pasującą obu stronom datę przekazania zarezerwowanego kotka.

  Mioty ″O″4 będzie mogły zmienić dom 14.07.2023

 Copyright  © by Jennifer World*PL®

 

Komentowanie jest wyłączone.