Facebook YouTube Google Maps E-mail RSS

Miot urodzony / litter born 25.02.2021r.

 

Miot długo wyglądanych kociąt ragdoll będzie nosić imiona na literkę ″S″3

Wiem niewiele, lecz powiem, co wiem, choć nie będzie to pewnie myśl złota: Najpiękniejszą muzyką przed snem, jest mruczenie szczęśliwego kota.

Ojciec / father   RAG a  03 21

animierte-flagge-polen

SUPREME CHAMPION  (SC17, GIG17, IC17,CH17) ROLAND Jennifer World*PL. Cudowny charakter, kocur o doskonałym wyglądzie z pięknym kolorem oka. Pierwszy kocur w umaszczeniu RAG a 03 21 z najwyższym tytułem wystawowym SC FIFe.

Matka / mother    RAG n 04

animierte-flagge-polenYVETA Jennifer World*PL.

 

 

Genetyka dziedziczenie umaszczenia: rodzic bicolour x rodzic bicolour =  potomstwo colourpoint — bicolour true — bicolour high white

  pedigree  Rodowód miotu / pedigree of the litter

 

SYRIUSZ Jennifer World*PL


Jej oczka weń się wpatrują – to szpaki podskakują z jednej gałęzi na drugą. Skaczą już sobie dość długo. Nagle z wierzchołka tuż pod niebem poleciały za innym chlebem. Tę chwilę jedyną w życiu zawdzięczam tobie kiciu. Krystyna Susabowska


Informacje:

.21

Reagują na dźwięki.

.21

Kociaki mają malutkie szpareczki zaczął się etap otwierania oczu.   6-12 dzień – kocięta stopniowo otwierają oczy, w tym czasie są one zawsze niebieskie.

.21

Dziś zjadły swój pierwszy stały posiłek.

.21

Korzystają z kuwety.

.21

 I odrobaczenie  FLUBENOL.

.21

II odrobaczenie FLUBENOL.

.21

I szczepienie PUREVAX RCP.

.21

II szczepienie PUREVAX RCP.

Po seminarium którego gościem był Prof. dr hab. Tadeusz Frymus, specjalista chorób zakaźnych zwierząt, wykładowca Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, kierownik Zakładu Chorób Zakaźnych Małych Zwierząt na tymże wydziale. Członek „ Advisory Board on Cat Diseases”, stanowiącej ciało doradcze dla lekarzy praktyków w zakresie zwalczania chorób zakaźnych kotów. Napisał podręcznik chorób zakaźnych kotów i psów. Zalecam 3 szczepienie w wieku 20 tygodni lecz nie wcześniej niż miesiąc po odbiorze kota z hodowli czytaj więcej  »  

Do grupy szczepień zasadniczych u kotów należą szczepienia
– wirusowe zapalenie nosa i tchawicy kotów (FHV-1) jako pierwsze zakażeniu ulegają błony śluzowe jamy nosowej, gdzie wirus atakuje komórki nabłonka. Stamtąd zakażenie może się szerzyć na błony śluzowe gardła, spojówek i górnych dróg oddechowych.
– kaliciwiroza kotów (FCV) uproszczona nazwa „ koci katar”, to w rzeczywistości zespół objawów chorobowych ze strony górnych dróg oddechowych, spojówek i gardła, którego przyczyną jest kilka patogenów (Herpesvirus, Calicivirus) oraz bakterie z rodzaju Mycoplasma , Chlamydia , Bartonella czy Bordetella). Jedną z dwóch najważniejszych chorób, wywołujących infekcje górnych dróg oddechowych i spojówek jest kaliciwiroza. Od pewnego czasu mamy również do czynienia z bardzo ciężką postacią kaliciwirozy, tzw. kaliciwirozą ogólnonarządową  lub krwotoczną, w skrócie VS- FCV (Virulent Systemic Feline Calicivirus). Choroba zdiagnozowana w Stanach Zjednoczonych, początkowo występowała tylko na terenie USA i Kanady. Niestety import kotów do hodowli spowodował, że znane są już przypadki jej występowania w Europie. Jest to wyjątkowo zaraźliwa i ciężka w przebiegu postać choroby, o bardzo wysokiej śmiertelności dotkniętych nią kotów, na poziomie 60-70 %. Główne objawy to obrzęki w tkance podskórnej, owrzodzenia skóry, wymioty, krwiste biegunki, uszkodzenia wątroby , manifestujące się żółtaczką oraz ciężkie zapalenia płuc.Lekarze weterynarii w USA mimo zmiany ubrań roboczych ,byli w stanie zarazić swoje domowe koty.
– panleukopenia kotów (FPV)  zwana też potocznie „kocim tyfusem” lub „nosówką kotów”, to wysoce zaraźliwa choroba wirusowa przebiegająca z ostrym zapaleniem jelit. Towarzyszy jej znaczne obniżenie poziomu białych krwinek – leukocytów.

Po ukończeniu pełnych trzech miesięcy życia  kotki będą mogły odejść z nową rodziną  17.09.2020

 Copyright  © by Jennifer World*PL

Home Mioty Miot urodzony / litter born 25.02.2021r.
© Hodowla kotów ragdoll Jennifer World*PL