Facebook YouTube Google Maps E-mail RSS

Miot urodzony / litter born 08.03.2020r.

 

Zapukało do nas szczęście i kazało się nim podzielić z innymi, kocięta będą nosić imiona na literę:  ″F″3

Matka / mother    RAG n 

animierte-flagge-polen

INTERNATIONAL CHAMPION ELEKTRA Jennifer World*PL wyczekiwana od dawna. Zamarzyłam o niej, zanim jeszcze wydała swe pierwsze dźwięki i zanim przeżyła pierwszą dobę życia. Panieneczka z zabójczą ekspresją i cudownym charakterem, bezproblemowa i bezkonfliktowa. Rozbrykana, rozbawiona, bardzo wyluzowana. Miłośniczka dobrej kuchni i szeleszczących piłeczek, które sprawnie i zgrabnie aportuje niczym rasowy Jack Russel terrier a których „przerabia” tuziny. Potomkini cudownych ragdolli, mająca w swym rodowodzie wielu utytułowanych przedstawicieli rasy.

Ojciec / father   RAG n          

animierte-flagge-polenFERDEK Jennifer World*PL kocur z dużą mocną głową, doskonale osadzonymi uszami i o bardzo miłym charakterze. Mamą kocurka jest jedna z najwyżej utytułowanych kotek w FIFe  SUPREME CHAMPION. Jego ojciec CHAMPION  pochodzi z renomowanej kanadyjskiej hodowli w rodowodzie ma najlepsze stare linie.

miot F3                               


 

PL*Jennifer World FABIANOPL*Jennifer World FABIANO

kocurkocur  /  male

RAG n

umaszczenie seal colourpoint

w nowym domuzamieszkał z Oskarem i jego Rodziną w Łańcucie.

 

1 aparatFotogaleria  –  informacje »

 

 

 

 

 


PL*Jennifer World FLORENTYNAPL*Jennifer World FLORENTYNA

kotka    kotka   /  female

    RAG a

umaszczenie blue colourpoint

w nowym domukotka zamieszkała już ze swoja Rodziną.

 

1 aparatFotogaleria – informacje »

 


PL*Jennifer World FRANCO

PL*Jennifer World FRANCO

kocurkocur  /  male

RAG n

umaszczenie seal colourpoint

w nowym domuzamieszkał z Rodziną  Pana Aleksandra  w Krakowie. 

 

1 aparatFotogaleria  –  informacje »


 

Informacje:

Dorosłe koty nie wymagają tyle uwagi co maluszki. O małe kotki trzeba szczególnie dbać, by wyrosły nam na zdrowe i mądre kociaki.

12.03.20

Reagują na dźwięki.

14.03.20

Kociaki otwarły oczy.   6-12 dzień – kocięta stopniowo otwierają oczy, w tym czasie są one zawsze niebieskie.

27.03.20

Dziś kociaki chociaż na słabiutkich jeszcze nóżkach,  zwiedzały dom.

29.03.20

Te małe misie same bez namowy spałaszowały miseczkę z mielonym króliczkiem w 21 dni po urodzeniu.

08.04.20

Kuweta zaliczona 🙂

12.04.20

 I odrobaczenie  FLUBENOL oraz pierwszy raz w kuwecie. To zadziwiające  jak już małe kocięta wykazują instynktowną chęć załatwiania swoich potrzeb do piasku lub ziemi.

26.04.20

II odrobaczenie FLUBENOL.

10.05.20

I szczepienie PUREVAX RCP – chipowanie.

31.05.20

II szczepienie PUREVAX RCP.

Po seminarium którego gościem był Prof. dr hab. Tadeusz Frymus, specjalista chorób zakaźnych zwierząt, wykładowca Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, kierownik Zakładu Chorób Zakaźnych Małych Zwierząt na tymże wydziale. Członek „ Advisory Board on Cat Diseases”, stanowiącej ciało doradcze dla lekarzy praktyków w zakresie zwalczania chorób zakaźnych kotów. Napisał podręcznik chorób zakaźnych kotów i psów. Zalecam 3 szczepienie w wieku 20 tygodni lecz nie wcześniej niż miesiąc po odbiorze kota z hodowli czytaj więcej  »  

Do grupy szczepień zasadniczych u kotów należą szczepienia
– wirusowe zapalenie nosa i tchawicy kotów (FHV-1) jako pierwsze zakażeniu ulegają błony śluzowe jamy nosowej, gdzie wirus atakuje komórki nabłonka. Stamtąd zakażenie może się szerzyć na błony śluzowe gardła, spojówek i górnych dróg oddechowych.
– kaliciwiroza kotów (FCV) uproszczona nazwa „ koci katar”, to w rzeczywistości zespół objawów chorobowych ze strony górnych dróg oddechowych, spojówek i gardła, którego przyczyną jest kilka patogenów (Herpesvirus, Calicivirus) oraz bakterie z rodzaju Mycoplasma , Chlamydia , Bartonella czy Bordetella). Jedną z dwóch najważniejszych chorób, wywołujących infekcje górnych dróg oddechowych i spojówek jest kaliciwiroza. Od pewnego czasu mamy również do czynienia z bardzo ciężką postacią kaliciwirozy, tzw. kaliciwirozą ogólnonarządową  lub krwotoczną, w skrócie VS- FCV (Virulent Systemic Feline Calicivirus). Choroba zdiagnozowana w Stanach Zjednoczonych, początkowo występowała tylko na terenie USA i Kanady. Niestety import kotów do hodowli spowodował, że znane są już przypadki jej występowania w Europie. Jest to wyjątkowo zaraźliwa i ciężka w przebiegu postać choroby, o bardzo wysokiej śmiertelności dotkniętych nią kotów, na poziomie 60-70 %. Główne objawy to obrzęki w tkance podskórnej, owrzodzenia skóry, wymioty, krwiste biegunki, uszkodzenia wątroby , manifestujące się żółtaczką oraz ciężkie zapalenia płuc.Lekarze weterynarii w USA mimo zmiany ubrań roboczych ,byli w stanie zarazić swoje domowe koty.
– panleukopenia kotów (FPV)  zwana też potocznie „kocim tyfusem” lub „nosówką kotów”, to wysoce zaraźliwa choroba wirusowa przebiegająca z ostrym zapaleniem jelit. Towarzyszy jej znaczne obniżenie poziomu białych krwinek – leukocytów.

Po ukończeniu pełnych trzech miesięcy życia  kotki będą mogły odejść z nową rodziną OK 07.06.2020

 Copyright  © by Jennifer World*PL

 

Home Mioty Miot urodzony / litter born 08.03.2020r.
© Hodowla kotów ragdoll Jennifer World*PL