Wiersze i cytaty o kotach

Naszą stronę internatową zdobią wiersze między innymi Pana Franciszka Jana Klimka  krakowskiego poety, który napisał około 400 wierszy o kotach. Jego twórczość poetycka to uczta dla wszystkich wielbicieli kotów i miłośników słowa rymowanego obdarzonych poczuciem humoru!  Zdobył On wiele nagród, współpracował z takimi czasopismami jak „Kocie Sprawy” czy „Kot”. Śpiewał w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk”, a następnie przez 11 lat związany był z Filharmonią Krakowską. Jego wiersze były publikowane w takich czasopismach jak: „Świerszczyk„, „Karuzela„, „Mucha”, „Kocie sprawy” i „Kot„.


Czego potrzeba kotu. Kotu potrzeba niewiele: Pogłaskać go tylko w niedzielę, w poniedziałek, wtorek i w środę leciutko podrapać go w brodę, w czwartek, w piątek i w sobotę pobawić się trochę z kotem i w niedzielę – znów niewiele. A jeśli ci się uda pokochać go troszeczkę i tym co mu smakuje napełnisz mu miseczkę i mocno postanowisz nie oddać go nikomu i zgodzisz się by czasem porządził trochę w domu. To zauważysz potem (to zresztą przyjdzie z wiekiem), że będąc bliżej z kotem, jesteś bardziej człowiekiem.
– Franciszek Jan Klimek –

Bo k o t – jak wiemy z historii, już w Egipcie chodził w glorii, więc nie dziwne to nikomu, że jest najważniejszy w domu.
– Franciszek Jan Klimek – 

Żeby człowiek nie myślał, że jest doskonały i żeby nie miał złudzeń, że się z Bogiem zbratał,
że wszystkie mu zwierzęta będą się kłaniały i uznają, że właśnie on jest panem świata –
żeby więc człowiek nie wpadł w samouwielbienie, by poznał jak ułomna jest jego istota Bóg dał
mu przykazania, rozum i sumienie, a gdy to nie pomogło wtedy stworzył KOTA.
– Franciszek Jan Klimek –

Nie zrobię pewnie odkrycia kiedy po prostu Wam powiem, że odkąd z nami jest kicia cały świat stanął na głowie. Tak więc, Panowie i Panie powiem to z dumą, nie z drwiną, że całe nasze mieszkanie stało się kocią krainą. Choć nadal nie brak kłopotów, szczęśliwie życie nam płynie, odkąd my, ludzie, wśród kotów żyjemy w kociej krainie. Stąpamy leciutkim krokiem i na zwolnionych obrotach z utkwionym w siebie wzrokiem kochającego nas kota. Choć się martwimy o jutro i na płacz czasem się zbiera gdy nagle mięciutkie futro o nogi nam się ociera i mruczy tak wspaniale jakby gdzieś traktor jechał, znikają troski i żale człowiek się znowu uśmiecha. Powraca radość na twarzy, smutek się w dali rozpłynie. Największym szczęściem kociarzy jest życie w kociej krainie. W dzień każdy, w każdej godzinie pośród upadków i wzlotów dobrze nam w kociej krainie wśród naszych kochanych kotów.
–  Iwona Wideryńska –

Daj wielką szansę kotom. Właśnie teraz i tu, one są przecież po to by mruczeć ci do snu, by cię pocieszyć,
gdy miejsca nie możesz znaleźć, gdy przyjdą smutne dni, męczą tęsknoty, żale. Kot spojrzy w oczy twe, w których nadzieja gaśnie i minie to, co złe w sercu zrobi się jaśniej.
– Iwona Wideryńska –

Koty mają sposoby, by być tu od zawsze, nawet jeśli dopiero co się pojawiły. Poruszają się we własnym, osobistym rytmie czasu. Zachowują się tak, jakby ludzki świat był tym, w którym akurat przypadkiem się zatrzymały w drodze do czegoś, być może o wiele ciekawszego.
– Terry Pratchett –

Pies je. Kot jada.
– Ann Taylor –

Kot nadaje domowi duszę.
– Clebert –

Na myszy zawsze łasy kot.
– Jan Sebastian Bach –

Nie ma przeciętnych kotów.
– Colette –

Ja mam Pana Boga w futrze…
– Halina Poświatowska –

Lubię koty. Nie można nimi rządzić.
– Lilian Jackson Braun –

Najmarniejszy kot jest arcydziełem.
– Leonardo da Vinci –

Mylić się jest ludzkie, mruczeć – kocie.
Robert Byrne –

Psy mają swoich panów, koty – służących.
– Rita Moe Brown –

Gdy kot bawi się myszą, o psie nie pamięta.
– Władysław Grzeszczyk –

Kot ma zbyt wielką duszę, by nie mieć serca.
– Ernest Menaul –

Kiedy tańczy kot z myszą – muzyki nie trzeba.
– Władysław Grzeszczyk –

Kot działa według zasady: proś, a może Ci dam.
– Joseph Wood Krutch –

Panu Bogu nic się nie udało, z wyjątkiem kotów.
– Wiesława Szymborska –

Kot jest domowy na tyle, na ile mu to odpowiada.
– Saki –

Kto posiada kota, nie musi się obawiać samotności.
– Daniel Defoe –

Mrucząc kot potrafi poradzić sobie w każdej sytuacji.
– Donna McCrohan –

Bóg stworzył kota, żeby człowiek mógł głaskać tygrysa.
– V. M. Hugo –

Czas spędzony z kotami nigdy nie jest czasem straconym.
– Colette –

Każdy z właścicieli wie, że nie posiada kota na własność.
– Ellen Perry Berkeley –

To, jak traktujesz koty, decyduje o twoim miejscu w Niebie.
– Robert A. Heinlein –

Istnieją dwa sposoby ucieczki od prozy życia: muzyka i koty.
– Albert Schweitzer –

Koty żyją w naszych domach, nie zatraciwszy swojej dzikości.
– Elizabeth Marshall Thomas –

Posiadanie jednego kota prowadzi do posiadania następnego.
– Ernest Hemingway –

Kto nie lubi kotów, w poprzednim wcieleniu musiał być myszą.
– Faith Resnick –

Koty są czułymi panami, tak długo dopóki znamy swoje miejsce.
– Paul Gray –

Kot jak kot, cztery łapy, grzbiet i trochę pcheł – ciekawe zwierzę.
– Sven Darko –

Nieważne, czy kot jest czarny, czy biały. Ważne, aby łowił myszy.
– Deng Xiaoping –

Człowiek jest cywilizowany na tyle , na ile potrafi zrozumieć kota.
– Jean Cocteau –

Koty nie uznają za elokwentnego nikogo, kto nie potrafi miauczeć.
– Marie von Ebner-Eschenbach –

Mądry kot je ser i wydycha jego zapach do mysiej dziury, na przynętę.
– W. C. Fields –

Skrzywdzić kota jest bardzo łatwo, ale wierzcie mi, żaden to honor, żaden!
– Michaił Bułchakow –

Ludzie, którzy nie lubią kotów, widocznie jeszcze nie spotkali tego właściwego.
– Deborah A. Edwards –

Ludzie, którzy nienawidzą kotów, w swoim następnym życiu wrócą jako myszy.
– Faith Resnick –

Kot jest kiepskim ojcem. Tak jak beztroski Francuz, w głębi serca jest kawalerem.
– Eric Gurney –

Obcując z kotem, człowiek ryzykuje jedynie to, że stanie się wewnętrznie bogatszy.
– Colette –

Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą.
– Robert A. Heinlein –

Człowiek jest cywilizowany na tyle, na ile potrafi zrozumieć kota.
– Jonathan Caroll –

Koty doskonale wiedzą, jak żyć chwilą teraźniejszą, a przy odrobinie szczęścia, mogą nauczyć nas,
jak znaleźć dla siebie miejsce w promieniach słońca.
– Ellen Perry Berkeley –

Koty dodają energii, prowokują do śmiechu, wspaniale nadają się do przytulania, niemal zawsze są co najmniej śliczne, a czasami wręcz piękne.
– Roger Caras –

Po paru latach, jakie od dnia od stworzenia przeszły, dziś już jasno widać, że Panu Bogu poza kotami nic się do końca nie udało. Koty są stworzeniami skończonymi, reszta świata jest wadliwa, taki jest obiektywny stan rzeczy i daremnie jest, i nie należy się nań uskarżać.
– Jerzy Pilch–

Odlot szpaków. Rankiem deszczyk szyby przyprószył i jakoś smutno na duszy. A kicia z noskiem przy oknie patrzy jak drzewo moknie. W co się wpatruje ta kicia? Jaki to dzień mamy dzisiaj? Jeden z ostatnich dni lata. Na olszy brać skrzydlata.
– Krystyna Susabowska –

Kot samym jest duchem, samym demonem, samą czułością i żartem.
–T. Lessing –

Igusia i kotek. Mały kotek jak kuleczka, idzie dróżką do miasteczka. Szukam kogoś, kto pokocha mnie na dobre i na złe! Jestem miękki i pięknie mruczę ! Czułości i miłości kogoś nauczę! Spotkał koło szkoły Igusię, zobaczył jej rączki malusie, spojrzał w jej oczy niebieskie i już wiedział, że ich życie będzie królewskie! Przytuliła Igusia kotka do serduszka A on zamruczał jej do uszka – Kocham Cię!
– Iga Sadecka kl. II c –

Szczytem szczęścia dla kota jest uwaga, rozmowa, pieszczoty i miłość ze strony człowieka; a dla ludzi nic nie może być pochlebniejszego niż przywiązanie istoty tak dalece niezależnej 
– Eugen Skasa-Weiss –

Dom bez kota. Bo dom bez kota to tylko œściany choćby i pięknie pomalowane lecz czyste, zimne, nie obdrapane nie oswojone, nienaznaczone i tylko echo wśród nich znajome echo słów naszych, wspomnień i myśli pragnień co mogą się tylko przyśnić tęsknoty nienazwanej ściślej i samotności wcale nie chcianej bo dom bez kota to tylko ściany bo dom bez kota to wyraz w słowniku wazon van Gogha bez słoneczników noc świętojańska bez świetlików to absurd, bezsens, niedorzeczność… Tak wiele zmienia kocia obecność
– Marta „Majorka” Chociłowska-Juszczyk –

Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać Waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
– Théophile Gautier –

Jaka jest podstawowa różnica między psem a kotem? Pies rozumuje tak: “Karmią mnie, opiekują się mną, kochają mnie, muszą być bogami”. Kot zaś tak: “Karmią mnie, opiekują się mną, kochają mnie, więc jestem bogiem”.
– Autor nieznany –

Na samym końcu pochodu wyszedł z gorejącego miasta Samson Miodek. Był czarny od sadzy, tu i ówdzie nadpalony, nie miał też brwi ani rzęs. Niósł na ręku młodego kotka, zjeżone czarno-białe stworzonko o wielkich, dzikich i przerażonych oczach. Kotek kurczowo czepiał się pazurkami rękawa Samsona i co jakiś czas bezgłośnie otwierał pyszczek. Twarz Ambroża była jak z kamienia. Reynevan i Szarlej milczeli. Samson zbliżył się, zatrzymał. – Wczoraj wieczór myślałam o ratowaniu świata – powiedział bardzo miękko i ciepło. – Dziś rano o ratowaniu ludzkości. Ale cóż, trzeba mierzyć siły na zamiary. I ratować to, co można.
– Andrzej Sapkowski –

Gdy dzień za oknem szary i ponury, gdy człowiek smutny, a niebo wciąż płacze, przychodzi kotek, obojętnie który i trąca łapą: może być inaczej! Pogłaszcz mnie proszę, no przytul się wreszcie! … A na ten widok inne nadbiegają … Ja na kolanach wszystkich nie pomieszczę! Koteczki jednak wciąż się przepychają. Cóż … mimo woli człowiek się uśmiechnie i ręce w miękkie futerka zanurzy, a koty grzeją, rozmruczane wdzięcznie. I już nie sposób zamartwiać się dłużej. JESIENNA PLUCHA
– Ania z Poznania –

Fajnie mieć gromadę kotów. Jeśli czujesz się źle, po prostu patrzysz na koty i czujesz się lepiej, bo one wiedzą, że wszystko jest jak jest. Nie ma się czym podniecać. Po prostu wiedzą. Są zbawicielami. Im więcej masz kotów, tym dłużej żyjesz. Jeżeli masz sto kotów, będziesz żył dziesięć razy dłużej, niż gdybyś miał dziesięć. Któregoś dnia zostanie to odkryte, a wtedy ludzie będą mieli po tysiąc kotów i będą żyli wiecznie. To naprawdę niedorzeczne.
– Charles Bukowski –

Przebywanie z kotem pod jednym dachem nie jest ani nudne, ani trudne…. Warto z nim dzielić życie.
– Claire Bessant –

Nie ma nic bardziej miękkiego, nic, co dawałoby skórze odczucie większej delikatności i niepowtarzalności, niż ciepłe i falujące kocie futro.
– Guy de Maupassant –

Czasami podchodził do siedzących domowników i, po chwili wahania, wskakiwał im na kolana, stawał z rozczapierzonymi pazurami i wpatrywał się głęboko w oczy bez mrugnięcia. Potem przekrzywiał głowę, nie odwracając wzroku, i miauczał, tylko raz, i od razu wiadomo było, że William przekazywał właśnie coś ważnego i mądrego, coś, czego człowiek nigdy nie zrozumie.
– Ian McEwan –

[…] kot i ja jesteśmy jak przeplatające się robaczki jin i jang – to jest właśnie Tao – i nie umyka mi fakt, że każdy kot, po hiszpańsku gato, zawiera w swej nazwie trzy litery z Tao, przy czym g jest jakby dziurką, jaką pozostawiają w ponczach indiańskie kobiety, ażeby dusza ich nie stała się więźniem tkaniny. Julio Cortázar Ostatnia runda – Nawrócenie
– Teodora W. Adorno –

Koty są istotami tajemniczymi, w ich umysłach jest więcej niż możemy sobie wyobrazić.
– Sir Walter Scott –

Mój kot bardzo lubi sok z winogron, szczególnie biały. I tylko najlepszej marki. Jest znawcą.
– Lilian Jackson Braun –

Pies przyjdzie na zawołanie, kot odbierze wiadomość i skontaktuje się z tobą w wolnej chwili.
–Mary Bly –

Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi: iść przez życie nie czyniąc hałasu.
– Ernest Hemingway –

Matematyk to ślepiec w ciemnym pokoju szukający czarnego kota, którego tam w ogóle nie ma.
– Karol Darwin –

Jeśli pies wskoczy Ci na kolana to robi to z miłości, jeśli zrobi to kot, to dlatego ze tam jest cieplej.
– Alfred North Whitehead –

Jeśli kryzys ci zdrowie rujnuje lub zawiodła cię bliska istota, to zrób to, co niewiele kosztuje: weź kota.
– Franciszek Jan Klimek –

Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los.
– Oscar Wilde –

Koty są o wiele inteligentniejsze od psów… Nie da się zaprzęgnąć ośmiu kotów do ciągnięcia sań po śniegu.
– Jeff Valdez –

Czy dom bez kota – najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego – zasługuje w ogóle na miano domu?
– Mark Twain –

Aby człowiek miał dobry charakter potrzebuje psa, który będzie go uwielbiał i kota który będzie go ignorował.
– Derek Bruce –

Gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem, człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło.
– Mark Twain –

Koty wyczuwają, że nie lubisz śladów ich łap na maśle, ale będą wchodziły na nie za każdym razem, kiedy nikt nie patrzy.
– Kathy Young –

Któż to wie, czy kiedy baraszkuję ze swoją kotką, to naprawdę ja mam z tego uciechę, czy też to ona zabawia się moim kosztem?
– Michel de Montaigne –

Najlepszy sposób, aby żyć w zgodzie z kotem jest traktowanie go na równi- a jeszcze lepiej, jako istotę lepszą, za którą się uważa.
– Elizabeth Peters –

Nie ma nic bardziej miękkiego, nic, co dawałoby skórze odczucie większej delikatności i niepowtarzalności, niż ciepłe i falujące kocie futro.
– Guy de Maupassant –

Prawo Garfielda: koty instynktownie wyczuwają dokładny moment przebudzenia właściciela… i dlatego budzą go dziesięć minut wcześniej.
– Jim Davis –

Pomimo, iż koty są raczej delikatnymi stworzeniami, które mogą cierpieć na wiele dolegliwości, nigdy nie stwierdzono przypadku bezsenności.
– Joseph Wood Crutch –

Koty dodają energii, prowokują do śmiechu, wspaniale nadają się do przytulania, niemal zawsze są co najmniej śliczne, a czasami wręcz piękne.
– Roger Caras –

Rozbawiony kociak, podskakujący zabawnie niczym mały tygrys, jest nieskończenie bardziej interesujący niż połowa ludzi, z którymi musisz przebywać na tym świecie.
Lady Sydney Morgan –

W izdebce nad przytułkiem, w której mieszkała, nie było niczego, co chciałaby zabrać ze sobą. Niczego, co mogłaby nazwać swoim. Niczego, czego by żałowała. Oprócz kota.
– Andrzej Sapkowski –

Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać Waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
– Théophile Gautier –

Szczytem szczęścia dla kota jest uwaga, rozmowa, pieszczoty i miłość ze strony człowieka; a dla ludzi nic nie może być pochlebniejszego niż przywiązanie istoty tak dalece niezależnej.
– Eugen Skasa – Weiss –

Miłośników kotów zawsze łatwo poznać: Ich ubrania wyglądają zawsze na stare i znoszone, ich prześcieradła wyglądają jak wycieraczki a ich łazienka wygląda jak kolekcja kocich pomyłek.
– Eric Gurney –

Kiedy kot, który jest obrazem gracji i piękna, nagle przewraca się w ohydnej pozie, wykrzywia pyszczek i drapie się w ucho, to mówi panu, proszę szanownego pana, aby pan sobie poszedł do wszystkich diabłów!
– Lilian Jackson Braun –

A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek. Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi. Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.
– Ewa Białołęcka –

Jeżeli drzwi są zamknięte drapcie wycieraczkę aż wióra z niej lecą. Drzwi muszą być zawsze na pół otwarte, zwłaszcza te prowadzące na ogród w czasie zamieci śnieżnej. Ludzie muszą nam służyć, jako przyciski do otwierania drzwi.
– Celia Haddon –

Naprawdę intymnych i intensywnych przeżyć dostarczy dopiero żywy kot albo kufel piwa prosto z beczki; ponadto tak jeden, jak i drugi na żywo jest milszy i bardziej godzien ciepłych uczuć niż nawet najpiękniejsze ich obrazy.
– Eugen Skasa – Weiss –

Rzeczą wielkiej wagi jest nieskończona rozmaitość kotów. Można wybrać kota stosownie do wystroju, zestawu kolorów, wysokości dochodów, osobowości, usposobienia itp. Lecz pod futrem, jakiegokolwiek jest koloru, pozostaje absolutnie niezmienny, jedyny na świecie wolny duch.
– Eric Gurney –

Po paru latach, jakie od dnia stworzenia przeszły, dziś już jasno widać, że Panu Bogu poza kotami nic się do końca nie udało. Koty są stworzeniami skończonymi, reszta świata łącznie z psami jest wadliwa. Taki jest obiektywny stan rzeczy i daremnie jest i nie należy się nań uskarżać.
– Jerzy Pilch –

Czym właściwie jest kot? Korektą dzieła stworzenia. Gdy Pan Bóg stworzył mysz, powiedział sobie: „O, chyba się zagalopowałem!” Tak więc kot jest w pewnym sensie poprawką błędnej myszy. Kot i mysz stanowią dowód na to, że obcujemy dziś z dziełem stworzenia w wydaniu przejrzanym i poprawionym.
– Wiktor Hugo –

Jeśli lekkomyślnie zdecydowałeś się wykąpać swego kota, zmień zamiar i nie czyń tego. Jeśli jednak trwasz uparcie w swym postanowieniu, weź mydło kąpielowe, do balii nalej wody starannie doprowadzonej do temperatury ciała kota, naszykuj ręcznik lub dwa, jodynę, nici chirurgiczne, gazę – nie od rzeczy też byłaby butelka brandy – i parę rękawic ochronnych. Możesz także zawiadomić najbliższego krewnego, jeśli naprawdę jesteś przewidujący.
– Eric Gurney –

Na samym końcu pochodu wyszedł z gorejącego miasta Samson Miodek. Był czarny od sadzy, tu i ówdzie nadpalony, nie miał też brwi ani rzęs. Niósł na ręku młodego kotka, zjeżone czarno-białe stworzonko o wielkich, dzikich i przerażonych oczach. Kotek kurczowo czepiał się pazurkami rękawa Samsona i co jakiś czas bezgłośnie otwierał pyszczek.
Twarz Ambroża była jak z kamienia. Reynevan i Szarlej milczeli. Samson zbliżył się, zatrzymał.
– Wczoraj wieczór myślałam o ratowaniu świata – powiedział bardzo miękko i ciepło. – Dziś rano o ratowaniu ludzkości. Ale cóż, trzeba mierzyć siły na zamiary. I ratować to, co można.
– Andrzej Sapkowski –

Na początku Bóg stworzył puszysty kłębek, który z braku lepszego pomysłu nazwał Kotem. Przyjrzał się Swemu dziełu i pokręcił głową. To nie było dokładnie to, co zamyślił…. Bóg nie był pewien czy ma się śmiać czy płakać. Wiedział oczywiście, że to co właśnie stworzył, trudno zaliczyć do cudów. Ale nie miał już czasu na żadne zmiany ostateczny termin siedmiu dni był tuż tuż. No trudno, wzruszył ramionami. Nie wszystko zawsze musi się udać. Kot nie poświęcając ani chwili uwagi swemu pojawieniu się na ziemi, zwinął się w kłębek i znowu zasnął.
– Baker –

Koty są wybredne w jedzeniu. Jeśli nie lubią tego, czym je karmisz, po prostu odmawiają posiłku. Nie prychnie na ciebie, lecz tylko spojrzy w miskę z miażdżąca pogardą, wzniesie ogon prosto ku górze i z nachmurzoną miną odejdzie przespać się gdzieś w kącie. Koty o zmyśle epikurejskim czynią tak przynajmniej raz w tygodniu, aby zapobiec pogarszaniu się jadła. To utrzymuje każdego w czujności i często postępowanie kota uwieńczone jest takim powodzenie, że ludzie więcej czasu poświęcają planowaniu jego posiłków niż własnych. Świadczy to o mądrości kota.
– Eric Gurney –

Nieprawda, że nie lubię domowników. Ja także potrafię kochać jak każde inne żywe stworzenie, ale nie bezkrytycznie. Kocham tylko tego, kto na to zasługuje. Uczuć swoich nie wyrażam w sposób głośny i teatralny. Kto nie rozumie cichego mruczenia, ten nie jest godny, by inteligentne, rozumne i obdarzone dobrym smakiem zwierzęta przywiązywały się do niego. Kto nie potrafi w milczeniu siedzieć długo w jednym miejscu, ten nie jest wart mojego towarzystwa. Kto zawsze potrzebuje brawurowych pokazów, kto nie zadowala się prostym pięknem naturalnych ruchów, ten nigdy nie może zdobyć sympatii kota. Kto żąda ciągle czegoś nowego, kto ugania się za zmiennością, za emocją, kto nie lubi spokoju, równowagi, stałości, komu wydaje się, że prawo egzystencji trzeba zawsze udokumentować czynami, kto nie widzi piękna w zadumie, ten nigdy nie będzie miał wiernego kota. Kto goni za pozornymi radościami życia do tego kot odwróci się plecami. Człowiek, którego kochają koty, nie może być człowiekiem bezwartościowym.
– Gyorgy Balint –

Pan Bóg, jak wiadomo, tworzył świat przez bodajże tydzień, a potem spojrzał na swoje dzieło i powiedział: ”Ooo kurwa!”. A później dodał: „A, mam jeszcze chwilę, teraz zrobię coś naprawdę ładnego. Coś mnie
godnego, coś zaprawdę w boskim wymiarze. Coś takiego, co jest autentyczną kwintesencją piękna i nie ma wad”. I zrobił kota.
– Andrzej Sapkowski –

Chciałem powiedzieć – wyjaśnił z goryczą Ipslore – że na tym świecie jest chyba coś, dlaczego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.
– Terry Pratchett –

Kocie, mądry monarcho, tajemniczy, skryty – Czyż nasze smukłe palce ciężkie od pierścieni
Godne są twojej czarnej i białej słodyczy
I pyszczka z aksamitu i drogich kamieni?.
– Charles Baudelaire –

Umrzeć – tego nie robi się kotu. Bo co ma począć kot w pustym mieszkaniu.
–Wisława Szymborska –

Życie z kotem jest źródłem nieustającej inspiracji.
– Simon Tofield –

Psy patrzą na nas z szacunkiem, koty z pogardą, a świnie jak na równych sobie.
– Winston Churchill –

Niech mówią o mnie dobrze czy źle,
Najważniejsze, żeby mówili.
Oto, co powiedziałby nasz kot, gdyby umiał mówić.
– Leon Zitrone –

Niekiedy łatwiej mi porozmawiać z psem innym razem z kotem, choć nie wiem dlaczego: czy to ja się zmieniam, czy zmieniają się moje zwierzaki?
– Katarzyna Grochola –

Z kotami rozmawiam o wszystkim, o czym gadam sama z sobą. Koty znają wszystkie moje tajemnice.
– Anna Dymna –

Kiedy wracam z pracy, siadam na fotelu i zaczynam głaskać kota. Szybko się uspokajam.
– Anna Dymna –

Copyright  © by Jennifer World*PL

 

Komentowanie jest wyłączone.